Niemedyczne forum zdrowia
18-04-2024, 23:21 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dieta pszeniczna  (Przeczytany 26779 razy)
Karol_K
Początkujący
*

Offline Offline

MO: 01.10.2011
Wiadomości: 4

« : 02-03-2012, 09:30 »

Czytam i stosuję się do rad z forum już ponad pół roku. To mój pierwszy post więc chciałbym się z Wami przywitać i podziękować za wiedzę, która jest tutaj dostępna. smile

Do rzeczy. Zanim trafiłem na forum, chciałem oczyścić wątrobę, bo zawsze miałem problemy z trądzikiem. Zastosowałem w tym celu dietę pszeniczną.
Polegała na tym, aby przez 12 dni jeść tylko i wyłącznie przegotowaną pszenicę. Podobno to bardzo gruntowe oczyszczanie.
Wytrzymałem 8 dni, bo już na niczym się nie mogłem skupić. Ciągle myślałem tylko o jedzeniu i wolałem już nawet nic nie jeść, niż znowu jeść pszenicę.

Jednakże, zauważyłem że wyniki były zaskakujące. Całkowicie przeszła mi wtedy ochota na alkohol, słodycze i niezdrowe rzeczy. Podobno takie właśnie są efekty, wątroba jest jak nowa. Tak oczyszczona, że nie chce rzeczy, które jej szkodzą. Miałem dosłownie wstręt do alkoholu.

Bardzo mnie ciekawi Wasza opinia na temat tego oczyszczania. Być może tak naprawdę szkodziłem swojemu organizmowi? Przecież pszenica to gluten, czyli pakowałem w siebie przez 8 dni non- stop prawie sam gluten..
A może to świetne oczyszczanie wątroby?
Dlatego proszę Was o opinię na ten temat.
« Ostatnia zmiana: 02-03-2012, 10:34 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Slawekgo
*

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 03-04-2009
Wiedza:
Skąd: Poznań
Wiadomości: 349

« Odpowiedz #1 : 02-03-2012, 09:46 »

My nie szukamy metod na dojście do zdrowia w 14 dni. To jest niestety niemożliwe. Takie eksperymenty jakie przeprowadzasz na sobie na pewno nie są drogą w kierunku zdrowia.
Jeśli zaś chodzi o oddziaływanie produktów pszenicznych na organizm człowieka - wszystkiego się dowiesz czytając artykuł:
http://nowadebata.pl/2011/10/13/buszujacy-w-pszenicy
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #2 : 02-03-2012, 10:44 »

W portalu Biosłone nie natrafiłam jeszcze na informację o oczyszczaniu pszenicą, co wskazuje na to, że nie jest to polecane. Tutaj nie poszukujemy nowych metod i nie przeprowadzamy eksperymentów, ponieważ metody, które prezentuje Mistrz są już sprawdzone i wystarczy jedynie stosować, to co już dla nas przetestowano. To jest duże ułatwienie dla chorych, a jednak ciągle ktoś się wychyla i szuka czegoś "lepszego".
Karol_K, jeśli chcesz trwale poprawić swoje zdrowie, to nie szukaj. Jeśli coś nawet Tobie pomoże szybko, to nie wiadomo na jak długo. Nie marnuj czasu na szukanie tylko skorzystaj z tego co oferuje Biosłone - odstaw gluten, pij MO, KB, stosuj ZZO i oceń sam za jakiś czas czy warto.
« Ostatnia zmiana: 02-03-2012, 11:36 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Karol_K
Początkujący
*

Offline Offline

MO: 01.10.2011
Wiadomości: 4

« Odpowiedz #3 : 02-03-2012, 11:07 »

Domi5 i Slawekgo,
dziękuję Wam za Wasze odpowiedzi i linka, chętnie go przeczytam. Zwróćcie proszę uwagę na to, że stosowałem tę kurację, zanim trafiłem na forum.
A jako, że jestem osobą, która lubi wiedzieć co i jak działa na nasz organizm, rozpocząłem ten wątek.
Tutaj często jest dokładne wyjaśnienie działania poszczególnych substancji, dlatego też tak bardzo lubię tę stronę i forum.
Efekty tej diety bardzo mnie zaciekawiły i chciałbym wiedzieć czy dała jakieś rezultaty mojej wątrobie.
« Ostatnia zmiana: 02-03-2012, 11:37 wysłane przez Klara27 » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #4 : 02-03-2012, 11:19 »

. Tutaj nie poszukujemy nowych metod i nie przeprowadzamy eksperymentów, ponieważ metody, które prezentuje Mistrz są juz sprawdzone i wystarczy jedynie stosować, to co już dla nas przetestowano. To jest duże ułatwienie dla chorych, a jednak ciągle ktoś się wychyla i szuka czegoś "lepszego".



Poważnie?
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #5 : 02-03-2012, 11:20 »

Karol_K, pamiętam swoje początki zdrowienia - już wiedziałam co polecaca Biosłone, ale jeszcze miałam mało i modyfikowałam różne zalecenia i szukałam w necie nowości i ulepszeń. Teraz żałuję i uważam, że marnowałam czas, dlatego jeśli mam okazję, to próbuję innych powstrzymać przed stratą czasu. Nam tutaj zależy na trwałym dojściu do zdrowia - metody Mistrza to gwarantują, a inne metody mogą zadowolić chwilowo, bądź co gorsza zakamuflować  jedynie objawy choroby, które i tak prędzej czy później się uaktywnią. Życzę Tobie wytrwałości ;-)
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #6 : 02-03-2012, 11:22 »

 
Cytat
Efekty tej diety bardzo mnie zaciekawiły i chciałbym wiedzieć czy dała jakieś rezultaty mojej wątrobie.

Wątrobie może i dały, ale zostaniesz zmumifikowany jak ja.
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #7 : 02-03-2012, 11:24 »

Poważnie?

Poważnie, A Ty Scorupion jesteś chyba poszukiwaczem? Czytałam Twój wczorajszy wątek ;-)
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #8 : 02-03-2012, 11:28 »

Cytat
Efekty tej diety bardzo mnie zaciekawiły i chciałbym wiedzieć czy dała jakieś rezultaty mojej wątrobie.

Może, ale wątpię, żeby produkt glutenowy wspomagał wątrobę. Prędzej to pomogło to, że odstawiłeś słodycze, alkohol, niezdrowe jedzenie. Mistrz poleca ostropest do KB - wspomaga wątrobę ;-)
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #9 : 02-03-2012, 11:37 »

Poważnie?

Poważnie, A Ty Scorupion jesteś chyba poszukiwaczem? Czytałam Twój wczorajszy wątek ;-)

Troche przypomina mi to taki cytat:
"Proszę pana, ja jestem umysł ścisły. Mnie się podobają melodie, które już raz słyszałem. Po prostu. No... To... Poprzez... No reminiscencję. No jakże może podobać mi się piosenka, którą pierwszy raz słyszę."
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #10 : 02-03-2012, 12:05 »

Cytat
Troche przypomina mi to taki cytat:"Proszę pana, ja jestem umysł ścisły. Mnie się podobają melodie, które już raz słyszałem. Po prostu. No... To... Poprzez... No reminiscencję. No jakże może podobać mi się piosenka, którą pierwszy raz słyszę."

Ten wątek dotyczy diety pszenicznej, dlatego nie uważam za stosowne zamieszczanie tutaj cytatów, które nie dotyczą tego tematu. Są oddzielne wątki, w których można sie wykazywać towarzysko. Jeśli ktoś zakłada wątek, to oznacza, że potrzebuje pomocy i raczej nie interesują go korespondencje, które nie dotyczą wątku. Sam ostatnio prosiłeś o pomoc i forumowicze starali się Tobie pomoc - może odwzajemnisz się i też podzielisz się swoimi doświadczeniami?  
« Ostatnia zmiana: 02-03-2012, 12:40 wysłane przez Klara27 » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #11 : 02-03-2012, 12:13 »

Podzieliłem. Czyszczenie wątroby prowadzi do mumifikacji.
Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #12 : 02-03-2012, 17:01 »

Na czym polega "cud" oczyszczania wątroby, poprzez stosowanie diety pszenicznej? Pytam z czystej ciekawości, bo stosować nie zamierzam.
Ten posiłek składa się z dwóch przeciwstawnych składników - błonnika i glutenu.  Jeden działa jak szczotka, drugi jako lepiszcze. Ja tego nie chwytam, no ale Chińczycy wiedzą lepiej.
To, że błonnik działa jak szczotka ścian jelita, wiem z własnego doświadczenia. Odrzuciwszy gluten i stosując trochę nieregularnie MO i bardziej regularnie KB widzę, że zjedzenie najmniejszej ilości buraków szybko i wyraźnie zabarwia mocz. Wcześniej była mniej intensywna barwa. Jaka jest rola glutenu w oczyszczaniu wątroby? Za Chiny nie wiem.
« Ostatnia zmiana: 02-03-2012, 17:03 wysłane przez Dusiu70 » Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Isia
Częsty gość
**

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 56
MO: 29.o1.2011
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 76

« Odpowiedz #13 : 02-03-2012, 18:29 »

Gluten nie czyści wątroby. Monodieta daje odpocząć "spracowanej" wątrobie. Co nie znaczy, że dlugotrwale skutki monodiety pszenicznej będą pozytywne.
Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #14 : 03-03-2012, 03:27 »

Gluten nie czyści wątroby.
Zgoda Isia, tylko Karol_K napisał, że oczyszczanie wątroby poprzez zajadanie się glutenem, miało go wspomóc w walce z trądzikiem. A jak wiemy jedną z przyczyn (może nawet najważniejszą) występowania trądziku, jest właśnie spożywanie glutenu. Tutaj nie dostrzegam sensu tej diety.

...nieustępującego trądziku. Już jakiś czas temu zorientowałem się, że trądzik powoduje u mnie spożywanie glutenu,...
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Isia
Częsty gość
**

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 56
MO: 29.o1.2011
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 76

« Odpowiedz #15 : 03-03-2012, 04:16 »

Trądzik jest objawem toksemii organizmu, niekoniecznie z powodu spożywania pszenicy. Gluten to świństwo i zazwyczaj wyeliminowanie go z diety powoduje znaczną poprawę zdrowia, ale nie znaczy, że wszystkie szkody i objawy można i należy zwalić na jego karb. Dieta pszeniczna, o ile ktoś nie ma alergii na zboże, przynosi ulgę organom zarzuconym wcześniej "różnorodnym" śmieciowym jedzeniem. Ale to dzialanie objawowe. Nie o takie nam przecież chodzi.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #16 : 03-03-2012, 08:03 »

Istnieje coś takiego jak głodówka bez głodowania. Opychamy się arbuzami i koktajlami z arbuzów. Ja się opchnąłem bez widocznych efektów, ale są doniesienia, że niektórym pomaga. Poczytaj na portalu.
« Ostatnia zmiana: 03-03-2012, 08:13 wysłane przez Scorupion » Zapisane
Et
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.09.2010
Wiadomości: 393

« Odpowiedz #17 : 03-03-2012, 11:14 »

Czy można arbuzy zastąpić innymi owocami?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #18 : 03-03-2012, 11:16 »

Można, ale najpierw trzeba je przerobić wg pińciu przemian.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Et
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.09.2010
Wiadomości: 393

« Odpowiedz #19 : 03-03-2012, 11:18 »

Czy zechciałby Pan wyrazić się bardziej precyzyjnie?
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!