Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 00:32 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy to efekt mieszanki na drogi oddechowe?  (Przeczytany 11820 razy)
Live
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 11 kwietnia 2012, syn 7 lat MO od 11 kwietnia 2012
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 270

WWW
« : 15-05-2012, 18:11 »

Dziś zaczęłam pić mieszankę oczyszczającą drogi oddechowe.
Po południu zauważyłam spore nabrzmienie w dolnej, przedniej części szyi.
Mam zdiagnozowane torbiele tarczycy i przypuszczam, że to jedna z nich nabrzmiała nagle - to się chyba nazywa wynaczynienie - lub, że właśnie powstała nowa torbiel... Taki był początek historii z moimi torbielami ok. 10 lat temu - nagle pojawiło się obrzmienie na szyi.
Nie znalazłam na forum zbyt wiele informacji związanych z torbielami, zwłaszcza zlokalizowanymi w okolicach szyi.
Pomyślałam również o węzłach chłonnych. Podczas ostatniej infekcji miałam zapalenie węzłów chłonnych - mocno  nabrzmiały prawy węzeł chłonny - z tej samej strony jest to nowe nabrzmienie, ale znacznie niżej.
Czy zioła na drogi oddechowe mogą mieć z tym związek? Mogły dać taki efekt i to tak od razu?
Traktować to jako objaw oczyszczania?
Kontynuować picie ziół czy przerwać?
« Ostatnia zmiana: 16-05-2012, 13:30 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #1 : 15-05-2012, 19:07 »

Właściwie to my nie jesteśmy w Twojej skórze. Sama musisz podjąć decyzję. Ale tak od razu nasunęła mi się pewna myśl. Jest maj, pijesz już mieszankę na górne drogi oddechowe, a przecież trochę na to za wcześnie. MO zaczęłaś dopiero w kwietniu, nawet niecały miesiąc temu. Nie doczytałaś, że nie powinno się wprowadzać dodatkowych metod oczyszczania w czasie krótszym niż pół roku o zaczęcia MO?
 Mikstura też musi swoje wpierw zdziałać w organizmie. Gdy kumulujesz metody masz fajerwerki, cierpisz, boisz się. Czy nie lepiej oczyszczać się powoli. Pomyśl jak długo się zanieczyszczałaś, zanim tu wpadałaś.
 Stosujesz DP? Jesz gluten?  To też ma znaczenie.
Zapisane
Live
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 11 kwietnia 2012, syn 7 lat MO od 11 kwietnia 2012
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 270

WWW
« Odpowiedz #2 : 16-05-2012, 10:25 »

Zanim rozpoczęłam kurację długo się wahałam i pytałam na forum właśnie o to, czy nie za wcześnie włączać drugą metodę oczyszczania, m.in. tu:
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=22893.0
Opisywałam wprawdzie na razie tylko objawy mojego synka, ale pytanie o to kiedy zacząć stosowanie innych metod oczyszczania postawiłam ogólnie. I dostałam odpowiedz, że powinno się odczekać 6 miesięcy jeśli występują silne reakcje oczyszczające. A u mnie, ani u niego silnych reakcji nie było. Wyciągnęłam więc wniosek, że to będzie OK.

Co do synka (5 letniego), który zaczął MO tak jak ja, Mistrz napisał, że mogę mu włączyć zioła na drogi oddechowe.
Ale nie byłam pewna - na logikę wydawało mi się, że zamiast wzmagać oczyszczanie powinnam raczej wesprzeć jego układy wydalnicze, które i tak ledwo zipią czego objawem jest totalny przerost 3 migdałka. Więc dopytywałam jeszcze.
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=22815.msg157455#msg157455
Lecz odpowiedzi od Mistrza ani od kogoś innego już nie dostałam. A w wyżej przytaczanym poście potwierdzenie, że kurację oczyszczającą drogi oddechowe u Michała mogę włączyć.
A kiedy już zdecydowałam się (oczywiście sama muszę podjąć decyzję, jednak potrzebne mi wskazówki ludzi których wiedza póki co jest większa - no a gdy ich nie dostaję to bez nich) rozpocząć kurację i zioła przygotowane wieczorem stały gotowe, to tej nocy Michał miał akurat silny ból ucha. Więc spytałam znowu, mając nadzieję że ktoś się odezwie.
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=22815.msg158028#msg158028
Dostałam odpowiedz tylko na temat poboczny - ibuprofen/paracetamol...

Jak widzisz nie podjęłam decyzji pochopnie i bez zastanowienia.
Może jednak ktoś znający się na rzeczy mógłby mi doradzić? Nie chodzi o podejmowanie decyzji za mnie.
Tak, stosuję DP i KB, nie jem glutenu


« Ostatnia zmiana: 16-05-2012, 13:33 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Live
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 11 kwietnia 2012, syn 7 lat MO od 11 kwietnia 2012
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 270

WWW
« Odpowiedz #3 : 16-05-2012, 12:05 »

A czy w ogóle powstanie/powiększenie torbieli można uznać za objaw oczyszczania? Czy jedynie objaw zanieczyszczenia?
« Ostatnia zmiana: 16-05-2012, 13:29 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Tutka
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 10.05.2012
Skąd: Sosnowiec
Wiadomości: 82

« Odpowiedz #4 : 16-05-2012, 13:08 »

A czy w ogóle powstanie/powiększenie torbieli można uznać za objaw oczyszczania? Czy jedynie objaw zanieczyszczenia..?

Strasznie trudno w sposób odpowiedzialny i jednoznaczny na to pytanie odpowiedzieć, mając niewiele danych rozłożonych w czasie i nie będąc Tobą.  Ja myślę, że to objaw walki organizmu – czyli próba oczyszczenia poprzez narastanie konkretnego objawu. Na mój rozum stan równowagi to stan bez guzków. Narastanie objawu pokazuje, że coś się w organizmie dzieje. MO musiało dotknąć ich przyczyny. Ja zinterpretowałabym to u siebie najprawdopodobniej jako efekt odtruwania (wzmocnienie objawu) i zanieczyszczenia (sam objaw). Jednak Ty sama znając najlepiej swój organizm musisz to ocenić. Rozumiem, że to trudne. Poczytaj może jeszcze raz :  
http://www.bioslone.pl/oczyszczanie/reakcje-zwane-oczyszczaniem
Aby rozjaśnić obraz sprawy - odstaw zioła i obserwuj. Zawsze możesz do nich wrócić. Zyskasz bardziej przejrzyste wnioski. Trzymaj się dzielnie.
« Ostatnia zmiana: 16-05-2012, 13:11 wysłane przez Tutka » Zapisane

Każdy człowiek, którego spotykamy na drodze, ma dla nas jakąś wiadomość...a my dla niego.

http://www.youtube.com/watch?v=R8lt7DW8CLQ
Live
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 11 kwietnia 2012, syn 7 lat MO od 11 kwietnia 2012
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 270

WWW
« Odpowiedz #5 : 16-05-2012, 16:59 »

Tutka - dzięki. Mimo, że jesteś nawet bardziej początkująca ode mnie, chciałaś pomóc smile W Twoim poście najważniejszy okazał się ten link. Mimo, ze czytałam ten tekst, okazało się ze przeczytanie go teraz było ważne: tam była sformułowana zasada, którą miałam z tyłu głowy, ale nie mogłam znaleźć miejsca w ktorym o tym przeczytałam i nie byłam pewna czy taka zasada faktycznie istnieje - kiedy nawet sam Mistrz twierdzi, ze mogę podać mojemu dziecku dodatkowe zioła na oczyszczanie po niecałym miesiącu picia MO...
Zapisane
Tutka
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 10.05.2012
Skąd: Sosnowiec
Wiadomości: 82

« Odpowiedz #6 : 16-05-2012, 18:42 »

Tutka - dzięki. Mimo, że jesteś nawet bardziej początkująca ode mnie, chciałaś pomóc smile W Twoim poście najważniejszy okazał się ten link. Mimo, ze czytałam ten tekst, okazało się ze przeczytanie go teraz było ważne: tam była sformułowana zasada, którą miałam z tyłu głowy, ale nie mogłam znaleźć miejsca w ktorym o tym przeczytałam i nie byłam pewna czy taka zasada faktycznie istnieje - kiedy nawet sam Mistrz twierdzi, ze mogę podać mojemu dziecku dodatkowe zioła na oczyszczanie po niecałym miesiącu picia MO...


Live, ja ze zdrowiem mam jazdę już wiele lat. Nigdy nie pałałam ani miłością ani zaufaniem do tzw.
lekarzy. Zawsze prowadziła mnie intuicja, wyczucie i wsłuchiwanie się w swój organizm. Być może ułatwiał mi to fakt, że mam specyficzną i dość dużą zdolność dopasowywania ziół do potrzeb. Przestałam już nawet wnikać skąd mi się to wzięło. Całe życie uczę się i czytam wszystko co wpadnie mi w ręce a może otworzyć oczy na otaczający świat. Już trzydzieści lat z okładem w sytuacjach podbramkowych wiernie trzymam się wodoleczniczych rad ks. Kneippa. Może dlatego mnie jest łatwiej niż Tobie. Nie poddawaj się – dasz radę. Masz w sobie całą potrzebną mądrość, podobnie tak jak każdy z nas. Musisz ją tylko w sobie odnaleźć i wsłuchać się w jej rady.
« Ostatnia zmiana: 16-05-2012, 19:50 wysłane przez Tutka » Zapisane

Każdy człowiek, którego spotykamy na drodze, ma dla nas jakąś wiadomość...a my dla niego.

http://www.youtube.com/watch?v=R8lt7DW8CLQ
Michal_one
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 13.01.2012
Skąd: Częstochowa
Wiadomości: 168

« Odpowiedz #7 : 03-08-2013, 23:33 »

Moja żona od 2 tygodni pije mieszankę na drogi oddechowe, a od około 1,5 tygodnia ma silne zawroty głowy, które nasilają się wieczorem, i nudności. Czy ta mieszanka może oddziaływać w ten sposób? Wcześniej miała pewne objawy candidy w organizmie. Chcę dodać jeszcze, że pije miksturę oczyszczającą w pierwszej wersji, ale zrobiła sobie tydzień przerwy, bo potrzebowała zdjęć, a 2 razy z rzędu pojawiła się u Niej opryszczka. Proszę o odpowiedź, czy składniki mieszanki na drogi oddechowe mogą oddziaływać w taki sposób?
« Ostatnia zmiana: 03-08-2013, 23:48 wysłane przez Ania‬ » Zapisane
Ania‬
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 18.08.2011
Wiedza:
Skąd: Mazowieckie
Wiadomości: 165

« Odpowiedz #8 : 04-08-2013, 00:04 »

Mieszanka na drogi oddechowe może oddziaływać w taki sposób. Ale może to być też wynik wpływu innych czynników. Trudno to stwierdzić. Do Was należy decyzja, czy kontynuować picie mieszanki.
Zapisane
Pelasia75
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 49
MO: 2012-05-28
Skąd: Mazury
Wiadomości: 34

« Odpowiedz #9 : 13-10-2017, 08:18 »

Od 2 tygodni piję mieszankę na drogi oddechowe. Sumiennie.
Ze strony dróg oddechowych nie mam dużych dolegliwości, owszem są - ale zgodne z doświadczeniami innych osób. Pojawiły się jednak obfite upławy. Nie są dokuczliwe, bo nic nie boli, nie piecze, są bezwonne, mają lekkie zabarwienie różowo-brązowe.
Nie wiem, czy łączyć ze sobą te dwie sprawy, ale oprócz ziół nic nie zmieniałam ani w diecie, ani w trybie życia. Czy to może być skutek uboczny oczyszczania?
Czy któraś z forumowiczek miała podobne doświadczenia?
« Ostatnia zmiana: 13-10-2017, 10:08 wysłane przez Gloria » Zapisane
Shadow
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Skąd: Wrocław/Radomsko
Wiadomości: 558

« Odpowiedz #10 : 13-10-2017, 11:08 »

Wiecie, to nie jest tak, że jak mieszanka jest na drogi oddechowe to działa tylko na drogi oddechowe. Po prostu jest to mieszanka, która znacznie lepiej pomaga przy schorzeniach tego typu, ale to nie oznacza, że nie pomoże też w innych miejscach. Takie rzeczy nie działają punktowo.
Zapisane
Elizka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 202

« Odpowiedz #11 : 13-10-2017, 13:14 »

Ja miałam ten sam problem co ty jak jadłam jogurt scd. Jak przestałam to i problem minął, a jak znowu dużo go jadłam problem znowu się pojawiał. Myślę, że to oczyszczanie - tak mówiła Natasha Campbell (dieta GAPS).
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!