Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 12:54 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Oczyszczanie organizmu - przyspieszenie  (Przeczytany 9743 razy)
Stopa
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 06.06.2011
Wiadomości: 23

« : 04-12-2011, 18:58 »

Chciałem zapytać o jedną kwestią która nie do końca jest dla mnie jasna. Mianowicie, jakie są negatywne konsekwencje przyspieszania oczyszczania organizmu z toksyn (np. przy pomocy zielonej herbaty)? Jest to działanie medyczne - ok (i to rozumiem), ale czy chodzi o to że oszukujemy własny organizm usuwając za szybko toksyny (i doprowadzając do stanu w którym organizm "nie wyrabia"), czy np. zbyt szybki proces zdrowienia ma inne minusy dla organizmu?
Druga wątpliwość jest powiązana z pierwszą - w jednym z postów Mistrz pisze że grzybek kombucha czy mikstura p. Sobolewskiego są OK, a przecież mają zdecydowanie działanie przyspieszające zdrowienie i nakładają się na MO (czyli w sumie - dla mnie mają podobne właściwości jak np. herbata zielona).
Czy można wobec tego na początku DP stosować dodatkowe, wymienione wyżej dodatki oczyszczające organizm, czy mogą wejść one dopiero później, jako element utrzymywania się w zdrowiu?
I na koniec jeszcze raz w tym temacie - czy ktoś próbował zwiększać dawki MO i czy miało to u was pozytywny efekt i sens? Na mnie MO od początku działa dobrze, nie miałem problemów, przed którymi ostrzega mistrz i ostatnio (przygotowuję się do zmiany oleju) spróbowałem napić się rano MO z oliwą a tak godzinę później dorzuciłem porcję z olejem kukurydzianym lub winogronowym. Zrobiłem to parę razy ogólnie kiszki lekko dawały znać o sobie (mocniej niż normalnie, czułem że coś krąży po brzuchu), ale nie odczułem żadnych negatywnych efektów podobnego czynu. Trzeba by chyba to robić dłużej by stwierdzić czy mogą być też pozytywy podobnego nakładania mikstur, czy też jest to kategorycznie zakazane i przedawkowanie MO nie ma żadnego sensu?
ps. Proszę nie oskarżać mnie o "pacjentyzm" i że chcę wszystko od razu - jestem cierpliwy i spokojnie widzę efekty MO, DP i KB, ale czasem kusi by poeksperymentować, no i nie zgadzam się z Mistrzem że lepsze jest wrogiem dobrego
pozdrawiam
Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #1 : 04-12-2011, 19:34 »

Wyobraź sobie że organizm ma do wymiany połowę komórek, nie da się tego zrobić szybko, chyba że przez amputację.
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Rif
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 1/12/2010
Wiedza:
Wiadomości: 500

« Odpowiedz #2 : 04-12-2011, 19:48 »

Co mi tam po zielonej herbacie...

Próbował już stopa krople do nosa na bazie alocitu, koktajle cytrynowe, melisę z citroseptem czy np. mieszankę na oczyszczanie dróg moczowych?

Jak chcesz pojechać po bandzie, wrzuć wszystkie wyżej wymienione metody naraz ale pamiętaj, że my tu mamy sprawdzone schematy i wyżej wymienione metody najlepiej wprowadzać stopniowo. Każdy bierze zdrowie w swoje ręce i sam decyduje co i jak.
« Ostatnia zmiana: 04-12-2011, 19:50 wysłane przez Rif » Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #3 : 04-12-2011, 19:52 »

... czy ktoś próbował zwiększać dawki MO i czy miało to u was pozytywny efekt i sens?
Niejeden tak eksperymentował, choć nie wiedział, że to eksperyment. Tajemniczość eksperymentu brała się, na ogół, z różnej wielkości łyżek, dostępnych w handlu.msn-wink
... ogólnie kiszki lekko dawały znać o sobie (mocniej niż normalnie, czułem że coś krąży po brzuchu), ale nie odczułem żadnych negatywnych efektów podobnego czynu.
To mógł być duch Tombaka lub Małachowa, jak nic... smile


Zapisane

KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #4 : 05-12-2011, 00:47 »

Chciałem zapytać o jedną kwestią która nie do końca jest dla mnie jasna. Mianowicie, jakie są negatywne konsekwencje przyspieszania oczyszczania organizmu z toksyn (np. przy pomocy zielonej herbaty)? Jest to działanie medyczne - ok (i to rozumiem), ale czy chodzi o to że oszukujemy własny organizm usuwając za szybko toksyny (i doprowadzając do stanu w którym organizm "nie wyrabia"), czy np. zbyt szybki proces zdrowienia ma inne minusy dla organizmu?
Organy wydalnicze organizmu posiadają ograniczone możliwości "przerobu" uwolnionych podczas oczyszczania toksyn. Przepracowana wątroba, której nie dajemy czasu na odpoczynek, regenerację i odżywienie, zaczyna źle funkcjonować i wypuszczać nie do końca zneutralizowane toksyczne odpady - w tym neurotoksyny:
Cytat
Nie ma jednego układu, którego zadaniem byłoby wydalenie toksyn z organizmu. Dlatego, mówiąc o wydalaniu, używamy liczby mnogiej, mając na myśli wiele organów i dróg biorących udział w tym jakże ważnym procesie, na który składa się neutralizacja oraz wydalenie z organizmu zbędnych, trujących substancji.
Cytat
Komórki wątroby nie są tak sprawne, by mogły wszystkie toksyny posegregować i zneutralizować od razu, przy pierwszym pojawieniu się ich we wnętrzu zrazików wątrobowych. Zazwyczaj wychwytują tylko niewielką ich część – kilka, najwyżej kilkanaście procent. Dlatego alkohol utrzymuje się we krwi wiele godzin po jego wypiciu, zanim zostanie zneutralizowany i wydalony z organizmu, zaś lekarstwa wykazują aktywność 6, 8, a niektóre nawet 12 i więcej godzin po ich zażyciu. To samo dotyczy wszystkich innych substancji, które pojawiają się we krwi. W tej sytuacji krew musi bardzo często powracać do wątroby, między innymi po to, by zneutralizować krążące w niej groźne substancje toksyczne.

W ciągu minuty przez wątrobę przepływa od 1 do 1,5 litra krwi. W organizmie dorosłego człowieka znajduje się około 5,5 l krwi, czyli że wszystka krew organizmu ludzkiego przepływa przez wątrobę w ciągu około 5 minut. Daje to obraz nie tylko ważności tego filtru, ale także pokazuje, jak intensywnie wątroba jest eksploatowana.
http://www.bioslone.pl/przyczyna-chorob/wydalanie-toksyn
Do zneutralizowania uwolnionych toksyn i regeneracji organów wydalniczych, organizm potrzebuje określoną ilość witamin, mikro i makroelementów. Musimy ich dostarczyć w pożywieniu i bez zakłóceń wchłonąć z prawidłowo pracującego układu pokarmowego.
http://www.bioslone.pl/odzywianie/podstawy-wiedzy/substancje-odzywcze/mineraly
Trzeba być naprawdę zdrowym, aby móc pozwolić sobie na zmasowane uwolnienie toksyn w krótkim okresie czasu.
Wyobrażasz sobie sytuację, że tak intensywnie/"sprytnie" pogonisz oczyszczanie, że nagle otworzą się te wszystkie magazyny:
http://www.bioslone.pl/przyczyna-chorob/magazynowanie-toksyn
Nie wiem, czy przysłowiowe "końskie zdrowie" do tego wystarczy.

 
« Ostatnia zmiana: 05-12-2011, 00:51 wysłane przez KaZof » Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Stopa
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 06.06.2011
Wiadomości: 23

« Odpowiedz #5 : 06-12-2011, 17:15 »

Dzięki za wyjaśnienia, już teraz rozumiem samą zasadę, by nie przesadzić z tempem oczyszczania i śmiało kontynuuję ten proces!
« Ostatnia zmiana: 08-12-2011, 20:17 wysłane przez Apollo » Zapisane
Julie
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 3.05.2012
Wiadomości: 7

« Odpowiedz #6 : 13-10-2012, 20:41 »

Czy podczas picia MO nie powinno się oczyszczać dróg moczowych?
Zapisane

"Pójdę wszędzie, byle do przodu..."
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #7 : 13-10-2012, 21:21 »

Czy podczas picia MO nie powinno się oczyszczać dróg moczowych?
Pierwsze pół roku pij tylko MO i KB, potem-można, ale - patrz dwa posty wyżej.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!