Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 12:26 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Łojotokowo-grzybiczne zapalenie skóry  (Przeczytany 8195 razy)
darek
« : 02-05-2012, 20:43 »

Nie chodzi tu o mnie, a mojego brata więc napiszę to co wiem.

Od kilku lat, właściwie od wypadku samochodowego (złamana noga) występuje wzmożone wypadanie włosów, połączone w łupieżem, jak również na czerwono zabarwione plamy pod oczami. Lekarze stwierdzili lojotokowo-grzybiczne zapalenie skóry.
Medyczna kuracja:
Zaaplikowany Zelefion w celu pozbycia się grzybicy.
Obecnie zakończony I etap leczenia: ma on polegać na wysuszeniu skóry głowy preparat nazywa się Aknenormin (chociaż nie jestem pewien tej nazwy bo jak to lekarz, strasznie nabazgrane). Na skórze głowy jest coś co nie pozwala na przeniknięcie następnego środka medycznego, dlatego go zastosowano.
II etap: Avodart jakieś hormonalne cudo.

Niestety nie stosuje Zasad Zdrowego Odżywiania, nie pije Mikstury Oczyszczającej czy Koktajli Błonnikowych.
Jestem na etapie zachęcania do MO.
Proszę o wszystkie sprawdzone sposoby na opisany powyżej przypadek, tak aby stosowanie ich pozwoliło mi przekonać go do słusznej idei Biosłone.

« Ostatnia zmiana: 03-05-2012, 09:12 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Stopa
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 06.06.2011
Wiadomości: 23

« Odpowiedz #1 : 03-05-2012, 07:01 »

Darku, jesteś tu o wiele dłużej niż ja i dłużej pijesz MO a nadal pytasz. Odpowiem zanim Cię dopadną eksperci ( smile) i krótko dadzą znać, że powyższy post jest bez sensu i że na Biosłone nie dostaniesz lekarstwa bo to forum niemedyczne.

1. Są posty na temat zapalenia skóry czy łuszczycy i sam Mistrz pisał co jest przyczyną -  upraszczając wzmożone wydalanie toksyn przez skórę w związku z dziurawymi jelitami. Tylko tyle i aż tyle. Nie potrzeba na to 100000 specyfików, leków i innych dziwactw, trzeba zadbać o organizm, by wrócił do prawidłowego funkcjonowania.

2. Brat od kilku lat próbuje się leczyć jak rozumiem i to bez efektów? Nawet jeśli będzie miał krótką poprawę to choroba wróci. Znam to z własnego doświadczenia. Musi wyeliminować przyczynę, która jest w jelitach, na skórze jest tylko efekt. Nie ma bardziej logicznego wytłumaczenia.

3.
Cytat
Niestety nie stosuje Zasad Zdrowego Odżywiania, nie pije Mikstury Oczyszczającej czy Koktajli Błonnikowych.
Jestem na etapie zachęcania do MO.

Zachęcaj konsekwentnie, pokaż mu posty z forum na temat łuszczycy czy łojotokowego zapalenia skóry i świadectwa ludzi, którym dzięki MO, KB czy DP jest po prostu lepiej. Nie ma innego sposobu. Niech brat wejdzie na forum i poczyta, ot co.

4. Dodatkowe sposoby na skórę (doraźnie) to na pewno możliwość przemywania alocitem, smarowania lub moczenia w oleju z pestek winogron czy smarowanie maścią z wit. A polecaną przez Mistrza. Ale to działania objawowe - dopóki nie naprawisz "rury" wewnątrz siebie problem będzie nawracał.

Powodzenia
« Ostatnia zmiana: 03-05-2012, 09:14 wysłane przez Klara27 » Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #2 : 03-05-2012, 09:21 »

Proszę o wszystkie sprawdzone sposoby na opisany powyżej przypadek...

Ponad to, co napisał Ci Stopa dodam, że najlepiej sprawdzonym specyfikiem na dolegliwości skórne , zwłaszcza tego typu (łupież, wypadanie włosów na tym tle, plamy) jest ocet naturalny. Prosty sposób - wcierać w zmienioną chorobowo skórę głowy i tyle. Na początek można ocet rozcieńczyć wodą, w stosunku 1:1 a jeśli to nie da zadowalających efektów to samym octem. Podkreślam ocet musi być naturalny (własnej roboty) chociaż w Rossmannie jest ocet jabłkowy Bio i ostatecznie mógłby być.
Zapisane

darek
« Odpowiedz #3 : 03-05-2012, 19:24 »

@Stopa
Oczywiście odpowiedzią na wszystko jest MO, DP i KB. Czasami jednak, aby kogoś przekonać potrzeba naocznego dowodu, np. w postaci chwilowego usunięcia objawów.

@Klara27
Jak często stosować wcieranie, jak długo i w jakim okresie czasu? Czy trzeba po tym zabiegu myć włosy?

Czy do mycia włosów używać polecany na innych wątkach szampon Mariage?

Czy komuś udało się pozbyć tego rodzaju zapalenia skóry stosując zasady Bioslone?
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #4 : 03-05-2012, 21:02 »

Ja miałam na rękach czerwone okrągłe, szorstkie place i łuszczącą się skórę na nogach i rękach oraz wypadające nadmiernie włosy i po kilku miesiącach stosowania MO, KB, DP problem ustąpił. Nawet niczym nie smarowałam. Zmieniłam też zasady odżywiania na ZZO i to było wystarczające. Pozostał jedynie problem przetłuszczających się włosów.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!