Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 20:03 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zwiększenie laktacji  (Przeczytany 33395 razy)
Timajos
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 49
MO: 25.01.2011
Skąd: Kraków
Wiadomości: 304

« Odpowiedz #20 : 02-12-2011, 15:11 »

Z tego co wiem to jest stan przejściowy, nie obejrzysz się a Twoje dzieci juz będą miały własne zajęcia bez udziału mamy.
Zapisane
Galapagos
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 39
MO: 11.08.2008; 15.01.2013
Skąd: okolice Łodzi
Wiadomości: 426

« Odpowiedz #21 : 02-12-2011, 15:14 »

Wiem  o tym doskonale i powtarzam to sobie codziennie - czas leci nieubłaganie! Czasami po prostu czuje się takie wyczerpanie psychiczne smile
Zapisane
Eso75
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-05-2007
Wiedza:
Wiadomości: 678

« Odpowiedz #22 : 02-12-2011, 15:26 »

Nie jesteś sama. A najbardziej fantastyczne jest to, że mimo dni, momentów kiedy czuje się totalne wyczerpanie psychiczne, jest mnóstwo takich, które sprawiają, że bilans wychodzi stanowczo na plus smile.
Zapisane
Pacio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 10.01.2011
Skąd: Stargard
Wiadomości: 57

« Odpowiedz #23 : 03-12-2011, 15:48 »

Co sądzicie Państwo o karmieniu butelką na przemian z piersią i mrożeniu odciągniętego (laktatorem lub muszelką)  pokarmu na czas kiedy przestanie ssać pierś?

Chodzi mi o to kiedy dziecko śpi najedzone mlekiem matki z piersi sączy się mleczko, można je zbierać specjalną muszelką lub odciągać laktatorem i przechowywać w lodówce i podgrzewać w nocy kiedy mama śpi i z buteleczki karmić?

Ja myślę by oszczędzone mleczko zamrozić na rok czasu, by dziecko ssało tylko pierś matki do czasu zaniknięcia laktacji i przejścia na buteleczki.

Lecz przeczytałem w sieci, że mleko matki rozwija się wraz z dzieckiem i dostosowuje się do jego potrzeb, tak więc zamrożone mleko jest, że tak powiem  niedorozwinięte, gdyż pochodzi z wcześniejszego okresu karmienia... Jak traktować taką wiadomość?

Cytat
Proszę jednak pamiętać, że co prawda pokarm w zamrażarce "wytrzymuje" 6 miesięcy, to w tym czasie potrzeby żywieniowe Pani synka zmienią się. Pokarm w piersi dostosowuje się do tego na bieżąco, ale pokarm z zamrażarki nie. Nie warto więc tak długo przechowywać pokarmu (myślę, że najwyżej 2 miesiące), raczej postarać się tak ułożyć sobie plan karmień w ciągu dnia, żeby jak najczęściej karmić synka bezpośrednio z piersi lub jeżeli to możliwe podawać mu pokarm, odciągnięty poprzedniego dnia.

Tak więc jest sens oszczędzania mleka, którego dziecko nie jest w stanie wypić? Czy darować sobie nadmiar mleka i... samemu wypić? biggrin
 
Jeżeli była już o tym mowa, to proszę mnie nakierować bo nie mogę znaleźć msn-wink
« Ostatnia zmiana: 03-12-2011, 16:14 wysłane przez Pacio » Zapisane
Timajos
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 49
MO: 25.01.2011
Skąd: Kraków
Wiadomości: 304

« Odpowiedz #24 : 03-12-2011, 22:06 »

Jak dziecko zacznie pić mleko z butelki to bardzo szybko zakończy ssać pierś ponieważ zmienia się sposób picia. Dziecko które ssie pierś de facto masuje języczkiem pierś a jak dostaje butelkę to wystarczy jak zaczyna przygryzać smoczek i mleko już leci, dodatkowo mniej sie przy tym męczy. Stąd jak dziecko dostanie butelkę to w większości przypadków max. do 3 miesięcy kończy się karmienie piersią.
Oczywiscie, mozna karmić dziecko strzykawką i palcem ale to strasznie żmudne przy większym dziecku nie zdaje egzaminu.
Nie mam pojęcia czy można zamrażać mleko.

Dobrze przeczytałeś, że mleko zmienia się wraz z dzieckiem. A wypić hmm jak dla mnie to mydłem zalatywało choć fakt na początku jest słodkie.
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!