Niemedyczne forum zdrowia
27-04-2024, 00:20 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy jesteś tym co jesz?  (Przeczytany 8076 razy)
RENETI
« : 03-03-2012, 12:17 »

Jesteś tym co jesz.
http://www.poznajprawde.net/16-zywnosc/jedzenie-ma-znaczenie.html
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 03-03-2012, 12:36 »

Gówno prawda! Ten, kto twierdzi, że jest tym co je, przyznaje, że w skład jego organizmu wchodzi gówno. Ciekawe, gdzie się ono lokuje? W mózgu?
« Ostatnia zmiana: 22-03-2012, 11:46 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Dziewczynka
Początkujący
*

Offline Offline

MO: Chwilowo zawieszone
Wiadomości: 5

« Odpowiedz #2 : 16-03-2012, 15:56 »

Gówno prawda! Ten, kto twierdzi, że jest tym co je przyznaje, że w skład jego organizmu wchodzi gówno. Ciekawe, gdzie się ono lokuje? W mózgu?

Jestem nowa i nie znam Was jeszcze, ale pozwolę sobie na komentarz:
Mistrzu, z całym szacunkiem dla Twojej wiedzy i mądrości, jesteś tylko człowiekiem i jak każdy człowiek możesz się mylić. Stwierdzenie 'jesteś tym co jesz' ma głębokie fizyczno-chemiczne znaczenie. Ja rozumiem je w ten sposób: na dość niskim poziomie chemicznym żywność składa się z atomów, powiązanych ze sobą wiązaniami energetycznymi (pomijam kwarki i inne elementy, których nie do końca jeszcze ogarniam, pewnie dlatego, że się w to nie zagłębiałam - tak na marginesie). Tak naprawdę jedząc dokonuje się dostarczanie owych atomów tworzących jedne związki i zamieniając je w procesach biochemicznych na inne - niezbędne dla organizmu. Komórki się odżywiają nimi - i używają ich do budowy swoich struktur. I tak, na poziomie atomowym - następuje doprowadzenie atomów z pożywienia do wszystkich części naszego ciała wraz z krwioobiegiem. A jeśli układ pokarmowy jest nieszczelny? - to do organizmu wchodzi więcej niż powinno się tam znaleźć i .. również zostaje spożytkowane. Czyli zależnie od tego co dostarczasz w pokarmie - to masz później w ciele. Dlatego właśnie - jestem TYM co jesz.

BTW. Człowiek podobno w całości wymienia się w czasie 11 lat - choć nie wiem ile w tym prawdy.

A tak wracając do tematyki filmów...msn-wink

to tak z nieco innej beczki: What the bleep! do we know? -> tu link do pierwszej z bodajże 11 albo 12 części: http://www.youtube.com/watch?v=buXMJaoyTM0

Może ktoś to potraktuje jako new age, ale tak naprawdę dużo w tym prawdy jakkolwiek by tego nie traktować. Oczywiście pewne rzeczy należy traktować z przymrużeniem oka, ale inne...warto się nad nimi choć przez chwilę pochylić i zastanowić, czy nie miało się w życiu podobnej sytuacji, która by pokazywała że jest to prawdą.
Zupełnie jak z ruchem Biosłone - nie potrzeba dowodów naukowych, by wiedzieć, że coś działa, albo nie biggrin
« Ostatnia zmiana: 17-03-2012, 14:27 wysłane przez Metaldaw » Zapisane

W cokolwiek wierzysz - masz rację:)
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #3 : 16-03-2012, 16:11 »

Stwierdzenie 'jesteś tym co jesz' ma głębokie fizyczno-chemiczne znaczenie.

Okreslenie 'jesteś tym co jesz' nie jest głębokie, jest płytkie i funkcjonuje na zasadach banału, powtarzanego na wielu stronach o leczeniu, dietetyce itd.

Człowiek nie składa się z tego co zje, ale z tego co przyswoi. Organizm jest inteligentny i w swej biologicznej mądrości przyswaja to, co mu potrzebne, a wydala to, co mu szkodzi. Tym co wydalamy jest m.in. kał. Jako ludzie nie składamy się z gówna, chociaż w pewien sposób powstalo z jedzenia.

Jeśli ktoś przyjmuję za prawdę, że jest tym co je, to znaczy że zgadza się z tezą, że składa się także z  gówna. 'Jesteś tym co jesz' to banał, który spłyca sposób funkcjonownaia człowieka,  koncetruje sie na pochłanianiu żywności, a pomija tak ważną kwestię jak wydalanie.
« Ostatnia zmiana: 22-03-2012, 11:49 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Dziewczynka
Początkujący
*

Offline Offline

MO: Chwilowo zawieszone
Wiadomości: 5

« Odpowiedz #4 : 16-03-2012, 21:53 »

Jeśli ktoś przyjmuję za prawdę, że jest tym co je, to znaczy że zgadza się z tezą, że składa sie z także gówna.

Nie wiedziałam, że jadasz gówno
A tak na poważnie - skąd Wam się wzięło przekonanie, że człowiek składa się .. z gówna? Że co - występuje w jelitach, to znaczy, że my to zjadamy wcześniej? I don't care co mówi medycyna, etc. Przedstawiłam MOJĄ interpretację tego stwierdzenia.
I jak dla mnie moja wersja nie wyklucza Waszej wersji - związanej z przyswajaniem. No ale rozumiem - jest to kwestia interpretacji i wyobrażenia na temat tego co tak naprawdę się dzieje w naszym organizmie.

Na marginesie - pamiętam jak byłam dzieckiem - to widziałam psa, który właśnie żywił się swoimi odchodami, bo okrutny właściciel trzymał go na łańcuchu i nie dawał mu jeść:/ W jego przypadku połączenie 'jesteś tym co jesz' oraz 'składa się z gówna' - miałoby faktycznie jakiś sens.
 Wciskanie głupot.
Zapisane

W cokolwiek wierzysz - masz rację:)
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #5 : 16-03-2012, 22:59 »

Jeśli ktoś przyjmuję za prawdę, że jest tym co je, to znaczy że zgadza się z tezą, że składa sie z także gówna.

Nie wiedziałam, że jadasz gówno
A tak na poważnie - skąd Wam się wzięło przekonanie, że człowiek składa się .. z gówna?

Jak można wmawiać innym rzeczy, których nie powiedzieli?

Wyraźnie zaprzeczyłem prawdziwosci banalnego zdania 'jesteś tym co jesz', a tu czytam, ze jestem jego zwolennikiem.

W nagrodę za błyskotliwe wnioski i umiejętność czytania ze zrozumieniem Dziewczynka otrzymuje 60 dni urlopu w pisaniu na tym forum.
Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #6 : 17-03-2012, 09:33 »

Dziewczynka poszła odpoczywać ale może przeczyta że dobre jedzenie nic nie da, jeżeli do organizmu dostają się w sposób niekontrolowany toksyny poprzez nadżerki w jelitach.
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
xxlilithxx
« Odpowiedz #7 : 20-03-2012, 15:41 »

Cytat
Przy dziurawych jelitach powiedzenie to  - ma swój głęboki i śmierdzący sens

No tak, niektórym nie mieści się w głowie, że najpierw jemy, a potem oddzielamy to, co nam potrzebne (co wchłaniamy), od reszty, czyli od gówna, które wydalamy. Jedynym warunkiem na to jest brak dziur w jelitach... ale jeśli mamy nadżerki to istotnie- składamy się z gówna, a więc niektórzy są poniekąd tym, co jedzą. Smacznego.
Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #8 : 22-03-2012, 05:54 »

Warto by te słowa skierować do urzędników kategorycznym bełkotem zalewających papier... smile. Jeśli "gównem" można nazwać toksyczne jedzenie, to zaczyna się to już w ustach...
Zapisane

I'm going through changes
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!