Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 16:19 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Problem z jelitami  (Przeczytany 6550 razy)
PawelM
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2011 - 2014 z przerwami
Skąd: Bełchatów
Wiadomości: 165

« : 05-01-2012, 15:05 »

Moja siostra ma 3-miesięcznego chłopczyka, któremu zwolniła lub zatrzymała się perystaltyka jelitek. Od miesiąca wypróżnia się raz na tydzień a poprzedzają to cuchnące gazy.
Problem pojawił się kilka dni po szczepieniu. Z książek wiem, że chemia ze szczepień mogła wywołać miejscowy stan zapalny a w tym wypadku następuje skurcz jelit zmniejszając prześwit.
Dla pewności jednak, chciałbym zapytać, czy może wystąpić taka reakcja alergiczna? Chciałbym ją namówić na odrzucenie, na jakiś czas, pokarmów alergizujących. Aktualnie nie ogranicza żadnego pokarmu.

Jeśli natomiast jest to stan zapalny, to czy mniejszym złem będzie podanie ibuprofenu? Chodzi o to, że jelita są nabrzmiałe i wiadomo co się stanie jak bakterie zaczną przenikać przez nabłonek.

Lekarz oczywiście kazał się nie przejmować...

« Ostatnia zmiana: 05-01-2012, 15:20 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa.
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #1 : 05-01-2012, 19:28 »

Gluten bezwzględnie ograniczyć, czytałem już gdzieś o podobnym przypadku, gdzie mama opisywała że ograniczyła gluten na rok czasu. Oczywiście ideałem by było wyeliminować na stałe.
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
PawelM
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2011 - 2014 z przerwami
Skąd: Bełchatów
Wiadomości: 165

« Odpowiedz #2 : 05-01-2012, 22:28 »

W niedzielę będę z nią przeprowadzał rozmowę na temat Biosłone. Na razie dostaje ode mnie pojedyncze artykuły i powoli się wtajemnicza.
Jeśli chodzi o gluten, to podejrzewam, że po szczepieniu zwiększyła się nietolerancja (podrażnienie jelit), tak jak u mojej córki - kilka dni po szczepieniu alergia na jaja kurze i liszaje na całym ciele.
Zapisane

Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa.
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #3 : 05-01-2012, 22:43 »

Trzymiesięczny malec to mam nadzieję, glutenu jeszcze nawet nie widział? Jest karmiony piersią? Jeśli tak, to warto aby mama odżywiała się właściwie.
Pierś, masaże, ciepłe okłady i nic więcej. Czasu nie cofniesz ale nigdy więcej szczepień.
Jesli będą zmiany skórne albo ropiejące oczka to nie blokujcie. Mały powinien się sam jakoś z tego syfu szczepionkowego oczyścić. Może pojawić się zapalenie dróg oddechowych (powinno).
Najważniejsze, to nie panikować i nie podawać niepotrzebnie żadnych leków.
Zapisane
PawelM
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2011 - 2014 z przerwami
Skąd: Bełchatów
Wiadomości: 165

« Odpowiedz #4 : 05-01-2012, 23:43 »

Oczywiście chodzi o gluten zawarty w mleku matki.
Zapisane

Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!