Niemedyczne forum zdrowia
26-04-2024, 20:03 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Reakcje po koktajlu błonnikowym  (Przeczytany 42663 razy)
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #20 : 07-04-2015, 12:08 »

Cytat
włoski doktor stwierdził u mnie uchyłki w esicy i zakazał wszystkiego co ma drobne pesteczki. A koktail posiada takie drobinki, które mogą zapychać te uchyłki. Co o tym sądzicie?

Właśnie Gosia, u mnie też podejrzewa się uchyłki i dlatego dopóki piłam KB z niezmielonymi na pył ziarnami babki i siemienia to cierpiałam na b. silne skurcze jelit. Myślę więc, że b.ważna jest pyłowa konsystencja zmielonych ziaren, wtedy chyba nic nam nie grozi, ale raczej nie przesadzałabym z ilością zmielonych ziaren. 
Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Xemonoj
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 5.02.2013
Wiadomości: 406

« Odpowiedz #21 : 07-04-2015, 12:30 »

A to nie jest tak, że bardzo drobne zmielenie ograniczy jedną z funkcji KB:
Ważnym dla nas składnikiem pestek słonecznika są także jego zmielone łupiny. Są one błonnikiem, tak samo jak łupiny dyni, więc nawzajem świetnie się uzupełniają. Wespół działają niczym ostra gąbka ścierająca i wchłaniająca złuszczony nabłonek ze ścian jelit, zgęstniały patologiczny śluz obklejający ścianę jelita cienkiego
Nie wiem, tylko pytam, nie wiem jak zależne jest to od rozdrobnienia.
Zapisane
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #22 : 07-04-2015, 12:58 »

Wydaje mi się, że b. drobne rozmielenie nasion ograniczy w jakimś stopniu funkcję ścierającą KB. Dlatego jak wspomniałam, w tej b. rozdrobnionej konsystencji zalecane jest raczej dla ludzi o poważnych problemach z jelitami, którzy w innej wersji nie mogli by w ogóle stosować KB. Inni nie muszą się tym przejmować i tak drobno mielić i wtedy funkcja ścierająca i wchłaniająca złuszczony nabłonek zostanie zachowana.
Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Xemonoj
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 5.02.2013
Wiadomości: 406

« Odpowiedz #23 : 07-04-2015, 13:08 »

A nie może być tak, że występuje reakcja alergiczna na któryś składnik przez nie zagojone jeszcze jelita?
Wszystko fajnie a jak z koktajlami błonnikowymi w diecie monoteamtycznej z czym je robić ? Bo chyba nie z ziemniakiem biggrin Czy może wogule nie pić koktajli podczas diety ? Ewentualnie mógłbym się zmuszać i pić same zmielone ziarnka ale nie będzie to zbyt smaczne.

W diecie monotematycznej nie ma KB. Jeżeli Ciebie nie uczulują pestki to dobierasz skład koktajlu indywidualnie, tak by nie szkodził.
Nikt tu nie napisał, żeby drobniej mielić.
Zapisane
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #24 : 07-04-2015, 14:08 »

Cytat
A nie może być tak, że występuje reakcja alergiczna na któryś składnik przez nie zagojone jeszcze jelita?

Trudno coś powiedzieć, bo to sprawa indywidualna. U mnie wszystkie drobne, niezmielone na pył ziarenka, nawet babki jajowatej, czy siemienia  powodują straszne skurcze jelit i byłam po prostu zmuszona je b. dokładnie zmielić. Ale jak ktoś tych problemów nie ma - to oczywiście powinien stosować oryginalną wersję KB, bez modyfikacji.  
« Ostatnia zmiana: 07-04-2015, 14:25 wysłane przez Misiek » Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Dużagosia
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 476

« Odpowiedz #25 : 07-04-2015, 14:26 »

Cytat
ale raczej nie przesadzałabym z ilością zmielonych ziaren.
Myślę, że ilość to tu nie ma znaczenia, ponieważ jaka by nie była najmniejsza to i tak może wejść w te uchyłki i zalegając, spowodować stan zapalny. Moje uchyłki to nie podejrzenie ale naoczne stwierdzenie mądrego doktora. Tyle tylko, że ja tego nie odczuwałam i nie odczuwam w żaden  sposób a stwierdzenie padło jakieś sześć lat temu. KB piję od trzech lat i poza tym, że wypróżnienie mam książkowe to na dodatek jestem nakarmiona na poziomie każdej komórki, nie oddam koktajlu za żadne skarby świata. Misiek, skurcze jelit, to raczej nie mają wiele wspólnego z uchyłkami. Uchyłki zazwyczaj znajdują się na końcu jelita grubego i spowodowane są najczęściej zaparciami. Dlatego nie daj sobie wmówić uchyłków, tak na słowo doktora. To wykazuje kolonoskopia a wynik końcowy zależy od interpretacji badającego. A może to następna wymyślona choroba? Zauważyłam, że tu we Włoszech, każda osoba, niezależnie od wieku, po zrobieniu kolonoskopi ma stwierdzone uchyłki.
Zapisane
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #26 : 07-04-2015, 14:49 »

Cytat
Zauważyłam, że tu we Włoszech, każda osoba, niezależnie od wieku, po zrobieniu kolonoskopi ma stwierdzone uchyłki.

Haaa, a ja myślałam, że w tym pięknym słonecznym kraju konowały są uczciwsze i lepiej wykształcone, bo nasze krajowe są chyba najgorsze ze wszystkich?! Smutny
Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Dużagosia
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 476

« Odpowiedz #27 : 07-04-2015, 15:53 »

Wiedzę to oni mają taką samą, co do uczciwości to może trochę lepiej, ponieważ słóżba zdrowia jest lepiej zorganizowana co uniemożliwia naciągactwo. Ale społeczeństwo jest o wiele bardziej niż my Polacy, omamione i ogłupione i podporządkowane. Robi się obligatoryjnie różne badania z których nic nie wynika ale państwo płaci i tak trzeba, bo dba o swoich obywateli. I wiara w cudowny antybiotyk, który na wszystko pomoże i strach przed cholesterolem. Jedno co mi się podoba to, że nie szczepią przed operacją przymusowo na żółtaczkę. Szkoda mówić, my Polacy tak łatwo się nie damy, wsadzić w ramki pacjent, jak Włosi, mam taką nadzieję.
Zapisane
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #28 : 07-04-2015, 18:18 »

Cytat
Ale społeczeństwo jest o wiele bardziej niż my Polacy, omamione i ogłupione i podporządkowane. Robi się obligatoryjnie różne badania z których nic nie wynika ale państwo płaci i tak trzeba

Nic dziwnego Gosiu, Włosi nie mają włoskiego odpowiednika Biosłone...smile

A tak serio - to niezwykle radosny, nabuzowany pozytywną energią naród, o wyrafinowanym guście i miłości do wszelkich przejawów piękna.  
Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Dużagosia
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 476

« Odpowiedz #29 : 07-04-2015, 20:59 »

Tak, to trzeba przyznać. Słońce swoje robi.
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.252

« Odpowiedz #30 : 08-04-2015, 09:35 »

Tak, genialny. Jednak nie nazwałabym go przeczyszczającym ale raczej regulującym pracę jelit.
Ja piję KB składający się z siemienia, słonecznika, dyni, ostropestu, sezamu i maku, naprawdę działa cuda. Ale niekiedy zastanawiam się czy dobrze robię, ponieważ włoski doktor stwierdził u mnie uchyłki w esicy i zakazał wszystkiego co ma drobne pesteczki. A koktail posiada takie drobinki, które mogą zapychać te uchyłki. Co o tym sądzicie?
Jak pisałaś w innym poście włoskie doktory lubują się diagnozowaniu czegoś w jelitach, więc nie ma co ich słuchać co do szczegółów.
Jak się połączy dwa artykuły Mistrza, poniżej cytowane, to robi się jasność w temacie.
Cytat
Niedobór substancji odżywczych, zwłaszcza witamin i minerałów, skutkuje powstawaniem w organizmie komórek nie w pełni ukształtowanych, czyli szybko zużywających się, a to z kolei wymusza coraz częstszą ich wymianę i – co za tym idzie – coraz liczniejsze nadżerki w nabłonku. Mamy więc do czynienia z zamkniętym kręgiem, z którego wyjść nijak nie można, zwłaszcza gdy uwierzy się w zapewnienia propagandy medycznej przekonującej nas, że jedynym wyjściem w przypadku choroby jest wizyta u lekarza, wykonanie serii badań, postawienie diagnozy, no i oczywiście przepisanie leków uszkadzających delikatny nabłonek jelitowy. Ale przecież ów zaklęty krąg możemy przerwać sami biorąc swoje zdrowie we własne ręce. A warunkiem osiągnięcia sukcesu jest usunięcie nadżerek przy pomocy mikstury oczyszczającej
http://portal.bioslone.pl/przyczyna-chorob/powstawanie-nadzerek
Cytat
Dobrym wyjściem, adekwatnym do rzeczywistości, w której przypadło nam żyć, jest systematyczne uzupełnianie substancji brakujących w naszym pożywieniu. Nie chodzi bynajmniej o tak zwane naturalne suplementy diety w pigułkach – produkowane w fabrykach, a więc martwe. Nam chodzi o substancje żywe – zawarte w świeżych owocach i warzywach, a także w zachowujących zdolność kiełkowania ziarnach (co stwierdzamy przeprowadzając test na kiełkowanie)*. Takim naturalnym uzupełnieniem pożywienia jest koktajl błonnikowy.
http://portal.bioslone.pl/koktajl_blonnikowy
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Dużagosia
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 476

« Odpowiedz #31 : 08-04-2015, 12:03 »

Tak jest, dlatego nie oddam KB za żadne skarby światy. Ale wydaje mi się, że uchyłki nie znikną nigdy bo to nie to samo co nadżerki, chciałabym się mylić, może Mistrz się wypowie?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #32 : 08-04-2015, 12:17 »

Uchyłki powstają na skutek osłabienia śluzówki, toteż po jej wzmocnieniu istnieje szansa, że ustąpią.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Xemonoj
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 5.02.2013
Wiadomości: 406

« Odpowiedz #33 : 08-04-2015, 13:38 »

Po wczorajszym spożyciu KB, takiego jak napisałem wyżej, o godzinie 6:30 rano, dopiero teraz mnie powoli przestaje boleć brzuch. Jak przestanie całkiem to spróbuję po jednym składniku żeby zobaczyć, co mi to robi.
Zapisane
Shadow
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Skąd: Wrocław/Radomsko
Wiadomości: 558

« Odpowiedz #34 : 08-04-2015, 14:55 »

Wydaje mi się, że b. drobne rozmielenie nasion ograniczy w jakimś stopniu funkcję ścierającą KB. Dlatego jak wspomniałam, w tej b. rozdrobnionej konsystencji zalecane jest raczej dla ludzi o poważnych problemach z jelitami, którzy w innej wersji nie mogli by w ogóle stosować KB. Inni nie muszą się tym przejmować i tak drobno mielić i wtedy funkcja ścierająca i wchłaniająca złuszczony nabłonek zostanie zachowana.

Przecież mistrz napisał:

"Krok pierwszy: Do młynka do mielenia nasion (lub młynka do kawy) wsypujemy po łyżce stołowej:

    niełuskanych pestek dyni,
    niełuskanych pestek słonecznika,
    siemienia lnianego.

Następnie całość mielemy na drobny proszek."

Zapisane
Xemonoj
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 5.02.2013
Wiadomości: 406

« Odpowiedz #35 : 11-04-2015, 16:16 »

Od wczoraj testowałem po kolei składniki tego, co piję w KB,
zmieliłem drobno mak i wypiłem, nie było żadnych reakcji,
po kilku godzinach pestki dyni, także nic,
tak samo słonecznik, później siemię, następnie konopie a potem ostropest.
W żadnym przypadku nie było jakichkolwiek negatywnych reakcji.
Może rzeczywiście, wcześniej nie dokładnie mieliłem, bo teraz robiłem to dłużej.



Dlaczego wierszem?
« Ostatnia zmiana: 12-04-2015, 09:52 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #36 : 11-04-2015, 16:29 »

Właśnie, cały dowcip polega tu na b. dokładnym zmieleniu ziaren, aby nie podrażniały one chorego jelita.
Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Xemonoj
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 5.02.2013
Wiadomości: 406

« Odpowiedz #37 : 21-04-2015, 09:54 »

No i okazuje się, że od czasu gdy zacząłem pić KB, już ponad 2 lata, to robiłem to chyba trochę źle.
Nie mieliłem ziaren dokładnie i często bolał mnie brzuch a myślałem, że to oczyszczanie i że tak ma być, nie zwracałem uwagi na małe kamyczki czy coś podobnego, co nie mieliło się w młynku tylko stukało o niego, lecz po prostu to połykałem.
Teraz gdy mielę dokładnie, wypluwam to, czego nie daje się pogryźć, to moje jelita, jak mi się wydaje, są tak czyste, że gdybym miał dołączone do nich płuca to mógłbym gwizdać odbytem.
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.252

« Odpowiedz #38 : 21-04-2015, 12:42 »

Taki "szpec" jak Ty, to i bez podłączonych płuc da radę.
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Pawe223
***


Offline Offline

MO: 01 01 2015
Wiadomości: 3

« Odpowiedz #39 : 22-04-2015, 00:28 »

Ja po koktajlu miałem bardzo mocny ból brzucha. Później zrobiły mi sie plamy na szyi, nie wiem czy za słabo zmieliłem, albo to jakieś uczulenie. Użyłem siemienia dyni i słonecznika.  
« Ostatnia zmiana: 22-04-2015, 07:49 wysłane przez Agata » Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!