Niemedyczne forum zdrowia
20-04-2024, 08:04 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nierówne źrenice  (Przeczytany 10239 razy)
Iwoneska
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 37
MO: 17.12.2011; oliwa-1.04.12(przerwa 1.06-1.07)
Skąd: pomorze/Niedersachsen
Wiadomości: 81

« : 04-04-2012, 20:02 »

Odkąd pamiętam, z moimi źrenicami było wszystko ok. Od kilku dni mam wyraźnie nierówne źrenice, jedna mniejsza, druga większa. Czego to może być przyczyna?
Zapisane

Nawet stumilowa podróż zaczyna się od pierwszego kroku.
Tom
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.2010
Wiadomości: 249

« Odpowiedz #1 : 05-04-2012, 11:22 »

Źrenica reguluje ilość światła padającego na siatkówkę, tam światło jest zamieniane na impulsy elektryczne, które nerwami są przekazywane do ośrodków w mózgu odpowiedzialnych za analizę i przetwarzanie obrazu. Skoro źrenice są nierówne, to widzę, tak naprawdę, trzy podstawowe powody:
1. Na jedną pada więcej, a na drugą mniej światła podczas przeglądania się w lustrze smile więc nie ma powodu, żeby się martwić.
2. Ilość światła z zewnątrz jest taka sama dla obu oczu, ale w wyniku różnic we wnętrzu oka źrenica tak się dopasowuje, żeby ilość docierająca do siatkówki była taka sama dla obu oczu.
3. Jeszcze możliwe jest, że różna jest wrażliwość siatkówki dla każdego oka.

Punktami 2 i 3 też bym się nie przejmował, jeśli widzenie jest prawidłowe. Takie okresy mogą występować podczas regeneracji poszczególnych części oka (siatkówka, rogówka, soczewka) i świadczy to tylko, że mechanizmy samoregulacji w tym narządzie działają prawidłowo smile.
To jest tylko moja analiza, nie wiem co na ten temat ma do powiedzenia medycyna. Wychodzę z założenia, że organizm jest świetnie dostosowany i wyposażony w samonaprawcze zdolności, z których korzysta dla własnego dobra pod warunkiem, że nie przeszkadzają mu w tym warunki zewnętrzne, a nawet my sami msn-wink.
« Ostatnia zmiana: 05-04-2012, 17:00 wysłane przez Solan » Zapisane

Jestem tu i teraz, nie spieszę się do jutra, nie tęsknię za wczoraj smile
xxlilithxx
« Odpowiedz #2 : 05-04-2012, 13:30 »

http://pl.wikipedia.org/wiki/Anizokoria
Anizokoria - w skrócie, związana z układem nerwowym.
http://195.117.188.199/rozdzial_1_13.htm
« Ostatnia zmiana: 05-04-2012, 17:00 wysłane przez Solan » Zapisane
Iwoneska
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 37
MO: 17.12.2011; oliwa-1.04.12(przerwa 1.06-1.07)
Skąd: pomorze/Niedersachsen
Wiadomości: 81

« Odpowiedz #3 : 09-04-2012, 10:54 »

Jeśli chodzi o ilość światła wpadającą do oka, to nie ten trop msn-wink Kilka dni temu zmieniłam olej na oliwę z oliwek i piję koktajle błonnikowe od ok. 2 tygodni. Przez te kilka dni, gdy miałam nierówne źrenice miałam również mdłości i zawroty głowy, czułam się jak pijany, teraz z oczami wszystko ok. Może to jakiś objaw oczyszczania.
Zapisane

Nawet stumilowa podróż zaczyna się od pierwszego kroku.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!