Niemedyczne forum zdrowia
24-04-2024, 08:02 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Drzazga - stan zapalny  (Przeczytany 29252 razy)
Scorpion
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 1.11.2011
Skąd: Zagłebie
Wiadomości: 144

« : 27-03-2012, 16:19 »

Dziś weszła mi podczas robienia porządków na strychu drzazga dużej wielkości na początku kciuka. Drzazgę wyjąłem od razu, a weszła głęboko i mimo tego podczas wyjęcia drzazgi krew w ogóle nie poleciała. Zrobił się za to stan zapalny i okolica kciuka mocno napuchła, jakby ropa się zebrała pod skórą. Byłem u w ośrodku po np jakąś tylko maść, a ten oprócz rivanolu i altacetu przepisał antybiotyk - Dalacin C. Stwierdził, że pewnie idzie zakażenie i zrobi się większy stan zapalny i później tylko chirurg i cięcie więc bardzo zalecił mi go zażyć. Pytanie zasadnicze:
  Czy w takiej sytuacji uzasadnione jest użycie antybiotyku czy wręcz przeciwnie?
 
Zapisane
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #1 : 27-03-2012, 18:36 »

Poczytaj sobie o starym sprawdzonym sposobie:
Bardzo dobre jest szare mydło i wrzątek, może być również sam wrzątek.
Wlewam w kubek, wkładam palec, jak tylko można wytrzymać, to trzymam cały czas, nawet chodzę z tym kubkiem trzymając w ręku, a palec w środku. Zawsze pomaga.
Zbierająca się ropa, zaczyna ewakuować się na zewnątrz i jest po sprawie.

Pomaga też - wlać na wacik spirytus salicylowy i tak potrzymać dłużej.
To zależy od "stadium" tego zastrzału. Warto działać od razu, bo zastrzał potrafi unieść paznokieć i wtedy jest kiepsko, paznokieć schodzi.
Zapisane
Scorpion
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 1.11.2011
Skąd: Zagłebie
Wiadomości: 144

« Odpowiedz #2 : 27-03-2012, 19:20 »

Dzięki Kalina:)
  Właśnie zrobiłem moczenie we wrzątku z mydłem szarym. Trzymałem tak 3-5 sekund, aż parzyło nie do wytrzymania bo to była woda dopiero co zagotowana i powtarzałem to tyle razy, że wyszło mi ponad minutę parzenia kciuka we wrzątku. Powiem szczerze, że na pewno to działa bo poczułem ulgęi mogę wszystkie palce wyprostować, a wcześniej ból był tak silny, że nie mogłem wyprostować wszystkich palców od rąk bez bólu. Przed spaniem powtórzę zabieg. A teraz będę przykładał wacik ze spirytusem salicylowym przez około 30 minut do godziny i co jakieś 10 minut wymieniając wacik na nowy nasączony tym spirytusem.
Zapisane
BożenaDe
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 10.01.2012-12.2012, 15.12.2014. ZZO od 01.2012.
Skąd: ok. Krakowa
Wiadomości: 83

« Odpowiedz #3 : 27-03-2012, 21:19 »

Moje dziecko miało stan zapalny wału paznokcia, zaczerwienienie, obrzęk, duży ból. Był późny wieczór, co robić. Zrobiłam okład z liścia aloesu. Rano było po chorobie. Od tego czasu nabrałam dużego szacunku do właściwości aloesu, też innych roślin.
Zapisane

"Nic nie robić, jest czasem dobrym lekarstwem." Hipokrates.
Scorpion
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 1.11.2011
Skąd: Zagłebie
Wiadomości: 144

« Odpowiedz #4 : 28-03-2012, 15:46 »

Dziś rano wstałem i kciuk i ręka, która jeszcze wczoraj była opuchnięta i strasznie bolała dziś nic nie boli i opuchlizna jest minimalna. Dostosowałem się do Waszych rad: moczenie tej opuchlizny we wrzątku z mydłem szarym, wacik nasączony spirytusem salicylowym i wacik nasączony aloesem.
Dzięki. smile
« Ostatnia zmiana: 28-03-2012, 17:17 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!