Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 22:39 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 [5]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Spadek wagi wskutek wdrożenia Diety prozdrowotnej  (Przeczytany 179915 razy)
LaktozAnna
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 34
MO: 02.2012-02.2014, 11.2015-teraz
Skąd: Chrzanów
Wiadomości: 96

« Odpowiedz #80 : 05-02-2016, 11:30 »

Melduję, że kobieta na DPI może przytyć smile. Dotychczas tylko chudłam, głównie po wprowadzeniu tłuszczów nasyconych (przykładowo do KB dodawałam łyżkę oleju z winogron), mięso na smalcu i to w sumie tyle, bo mleka nie mogę i starczyło, żeby tyć tak średnio pół kg/tydz.
Przykładowy mój jadłospis (przy braku aktywności fiz. aktualnie):

Śniadanie: 2 jajka na miękko z salaterką galarety (niestety z żelatyny w proszku i indykiem, brokułem, marchewką), ogórkiem kiszonym, musztardą.
KB z przewagą siemienia, czasem z żurawiną.

Obiad: albo zupa, albo 2 danie np. duszone klopsy z mielonego z indyka na smalcu, z surówką z marchwi, kapusty kiszonej, cebuli, polana olejem, zrobiona wieczorem, żeby się przegryzła, wtedy jest dla mnie w ogóle strawna. Rzadko z dodatkiem kaszy gryczanej, wtedy źle się trawi wszystko.

Kolacja:  KB  
lub krótko gotowane warzywa z kaszą lub placki z warzyw na maśle klarowanym lub frankfuterki z musztardą i ogórkiem kiszonym, kawałek domowego chleba z namoczonej kaszy gryczanej (bez kupnych drożdży, bez zakwasu polecam - smakoterapia.pl) lub naleśniki z namoczonej kaszy gryczanej z surówką/warzywami.

Surowizny nie trawię w ogóle, na początku surówkę podgotowywałam, KB zalewałam ciepłą wodą, bo było za surowe. Po kawałku banana jeździło mi po jelitach. Generalnie chaos, a tu proszę bez ziemniaków, chleba, owoców jednak można przytyć smile.
« Ostatnia zmiana: 05-02-2016, 12:05 wysłane przez Gloria » Zapisane

Czasem trzeba spaść na sam dół, żeby móc się odbić.
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #81 : 05-02-2016, 22:57 »

Jak nie chcesz tyć, to ogranicz węglowodany. Tzn. kaszę, chlebek, naleśniki. Suszona żurawina ma sporo cukru. Trzeba ją wymoczyć. Wodę zmienić 3 razy.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
LaktozAnna
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 34
MO: 02.2012-02.2014, 11.2015-teraz
Skąd: Chrzanów
Wiadomości: 96

« Odpowiedz #82 : 08-02-2016, 12:10 »

Ja chcę tyć, co mi się wcześniej nie udawało, bo kasza z mięsem powodowała pogorszenie trawienia.
Zapisane

Czasem trzeba spaść na sam dół, żeby móc się odbić.
Jacek.s
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Skąd: Opole
Wiadomości: 9

WWW
« Odpowiedz #83 : 25-05-2016, 13:13 »

Kasza sama w sobie jest zdrowa i lekkostrawna, ale w połączeniu z tym, z czym ją podajemy - powoduje problemy.
« Ostatnia zmiana: 25-05-2016, 14:51 wysłane przez Gloria » Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #84 : 31-05-2016, 10:13 »

Jacek odśwież sobie wiedzę na temat zdrowej i lekkostrawnej żywności.
http://portal.bioslone.pl/odzywianie/podstawy-wiedzy/lekko-czy-ciezkostrawne
http://portal.bioslone.pl/odzywianie/podstawy-wiedzy/niezrozumienie_sensu_odzywiania
http://portal.bioslone.pl/odzywianie/zasady-zdrowego-odzywiania
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Asioha
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 36
MO: 27.07.2015-05.11.2017
Wiedza:
Wiadomości: 38

« Odpowiedz #85 : 31-05-2016, 11:18 »

Dzięki przejściu na DP schudłam 13 kg, bez gorączkowego (jak to kiedyś robiłam) liczenia kalorii, po prostu jem wtedy, kiedy jestem głodna i jem to, co jest dozwolone w określonym etapie DP. Rodzina i znajomi chcą wiedzieć jak mi się to udało, więc propaguję to, czego sama się dowiedziałam tutaj i z książek Mistrza.
Zapisane
Soczek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 37
MO: 1.09.2014
Wiedza:
Skąd: Accrington
Wiadomości: 44

« Odpowiedz #86 : 01-06-2016, 12:00 »

Odżywianie się wg zasad biosłone działa cuda smile Tkanka tłuszczowa znika z każdym miesiącem. Witamy w gronie szczęśliwców smile
Zapisane
Macieej
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 23.08.2016
Wiadomości: 7

« Odpowiedz #87 : 23-08-2016, 13:44 »

Trzy posiłki dziennie to zdecydowanie za mało!
Polecam wejść na google, wpisać ''zapotrzebowanie kaloryczne'', wejść w pierwszy link, obliczyć nasze zapotrzebowanie (wiem - super dokładne to nie jest - ale wystarczające) i raczej nie schodzić regularnie poniżej podstawowej przemiany materii.
Następnie - żeby ułatwić sobie sprawę - wpisujemy w google ''kalkulator kaloryczny'', wchodzimy w drugi link i wpisujemy swoje potrawy jakie spożywamy w ciągu dnia, i obliczamy sobie ile kalorii na dzień wchłaniamy (i z czego).
Dodam, że to jest tylko moja opinia i proszę nie brać za bardzo tego do siebie!



A ja dodam, że w ww. poście poprawiłem kilkanaście błędów i proszę bardzo wziąć to do siebie, i kolejne posty pisać już zgodnie zarówno z naszym Regulaminem jak również informacjami zawartymi w dziale Dlaczego warto pisać poprawnie.
//ArtComp
« Ostatnia zmiana: 23-08-2016, 15:41 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #88 : 23-08-2016, 14:05 »

Musisz wiele poczytać, aby wyrobić sobie zupełnie nowe opinie, gdyż:

bardzo nie wiele wiem.
« Ostatnia zmiana: 23-08-2016, 15:19 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Shadow
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Skąd: Wrocław/Radomsko
Wiadomości: 558

« Odpowiedz #89 : 24-08-2016, 08:19 »

Macieej,

masz 3 posty na forum, a już głosisz tezy, które są kompletnie niezgodne z naszymi założeniami. A skąd wiemy, że są prawdziwe? Ano stąd, że są one już sprawdzane przez nas przez wiele lat i się zwyczajnie sprawdzają w praktyce. Do tego wynikają one z logiki oraz ewolucji układu pokarmowego naszych przodków. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, to najpierw przeczytaj to:

http://portal.bioslone.pl/odzywianie/rozprawa_o_jedzeniu

a potem to:

http://portal.bioslone.pl/odzywianie/zasady-zdrowego-odzywiania
« Ostatnia zmiana: 24-08-2016, 08:48 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Macieej
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 23.08.2016
Wiadomości: 7

« Odpowiedz #90 : 24-08-2016, 12:17 »

A co z tego co napisałem jest nieprawidłowe z Waszymi tezami? Nie mam nic złego na myśli, ale chcę się dowiedzieć czy jeżeli jem 5-6 posiłków dziennie (jestem w pierwszym etapie diety prozdrowotnej), z których spożywam dziennie mniej więcej 3100 kcal, ponieważ tyle potrzebuję przy mojej aktywności fizycznej, aby utrzymać swoją wagę - to robię coś źle?


W tym poście naniosłem 6 poprawek. Jeżeli i kolejne wciąż będą zawierały błędy, znajdą się w dziale postów moderowanych - zgodnie z zasadami działu.
//ArtComp
« Ostatnia zmiana: 24-08-2016, 13:04 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #91 : 24-08-2016, 13:01 »

Nie chodzi o to, jakie masz intencje, lecz o to, czy podane przez ciebie informacje są prawidłowe. Sęk w tym, że nie są, to zwykłe brednie. Zabierasz głos w temacie, o którym nie masz zielonego pojęcia. Co gorsza, próbujesz nas pouczać, co byłoby w porządku, nawet pożądane, gdybyś tylko posiadał większe niż my doświadczenie oraz wiedzę. Niestety tak nie jest. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zmienił stan rzeczy. Wystarczy, że zastosujesz się do rady Gibbona oraz Shadowa, i będziemy mogli dyskutować na odpowiednim poziomie, do czego przede wszystkim służy to forum.

Dieta to określony sposób odżywiania się w chorobie. Pierwszy etap DP ogranicza dostawę odpowiedniej ilości substancji odżywczych, ze względu na to, że musimy wyłączyć z jadłospisu wiele produktów, które obok tego, że są odżywcze, niestety szkodzą osobom chorym. Twórca diety prozdrowotnej doskonale zdawał sobie z tego sprawę, więc uznał, że etap, w którym dostawa substancji odżywczych jest najbardziej ograniczona, powinien trwać tylko 3 tygodnie. Później dodajemy coraz to więcej produktów, które jak się okazuje- już nam nie szkodzą.

Zauważ, że do tej pory w ogóle nie poruszyłem tematu substancji energetycznych (kaloryczności posiłku). Należy bowiem podkreślić, że będąc na pierwszym etapie DP ich nie brakuje. Nie ma przecież ograniczeń ilościowych dla wartościowych produktów np. kiełbasy, boczku, jajek, smalcu lub warzyw. Często zdarza się jednak, że drastycznie zmieniając sposób odżywiania się, czyli wprowadzając w życie DP, w istocie zmniejszamy ilość spożywanych kalorii. Z biegiem czasu jednak waga stabilizuje się w pewnym przedziale, który jest dla nas najbardziej odpowiedni. W tym momencie najczęściej ustępuje wiele dolegliwości, które dokuczały nam wcześniej i człowiek czuje, że zdrowieje.

Można też pójść w drugą stronę i liczyć te wszystkie kalorie, zmieniać co chwila zmieniające się formułki. Nie wiem jak reszta, ale żyłbym w ciągłym stresie: czy nie przekroczę górnej granicy BMI? Albo czy jak zjem kg kurczaka to wystarczy, aby nie spadła mi "masa"? Właściwie to znam odpowiedź na to pytanie, ponieważ byłem kiedyś pacjentem. Bardzo chorym pacjentem.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Macieej
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 23.08.2016
Wiadomości: 7

« Odpowiedz #92 : 24-08-2016, 13:26 »

Czy kiełbasa i boczek wędzone mogą być? Nie mam dostępu do jakiejś swojskiej, ale rozumiem, że z jakiegoś lokalnego dobrego sklepu mięsnego się nadadzą. Czy powinienem ograniczyć jedzenie kasz, jeżeli spożywam około 300 gram dziennie?
« Ostatnia zmiana: 25-08-2016, 13:48 wysłane przez Gloria » Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #93 : 24-08-2016, 13:37 »

Aż tyle czasu i energii tracisz na tę aktywność fizyczną, że nie pozostaje ci nic na czytanie, czy po prostu lubisz jak ktoś przepisuje ci odpowiednie akapity z książek lub portalu?
« Ostatnia zmiana: 25-08-2016, 13:49 wysłane przez Gloria » Zapisane
Macieej
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 23.08.2016
Wiadomości: 7

« Odpowiedz #94 : 24-08-2016, 13:50 »

A co do tego ma aktywność fizyczna? Czytam jak tego potrzebuję, bądź mam na to ochotę. Chyba lubię jak ktoś mi ''przypisuje odpowiednie akapity z książek lub portalu'' ze zwykłego lenistwa. Poziom mojego ilorazu inteligencji nie jest wystarczająco wysoki żeby z wami rozmawiać, więc chyba czas zakończyć tą dyskusje.
 
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #95 : 24-08-2016, 13:50 »

Czy kiełbasa i boczek wędzone mogą być? Nie mam dostępu do jakiejś swojskiej, ale rozumiem, że z jakiegoś lokalnego dobrego sklepu mięsnego się nadadzą. Czy powinienem ograniczyć jedzenie kasz, jeżeli spożywam około 300 gram dziennie?

Tak, kiełbasa i boczek wędzony to podstawa. Wielu z nas nie ma dostępu do swojskich wyrobów. Korzystamy zatem, tak jak wspomniałeś, z lokalnego sprawdzonego sklepu mięsnego. Jeśli zaś chodzi o wypełniacze, to powinny stanowić symboliczny dodatek. Stosując DP1 możemy jeść kasze gryczane i jaglane. Trzeba również ograniczyć aktywność fizyczną do niezbędnego minimum, aby dać szansę organizmowi na regenerację. Istnieje wiele innych wspaniałych hobby poza katowaniem swojego organizmu. No, chyba że przygotowujesz się do następnej olimpiady, to zmienimy nieco ton rozmowy.

EDIT: Jeśli masz ochotę strzelić focha jak baba, to twoja sprawa. Mógłbyś jednak dać sobie szansę i nabrać nieco dystansu, przede wszystkim z szacunku do tych, którzy poświęcili trochę czasu, aby ci pomóc.

P.S. Gdybym miał ciebie za jakiegoś debila, to nie marnowałbym czasu na pisanie tego wszystkiego. Mam nadzieję, że nie utwierdzisz mnie w przekonaniu, że się myliłem.
« Ostatnia zmiana: 25-08-2016, 13:51 wysłane przez Gloria » Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Strony: 1 ... 3 4 [5]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!