Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 12:40 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Sklep Bios³one --> wejd¼
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 8   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Nieprawid³owe kupki u 1,5 rocznego dziecka  (Przeczytany 169294 razy)
Poszukuj±ca
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 39
MO: 15.02.2011-z przerwami, 04-07.2012; 01.01.2013, ostateczna rezygnacja ze wzglêdu na ci±gle pogarszaj±cy siê stan zdrowia
Wiedza:
Sk±d: Ruda ¦l±ska
Wiadomo¶ci: 546

« : 25-01-2012, 13:35 »

Postanowi³am jednak za³o¿yæ w±tek dla mojego synka, gdy¿ wci±¿ borykamy siê z problemem bardzo lu¼nych stolców.
Opiszê dok³adnie od pocz±tku:
W ci±¿y od¿ywia³am siê zgodnie z ZZO, choæ jeszcze o nich nie s³ysza³am, ani o Bios³one, po prostu organizm wybiera³ to co dobre, mo¿e trochê za du¿o by³o chleba. Przed ci±¿± i w trakcie przyjmowa³am kwas foliowy a w pó¼niejszym etapie ¿elazo. Poród by³ z nazwy "naturalny", ale ¿e silne skurcze trwa³y 12 godzin przy braku rozwarcia, po³o¿na "pomaga³a" czêstym masowaniem szyjki, brrr... Nastêpnie przebicie pêcherza p³odowego, oksytocyna (straci³am si³y i skurcze usta³y) w koñcowym etapie i standardowe naciêcie krocza, nastêpnie ogólne (!) znieczulenie, ¿eby je zaszyæ. Po znieczuleniu nie mog³am doj¶æ do siebie do po³udnia (a urodzi³am o 3.30) tote¿ dziecko dosta³am dopiero ok. 13. Nie by³o dokarmiane. Ja dosta³am do¿ylny antybiotyk, czego do dzi¶ nie rozumiem, po wyj¶ciu doustny, po tygodniu krwotok, zastrzyk na obkurczanie i kolejna seria antybiotyków. Piszê o tym wszystkim bo ca³y czas karmi³am, oczywi¶cie zapewniano mnie, ¿e mogê. Przez pierwsze dwa miesi±ce synek prê¿y³ siê i p³aka³ przy karmieniu, po pierwszych ³ykach mleka. Potem minê³o jak rêk± odj±³, za to obfite ulewania utrzymywa³y siê do pó³ roku. Jednak dziecko wspaniale ros³o, rozwija³o siê, wiêc by³am spokojna. Pó³ roku tylko na piersi. Potem doda³am kaszkê Sinlac i po kolei wszystkie pokarmy odpowiednio do wieku. Przez 3 miesi±ce (miêdzy 9 a 12 m.¿.) podawa³am mleko modyfikowane raz dziennie. W swoim ¿yciu mo¿e 2-3 razy zrobi³ normalnie wygl±daj±c± kupkê. Teraz, rano: pije KB z bananem i np. szpinakiem lub pietruszk± zielon±, na drugie ¶niadanie: jajecznica lub kie³baski domowej roboty, obiadek: zupka, miêsko, kasza jaglana lub gryczana, surówki, przek±ska: to jab³ko lub inny owoc, na kolacjê: kasza jaglana z owocem na p³ynnie i z odrobin± ¶mietanki. Stara³am siê zmieniaæ, modyfikowaæ, odejmowaæ, ci±gle to samo. Nie rozumiem, co jest nie tak. Synek by³ szczepiony do 5 miesi±ca ¿ycia z kalendarzem, ale nic ponadto. Od tamtej pory zrezygnowali¶my ze szczepieñ. MO nie pije bo budzi siê w¶ciekle g³odny i nawet, je¶li mu poda³am musia³am zaraz daæ KB. Dwa razy by³ mocniej przeziêbiony (w 5 i 9 miesi±cu, potem tylko katary, które same przechodzi³y), nigdy nie poda³am antybiotyku, ale syropki od kaszlu i witaminê C, Deflegmin tak, bo nie by³am jeszcze ¶wiadoma, ¿e to te¿ blokowanie. Nie wiem czy na ten czas mogê jeszcze co¶ zrobiæ czy tylko czekaæ i liczyæ na to, ¿e siê to unormuje. Synek nie ma uczuleñ, ma ³adn± skórkê tylko ostatnio trochê such± i mam zamiar k±paæ go z olejem winogronowym.
« Ostatnia zmiana: 25-01-2012, 13:51 wys³ane przez Klara27 » Zapisane

Poszukuj±ca
Kozaczek
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Sk±d: Szczecin
Wiadomo¶ci: 2.159

« Odpowiedz #1 : 25-01-2012, 14:44 »

Ja bym zabra³a jab³ko, kaszê zamieni³a na ry¿, a co do KB, to dwie czê¶ci pestek z dyni i jedna czê¶c pestek ze s³onecznika.
Zapisane
Fabularasa
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: Luty 2010
Wiedza:
Sk±d: Bydgoszcz
Wiadomo¶ci: 384

« Odpowiedz #2 : 25-01-2012, 14:50 »

"Gdy na przyk³ad mamy problem z zaparciami, do koktajlu stosujemy dwie ³y¿ki siemienia lnianego i po pó³ ³y¿ki pestek dyni i s³onecznika, gdy za¶ jest na odwrót, bo naszym problemem s± zbyt rzadkie stolce, postêpujemy na odwrót – do koktajlu stosujemy dwie ³y¿ki pestek dyni i po pó³ ³y¿ki siemienia lnianego i pestek s³onecznika."

Dlaczego zmieniaæ kaszê na ry¿?

Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Sk±d: Szczecin
Wiadomo¶ci: 2.159

« Odpowiedz #3 : 25-01-2012, 15:03 »

S± tacy co sprawdzili i dzia³a - http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=9036.0
Zapisane
Eso75
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01-05-2007
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 678

« Odpowiedz #4 : 25-01-2012, 15:04 »

Czy w kupce s± niestrawione resztki, np. kawa³ki jab³ka, warzyw? Czy kupki s± zupe³nie lej±ce czy po prostu rzadkie? I jeszcze jedno - robi je do pieluszki czy na nocniczek, pytam, bo w pieluszce trochê inaczej to wygl±da. Czy w kupkach widaæ ¶luz?
Zapisane
Kalina
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Sk±d: lubuskie
Wiadomo¶ci: 992

« Odpowiedz #5 : 25-01-2012, 17:03 »

Cytat
MO nie pije bo budzi siê w¶ciekle g³odny i nawet, je¶li mu poda³am musia³am zaraz daæ KB.
Mo¿e warto zmieniæ porê podawania KB, nie jako pierwszy posi³ek, a pó¼niej. Jak± wodê (przegotowan±/surow±) bierzesz do KB?
« Ostatnia zmiana: 26-01-2012, 09:49 wys³ane przez Klara27 » Zapisane
Poszukuj±ca
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 39
MO: 15.02.2011-z przerwami, 04-07.2012; 01.01.2013, ostateczna rezygnacja ze wzglêdu na ci±gle pogarszaj±cy siê stan zdrowia
Wiedza:
Sk±d: Ruda ¦l±ska
Wiadomo¶ci: 546

« Odpowiedz #6 : 25-01-2012, 17:21 »

KB podajê jako pierwsze dlatego, ¿e maluch budzi siê bardzo wcze¶nie i to jedyne co mogê mu daæ w ³ó¿eczku i jeszcze za¶nie. A druga kwestia jest taka, ¿e o innej porze nie wypija ju¿ go z takim apetytem. Woda jest filtrowana i dodatkowo przegotowana. Zawsze dajê malutko siemienia lnianego. Kupka jeszcze do pieluszki, ale jak parê razy upolowa³am do nocnika to te¿ by³ budyñ, raz siê cieszy³am bo by³ rogalik. Te¿ siê zastanawia³am nad kwesti± wygl±du w pieluszce, ale zawsze go myjê i przebieram od razu po kupce. I tak jak pisa³am wcze¶niej kilka razy kupka by³a zbita, przypomina³a plastelinê, a na co dzieñ jest po prostu rzadka, nie jest to woda jak przy biegunce tylko taka jakby pasta, ju¿ nie wiem jak to opisaæ. Aha i czasem jest te¿ tak, ¿e pierwsza porcja jest zbita, a pó¼niej zrobi drug± rzadk±. Staram siê dawaæ dobrze pogniecione jedzonko, ale jak s± drobne kawa³eczki np marchewki to widaæ je w kupce, no i oczywi¶cie zmielone ziarenka te¿ widaæ, mimo, ¿e odcedzam ³upinki. ¦luzu nie ma, widzia³am tylko raz, w czasie jak mia³ silny katar, wiêc to pewnie normalne bo po³yka³ flegmê. Co do ry¿u to na pewno ma ¶wietne dzia³anie przy wirusowych biegunkach, a nie o to chodzi u mojego dziecka. Podawa³am jaki¶ czas ry¿ zamiast kaszy, ale bez zmian. Ma³y robi 1, maksymalnie 2 kupki dziennie, wiêc nie mo¿na mówiæ o biegunce, tyle ¿e konsystencja nie jest prawid³owa.
« Ostatnia zmiana: 25-01-2012, 17:27 wys³ane przez Poszukuj±ca » Zapisane

Poszukuj±ca
Spokoadam
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Sk±d: ¦wiat
Wiadomo¶ci: 960

« Odpowiedz #7 : 25-01-2012, 18:00 »

Te¿ tak mia³em z dzieciakami, jak zrobi³ kupê to pod szyjê. smile Samo przesz³o.
« Ostatnia zmiana: 26-01-2012, 09:51 wys³ane przez Klara27 » Zapisane

Dopad³o mnie zdrowie.
Poszukuj±ca
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 39
MO: 15.02.2011-z przerwami, 04-07.2012; 01.01.2013, ostateczna rezygnacja ze wzglêdu na ci±gle pogarszaj±cy siê stan zdrowia
Wiedza:
Sk±d: Ruda ¦l±ska
Wiadomo¶ci: 546

« Odpowiedz #8 : 25-01-2012, 18:21 »

W³a¶nie to chcia³am "us³yszeæ". Dzisiaj, akurat mia³am tak± pod szyjê .(-: A w jakim, mniej wiêcej, wieku to siê ustabilizowa³o?
« Ostatnia zmiana: 26-01-2012, 09:52 wys³ane przez Klara27 » Zapisane

Poszukuj±ca
Spokoadam
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Sk±d: ¦wiat
Wiadomo¶ci: 960

« Odpowiedz #9 : 25-01-2012, 19:03 »

Ustabilizowa³o siê w wieku oko³o jednego roku.
Zapisane

Dopad³o mnie zdrowie.
Poszukuj±ca
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 39
MO: 15.02.2011-z przerwami, 04-07.2012; 01.01.2013, ostateczna rezygnacja ze wzglêdu na ci±gle pogarszaj±cy siê stan zdrowia
Wiedza:
Sk±d: Ruda ¦l±ska
Wiadomo¶ci: 546

« Odpowiedz #10 : 25-01-2012, 19:20 »

No to widzisz, mój ma ju¿ rok i 7 miesiêcy i dalej brzydkie kupy.
Zapisane

Poszukuj±ca
Eso75
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01-05-2007
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 678

« Odpowiedz #11 : 26-01-2012, 07:56 »

Napiszê co ja bym zrobi³a, choæby po to, ¿eby spróbowaæ czy to co¶ daje. Zamieni³abym kaszê z owocem, dawan± przez Ciebie ma³emu na kolacjê, na pulpety miêsne z jajkiem i niewielkim dodatkiem kaszy (¿eby by³y bardziej miêkkie) - przyk³adowo na pó³ kg miêsa jedno surowe jajko, trochê soli, 2 p³askie ³y¿ki kaszy jaglanej, zrobiæ kulki, ugotowaæ w posolonej wodzie, mo¿na dodaæ jakie¶ zió³ka typu majeranek, tymianek, do tego starta marchewka z niewielkim dodatkiem jab³ka. Takie co¶ dawa³abym co najmniej tydzieñ, a najlepiej trzy. Wysz³oby z tego co¶ w rodzaju I etapu DP dla malucha, bez jakich¶ wiêkszych rewolucji w jego menu. Tym bardziej, ¿e z regu³y maluchy bardzo lubi± pulpety.
« Ostatnia zmiana: 26-01-2012, 09:54 wys³ane przez Klara27 » Zapisane
Poszukuj±ca
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 39
MO: 15.02.2011-z przerwami, 04-07.2012; 01.01.2013, ostateczna rezygnacja ze wzglêdu na ci±gle pogarszaj±cy siê stan zdrowia
Wiedza:
Sk±d: Ruda ¦l±ska
Wiadomo¶ci: 546

« Odpowiedz #12 : 26-01-2012, 10:22 »

No ma³y lubi miêsko pod ka¿d± postaci±, tylko wydawa³o mi siê, ¿e na kolacjê lepiej wêglowodany dawaæ. Ale spróbujê. Przez d³ugi czas podawa³am mu zupki wed³ug Twojego przepisu, dok³adnie zmiksowane, nie widzia³am wiêkszej poprawy, choæ mo¿e czasem by³y bardziej zwarte te kupki. W którym¶ momencie smyk siê zbuntowa³ i nie chcia³ nawet widzieæ zupek, domaga³ siê tego co my mamy na talerzu i tak po paru próbach odpu¶ci³am. Ale naprawdê przez d³ugi okres czasu wcina³ je z apetytem.
Jeszcze co¶ o dzi¶. Rano jeszcze przed KB ju¿ by³a ogromna kupa (wielkie pranie), wygl±da³a jak jajecznica i by³o w niej wszystko co wystêpowa³o w wczorajszej zupce: kawa³eczki ziemniaków, marchewka, bia³a pietruszka. Chcia³am mu daæ rozgotowany ry¿ z marchewk±, ale zjad³ tylko 3 ³y¿eczki i ucieka³, wiêc da³am tej zupki z ziemniaczkiem (bardzo delikatna), no i nie powiem, zjad³ jej sporo.
Zapisane

Poszukuj±ca
Eso75
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01-05-2007
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 678

« Odpowiedz #13 : 26-01-2012, 10:42 »

A próbowa³a¶ kiedy¶, tak na d³u¿szy czas odstawiæ wêglowodany jako przewa¿aj±c± czê¶æ posi³ku? Na d³u¿ej to tak powy¿ej tygodnia.
Mnie siê wydaje, ¿e zaczynasz kombinowaæ w stronê hamowania biegunek, a to chyba nie têdy droga. Jak dla mnie, takie sposoby s± dobre na chwilê, kiedy np. przed³u¿a siê biegunka spowodowana zatruciem, rotawirusami i istnieje ryzyko odwodnienia. Twój Maluch ma ci±g³e rzadkie kupy i to oznacza, ¿e trzeba szukaæ przyczyn, nie poprzez chwilowe hamowanie rozwolnienia, tylko poprzez zmianê jad³ospisu, bo byæ mo¿e flora bakteryjna jego jelit jest w nie najlepszym stanie. Spróbuj z tym miêskiem na kolacjê z warzywami i ograniczeniem na jaki¶ czas wype³niaczy.
Co do zupek, to mo¿na by by³o odrzuciæ z nich wiêkszo¶æ kaszy, marchewki i buraka, a robiæ z przewag± miêsa, groszku, fasolki, szpinaku itp. - wtedy mo¿e w mniejszym stopniu powodowa³yby rozlu¼nienie kupek. My¶lê o "normalnych" zupkach, takich jak jedz± doro¶li smile, je¶li tamtych ju¿ nie chce je¶æ.
« Ostatnia zmiana: 26-01-2012, 13:57 wys³ane przez Klara27 » Zapisane
Poszukuj±ca
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 39
MO: 15.02.2011-z przerwami, 04-07.2012; 01.01.2013, ostateczna rezygnacja ze wzglêdu na ci±gle pogarszaj±cy siê stan zdrowia
Wiedza:
Sk±d: Ruda ¦l±ska
Wiadomo¶ci: 546

« Odpowiedz #14 : 26-01-2012, 11:08 »

Tak, to by³ d³ugi okres czasu, miesi±c na pewno. A typowo wêglowodanowa to jest tylko kolacja, do obiadu maleñko, na ogó³ wcina miêsko z warzywami.
Zapisane

Poszukuj±ca
Karola
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 40
MO: 01.05.2010
Sk±d: Warszawa
Wiadomo¶ci: 31

« Odpowiedz #15 : 26-01-2012, 11:11 »

Mia³am podobne problemy z kupami u mojego synka. Problemy zaczê³y siê po zaszczepieniu go przeciwko rotawirusom, drug± dawk±, mia³ wtedy 3 miesi±ce. Po szczepionce uaktywni³ siê szpitalny szczep bakterii, którym zara¿ono synka po porodzie. Jak ju¿ Klebsiella przesta³a wychodziæ w posiewach, zaczê³y wychodziæ inne szczepy - jedno E. coli, drugie E.coli, etc. Jak przesta³y wychodziæ bakterie, zaczê³a wychodziæ candida: albicans i glabrata. Teraz ju¿ wiem, ¿e te wszystkie "stworzonka" przez wiele miesiêcy po prostu sprz±ta³y w jelitach ba³agan po szczepionce. Do koñca drugiego roku ¿ycia nie widzia³am w³a¶ciwie ani jednej normalnej kupy, wszystkie by³y lu¼ne, jak u Twojego synka. Potem, dla odmiany, ni st±d ni zow±d, zaczê³y siê straszne zaparcia - i znowu parê miesiêcy mêki, bo przesz³y w nawykowe zaparcia. Walczy³am za pomoc± MO, diety i koktajli. By³y okresy poprawy, gdy my¶la³am ju¿, ¿e wygrali¶my, a potem zaparcia i strach przed robieniem kupy powraca³y. A¿ pewnego piêknego dnia zdarzy³ siê cud: przyb³±ka³a siê jaka¶ bakteria (albo wirus), synek kilka razy dziennie musia³ siadaæ na nocniku, kupy bardzo lu¼ne i bardzo nieciekawe przez kilka dni. Nauczy³ siê wtedy, ¿e ich robienie nie boli, odblokowa³ siê i od tamtej pory problem min±³ jak rêk± odj±³. Dzi¶ ma 3,5 roku, od mniej wiêcej 10 miesiêcy robi kupy idealne, codziennie lub co drugi dzieñ. Oczywi¶cie pije MO i koktajle mniej wiêcej 2 razy w tygodniu (niestety, spowszednia³y mu trochê i nie chce piæ czê¶ciej, ale my¶lê, ¿e dobre i to).
Nawet przy odstêpstwach od zdrowej diety (chodzi do przedszkola, wiêc to nieuniknione) nie ma ju¿ ¿adnych problemów z kupami.
Mo¿e tak¿e u Twojego synka jakie¶ stworzonka robi± w brzuszku porz±dki? B±d¼ konsekwentna i trzymaj siê zasad, a wszystko po jakim¶ czasie pewnie siê unormuje. Potrzeba pewnie trochê czasu - tak by³o u nas. Dzi¶ mój synek jest okazem zdrowia, ma najlepsz± frekwencjê w przedszkolu - b³yskawicznie przechodzi infekcje i wybiera marchewkê zamiast ciastka:)

« Ostatnia zmiana: 26-01-2012, 14:02 wys³ane przez Klara27 » Zapisane
Eso75
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01-05-2007
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 678

« Odpowiedz #16 : 26-01-2012, 11:40 »

Tak, to by³ d³ugi okres czasu, miesi±c na pewno.

Czyli to ju¿ wypróbowa³a¶. Najpewniej racjê ma Karola, tym bardziej, ¿e Twój Synu¶ nie ma wzdêæ, bólów brzuszka, pisa³a¶ chyba, ¿e ju¿ jest spokojniejszy, o ile dobrze pamiêtam.  
« Ostatnia zmiana: 26-01-2012, 14:03 wys³ane przez Klara27 » Zapisane
Zosia_
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: nie stosujê ze wzglêdu na reakcje
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 1.049

« Odpowiedz #17 : 26-01-2012, 15:49 »

. Nie rozumiem, co jest nie tak. Synek by³ szczepiony do 5 miesi±ca ¿ycia z kalendarzem, ale nic ponadto.
Co¶ siê sta³o po tych szczepieniach, ¿e zrezygnowali¶cie?
Zapisane
Poszukuj±ca
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 39
MO: 15.02.2011-z przerwami, 04-07.2012; 01.01.2013, ostateczna rezygnacja ze wzglêdu na ci±gle pogarszaj±cy siê stan zdrowia
Wiedza:
Sk±d: Ruda ¦l±ska
Wiadomo¶ci: 546

« Odpowiedz #18 : 26-01-2012, 17:47 »

Co¶ siê sta³o po tych szczepieniach, ¿e zrezygnowali¶cie?
Nic konkretnego siê nie sta³o, synek od pocz±tku by³ bardzo niespokojny, w pierwszych 2 miesi±cach mia³ wyra¼ne problemy z brzuszkiem, mia³ du¿e problemy ze snem, do dzi¶ czasem po kilka razy wybudza siê w nocy i trzeba go uspokajaæ. Jak mia³ 6 miesiêcy trafi³am na Bioslone, bardziej ze wzglêdu na moje problemy. Trafi³am na w±tek o szczepieniach i tak zaczê³am dr±¿yæ temat. Nastêpne szczepienie mia³o byæ po roczku: odra, ¶winka, ró¿yczka. Wiele z³ego o tej szczepionce s³ysza³am i uzna³am, ¿e te choroby przechodzili¶my, a moja mama odrê i to szczepienie nie jest mu potrzebne. W miarê zag³êbiania siê w temat, zrezygnowa³am ze szczepieñ w ogóle. To co pisze Karola daje do my¶lenia, ja jestem prawie pewna, ¿e to szczepienia zrobi³y sporo zamieszania w jelitach naszych dzieci. Tak, od jakiego¶ czasu synek jest spokojniejszy. W³a¶ciwie skoñczy³y siê problemy z zasypianiem, grzecznie siê k³adzie i opowiada. W dzieñ zasypia przy zabawie, ale budzi siê z okropnym p³aczem i tylko jakie¶ picie jest wstanie go uspokoiæ, dalej nie chce siê przytulaæ i bije mnie po twarzy jak tylko chcê go przytuliæ. Uczê go, ¿e trzeba g³askaæ delikatnie i czasem to robi, ale trzeba uwa¿aæ bo mo¿e nagle zrobiæ zamach i... raz krew mi siê z nosa pola³a (-:.
« Ostatnia zmiana: 26-01-2012, 17:53 wys³ane przez Klara27 » Zapisane

Poszukuj±ca
Karola
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 40
MO: 01.05.2010
Sk±d: Warszawa
Wiadomo¶ci: 31

« Odpowiedz #19 : 26-01-2012, 19:03 »

Zdarzy³o mi siê raz braæ antybiotyk, jeszcze kiedy karmi³am (mia³am powa¿ny problem z zêbem m±dro¶ci). By³ to oczywi¶cie antybiotyk dozwolony podczas karmienia piersi± - mia³ przenikaæ do mleka tylko w ¶ladowych ilo¶ciach. Odstawi³am po dwóch dniach, bo synka przeczyszcza³o kompletnie (mimo ¿e by³ ju¿ wtedy du¿y i nie karmi³am go czêsto) - jedzenie przelatywa³o przez niego w niezmienionej postaci. Przekona³am siê wtedy, jakie to straszne ¶wiñstwo. My¶lê, ¿e to szczepionki i tamta antybiotykoterapia mog³y naba³aganiæ Twojemu synkowi w brzuszku. Nasze historie s± zreszt± podobne: prze¿y³am podobny, zmedykalizowany poród, poporodowy krwotok, nie zaszczepi³am synka przeciwko odrze, ¶wince i ró¿yczce i nie zamierzam szczepiæ na nic wiêcej. Najwa¿niejsze, ¿e nas o¶wieci³o smile. B±d¼ dobrej my¶li, b±d¼ konsekwentna. Nie ma dróg do zdrowia na skróty - trzeba byæ konsekwentnym, dochodzenie do zdrowia mo¿e trochê potrwaæ, nawet u ma³ych dzieci.
« Ostatnia zmiana: 26-01-2012, 19:34 wys³ane przez Klara27 » Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 8   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!