Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 10:17 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ocet jabłkowy - sprawdzony naturalny produkt  (Przeczytany 62029 razy)
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« : 28-04-2012, 22:03 »

Jakoś ocet jabłkowy nie jest u nas doceniany. A szkoda, bo to idealny napój oraz środek gojący na wszelkie zmiany skórne.
Często, gdy rozmawiam z kimś na temat octu jabłkowego, to widzę przerażone oczy. Mówią, to przecież takie szkodliwe. Chciałabym trochę spopularyzować ocet jabłkowy, może wspólnymi siłami obalimy mit o szkodliwym działaniu octu jabłkowego na organizm ludzki.
Dla zachęty, umieszczam kilka urywków z książki "Ocet jabłkowy dobry dla zdrowia" autorki Margot Hellmiβ
Cytat
Domowy środek o długiej historii
Ocet jabłkowy dodaje energii, poprawia formę i utrzymuje w zdrowiu. Fakt ten jest znany od tysiącleci. We wszystkich starych, wysoko rozwiniętych kulturach intensywnie wykorzystywano kwaśne płyny na bazie octu: do przyprawiania, konserwowania, dezynfekowania, odświeżania i leczenia różnych dolegliwości. Kilkadziesiąt lat temu lekarz D. C. Jarvis spopularyzował starą, sprawdzoną ludową medycynę, opierającą się w dużej mierze na wszechstronnym zastosowaniu octu jabłkowego.
Cytat
Bogate zastosowanie zewnętrzne
Dezynfekująca siła kwasu octowego daje szerokie możliwości zewnętrznych zastosowań, znanych z reguły od bardzo dawna. Nawet jeżeli kiedyś nie wiedziano, jak one funkcjonują, doświadczenie potwierdzało ich skuteczność. Zawsze gdy trzeba było zabić niepożądane zarazki, ocet mógł pomóc. Tak było w przypadku zanieczyszczonej skóry, czyraków, trądziku, stanów zapalnych lub ran. Również po ukąszeniach owadów lub w walce z wszami lub grzybami warto było zastosować ten kwaśny płyn.
Mimo że mamy dzisiaj w większości sytuacji lepsze środki, jednak ilość sytuacji, w których można zastosować coś tak prostego jak owocowy ocet, jest zadziwiająca. Warto więc sobie pomóc nim w tej czy innej sytuacji, i to tak tanio.
Cytat
Neutralizowanie trucizn w jelitach
Kto regularnie wypija koktajl z octem jabłkowym, ten już po kilku dniach zauważy zanikanie wzdęć, nieprzyjemnego zapachu stolca i innych dolegliwości jelitowych. Znawczyni naturalnych metod leczenia, przeorysza Hildegarda von Bingen (1098-1179) opisywała swoje obserwacje tak drastycznymi słowami: „Ocet oczyszcza cuchnącego człowieka i sprawia, że jedzenie przechodzi swoją właściwą drogę". Przyczyny tego efektu należy przede wszystkim upatrywać w bakteriobójczym działaniu kwasu octowego.
Za pomocą radioaktywnych markerów naukowcy F. Medzihradsky i W. T.amprecht dokładnie prześledzili drogę spożytego octu w organizmie człowieka. Dzięki temu wiemy, że kwas octowy nie jest rozkładany w żołądku, jak nieraz sądzono, lecz rzeczywiście dociera do jelit, następnie do krwi i tak dalej. A w jelitach rozwija on, jak wykazuje doświadczenie, swoje właściwości, niszcząc przede wszystkim bakterie gnilne, tak jak  to ma miejsce również w innych sytuacjach.
Cytat
Rada
Masaż octem jabłkowym to prawdziwa przyjemność. W tym celu należy wymieszać 1 łyżkę octu w szklance wody i płynem tym natrzeć całe ciało. Zabieg ten oczyszcza, pozbawia nieprzyjemnych zapachów, napina i odmładza. Słaba woń octu ulatnia się bardzo szybko.
Cytat
Zdrowe składniki naturalnego octu jabłkowego w 100 g
Składniki mineralne/

Pierwiastki śladowe
Potas 114 mg
Wapń 8 mg
Magnez 6 mg
Sód 2 mg
Fosfor 8 mg
Żelazo 0:5mg
Miedź 0,1 mg
Mangan 0,1 mg
Cynk 0,1 mg

Witaminy
A 33 IE
BI 0,02 mg
B2 9 mg
B3 0,3 mg
B5 0,02 mg
B6 0,02 mg
C  3 mg

Pozostałe
Woda do 92 g
Kwas octowy 5 g
Pektyna 2 g
Kwas jabłkowy 400 mg
Kwas cytrynowy 150 mg
Kwas propionowy
Tanina
                                                                                                                         
Cytat
Dla kogo kuracja octem jabłkowym?
D. C. Jarvis zaleca spożywanie napoju z octu jabłkowego i miodu przez cztery do ośmiu tygodni w celu zapobieżenia chorobom oraz w celach leczniczych w stanach chronicznego zmęczenia i ogólnego wyczerpania, w zaburzeniach snu, wrażliwości na zmiany pogody, lżejszych postaciach reumatyzmu i dny, podwyższonych wskaźnikach tłuszczu i cholesterolu we krwi, zapaleniach pęcherza, osłabionej pracy jelit i zaparciach. Kuracja octem jabłkowym pomaga również we wszelkich objawach, które mogą wskazywać na przeciążone jelita, jak chroniczne problemy ze skórą, dolegliwości stawów lub bóle głowy.
Kuracja octem jabłkowym znakomicie nadaje się również do wspierania działań mających na celu oczyszczenie organizmu i schudnięcie.
                                                                                                                         
Cytat
Efekty nie przychodzą natychmiast
Jeżeli chcemy stosować ocet jabłkowy w celach leczniczych, powinniśmy wypijać małymi łyczkami koktajl z dwóch łyżeczek octu jabłkowego i jednej do dwóch łyżeczek miodu rozprowadzonych w szklance wody, przed lub po śniadaniu, przez minimum cztery, a lepiej sześć tygodni. Letnia woda wzmacnia działanie pobudzające pracę jelit.
« Ostatnia zmiana: 27-10-2012, 11:02 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #1 : 28-04-2012, 22:52 »

Kalina super to przedstawiłaś.
Miałam coś takiego: goście, galareta z nóżek na stole, podaję do tego mój ocet jabłkowy, goście mówią, że nie ocet tylko cytrynę proszą!
Mówią, że ocet to trucizna. Jak ja (właśnie ja) mogę coś takiego proponować!
Tłumaczenie, że to mój ocet itp. nie ma znaczenia.
Gdzieś coś słyszeli, gdzieś coś widzieli i nie przegadasz. Koniec, kropka.
« Ostatnia zmiana: 27-10-2012, 11:03 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #2 : 29-04-2012, 00:47 »

Ciekawe, bo ja jakoś wśród znajomych i rodziny nigdy nie słyszałam tego, że ocet to trucizna i jest niezdrowy.
Zapisane
Timajos
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 49
MO: 25.01.2011
Skąd: Kraków
Wiadomości: 304

« Odpowiedz #3 : 29-04-2012, 06:22 »

Być może ta opinia o szkodliwości octu została wyniesiona z lekcji chemii w podstawówce, choć lekcje dotyczyły octu spirytusowego, który wpływa niszcząco na krwinki czerwone, a nie octu jabłkowego. Wcale bym się nie zdziwił, że używają prostego zestawienia tu jest napisane ocet i tu jest napisane ocet, to musi być szkodliwe.
« Ostatnia zmiana: 11-05-2017, 13:08 wysłane przez Gloria » Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #4 : 29-04-2012, 08:01 »

Warto wtedy podać za wzór Italię i ceny octów sezonowanych latami...
Zapisane

I'm going through changes
Astalavistaaa
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13.04.2012
Wiadomości: 50

« Odpowiedz #5 : 23-05-2012, 00:48 »

Osobiście polecam ocet jabłkowy na problemy z cerą. Wypróbowałam 2 lata temu i rzeczywiście widać efekty. Niestety nie polecam kuracji osobom, które borykają się z popękanymi naczynkami.
Zapisane

Tam sięgaj gdzie wzrok nie sięga, łam czego rozum nie złamie.
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #6 : 23-05-2012, 08:29 »

Niestety nie polecam kuracji osobom, które borykają się z popękanymi naczynkami.
Dlaczego? Czy możesz napisać coś więcej?
Zapisane

Wito
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.09.09
Skąd: Kraków
Wiadomości: 29

« Odpowiedz #7 : 13-09-2012, 13:55 »

Czy okłady z octu jabłkowego mogą być pomocne przy usuwaniu obrzęków po różnego rodzaju kontuzjach. Ostatnio coś takiego mi się przydarzyło i nie chciałbym chodzić ze śliwą pod okiem.
« Ostatnia zmiana: 27-10-2012, 11:04 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #8 : 13-09-2012, 18:28 »

Czy okłady z octu jabłkowego mogą być pomocne przy usuwaniu obrzęków po różnego rodzaju kontuzjach. Ostatnio coś takiego mi się przydarzyło i nie chciałbym chodzić ze śliwą pod okiem.
Są polecane w takich przypadkach. Okład z octu nierozcieńczonego, zimny.
« Ostatnia zmiana: 27-10-2012, 11:04 wysłane przez Agnieszka » Zapisane

Melinda
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 76
MO: 16.11.2008 zakończyłam 12.2012
Skąd: Pomorze
Wiadomości: 376

« Odpowiedz #9 : 14-09-2012, 18:54 »

No, halo Astalavistaaa!
Na popękane naczynka, ocet nie jest dobry, dlaczego?
Podziel się doświadczeniem, bo ja myślę, że się zmniejszają.
« Ostatnia zmiana: 11-05-2017, 13:09 wysłane przez Gloria » Zapisane

Przyjmuj z godnością co ci lata doradzają, z wdziękiem wyrzekając się przymiotów młodości.
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #10 : 15-09-2012, 08:55 »

No, halo Astalavistaaa!
Na popękane naczynka, ocet nie jest dobry, dlaczego?
Podziel się doświadczeniem, bo ja myślę, że się zmniejszają.

U mnie też poprawa w tym zakresie, chociaż należy powiedzieć, że okresowo może wystąpić pogorszenie
(większe zaczerwienienie).
« Ostatnia zmiana: 11-05-2017, 13:09 wysłane przez Gloria » Zapisane

Agata
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomości: 540

« Odpowiedz #11 : 26-10-2012, 23:24 »

Ocet jabłkowy kupny stosuję do płukania włosów, ocet własnej roboty pijam w powerdrinkach, które uwielbiam. Niestety, nie jest mi dane systematyczne picie powerdrinków (jak również płukanie octem jamy ustnej), ponieważ robi mi się od tego kamień na zębach. Przetestowałam to dokładnie i jestem pewna, że to od octu. Bardzo żałuję, bo te drinki naprawdę dają kopa energetycznego, lepiej działają niż kawa, ale jednak na zdrowych zębach bardziej mi zależy. Po paru dniach picia powerdrinków mam dziwne, nieprzyjemne uczucie przy dotykaniu dolnych zębów językiem, a po miesiącu - dwóch kamień jest już bardzo widoczny (nigdy wcześniej mi się coś takiego nie zdarzało, a również po wyczyszczeniu kamienia przez dentystkę też nic się nie działo, do momentu ponownego rozpoczęcia picia octu). Zatem pozostaje mi sama MO i KB (wierzę, że tak jak do tej pory - wystarczą mi).
Teraz będę testować ocet na żyłkach (na nogach) i jako tonik do twarzy (jeszcze nie próbowałam tych sposobów, bo żal mi było używać do takich celów wyprodukowanego przez siebie octu smile).
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #12 : 27-10-2012, 09:41 »

Teraz będę testować ocet na żyłkach (na nogach) i jako tonik do twarzy (jeszcze nie próbowałam tych sposobów, bo żal mi było używać do takich celów wyprodukowanego przez siebie octu smile).

Do twarzy, nie można żałować dobrego octu. Ja wypróbowałam różne octy własnej produkcji i muszę powiedzieć, że najlepszy jest jednak ocet jabłkowy. W drugiej kolejności mogą być różne octy ziołowe, ale zawsze wykonane na bazie octu jabłkowego własnej roboty.
Zapisane

Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #13 : 22-07-2013, 14:20 »

http://kobieta.wp.pl/gid,15819943,img,15820076,kat,52556,title,10-zastosowan-octu-jablkowego-w-pielegnacji-urody-Zamiast-szamponu,galeriazdjecie.html
W linku wiele przepisów na zastosowanie OJ. Jeden z nich: maseczka do twarzy.
Cytat
Ocet jabłkowy zmieszany w równych proporcjach z glinką zieloną może być stosowany jako maseczka do twarzy. Taki domowy kosmetyk ma właściwości dezynfekujące i gojące. Najlepiej sprawdzi się w przypadku cery tłustej i mieszanej, a także przy skłonnościach do trądziku. Trzymaj na twarzy przez 10-15 minut, a następnie spłucz ciepłą wodą.
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Kabez
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 1

« Odpowiedz #14 : 02-03-2015, 17:42 »

Widzę, że ocet jabłkowy ma bardzo dużo zastosowań. Świetny produkt. Od siebie dodam, że ocet jabłkowy świetnie działa na włosy. Moja żona nigdzie się bez niego nie rusza.



« Ostatnia zmiana: 30-05-2016, 18:35 wysłane przez Poziomek » Zapisane
Pacio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 10.01.2011
Skąd: Stargard
Wiadomości: 57

« Odpowiedz #15 : 30-05-2016, 17:10 »

Czy ocet jabłkowy należy rozrabiać z wodą 1:1 w przypadku przemywania nim twarzy i produkcji MO?
« Ostatnia zmiana: 11-05-2017, 13:11 wysłane przez Gloria » Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #16 : 31-05-2016, 09:45 »

Do MO używałam nierozcieńczony, a do przemywania twarzy rozcieńczam, robiąc tonik, bo dodaję napar z nagietka i rumianku.
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Pacio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 10.01.2011
Skąd: Stargard
Wiadomości: 57

« Odpowiedz #17 : 05-06-2016, 13:41 »

Rozcieńczasz przed samym użyciem potrzebną ilość, czy większą ilość do osobnej butelki? I z jaką wodą? Mam ze studni głębinowej w kranie, więc użyć przegotowaną czy nie?
« Ostatnia zmiana: 11-05-2017, 13:12 wysłane przez Gloria » Zapisane
Kurdybanek
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stusuję
Wiadomości: 2

« Odpowiedz #18 : 19-07-2016, 15:36 »

Czy zwykły ocet jabłkowy ze sklepu też można wypróbować, czy musi być to mętny (chodzi oczywiście o picie)?
« Ostatnia zmiana: 11-05-2017, 13:13 wysłane przez Gloria » Zapisane
Poziomek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 37
MO: 24.09.2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 667

« Odpowiedz #19 : 19-07-2016, 15:41 »

Sklepowy się nie nadaje.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!