Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 13:50 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zakupy w Niemczech  (Przeczytany 6978 razy)
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« : 23-03-2012, 22:03 »

Jest już temat o zakupach w Anglii. Parę osób z DE też na pewno jest na Forum, wiec można by się podzielić informacjami o dobrych sprawdzonych produktach i miejscach ich zakupu w DE.
Chętnie bym się dowiedział, gdzie kupić np. kiszoną kapustę, czy ogórki?
« Ostatnia zmiana: 26-03-2012, 08:15 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Ogonek
Początkujący
*

Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 5

« Odpowiedz #1 : 26-03-2012, 07:53 »

Kiszonej kapust i ogórków, dobrych, w Niemczech nie kupisz bo oni kiszą na winie i to zupełnie inaczej smakuje. No chyba, że pójdziesz do polskich sklepów.
« Ostatnia zmiana: 26-03-2012, 08:16 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #2 : 26-03-2012, 08:26 »

Irek, a nie lepiej będzie samemu zrobić zapasy? To nie jest wcale takie trudne i pracochłonne. Wystarczy trochę chęci. Satysfakcja gwarantowana.
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #3 : 26-03-2012, 09:54 »

Do polskiego sklepu mam 120 km, ale w nich też są tylko zakwaszane, nie kiszone, podobnie jak w Ruskich.
Tak jak piszesz Dusiu, nie ma wyjścia. Już mam pojemnik, teraz tylko zrobić. Ale wolałbym kupować, bo kuchnia to dla mnie jak robótki ręczne, nie lubię. smile
Jeszcze mam prośbę o namiar na pestki dyni, bo na razie kupiłem w sklepie zoologicznym, ale 2€ za kilka łyżek to nie jest rewelacja.



« Ostatnia zmiana: 26-03-2012, 10:03 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #4 : 26-03-2012, 19:54 »

Tak jak piszesz Dusiu, nie ma wyjścia. Już mam pojemnik, teraz tylko zrobić. Ale wolałbym kupować, bo kuchnia to dla mnie jak robótki ręczne, nie lubię. smile
To polub lub mieszkaj z kimś kto lubi. Bo przygotowywanie sobie jedzenia, to jedna z ważniejszych czynności jakie świadomy biosłonejczyk powinien robić. Oczyszczanie organizmu bez odpowiedniego zmniejszenia wpychanych w niego toksyn nie ma sensu. Przetworzone w wielkich przetwórniach jedzenie jest jałowe. U Was na zachodzie spożywanie posiłków w restauracjach oraz gotowców podgrzanych w domowej mikrofali to norma. U nas też powoli tak zaczyna być, na szczęście ludzi jeszcze na taki sposób życia nie stać. Bo żarełko w podobnej cenie, nawet w knajpie, ale wypłaty znacznie niższe.
Tak, że bierz się do roboty. Włóż do celofanu kawałek karczku, wsadź do piekarnika i piecz, a aromat unoszący się w okolicy zwabi wszystkich zdziwionych sąsiadów. msn-wink
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #5 : 26-03-2012, 21:22 »

Wszystko się zgadza, aż po sąsiadów, nie przybiegną bo tu już nikt nie ma węchu. smile
Faktycznie, jest tu trudniej znaleźć coś dobrego. Trudniej niż w PL.
Dlatego założyłem ten temat, ale coś cieniutko się rozwija. Smutny
Karczek to trzeba podlewać tłuszczem żeby się nie spalił, podobnie jak np. mielone. Zero tłuszczu.
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #6 : 27-03-2012, 00:41 »

Podobno za granicą warto kupować mięso w arabskich sklepach. Jest lepszej jakości.
Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #7 : 27-03-2012, 09:53 »

Degradacja w rolnictwie trwa na zachodzie od lat 70-tych (głównie Holandia i Dania). "Postęp" technologiczny spowodował, że rolnictwo poszło w ilość a nie jakość. Zaczęło się wszystko od amełykańskich niełukowców, "filantropów" pokroju Rockefellera. Sposób żywienia w ciągu ostatnich 50-ciu lat zmienił sie bardziej niż w przeciągu wcześniejszych kilku tysięcy. No i wychodzą uszkodzenia genów msn-wink:
Upieczenie karczku czy innego mięsa nie jest wielkim problemem, przecież nie dokładasz do ogniska i nie kręcisz mięsa wokół ognia. Szybki przepis na karczek: natrzyj mięso solą, pieprzem i czosnkiem, włóż do celofanu i piecz (1kg/1h). Jak do worka dodasz ziemniaczka i kawałek kapusty, to masz danie na obiad. Jak mięso wystygnie, to masz wędlinę. U mnie w domu od ponad dwóch lat nie kupujemy wędlin. Albo pieczemy w celofanie, albo robię pieczeń, albo szybki pasztet. Zaczęło się od kupna takiego garnka:http://allegro.pl/dwa-szynkowar-y-2-i-1-litr-termometr-5-gratisow-i2228181665.html 
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Ludka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.2009
Wiadomości: 45

« Odpowiedz #8 : 27-03-2012, 10:17 »

Irek, w momencie, gdy nie ma zwykłej dyni, kupuję świeżą Hokaido. Trochę to drogi interes, ale suszone pestki znalazłam tylko solone i prażone.
« Ostatnia zmiana: 27-03-2012, 13:33 wysłane przez Klara27 » Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #9 : 27-03-2012, 13:37 »

Szybki przepis na karczek: natrzyj mięso solą, pieprzem i czosnkiem, włóż do celofanu i piecz (1kg/1h). Jak do worka dodasz ziemniaczka i kawałek kapusty, to masz danie na obiad. Jak mięso wystygnie, to masz wędlinę. U mnie w domu od ponad dwóch lat nie kupujemy wędlin. Albo pieczemy w celofanie, albo robię pieczeń, albo szybki pasztet. Zaczęło się od kupna takiego garnka:http://allegro.pl/dwa-szynkowar-y-2-i-1-litr-termometr-5-gratisow-i2228181665.html 

Dusiu70, napisz parę przepisów w dziale kulinarnym. Chodzi o takie właśnie proste, sprawdzone przepisy. Nie mogę doprosić się by inni coś tam zamieścili. smile
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!