Niemedyczne forum zdrowia
20-04-2024, 15:49 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Stopery do uszu  (Przeczytany 14534 razy)
Esz
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 46

« : 26-03-2012, 21:01 »

Szukam stoperów do uszu, które ograniczą hałas w pracy. Jeśli ktoś z Was używał, albo słyszał o jakimś dobrym produkcie to czekam na sugestie. W grę nie wchodzą stopery za 5, 10 czy 50 zł, ponieważ takie już testowałem i nie spisywały się dobrze.

PS czytałem kiedyś, że są stopery, które ograniczają szumy, dudnienia przy jednoczesnym podbiciu pasma głosu - dzięki czemu w dużym hałasie można lepiej usłyszeć innych pracowników czy szefa.


« Ostatnia zmiana: 27-03-2012, 15:27 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Iwoneska
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 37
MO: 17.12.2011; oliwa-1.04.12(przerwa 1.06-1.07)
Skąd: pomorze/Niedersachsen
Wiadomości: 81

« Odpowiedz #1 : 26-03-2012, 21:26 »

Najlepsze są stopery woskowe, ale to tak żeby się "wyłączyć" prawie całkowicie.
Zapisane

Nawet stumilowa podróż zaczyna się od pierwszego kroku.
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #2 : 26-03-2012, 21:29 »

Jeśli ma być konkretniej to tylko słuchawki specjalne, bo dźwięki docierają nie tylko przez otwór w uchu ale i kości wokół przewodzą, czy jakoś tak.
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Esz
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 46

« Odpowiedz #3 : 27-03-2012, 07:37 »

Odnośnie całkowitego wyłączenia to jednak potrzebuję mieć kontakt ze współpracownikami czy szefostwem.

Znajomy muzyk posiada takie drogie stopery, które po prostu ściszają dźwięk o 20db równomiernie w paśmie. Może poszukam stoperów tego typu?
Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #4 : 27-03-2012, 08:28 »

Mój znajomy szuka stoperów które ściszą "starą" - żart.
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Esz
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 46

« Odpowiedz #5 : 27-03-2012, 08:43 »

Może takie?
http://www.maczosbass.pl/product-pol-50474-EARPAD-Earsonics-profesjonalne-stopery-MBS.html

Co myślicie?
Zapisane
Stamar
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 6.02.2013
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #6 : 31-03-2012, 15:17 »

Ja kiedyś w pieruńsko głośnej pracy i obecnie czasem w domu używam ochronniki słuchu Peltor III. Wygłuszają przeróżne hałasy, ale przepuszczają głos rozmówcy. Fajna sprawa, szczególnie przy głośnych współlokatorach lub remoncie za ścianą.
Zapisane
Esz
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 46

« Odpowiedz #7 : 02-04-2012, 05:10 »

Te ochronniki to wielkie słuchawki tak?
Szukałem coś mniejszego tej firmy, ale nie mają tego typu maleństwa w ofercie...
Zapisane
Albert75
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 10.09.2009
Skąd: Wa-wa
Wiadomości: 105

« Odpowiedz #8 : 06-04-2012, 18:52 »

Od kilku lat używam stoperów codziennie. Wcześniej gdy nasz mały dawał w nocy czadu a człowiek musiał być sprawny w robocie, później w podróżach, śpiąc w hotelach przy głośnych ulicach, w dłuższych trasach w czasie jazdy na motocyklu bo i Schuberth nie jest doskonały... msn-wink
Na najlepsze natknąłem się w USA na wycieczce po Everglades, dostałem tam stopery wykonane z delikatnej gąbki które się skręca kciukiem i palcem wskazującym celem zmniejszenia jego obwodu i wprowadza delikatnie do kanalika, po kilkunastu sekundach stoper się rozpręża i uszczelnia wprowadzając nas w świat ciszy... smile Takie stopery używam każdej nocy przez 7-10 dni albo i dłużej, później wymieniam na nowy zestaw.
Szukałem ich u nas i znalazłem gdzieś na Alledrogo i kupiłem i działają jak tamte w Miami. Zwróćcie uwagę przy zakupie na ten charakterystyczny kształt.
http://allegro.pl/zatyczki-stopery-do-uszu-40-szt-nr-1-na-swiecie-i2250181604.html
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.357

« Odpowiedz #9 : 06-04-2012, 20:53 »

Od kilku lat używam stoperów codziennie.

Też stosowałem stopery codziennie, ale przestałem całkowicie, gdy dostałem szumów usznych. Gdzieś wyczytałem, że stosowanie stoperów, może sprzyjać ich powstawaniu.
Zapisane
Esz
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 46

« Odpowiedz #10 : 07-04-2012, 05:32 »

Używałem podobne parę lat temu. One odcinają od świata dźwięków permanentnie, więc mi nie pomogą rozwiązać problemu - ściszyć szumy i dudnienia, a zwiększyć pasmo głosu w pracy.
Zapisane
Stamar
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 6.02.2013
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #11 : 13-04-2012, 20:03 »

Te ochronniki to wielkie słuchawki tak?
Szukałem coś mniejszego tej firmy, ale nie mają tego typu maleństwa w ofercie...

Tak, są to wielkie słuchawki. Kwestia gustu lub potrzeb. U mnie stopery powodowały ból uszu, więc zdecydowanie wolałem słuchawki. Niestety, jeśli ktoś ma dużą głowę to słuchawki te mogą trochę męczyć naciskiem na głowę. Dodatkowo minusem jest ewentualne pocenie się uszu. W związku z powyższym nie jest to też rozwiązanie idealne.
Zapisane
kozzanna85
« Odpowiedz #12 : 07-10-2014, 10:53 »

Ja stosuję takie najtańsze stopery do uszu i mi w zupełności wystarczają - aczkolwiek nie potrzebuję ich do wygłuszenia ogromnych hałasów, więc może nie mam odpowiedniego porównania...
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!