Niemedyczne forum zdrowia
23-04-2024, 18:19 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Yersinioza (zakażenie bakterią) - atak autoimmunologiczny  (Przeczytany 12282 razy)
Lubel
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 06.06.2012
Skąd: Lublin
Wiadomości: 36

« : 25-02-2012, 19:19 »

Od kilku lat choruję na yersiniozę (coś podobnego do boreliozy). Wiąże się to z autoagresją organizmu, który zamiast zwalczyć bakterię, atakuje moje stawy biodrowe, co powoduje bóle w okolicy bioder i ud, czasami bardzo utrudniające chodzenie. Dodatkowo, od jakiegoś czasu, pogorszył mi się wzrok w prawym oku. Próbowałem już różnych metod, od antybiotykoterapii przez 3 miesiące, po różnego rodzaju zioła, oregano, Pau D`arco, itp. Po bardzo silnym oregano, poziom bakterii zmniejszył się, ale dalej odczuwam dolegliwości, a bakteria nie chce do końca usunąć się z mojego organizmu.

Czy MO poradzi sobie z bakterią, a co za tym idzie atakiem autoimmunologicznym? Czy będzie ona w stanie przerwać autoagresję i usunąć bakterię?

Bardzo proszę o radę, ponieważ powoli zacząłem tracić już siły w tej walce, a strona Biosłone to dla mnie coś w rodzaju światełka, które daje nadzieję.

« Ostatnia zmiana: 25-02-2012, 20:10 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #1 : 25-02-2012, 20:48 »

Nie z takich opresji ludzie wychodzili, wychodzą i będą wychodzić.

Pomogę Ci z chęcią, najpierw jednak poczytaj portal.
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Lubel
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 06.06.2012
Skąd: Lublin
Wiadomości: 36

« Odpowiedz #2 : 25-02-2012, 21:02 »

Czytałem sporo. Między innymi zacząłem przyjmować Slow-Mag wg zaleceń na stronie i bardzo polecam znajomym ten sposób leczenia niedoborów magnezu. Jeżeli chodzi natomiast o bakterię, to zdaję sobie sprawę, że zastosowanie MO na pewno umożliwi organizmowi pozbywanie się bakterii, jednak czy to nadal nie będzie atak autoimmunologiczny ze strony organizmu, skoro nie umie on walczyć z bakterią w inny sposób?
« Ostatnia zmiana: 25-02-2012, 21:54 wysłane przez Solan » Zapisane
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #3 : 26-02-2012, 12:34 »

Na początek proponuję dokładnie przestudiować: http://www.bioslone.pl/przyczyna-chorob/lektyny

My nie walczymy z bakteriami, wirusami, robakami, a w okresie powrotu do zdrowia staramy się, eliminować, a nie dodawać.
W Twoim przypadku, w pierwszej kolejności powinieneś zaprzestać jedzenia pokarmów zawierających gluten.
« Ostatnia zmiana: 26-02-2012, 12:38 wysłane przez Kalina » Zapisane
Lubel
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 06.06.2012
Skąd: Lublin
Wiadomości: 36

« Odpowiedz #4 : 26-02-2012, 12:47 »

Czytałem ten artykuł, gluten jest wyeliminowany z diety praktycznie całkowicie, już od dłuższego czasu (czasami jednak, bardzo rzadko, zdarza się kilka płatków orkiszowych). Z informacji, które otrzymałem od lekarza, bakteria Yersinia znajdująca się w moim organizmie, wyzwala atak autoagresji organizmu. Organizm nie może (nie umie) zniszczyć, usunąć bakterii i odbija się to na stawach. Stąd właśnie moje pytanie, czy podczas spożywania mikstury oczyszczającej, organizm nabędzie umiejętności do pozbycia się bakterii?
« Ostatnia zmiana: 26-02-2012, 16:46 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #5 : 27-02-2012, 12:20 »

Stąd właśnie moje pytanie, czy podczas spożywania mikstury oczyszczającej, organizm nabędzie umiejętności do pozbycia się bakterii?
Na tym forum nikt nie da Ci na nic gwarancji, bo walczyć o zdrowie musisz sam i jest to ciężka praca. Profilaktycy zdrowia i inni Biosłonejczycy mogą Ci pomóc doradzając, na podstawie swojej wiedzy i doświadczenia. MO, KB i zdrowe odżywianie na pewno pomogą, ale na poprawę trzeba czasu.

Ja choruję na SM. To też jest choroba autoimmunologiczna. Piję MO i stosuję zasady Biosłone, odniosłam już wiele korzyści, ale wyleczenia z choroby nikt mi nie obiecywał a ja tego nie oczekiwałam. Myślę, że skoro przekonałeś się już o nieskuteczności dotychczasowych terapii, to warto spróbować walczyć o zdrowie, a nie walczyć z chorobą, bo wbrew pozorom, to zasadnicza różnica.
« Ostatnia zmiana: 28-02-2012, 09:42 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane

Tanzania
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 07.2010
Skąd: Irlandia
Wiadomości: 155

« Odpowiedz #6 : 27-02-2012, 17:42 »

Od kilku lat choruję na yersiniozę (coś podobnego do boreliozy).

To nie jest coś podobnego do Boreliozy, Jersinioza uznawana jest również za jedną z koinfekcji przenoszoną przez kleszcze.

Oczywiście może istnieć samoistnie.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!