Niemedyczne forum zdrowia
24-04-2024, 21:55 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Reakcje po koktajlu błonnikowym  (Przeczytany 42651 razy)
Anula
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007
Wiadomości: 31

« : 30-04-2012, 19:08 »

Piję miksturę od sześciu lat a koktajl błonnikowy wdrożyłam nieco później. Piłam go systematycznie raz lub dwa razy dziennie. Mniej więcej od roku czasu, z małymi przerwami, zaczęło się burczenie w brzuchu, przelewanie i poranna, biegunka. Ostatnio te dolegliwości były już bardzo  uciążliwe. Ja jednak nadal nie rezygnowałam z koktajlu uważając, że to minie. Od tygodnia przestałam pic koktajl i jest lekka poprawa ale martwię się tą całą sytuacją. Od dłuższego czasu, ze względu na te problemy, nie mogłam przyjąć magnezu a czuję, że jest mi potrzebny. Proszę o poradę.
« Ostatnia zmiana: 30-04-2012, 19:41 wysłane przez Klara27 » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #1 : 30-04-2012, 19:18 »

Jak pijesz od sześciu lat to masz większe doświadczenie od prawie wszystkich tu obecnych. Ja bym przestał pić.
A nie chce ci sie napisać o efektach zażywania mikstury?
Zapisane
Agata
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomości: 540

« Odpowiedz #2 : 30-04-2012, 19:45 »

Anula, ja mam takie same objawy podczas przyjmowania magnezu. Zatem to może nie koktajl jest winny. Czasem się zdarzało, że jak przeczekałam te biegunki to potem było już lepiej, więc pewnie z magnezem jest tak, że nie zawsze są te same objawy nietolerowania go przez organizm. Może właśnie Twój organizm ma dość magnezu w tabletkach?

Zrobienie sobie przerwy w koktajlach też nie zaszkodzi, ale dobrze byłoby wykluczyć na przykład najpierw koktajle, zobaczyć, czy coś się polepszyło, a potem zrezygnować na dłuższy czas z magnezu. Jak wykluczysz wszystko na raz, nie będziesz wiedziała, co szkodziło i np. będziesz się bała powrotu do KB.

Pamiętasz o odstawianiu MO podczas uciążliwych objawów? Ja już się łapię na tym, że nawet jak coś się dzieje, to odruchowo robię pełną dawkę MO. Po latach rutyna wchodzi w krew smile
A może pomógłby powrót do innego oleju?
Zapisane
Anula
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007
Wiadomości: 31

« Odpowiedz #3 : 30-04-2012, 20:18 »

Tak właśnie zrobiłam. Odstawiłam koktajl . Magnezu nie brałam od pół roku tak, że to na pewno nie jest od magnezu. Kiedyś też miałam taką reakcję po koktajlu cytrynowym. Teraz wiem, że nie trzeba na siłę pić koktajlu, jeżeli po nim człowiek nie czuje się dobrze. Chociaż mam duży staż picia mikstury jednak też cały czas uczę się na błędach, najczęściej swoich.  
« Ostatnia zmiana: 01-05-2012, 07:31 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Anula
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007
Wiadomości: 31

« Odpowiedz #4 : 01-05-2012, 05:51 »

Około tydzień temu odstawiłam koktajl błonnikowy. Mikstury nie piję trzy dni.  Przez trzy poprzednie dni jadłam dwa razy dziennie po łyżce ryżu  było trochę lepiej. Wczoraj ryżu nie zjadłam i dzisiaj z rana nadal  burczenie w brzuchu, tylko trochę mniejsze niż poprzednio, takie trzęsienie w środku i biegunka. Stosowanie zasad  Biosłone pomogło mi  na wiele spraw, ale teraz jestem trochę przygnieciona tą sytuacją i nie wiem jak się zachować. Czy to, w końcu, przejdzie.
« Ostatnia zmiana: 01-05-2012, 07:33 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Agata
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomości: 540

« Odpowiedz #5 : 01-05-2012, 11:17 »

No coś ciężko mi uwierzyć, że to koktajl. Może miałaś jakieś zepsute nasiona do koktajlu? Dodawałaś orzechy?

Piłaś ocet jabłkowy? Wiem, że jest zdrowy, jednak podejrzewam, że nie każdemu tak samo służy (podejrzenia to nie wszystko, ale wolę nie eksperymentować na sobie, tylko po to, by mieć stuprocentową pewność).

A co z glutenem i mlekiem? Próbowałaś odstawić?

Zapisane
Anula
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007
Wiadomości: 31

« Odpowiedz #6 : 01-05-2012, 13:57 »

Mleka  nie pijam, tylko  jem  masło, śmietanę, twaróg biały, zsiadłe mleko ale to najwyżej dwa razy w tygodniu. Przeważnie jednak kupuję  to w sklepie, patrząc na skład. Gluten odstawiłam, ponieważ mam niedoczynność tarczycy i chciałam sprawdzić taki sposób działania. Ocet jabłkowy próbowałam ale też mi nie służył. Myślę, że nasiona były dobre, sprawdzałam kiełkowanie dyni, ale słonecznik był ze starych zapasów, lecz ostatnio go nie używałam. Kiełkowania ostropestu i siemienia lnianego nie sprawdziłam. Orzechy jadam ale osobno, w koktajlach nie jadłam.
« Ostatnia zmiana: 01-05-2012, 15:22 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Anula
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007
Wiadomości: 31

« Odpowiedz #7 : 06-05-2012, 07:50 »

Od trzech dni zastosowałam miód manuka w ilości 2-3 łyżeczek dziennie i jest poprawa, chociaż przelewanie w brzuchu nadal jest, zwłaszcza z rana po wypiciu wody.  Poza tym  odezwał mi się ból w dole pleców, który promieniuje do nóg. Taki ból, tylko tym razem mniejszy, mam już trzeci raz w przeciągu roku. Na to stosuję nagrzewanie ciepłym okładem.
Proszę o podpowiedź, czy stosując miód manuka można pomału wrócić do mikstury?
« Ostatnia zmiana: 06-05-2012, 08:04 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #8 : 06-05-2012, 08:29 »

Tak, słyszałem dużo dobrych opinii o miodzie manuka.
« Ostatnia zmiana: 06-05-2012, 19:35 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #9 : 18-05-2012, 07:03 »

Stosuję do koktajlu więcej dyni, a nieco mniej słonecznika i siemienia (zgodnie z zaleceniami) aby nieco usprawnić wypróżnienia, ale efekty są marne, by nie powiedzieć wręcz: przeciwskuteczne. Nie dość, że czuję rewolucję w żołądku i jelitach (z naciskiem na to drugie), zwłaszcza rano, to dochodzi do zaparć, na razie w miarę łagodnych, ale jeśli tak dalej pójdzie to nie wiem na czym się skończy. Czy trwać wciąż przy takiej proporcji czy może powinienem coś zmienić?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #10 : 18-05-2012, 07:08 »

Należy na jakiś czas odpuścić sobie KB i zobaczyć, co się będzie działo.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #11 : 18-05-2012, 08:04 »

Chciałem jeszcze zedytować swoją wypowiedź, ale ponieważ Mistrz błyskawicznie odpowiedział, za co dziękuję, napiszę pod spodem. Otóż być może źle się wyraziłem, bo to nie tyle zaparcia, co raczej zmniejszenie, i tak już niewielkiej, częstotliwości wypróżnień do około jednego razu na dwa dni. Rzecz w tym, że hemoroidy, których jestem szczęśliwym posiadaczem, z przyczyn oczywistych domagają się stolca możliwie luźnego, a najlepiej także częstszego (nie za wiele na raz) i temu właśnie miało służyć zwiększenie dawki dyni. Na razie, jak pisałem, efekt jest wręcz przeciwny.

Koktajl oczywiście odstawię, choć przyznam, że przyzwyczaiłem się już do tej formy posiłku, ale wcześniej sprawdzę chyba jeszcze, czy przyczyną dyskomfortu w trzewiach nie są owoce. Zauważyłem bowiem, że zwłaszcza po zjedzeniu banana, niekiedy i arbuza (także melona, którego jednak do KB nie dodaję) dokucza mi swędzenie tylnej części podniebienia. Wprawdzie nie wiem jak uda mi się przełknąć koktajl z samych nasion (plus miód), ale myślę, że należy spróbować.
Zapisane
Agata
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomości: 540

« Odpowiedz #12 : 18-05-2012, 09:12 »

A skąd wziąłeś informacje, żeby przy zaparciach zmniejszyć ilość słonecznika i siemienia lnianego, a zwiększyć ilość pestek dyni? Zawsze było mówione na odwrót: zwiększa się ilość siemienia, a dawki dyni mają być minimalne. I koktajl powinien być bardzo rzadki.
Zapisane
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #13 : 18-05-2012, 10:05 »

A niech mnie, rzeczywiście -- pomieszałem! Trochę to dziwne, skoro siemię stosuje się też do zahamowania biegunki i pewnie tym się zasugerowałem, nie czytając dokładnie. Szkoda, bo odnoszę wrażenie, że siemię dodaje najwięcej paskudnego smaku ze wszystkich nasion, a dynia wręcz przeciwnie, ale dziękuję Agato za wyprowadzenie z błędu, bo zatwardzałbym się pewnie aż do całkowitego porzucenia koktajlu błonnikowego.
Zapisane
Amelia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 588

« Odpowiedz #14 : 18-05-2012, 11:19 »

Cytat
. Wprawdzie nie wiem jak uda mi się przełknąć koktajl z samych nasion (plus miód), ale myślę, że należy spróbować.
Mnie taki koktajl służy najbardziej. Czyste, zmielone ziarna (siemię, słonecznik, dynia) z dodatkiem ciepłej wody. Konsystencja koktajlu musi być płynna. Owoce smakują mi jedzone oddzielnie.
« Ostatnia zmiana: 18-05-2012, 17:36 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Anula
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007
Wiadomości: 31

« Odpowiedz #15 : 02-06-2012, 10:19 »

Donoszę, że u  mnie jest lekka poprawa, ale nie jest jeszcze całkowicie dobrze. Dziękuję Mistrzowi i wszystkim za porady.  Myślę, że to jest kolejny etap oczyszczania. Od dwóch tygodni biorę Slow- mag, co mi pomogło na to "rozdygotanie" po przebudzeniu z rana. Nadal ono całkowicie nie przeszło i kończy się toaletą ale jego natężenie jest mniejsze. Zmieniłam olej z oliwek na lniany i stosuję miód manuka. Koktajlu nadal nie piję. Zastanawiam się nad wdrożeniem jeszcze raz diety prozdrowotnej od początku. Juz ją stosowałam ale potem zaczęłam jeść sporo cukierków, ciasta bezglutenowego itp.
« Ostatnia zmiana: 02-06-2012, 10:24 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Poszukująca
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 39
MO: 15.02.2011-z przerwami, 04-07.2012; 01.01.2013, ostateczna rezygnacja ze względu na ciągle pogarszający się stan zdrowia
Wiedza:
Skąd: Ruda Śląska
Wiadomości: 546

« Odpowiedz #16 : 03-06-2012, 10:22 »

Mnie bardzo posłużyła zmiana rannego KB z owocowego na warzywny i ze znaczną przewagą siemienia lnianego. Robię go głównie z zielonym ogórkiem, nacią pietruszki i koperkiem. Nawet jeśli zjem w ciągu dnia coś niewłaściwego nie mam później problemów z wypróżnieniem. Kiedy przychodzi popołudniowy kryzys i marzę o słodyczach, robię KB z bananem, orzechami i kruszonym ziarnem kakao. Niesamowicie syci, nie powoduje wzdęć i zaspokaja apetyt na słodkości. Ale jeśli chodzi o normalne wypróżnienia to kluczowa jest znaczna przewaga siemienia lnianego. Niby o tym wiedziałam, a i tak musiałam dojść sama metodą prób i błędów...
« Ostatnia zmiana: 03-06-2012, 16:42 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Poszukująca
Xemonoj
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 5.02.2013
Wiadomości: 406

« Odpowiedz #17 : 07-04-2015, 07:34 »

Ostatnio również u mnie zaczęły się problemy po KB.
Zrobiłem więc tak, że przestałem go pić na tydzień i w tym czasie nie było żadnych problemów.
Dziś znowu wypiłem - ostropest, siemię, dynia, konopie,słonecznik.
I godzinę później zaczął mnie boleć brzuch.
Czy może być tak, że oczyszczanie MO odsłoniło jakieś dziury,
co teraz wywołuje reakcję na KB?
Który składnik KB może to powodować?
Mogę przetestować wszystkie i pić przez jakiś czas bez tego składnika, który to powoduje,
czy wyeliminować całkiem KB?
Na jak długo?
Zapisane
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #18 : 07-04-2015, 08:55 »

Myślę, że u osób z problemami jelitowymi picie KB nie jest najlepszym pomysłem, gdyż zmielone ziarna dodatkowo podrażniają jelita, chyba ze wszystko jest zmielone na drobniutki pył. Ja np. po latach prób i błędów pije KB z siemieniem lnianym i babką jajowatą i to się dobrze sprawdza.

Natomiast, jeśli ktoś nie ma zaburzeń jelitowych, to KB obojętnie z jakimi dodatkami działa jak najlepszy środek przeczyszczający i jest naprawdę genialny!
Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Dużagosia
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 476

« Odpowiedz #19 : 07-04-2015, 11:52 »

Cytat
najlepszy środek przeczyszczający i jest naprawdę genialny!
Tak, genialny. Jednak nie nazwałabym go przeczyszczającym ale raczej regulującym pracę jelit.
Ja piję KB składający się z siemienia, słonecznika, dyni, ostropestu, sezamu i maku, naprawdę działa cuda. Ale niekiedy zastanawiam się czy dobrze robię, ponieważ włoski doktor stwierdził u mnie uchyłki w esicy i zakazał wszystkiego co ma drobne pesteczki. A koktail posiada takie drobinki, które mogą zapychać te uchyłki. Co o tym sądzicie?
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!