Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 03:09 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: DP w połączeniu z siłownią  (Przeczytany 16141 razy)
Heis
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 31
MO: 11-07-2012
Skąd: Poznań
Wiadomości: 41

« : 27-03-2012, 12:57 »

Witam wszystkich użytkowników tego forum.

Dość pobieżnie zapoznałem się z interesującymi mnie fragmentami forum oraz z materiałami, opublikowanymi na stronie internetowej. Nie znalazłem odpowiedzi na kilka nurtujących mnie spraw, mianowicie:

Chciałbym jednocześnie z wprowadzeniem DP, wprowadzić dość intensywny program na siłowni, połączony z regularnym bieganiem oraz piłką nożną. Pragnę dowiedzieć się czy jest to w ogóle możliwe, czy w związku z tym powinienem spożywać więcej np. KB, jakichś warzyw i tym podobnych.

Zauważyłem u siebie problemy zdrowotne, które z pewnością powiązane są candidą, w szczególności problemy ze skórą (trądzik, ŁZS, sucha skóra na całym ciele), biały nalot na języku, nieustannie odczuwam zmęczenie (nawet po długim śnie), a także problemy z żołądkiem.

Proszę o wyrozumiałość jako, że jest to mój pierwszy post. Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam smile.
Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #1 : 27-03-2012, 13:33 »

Proponowałbym Ci zapoznanie się z książkami, forum i portalem dokładniej. A jeśli chodzi o sport, to odpowiedź znajdziesz w tych wątkach http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=20205.0
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=12699.0
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Heis
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 31
MO: 11-07-2012
Skąd: Poznań
Wiadomości: 41

« Odpowiedz #2 : 27-03-2012, 16:35 »

W związku z powyższą odpowiedzią rozumiem, że na pozytywne odpowiedzi ze strony grona ekspertów nie ma co liczyć, a szkoda.

Proszę natomiast o informację od osób, które stosowały bądź stosują dietę prozdrowotną oraz aktywnie uprawiają sport. Oczywiście, że nie chodzi mi o profesjonalne uprawianie sportu powiedzmy w jakichś zespołach piłkarskich itp., chodzi mi natomiast o bycie aktywnym fizycznie i zadbanie o sportową sylwetkę, w czym sama dieta raczej nie pomoże.

Pozdrawiam.
Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #3 : 27-03-2012, 18:30 »

Cytat
W związku z powyższą odpowiedzią rozumiem, że na pozytywne odpowiedzi ze strony grona ekspertów nie ma co liczyć, a szkoda.
To była jedna z najbardziej pozytywnych odpowiedzi którą widziałem.
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Heis
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 31
MO: 11-07-2012
Skąd: Poznań
Wiadomości: 41

« Odpowiedz #4 : 27-03-2012, 19:02 »

Gratuluję więc łapania za słówka oraz znakomitej orientacji w formułowaniu zdań - celujący! smile dziękuję za wyczerpującą, jakże dużo wnoszącą do tematu, odpowiedź oraz pozdrawiam . smile
« Ostatnia zmiana: 28-03-2012, 09:12 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #5 : 27-03-2012, 19:19 »

Heis, nie spinaj się tak. Tutaj wszyscy się tak traktujemy. Chodzi o to, abyś nabrał samodzielnie wiedzy, bo bez niej różnymi działaniami możesz sobie tylko zaszkodzić. Do kogo miałbyś wtedy pretensje? Tu recepty nie dostaniesz. Ale możesz otrzymać wiedzę, którą wykorzystasz jak zechcesz. Różnica pomiędzy tym portalem a innymi jest taka, że jedyną ceną, jaką musisz zapłacić za zdobytą tu wiedzę, jest poświęcony na czytanie (ze zrozumieniem) i naukę czas, a w przyszłości najwyżej podzielisz się z nami swoim doświadczeniem.
Tak na marginesie, to jest tu jeszcze przywitalnia. Daj się w niej poznać. http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=1370.0
« Ostatnia zmiana: 27-03-2012, 19:51 wysłane przez Solan » Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
xxlilithxx
« Odpowiedz #6 : 27-03-2012, 20:45 »

Cytat
Tu recepty nie dostaniesz. Ale możesz otrzymać wiedzę, którą wykorzystasz jak zechcesz. Różnica pomiędzy tym portalem a innymi jest taka, że jedyną ceną, jaką musisz zapłacić za zdobytą tu wiedzę, jest poświęcony na czytanie (ze zrozumieniem) i naukę czas, a w przyszłości najwyżej podzielisz się z nami swoim doświadczeniem.

Dokładnie... Przeczytaj więc ZE ZROZUMIENIEM, na czym polega DP.

http://www.bioslone.pl/odzywianie/dieta-prozdrowotna

Dusiu70 podał Ci linki do stron, na których znajdziesz to, co jest zgodne z nurtem Biosłone odnośnie uprawiania sportu. Generalnie mówimy NIE- dlaczego? Bo sport sam w sobie nie jest zdrowy. Trzeba mieć zdrowie, by uprawiać sport. Dla niektórych natomiast sport jest bardzo ważny (wygląd sylwetki też), więc mimo wszystko chcą go uprawiać. Ja chodzę na siłownię- z umiarem, ALE ZADBAWSZY NAJPIERW O SWOJE ZDROWIE. Mój wniosek jest taki- DP nie koliduje z siłownią. Możesz jeść przecież mnóstwo mięsa, jaj, warzyw i nie tylko. Zdobądź więc podstawową wiedzę, bo nikt nie będzie Ci po prostu recenzował książek i artykułów, które są zamieszczone na portalu.

« Ostatnia zmiana: 27-03-2012, 20:51 wysłane przez Lilithxx » Zapisane
Solan
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 31
MO: 1.08.2008
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 233

« Odpowiedz #7 : 27-03-2012, 20:46 »

W jakim celu chcesz stosować metody propagowane tutaj na forum? Sprawiasz trochę wrażenie, jakbyś szukał gotowego, szybkiego rozwiązania bez jakichś specjalnych wysiłków ze swojej strony. Jeśli tak rzeczywiście jest, to musisz zmienić podejście, bo w ten sposób nic nie osiągniesz. W idei Biosłone chodzi o to, by wziąć zdrowie we własne ręce, a do tego niezbędne i wręcz kluczowe jest zdobycie wiedzy. Dopiero później, w razie wątpliwości bądź nowych pytań, rozmawiamy na forum msn-wink. I nie zrozum nas źle, my po prostu z doświadczenia i obserwacji wiemy, że ludzie, którzy nie czytają i nie chcą sami najpierw zdobyć wiedzy oraz zrozumieć co, po co i dlaczego, nigdy nie wyjdą z pacjentyzmu i, w związku z tym, długo nie będą szli drogą prowadzącą do zdrowia.

Zauważyłem u siebie problemy zdrowotne, które z pewnością powiązane są candidą, w szczególności problemy ze skórą (trądzik, ŁZS, sucha skóra na całym ciele)
Ja bym powiązała to z licznymi nadżerkami przewodu pokarmowego, które sprzyjają powstawaniu sytuacji patologicznej - wnikaniu glutenu do krwi, czego konsekwencją są Twoje objawy skórne. Związek między spożywaniem glutenu, nieprawidłowo funkcjonującymi jelitami oraz rozmaitymi objawami ze strony organizmu, jest ogromny. Mnóstwo razy temat ten poruszano już na forum, jeśli chcesz, to wpisz w wyszukiwarkę. Sam gluten to jednak nie wszystko. Sęk w tym, że aby Ci to teraz całościowo wytłumaczyć, musiałabym chyba przepisać książkę Mistrza, albo chociaż jej większą część.

Co się zaś tyczy sportu, to polecam wątki podrzucone przez Dusia70 oraz ten link z portalu: http://www.bioslone.pl/profilaktyka-zdrowotna/dlaczego-niektorzy-nie-moga-wyzdrowiec
W skrócie ujęłabym to następująco: najpierw zdrowie, później sport - ale z umiarem, gdyż każdy nadmiar szkodzi.
Zapisane

Piszemy "naprawdę", a nie "na prawdę"!
Heis
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 31
MO: 11-07-2012
Skąd: Poznań
Wiadomości: 41

« Odpowiedz #8 : 27-03-2012, 21:31 »

Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi oraz bardzo przepraszam za jedną z moich wypowiedzi.

Solan: Teoretycznie tak, szukam szybkiego rozwiązania, co wynika z ogromnej frustracji, wywołanej takim stanem rzeczy, a nie innymi. Zdaje sobie  jednak sprawę z tego, że ja sam muszę być swoim "lekarzem" i to ja muszę posiąść wiedzę, która jest niezbędna do osiągnięcia pełni zdrowia. Z drugiej jednak strony naturą forum jest zadawanie pytań, kiedy coś jest niedopowiedziane lub nie do końca jasne.

Zapoznam się bardziej wnikliwie z treścią zarówno strony internetowej, forum jak i książek Pana Józefa smile.
Zapisane
Fabularasa
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Luty 2010
Wiedza:
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 384

« Odpowiedz #9 : 27-03-2012, 21:33 »

Chciałbym jednocześnie z wprowadzeniem DP, wprowadzić dość intensywny program na siłowni, połączony z regularnym bieganiem oraz piłką nożną.

Oczywiście, że nie chodzi mi o profesjonalne uprawianie sportu powiedzmy w jakichś zespołach piłkarskich itp., chodzi mi natomiast o bycie aktywnym fizycznie i zadbanie o sportową sylwetkę, w czym sama dieta raczej nie pomoże.

Jak dla mnie siłownia, bieganie i piłka nożna to dużo. Może nie profesjonalnie, ale brzmi to na kilka godzin dziennie, więc jeśli zaczynasz proces zdrowienia, Twój organizm nie będzie tego dobrze znosił.
Musisz odróżnić zdrowie od kondycji fizycznej. Tu wybór należy do Ciebie, albo dasz szansę swojemu organizmowi na uporanie się z dotychczasowymi dolegliwościami, albo przeciągniesz to w czasie, w zależności od stopnia masakrowania organizmu na siłowni.  
Dodam, że nie trzeba ćwiczyć na siłowni, aby mieć wysportowaną sylwetkę.
Zapisane
xxlilithxx
« Odpowiedz #10 : 27-03-2012, 21:43 »

Cytat
Dodam, że nie trzeba ćwiczyć na siłowni, aby mieć wysportowaną sylwetkę.

Taaak? A to jest bardzo ciekawe. Może rozwiniesz? smile
Zapisane
Fabularasa
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Luty 2010
Wiedza:
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 384

« Odpowiedz #11 : 27-03-2012, 23:46 »

Cytat
Dodam, że nie trzeba ćwiczyć na siłowni, aby mieć wysportowaną sylwetkę.

Taaak? A to jest bardzo ciekawe. Może rozwiniesz? smile

Tylko co? Mam wkleić zdjęcie?   msn-wink
Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #12 : 28-03-2012, 00:57 »

Może jeszcze zdefiniujmy co to jest wysportowana sylwetka msn-wink
Ja nigdy w życiu nie chodziłam na siłownię i bardzo często słyszałam i w sumie dalej słyszę, że mam fajne wysportowane ciało. No dobra chodziłam na jakieś tam callaneticsy i aerobiki 4lata w LO, ale kiedy to było...
Teraz chodzę sobie na Pilatesa indywidualnie z mężem 90min w tygodniu, bo to w sam raz dla mnie i mojego kręgosłupa.
Fabularasa czekam na fotkę! smile
Zapisane
Fabularasa
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Luty 2010
Wiedza:
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 384

« Odpowiedz #13 : 28-03-2012, 10:21 »

No właśnie, dla niektórych sportowa sylwetka to przerost masy mięśniowej. Jednak wg mnie ćwiczenia są potrzebne, bo inaczej w ubraniu widać sylwetkę sportową, a bez ubrania już mniej.

Zapisane
xxlilithxx
« Odpowiedz #14 : 28-03-2012, 11:14 »

Cytat
Tylko co? Mam wkleić zdjęcie? 

Dlaczego nie? smile Chociaż w zasadzie chodziło mi o to, co, poza siłownią można robić, żeby wymodelować sylwetkę..
Zapisane
Fabularasa
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Luty 2010
Wiedza:
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 384

« Odpowiedz #15 : 28-03-2012, 11:31 »

Chociaż w zasadzie chodziło mi o to, co, poza siłownią można robić, żeby wymodelować sylwetkę..

Biegać, pływać, trenować sztuki walki i pewnie wiele innych rzeczy, nie związanych ze zmuszaniem organizmu do ekstremalnego wysiłku.
Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #16 : 28-03-2012, 11:38 »

Myślę, że poza siłownią można robić różne rzeczy, aby wymodelować sylwetkę i nie mam tu na myśli przerostu mięśni i tworzenia "kaloryfera" na klacie, ale fajne ciało z mięśniami bez tłuszczu i zwisającej skóry.
Można pływać, jeździć na rowerze, chodzić na różnego rodzaju fitness/aerobik. Ja osobiście zawsze wolałam coś innego niż siłownię, bo wydawała mi się nudna. Zawsze można też poćwiczyć w domu, o ile ktoś ma motywację. Ja sporadycznie jeżdżę na rolkach - szkoda tylko, że nie mam z kim. Mąż się ciągle wymiguje.
Zapisane
xxlilithxx
« Odpowiedz #17 : 28-03-2012, 12:23 »

Cytat
Biegać, pływać, trenować sztuki walki
Cytat
Można pływać, jeździć na rowerze, chodzić na różnego rodzaju fitness/aerobik

Aha, a ja myślałam, że dla człowieka tylko chodzenie jest fizjologicznie naturalne (w normalnych warunkach), a nie permanentne zmuszanie go do wzmożonego wysiłku. Myślę, że siłownię, taką umiarkowaną można postawić obok w/w sportów (a może jest inaczej?).

Cytat
(...) i nie mam tu na myśli przerostu mięśni i tworzenia "kaloryfera" na klacie (...)

Kochana Wheno, a jak wygląda kaloryfer na klacie? msn-wink msn-wink
« Ostatnia zmiana: 28-03-2012, 12:27 wysłane przez Lilithxx » Zapisane
Fabularasa
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Luty 2010
Wiedza:
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 384

« Odpowiedz #18 : 28-03-2012, 12:46 »

A co to takiego umiarkowana siłownia?

Ludzie polując biegali, pływali uczyli się również walczyć aby przetrwać, ale jakoś nikt nie wpadał na pomysł, aby bezsensownie przenosić jakiś ciężar z miejsca na miejsce.
Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #19 : 28-03-2012, 12:47 »

Lilith dobrze wiesz o czym mówię msn-wink fotek nie będę wklejać hehe.

To co ja pisałam o sportach, to nie dotyczyło permanentnego zmuszania organizmu do wysiłku, tylko raczej myślałam o tym, że od czasu do czasu fajnie jest sobie popływać (dla mnie to jest tylko w lecie jak wyjeżdżam nad jezioro czy nad morze, baseny mnie nie kręcą), pojeździć na rowerze bardziej dla miłego spędzenia czasu i pojechania w ciekawe miejsce a nie dla wysiłku - bo to też mnie nie kręci, choć wiem, że są tacy co to lubią chodzić na tzw. spinning, aby spocić się na maxa i zrzucić kilogramy - dla mnie to jakieś nieporozumienie i nudy.
Czyli raczej rekreacja i relaks a nie trening.
« Ostatnia zmiana: 28-03-2012, 12:49 wysłane przez Whena » Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!