Niemedyczne forum zdrowia
16-04-2024, 22:14 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Suchy kaszel,ból w klatce piersiowej i plecach.  (Przeczytany 10453 razy)
PL_man
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 33
MO: 7.11.2011 z przerwami
Skąd: Kraków/okolice
Wiadomości: 95

« : 28-12-2011, 14:00 »

Witam. Chciałbym się was poradzić, ponieważ dopiero zaczynam własną drogę do zdrowia i sam nie mam na tyle doświadczenia by w każdej sytuacji się odnaleźć. Otóż sprawa wygląda tak: Około miesiąca temu problem z pęcherzem a potem zapalenie najądrza. Leżałem długo w domu i przyjmowałem antybiotyk niestety. Konsultowałem się z Zibim, MO odstawione, KB i ZOO stosuję cały czas. Od nowego roku miałem wrócić do MO a potem na 1 etap DP. W domu leżałem prawie 3 tyg. W weekend przed świętami byłem w szkole, a w poniedziałek czułem się na tyle dobrze, że pospacerowałem, byłem na mieście, na zakupach itp. Niestety od następnego dnia męczy mnie suchy kaszel. Do kaszlu doszły bóle w plecach, odczuwam jak bym miał odbite oba płuca. Od 2 dni bóle są nad sercem w klatce piersiowej. Taki ból już pojawił się gdy leżałem z tym nieszczęsnym zapaleniem najądrza. Do tego przytyka mi się nos, ale nie mogę go wydmuchać. Nawilżam powietrze prawoślazem, wietrzę pokój, stosuję macerat z prawoślazu oraz kisielek z siemienia lnianego. Do tego masaże z dodatkiem olejku pichtowego i oklepywanie. Zastanawiam się czy postawić bańki. Mimo tych starań kaszel nie zmienił się w mokry. Raz tylko odplułem gęstą żółtą ropę nic ponad to. Leżałem i starałem się wypocić, stosowałem okłady z soli oraz gorące herbaty z miodem. Boję się, że przesadziłem z leżeniem plackiem przy zapaleniu najądrza i złapałem płuca. Dlatego nie leżę w łóżku cały dzień chodzę po domu, krzątam się, oddycham dość głęboko. Tyle, że to wszystko na nic bo kaszel jak był suchy tak jest nadal a bóle w klatce piersiowej są coraz większe. Nie proszę o e-receptę, chciałbym tylko zapytać czy ktoś przechodził coś podobnego. Według mnie nie jest to objaw oczyszczania, ze względu na to iż MO odstawiona około miesiąca temu. Nie sądzę również, że może to być grypa, ponieważ - "trzeba być zdrowym żeby zachorować".
Zapisane

"Nie wydawaj duszy na pastwę smutku ani nie zadręczaj się mędrkowaniem. Radość serca - to zycie człowieka, a wesołość męża przedłuża dni jego. Przetłumacz sobie samemu, pociesz swoje serce i oddal długotrwały smutek od siebie; bo smutek zgubił wielu i nie ma z niego żadnego pożytku(...)"
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #1 : 28-12-2011, 16:15 »

Postaw bańki.
Zapisane

PL_man
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 33
MO: 7.11.2011 z przerwami
Skąd: Kraków/okolice
Wiadomości: 95

« Odpowiedz #2 : 28-12-2011, 16:38 »

Jak znajdę kogoś kto to zrobi to jutro będę miał postawione. Zastanawiam się czy jechać się osłuchać.
Zapisane

"Nie wydawaj duszy na pastwę smutku ani nie zadręczaj się mędrkowaniem. Radość serca - to zycie człowieka, a wesołość męża przedłuża dni jego. Przetłumacz sobie samemu, pociesz swoje serce i oddal długotrwały smutek od siebie; bo smutek zgubił wielu i nie ma z niego żadnego pożytku(...)"
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #3 : 28-12-2011, 16:45 »

Jak znajdę kogoś kto to zrobi to jutro będę miał postawione. Zastanawiam się czy jechać się osłuchać.
Dla świętego spokoju jedź ale co Ci da jeśli Ci powiedzą, że masz stan zapalny?
http://www.bioslone.pl/istota-chorob-infekcyjnych/oczyszczajaca-rola-bakterii-i-wirusow
Zapisane

PL_man
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 33
MO: 7.11.2011 z przerwami
Skąd: Kraków/okolice
Wiadomości: 95

« Odpowiedz #4 : 28-12-2011, 17:06 »

Wiem Klaro, powoli dojrzewam w kwestii dbania o zdrowie. Kwestia tego, że moja rodzina nie bardzo - bez diagnozy mi nie pomogą. Sam nie znam nikogo z okolicy kto postawił by bańki. Rodzice powiedzieli, że jak będę miał stwierdzone od lekarza to wtedy coś wymyślą.

Tak jak pisałem mój organizm jest na tyle słaby, że nie pozwoliłby sobie na remont w tym momencie. Nawet przy zapaleniu najądrza miałem temp. max 36.8. A niestety na porządku dziennym jest 35 czy 35.5. Dlatego te moje myśli, że to przez leżenie plackiem i małą wentylację pokoju.
Zapisane

"Nie wydawaj duszy na pastwę smutku ani nie zadręczaj się mędrkowaniem. Radość serca - to zycie człowieka, a wesołość męża przedłuża dni jego. Przetłumacz sobie samemu, pociesz swoje serce i oddal długotrwały smutek od siebie; bo smutek zgubił wielu i nie ma z niego żadnego pożytku(...)"
PL_man
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 33
MO: 7.11.2011 z przerwami
Skąd: Kraków/okolice
Wiadomości: 95

« Odpowiedz #5 : 28-12-2011, 21:32 »

Bańki postawione. Wyszły suche - tylko dwie w górnej części są mocno zaczerwienione. Kaszel nadal suchy a nos zatyka się zależnie od boku na którym leżę. Pozostaje czekać.
Zapisane

"Nie wydawaj duszy na pastwę smutku ani nie zadręczaj się mędrkowaniem. Radość serca - to zycie człowieka, a wesołość męża przedłuża dni jego. Przetłumacz sobie samemu, pociesz swoje serce i oddal długotrwały smutek od siebie; bo smutek zgubił wielu i nie ma z niego żadnego pożytku(...)"
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!