Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 19:34 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zabawny początek picia mikstury u dzieci  (Przeczytany 32931 razy)
azamsa
« Odpowiedz #20 : 01-02-2008, 20:50 »

Dziś pierwszy raz dałam moim dzieciom MO. Synek (4 l.) stwierdził  "kwaśne", a córeczka (2 l.) "doble". Nie było tak źle, ale to była bardzo mała ilość na początek, myślę, że przy zwiększeniu porcji nie będzie już tak dobrze.
Zapisane
Paweł
« Odpowiedz #21 : 01-02-2008, 21:58 »

Sam (jeszcze) dzieci nie posiadam, ale wpadłem na następujący pomysł (myślę, że podziała na małych fanów Asterixa): można Dziecku powiedzieć, że to ten sam magiczny napój, który daje takiego "kopa" Asterixowi smile Ciekawe, czy zadziała? Może ktoś spróbuje?
« Ostatnia zmiana: 12-09-2012, 18:25 wysłane przez Klara27 » Zapisane
azamsa
« Odpowiedz #22 : 14-02-2008, 15:23 »

Dzieci piją miksturę, na razie 1/4 dawki dla dorosłego. Synek bardzo chętnie (spodobało mu sie picie s kieliszka), chcę mu zwiększyć dawkę do 1/2 dawki dla dorosłego, córeczka natomiast bardzo niechętnie, wręcz muszę jej niemalże na siłę wlewać do gardła. Może się przyzwyczai ale na razie pozostanę przy dawce 1/4. Może macie jakieś propozycje jak zachęcić 2-latkę do picia mikstury, ja już chyba próbowałam wszystkiego Smutny .
« Ostatnia zmiana: 12-09-2012, 18:26 wysłane przez Klara27 » Zapisane
iwona 77
« Odpowiedz #23 : 14-02-2008, 17:35 »

U mojej małej Ali (2,5 l.) dziewczynki działa obietnica, że jak wypije miksturkę dostanie picie (tego domaga sęe zaraz po wstaniu), choć po wypiciu MO domaga się od razu picia (czasem awantura z płaczem), ale jakoś przetrzymujemy pół godziny.

Są już efekty picia Mo u Ali. Polepszył jej się apetyt i lepiej się wypróżnia. Jestem bardzo zadowolona, bo to było to na czym zależało mi najbardziej. Druga rzecz to są choroby, sporo chorujemy ostatnio... Katar już od tygodnia na topie. No i pojawiły się szorstkie wysypki  - u całej trójki. Łagodzi kąpiel z olejem z pestek winogron. Tak więc trochę jeszcze przed nami tego oczyszczania.
« Ostatnia zmiana: 12-09-2012, 18:27 wysłane przez Klara27 » Zapisane
diplodo
« Odpowiedz #24 : 27-05-2009, 11:33 »

Kurczę, jak ja bym chciała, żeby moje dzieciaki chciały to brać.
 
Ale one są takie, że nawet panadol truskawkowy w soku truskawkowym wyczują. Z drugiej strony ja sama mam odruch wymiotny po zażyciu mikstury i trudno mi przekonać je do smaku. Pewnie przyjdzie mi czekać aż nabiorą rozumu?

Ten aloes ma taki ohydny smak - ale może akurat na taki trafiłam?
Może różne preparaty z różnych odmian mają nieco łagodniejszy smak?
« Ostatnia zmiana: 12-09-2012, 18:28 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Slawekgo
*

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 03-04-2009
Wiedza:
Skąd: Poznań
Wiadomości: 349

« Odpowiedz #25 : 27-05-2009, 12:35 »

Cytat
Ten aloes ma taki ohydny smak - ale może akurat na taki trafiłam?

A stosujesz aloes polecony przez Mistrza? Ja nie zauważyłem, żeby wstrętnie smakował.
Zresztą jego właściwy smak i tak zmienia cytryna oraz olej. Zamiast eksperymentować wypróbuj sprawdzone produkty
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!