Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 19:09 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Koktaj błonnikowy - Zaparcia, dyskomfort  (Przeczytany 31773 razy)
Dandi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 333

« : 28-04-2012, 18:04 »

Mam pewne wątpliwości w związku z Koktajlem Błonnikowym. Mam po nim straszne zaparcia. Odkąd go stosuje, czyli jakiś miesiąc nie miałem pełnego wypróżnienia. Robię śmieszne małe „kocie” kupki. Brzuch jest strasznie wzdęty. Ponadto podczas próby oddania kału strasznie kłuje mnie w pachwinach i w obrębie jelita grubego. Innym razem wypiłem dwa koktajle błonnikowe w ciągu dnia. To następnego dnia podczas chodzenia odczuwałem straszny dyskomfort i kłucie w pachwinach.

Robiłem trzy rodzaje koktajli.
1. 1x łyżka nasion dyni, 1x łyżka słonecznika, 1x siemię lnianie plus warzywa takie jak brokuł, buraki, seler, rzepa.
2. 1x łyżka nasion dyni, 1x łyżka słonecznika, 1x siemię lnianie
3. 0,5 łyżki nasion dyni, 1x łyżka słonecznika, 2x siemię lnianie + dużo wody

Mimo tych kombinacji zaparcia, kłucie i ogólny dyskomfort nie mijał. Postawiłem odstawić KB na trzy dni. Poprawa była natychmiastowa. Wszystko wróciło do normy. Warto też dodać, że mój układ pokarmowy jest chory i od około roku nie mam pełnych wypróżnień, ale po KB jest jeszcze gorzej.

Nasiona mam z allegro od Rudego. Są ładne i pachnące, wydają się być w porządku, ale kiełkowania nie testowałem.

Miał ktoś z was podobny problem? Może zmienić skład KB?
Zapisane
Eovo
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 01.01.2010
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 56

« Odpowiedz #1 : 29-04-2012, 12:38 »

Ja też tak mam  przy częstym stosowaniu. Teraz pijam raz w tygodniu i jest wszystko w porządku.
« Ostatnia zmiana: 02-05-2012, 18:04 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Lavenda22
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 35
MO: 9.07.2011, z przerwami
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 375

« Odpowiedz #2 : 02-05-2012, 18:00 »

Po dzisiejszym koktajlu mam dokładnie to samo co Ty, Dandi: zaparcie, kłucie. Czuję się, jakbym miała w brzuchu kamienie. Do tego straszny ból głowy i brak apetytu. Pierwszy raz coś takiego po KB mi się zdarzyło. I mam nadzieję, że ostatni. Ale nie wiem, czy jutro się na koktajl zdecyduję.
Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #3 : 03-05-2012, 20:10 »

U mnie jest wprost odwrotnie, czyli mam zaparcia i kłucia gdy nie piję dłużej KB.
« Ostatnia zmiana: 08-05-2012, 11:58 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #4 : 03-05-2012, 20:43 »

KB to jak do tej pory jedyna rzecz z Bioslone, która mnie w moim przypadku nie przekonuje. Na początku miałem nasiona z niemieckich sklepów zoologicznych, wiec myślałem, ze problem w jakości, ale teraz mam od Rudego, które sprawdziło wielu Forumowiczów, które są według mnie gorszej jakości niż to dla ptaków w DE, przynajmniej jeśli chodzi o oczyszczenie. Pilem jeden KB na dzień a teraz 2-3 na tydzień, bo oprócz dziwnego czucia wątroby, głównie  po przejściu na olej z kukurydzy nie zauważam żadnego działania. Dandi dobrze, ze drążysz temat bo było już ich kilka ale wciąż są wątpliwości. Może KB nie jest dla wszystkich, może trzeba mniej lub więcej, może nie na każdym etapie, dobrze by było rozświetlić wątpliwości, których ja w moim przypadku nie ogarniam niestety.
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #5 : 03-05-2012, 20:53 »

Może nie służą Tobie któreś nasiona? Zrób KB z wykluczniem ziarna słonecznika i dyni, tylko z siemieniem i obserwuj organizm. W kolejnym etapie do KB dodawaj składniki wcześniej wykluczone i dowiesz się, który Tobie szkodzi. Nigdzie nie jest napisane, że KB dla wszystkich musi mieć ten sam skład, ponieważ każdy organizm jest inny i każdemu co innego służy i należy eliminować na jakiś czas to co szkodzi.
Zapisane
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #6 : 03-05-2012, 21:05 »

Dzięki Domi5 za wskazówkę, nie pomyślałem  o tym. Smutny
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Dandi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 333

« Odpowiedz #7 : 06-05-2012, 21:05 »

Uważam, że temat jest dość poważny. Rozumiem, że jeżeli coś nam szkodzi to to odstawiamy. Ale jak wiemy KB jest nam potrzebny i według autora spełnia pozytywną role w naszym organizmie, w co osobiście wierzę. Chciałbym go nadal pić, ale w tym momencie nie wiem czy mogę.

Skoro występuje kłucie to chyba jelita są zbyt mocno ścierane? Są wrażliwe? Jaka jest istota działania w tym momencie?

Czy ktoś "mądry" mógłby poruszyć ten temat? smile
Zapisane
Lavenda22
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 35
MO: 9.07.2011, z przerwami
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 375

« Odpowiedz #8 : 06-05-2012, 22:14 »

Cytat
Skoro występuje kłucie to chyba jelita są zbyt mocno ścierane? Są wrażliwe? Jaka jest istota działania w tym momencie?

Nie sądzę. U mnie takie kłucie zwykle występuje przy zaparciach, np. dzisiaj, ale tym razem nie po KB, a jak przypuszczam po Slow-magu. Boże, jak ja nie znoszę zaparć.
Dlatego po incydencie z KB postanowiłam go na chwilę odstawić, nie miałam też zupełnie na niego ochoty.
Wcześniej nic takiego mi się nie przytrafiało, przeciwnie, było bardzo pozytywnie.
Zastanawia mnie, czy aby przypadkiem z nasionami jest wszystko w porządku. Zawsze kupowałam od Rudego - właśnie ostatnio musiałam uzupełnić zapasy - może z tą partią jest coś nie tak.
Ale to tylko takie spekulacje. Muszę odważyć się na kolejny KB, by sprawdzić, czy to wina nasion, czy
czegoś innego. Dam znać, co i jak.
Zapisane
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #9 : 06-05-2012, 22:38 »

Też kupiłem kilka tygodni temu nasiona u Rudego. Najgorszy jest słonecznik. Patyki, kamyki, pełno pyłu. Część nasion jest bardzo małych, wątpię żeby wykiełkowały. Na pewno nie wyglądają, jak te z testu na kiełkowanie. Reszta nasion dla mnie jest ok. KB leży mi na żołądku przez kilka godzin. Tak to odczuwam. Z niczym innym nie ma takiego problemu. Czasami po KB mam uczucie, że czuję wątrobę. Spróbuje jeszcze rożnych kombinacji, na początek bez słonecznika.
« Ostatnia zmiana: 07-05-2012, 07:46 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Rif
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 1/12/2010
Wiedza:
Wiadomości: 500

« Odpowiedz #10 : 07-05-2012, 08:04 »

Też kupiłem kilka tygodni temu nasiona u Rudego. Najgorszy jest słonecznik. Patyki, kamyki, pełno pyłu. Część nasion jest bardzo małych, wątpię żeby wykiełkowały. Na pewno nie wyglądają, jak te z testu na kiełkowanie. Reszta nasion dla mnie jest ok. KB leży mi na żołądku przez kilka godzin. Tak to odczuwam. Z niczym innym nie ma takiego problemu. Czasami po KB mam uczucie, że czuję wątrobę. Spróbuje jeszcze rożnych kombinacji, na początek bez słonecznika.

Kupiłeś ten do KB czy dla ptaków? Są dwie aukcje u Rudego i ten do KB jest mniejszy, czarny i w miarę oczyszczony.
Zapisane
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #11 : 07-05-2012, 11:42 »

Zamawiałem w aukcjach, w których były linki do testów kiełkowania z forum. Pytałem mailem o kwotę za wysyłkę i napisałem, że chodzi o KB. Poza tym, zamawiałem dynię, słonecznik i siemię, wiec powinien zajarzyć. Mogło tak być, że dostałem ten nieodpowiedni słonecznik.

Tylko żebyś nie zaczął ćwierkać jak ptaszek msn-wink
Przy okazji, zwracam Ci uwagę, na to, że w języku polskim, inaczej niż w niemieckim, rzeczowniki piszemy z małej litery. smile//Klara27
« Ostatnia zmiana: 07-05-2012, 11:57 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Travis
« Odpowiedz #12 : 07-05-2012, 11:59 »

Zamawiałem w aukcjach w których były Linki do testów kiełkowania z Forum. Pytałem mailem o kwotę za wysyłkę i napisałem, ze chodzi o KB. Poza tym zamawiałem Dynie, Słonecznik i Siemię, wiec powinien zajarzyć. Mogło tak być, ze dostałem ten nieodpowiedni słonecznik.
Sprawa jest prosta, albo ten:

http://allegro.pl/slonecznik-czarny-4-0-zlkg-do-kb-tania-dostawa-i2322594563.html (dobry do KB)

albo ten:

http://allegro.pl/slonecznik-paskowany-dla-ptakow-kurier-paczkomaty-i2310922909.html (dla ptaków)

Zapisane
Lucia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 23-01-2008 przerwa od 2012
Wiadomości: 72

« Odpowiedz #13 : 07-05-2012, 13:46 »

Lavenda22, czy próbowałaś może pić KB z siemienia lnianego i śliwek suszonych? Najlepiej wieczorem te śliwki namoczyć, przykryć, rano zmiksować razem z tą wodą, w której się moczyły i namoczyć następne na wieczór. To jest sposób na zaparcia, abstrahuję od etapu DP.
Zapisane
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #14 : 07-05-2012, 14:18 »

Klara jeśli ćwierknę to tylko na Rudego.  Mam słonecznik czarny z odpowiedniej aukcji. Może Rudy ma uprzedzenia i chciał wytruć trochę niemiaszków. smile

Na pewno nie, ponieważ to bardzo miły pan. smile//Klara27
« Ostatnia zmiana: 07-05-2012, 14:49 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Lavenda22
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 35
MO: 9.07.2011, z przerwami
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 375

« Odpowiedz #15 : 07-05-2012, 16:49 »

Lucia, nie próbowałam tego sposobu, ale dobrze wiedzieć na przyszłość. Fakt, że teraz jestem na DP i śliwek chyba za bardzo nie mogę.
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #16 : 07-05-2012, 18:53 »

Ja już dwa razy kupowałam u Rudego i wszystkie ziarna były taki same jak za pierwszym razem czyli czyste tylko różnica była w słoneczniku za drugim razem. Ziarno słonecznika mocno zakurzone i dużo patyczków. Porównałam z resztką słonecznika z poprzedniej przesyłki i ten pierwszy był czysty i błyszczący. Słonecznik przemywam przed wrzuceniem do KB.  Zaznaczałam przy zamówieniu, że to ziarno dla człowieka. Pan Rudy bardzo miły.

Na imię ma Jarosław. smile Jarosław Barański //Klara27
« Ostatnia zmiana: 07-05-2012, 19:24 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Dymion
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 10.11.2011 (przez 2 lata)
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 27

« Odpowiedz #17 : 08-05-2012, 11:17 »

Ja tez testuję różne rozwiązania KB ale jedno jest pewne - przed KB nie wypróżniałem się tak jak powinno, czyli codziennie lub raz na 2 dni. Po włączeniu KB ze standardowego przepisu jeszcze się to wydłużyło do kilku dni. Przy wypróżnianiu nie ma problemów ale chyba trochę za długie są te odstępy więc chyba coś ze składników KB powoduje te problemy.

Ja potrafię wypić po 2, czasem 3 KB dziennie ale mojej małżonce to ciężko przechodzi 1 i często jest jej po nim niedobrze (jeszcze nie wiem po jakim składniku ale pracuję nad tym).

Mam do Was pytanie - czy ktoś testował aby zamiast mielenia dyni w łupinach robić KB dyni bez łupin? Jeśli tak to czy komuś to pomogło na częstotliwość wypróżnień?

Jak dojdę do jakiś wniosków to oczywiście się nimi podzielę.
Zapisane
Mia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 64
MO: 20.12.2011
Wiadomości: 271

« Odpowiedz #18 : 08-05-2012, 14:47 »

Cytat
Mam do Was pytanie - czy ktoś testował aby zamiast mielenia dyni w łupinach robić KB dyni bez łupin
Czytałam na forum o dyni bezłuskowej, taka odmiana.
« Ostatnia zmiana: 08-05-2012, 17:34 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Lilly
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.2011+ DP+KB
Skąd: Poznań
Wiadomości: 196

« Odpowiedz #19 : 08-05-2012, 15:02 »

Ja również bardzo źle reaguję na KB. Piję 1-2 dziennie i myślałam, że jestem jakaś nienormalna, że tak mi po nich niedobrze i ciężko a czasem boli głowa. Przetestuję po czym, ale to nie słonecznik w łupinach, bo chwilowo wyłączyłam. A może to sprawka ostropestu?
« Ostatnia zmiana: 08-05-2012, 17:35 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!