Niemedyczne forum zdrowia
24-04-2024, 15:21 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Candida, bakterie, alergie - teoria potwierdzona moim przypadkiem  (Przeczytany 7516 razy)
Luki27
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: maj 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 292

« : 11-03-2012, 22:22 »

Postanowiłem podzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami co do alergii i grzybków candida.
Kilka dni temu "przegiąłem" - wypiłem piwo, zjadłem ciasto - od razu pojawił się ból w podbrzuszu, częstsze wypróżnienia, dyskomfort po wypróżnieniu. Pomyślałem sobie, że dokarmiłem candide, więc teraz trzeba z nią trochę powalczyć. Kilka dni stosowałem propolis. Dolegliwości wywoływane przez candidę znikły, ale po dwóch dniach pojawiło się zatrucie pokarmowe - biegunka kilka razy dziennie, ciągłe parcie. Miejsce candidy zajęły o wiele groźniejsze bakterie. Nie miałem wyjścia i wziąłem Nifuroksazyd. Ten z bakteriami rozprawił się w ciągu dwóch dni, biegunki ustąpiły. A co się pojawiło? Nasiliła mi się alergia pokarmowa. Produkty, które mnie już nie uczulały, znów zaczęły to robić. Bakterie musiały zrobić nadżerki w śluzówce jelita, co nasiliło alergię.
Zmierzam do tego, że w ciągu kilku dni przekonałem się na własnej skórze, że jest dokładnie tak jak opisuje to Mistrz. Jeżeli zbyt szybko usuwamy candidę, w jej miejsce pojawiają się o wiele groźniejsze bakterie. Jak już rozprawimy się z candidą i bakteriami to pozostaną mikrourazy w śluzówce, a to spowoduje alergie.
Od prawie roku jestem na tym forum, ale zawsze gdzieś w głowie plątały mi się myśli, że muszę walczyć z candidą, bo to ona jest przyczyną moich problemów, a już na pewno alergii. Musiałem się przekonać na własnej skórze, że nie tędy droga.
Stawiam na MO i KB, ale przez jakiś czas będę stosował również probiotyki (Dicoflor) bo pewnie jestem bardzo wyjałowiony.
 
« Ostatnia zmiana: 12-03-2012, 09:11 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #1 : 12-03-2012, 00:03 »

Jeśli myślisz, że po łyknięciu propolisu w kilka dni wytępiłeś Candida to chyba naiwny jesteś msn-wink
Zapisane
Timajos
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 49
MO: 25.01.2011
Skąd: Kraków
Wiadomości: 304

« Odpowiedz #2 : 12-03-2012, 06:12 »

Szkoda kasy na Dicoflor, kup sobie albo zrób sobie kapusty kiszonej i ogórków kiszonych. O wiele taniej. Hmm zdziwiłem się, że skoro jesteś tutaj już od roku zareagowałeś chemią na zwykłą biegunkę a wystarczyło ograniczyć cukier do zera, ryżu surowego łyżkę. Może warto żebyś odświeżył sobie całą wiedzę tutaj zgromadzoną.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!