Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 10:38 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak gazy trafiają do krwioobiegu  (Przeczytany 5071 razy)
Dziewczynka
Początkujący
*

Offline Offline

MO: Chwilowo zawieszone
Wiadomości: 5

« : 16-03-2012, 22:34 »

Czytam kolejne wątki z wielkim zainteresowaniem, ponieważ obecnie przechodzę fazę dokształcania się i o ile bardzo wiele rzeczy do mnie przemawia, o tyle .. no zdarzają się takie sformułowania, które rodzą moje poważne wątpliwości. Generalnie nie jestem zwolenniczką medycyny konwencjonalnej, co do leczenia naturalnego (czy raczej - ludowego) - to sprawdzam na sobie działanie różnych ziół i ogólnie dostępnych .. że tak powiem, związków (późna pora - dostałam zaćmienia umysłu i zabrakło mi słowa - chodzi o miody, różne soki, etc), czy metod (stawianie baniek, płukanki, inhalacje). Ale o organizmie pewne fakty wiem, jako, że się tym bardzo interesuję.
Mistrz napisał był co następuje:
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=5662.0

No i tu pojawia się moje pytanie - jakim 'cudem' gazy trafiają do .. krwioobiegu? Przecież gdyby we krwi znalazł się jakikolwiek gaz, to mogłoby to doprowadzić do zgonu (o czym świadczy bardzo ostrożne podawanie czegokolwiek dożylnie). Czy ja tu czegoś nie rozumiem? Mistrzu, wytłumacz mi to proszę, bo chciałabym móc zrozumieć.

PS. Dla wytłumaczenia - najlepiej się uczę poprzez kwestionowanie i zadawanie różnych podchwytliwych pytań. Zatem - prośba o wyrozumiałość msn-wink
Zapisane

W cokolwiek wierzysz - masz rację:)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 17-03-2012, 13:39 »

No i tu pojawia się moje pytanie - jakim 'cudem' gazy trafiają do... krwiobiegu? Przecież gdyby we krwi znalazł się jakikolwiek gaz, to mogłoby to doprowadzić do zgonu (o czym świadczy bardzo ostrożne podawanie czegokolwiek dożylnie).
Nie cudem, lecz w wyniku osmozy gazy trafiają do krwiobiegu. Normalne zjawisko fizyczne. Krew generalnie jest bogata w gazy, głównie tlen i dwutlenek węgla. Gdyby te gazy wprowadzić drogą iniekcji, to pęcherzyk tlenu bądź dwutlenku węgla także spowodowałby zator, a więc zagroził śmiercią. W procesie osmozy przez błonę półprzepuszczalną przenikają pojedyncze cząsteczki gazu, które groźne mogłyby być wówczas, gdyby zebrały się w pęcherzyk. Dlatego organizm, w swej mądrości, stara się jak najszybciej usunąć je z krwiobiegu.
« Ostatnia zmiana: 17-03-2012, 14:05 wysłane przez Heniek » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!