Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 13:43 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Przegląd diety i przymiarka do Etapu I DP  (Przeczytany 36278 razy)
Piotrek007r
Częsty gość
**

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 23.05.2012
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 52

« : 18-05-2012, 22:57 »

Planuję wdrożyć dietę prozdrowotną. Napiszę miej więcej co jem, co myślę zmienić i z czym mam problem aby zastąpić.

Generalnie od roku trzymam zbilansowaną dietę i im dłużej zgłębiam temat diety i uczę się coraz to nowszych tricków w kuchni, to zaczyna mi to coraz bardziej smakować i robi się coraz zdrowiej (ja myślę).

Jem pięć posiłków śniadanie, 3xobiad, kolację.
Aktualnie jam takie produkty:
kasza niepalona na wagę, gotowana 20 min (jest klejąca, mam nadzieję że to nie gluten)
ryż
drób pierś z indyka/kurczaka (grillowane)
łosoś, raz w tygodniu (smażone)
czasami wieprzowina (mielone gotowane)
olej lniany i oliwa z oliwek.

Do każdego obiadu warzywa w 4 różnych wariantach:
sałatka grecka - sałata, pomidor, paryka czer, cebula czer, feta, oliwki, sos
marchewka - marchewka, seler, cebula, sos, przyprawy
buraczki - buraki gotowane, cebula, przyprawy
brokuł gotowany.

Na śniadania i kolację jem:
płatki owsiane
odżywka białkowa
orzechy włoskie

Piję zieloną herbatę.
Jem ząbek czosnku

Nie używam:
fajek
alkoholu
cukru
kawy

Pogrubiłem na grubo produkty zakazane, a więc po kolei:

Pomidor mogę wywalić na te 3 tygodnie.
Paprykę zamienię na zieloną albo żółtą.
Cebulę czerwoną (hmm, po zwykłej pierdzę a po czerwonej chyba nie) mogę zamienić na zwykłą.
Płatki owsiane - pytanie za 100 pkt. czym je zastąpić? Co jeść na śniadanie?
Odżywka - no i tu będzie największy problem o ile odżywka jest faktycznie zakazana, niech ktoś rzuci jakąś informacją proszę. Bo jeżeli zakazana to czeka mnie jajecznica rano i wieczorem przez 7 dni w tygodniu, a ja po jajecznicy czuję się przymulony lekko.
Chyba, że ktoś ma jakiś pomysł jak dostarczyć białko z wyjątkiem mięsa (jem i tak 3x dziennie do obiadów) i nabiału (nie cierpię twarogu pfffe)

Czosnek usunę, jeżeli jest taka konieczność.
Dlaczego nie można pić zielonej herbaty? Uwielbiam ją.
Orzechy włoskie, niby nie ma ich na liście zakazanych produktów, a mimo to pojawia się jako "można zacząć spożywać" w etapie III. Nie wiem o co w tym chodzi.

Czy jest jeszcze coś, może coś przeoczyłem?
« Ostatnia zmiana: 19-05-2012, 09:13 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #1 : 19-05-2012, 08:08 »

Jeśli chcesz zaczerpnąć trochę pomysłów na posiłki DP, to najlepiej wpisz w wyszukiwarce na stronie głównej forum DP przepisy i znajdziesz strony poświęcone tylko przepisom i na pewno znajdziesz coś dla siebie. W procesie zdrowienia zakazane są wszystkie przyspieszacze zdrowienia czyli też wszelkiego rodzaju herbatki ziołowe, zielone, białe itd. Masz dietą doprowadzić organizm do homeostazy i organizm sam będzie spełniać wszystkie funkcje obronne. Stosując przyspieszacze rozleniwiasz organizm i w efekcie nie potrafi on podejmować walki podczas choroby.
« Ostatnia zmiana: 19-05-2012, 08:11 wysłane przez Domi5 » Zapisane
Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #2 : 19-05-2012, 10:38 »

Cytat
Orzechy włoskie, niby nie ma ich na liście zakazanych produktów, a mimo to pojawia się jako "można zacząć spożywać" w etapie III. Nie wiem o co w tym chodzi.
Orzechy mają lektyny uczulające, nie myl z alergią. Po prostu na początku przeszkadzają organizmowi w dojściu do zdrowia.

Cytat
Dlaczego nie można pić zielonej herbaty? Uwielbiam ją.

http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=22804.msg157187#msg157187
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=22804.msg157263#msg157263
Cytat
kasza niepalona na wagę, gotowana 20 min (jest klejąca, mam nadzieję że to nie gluten)
Kaszę używaj tylko gryczaną lub jaglana - nie mają glutenu. Oczywiście niepalone.
Zapisane
Piotrek007r
Częsty gość
**

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 23.05.2012
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 52

« Odpowiedz #3 : 19-05-2012, 22:05 »

A co z:
Ryżem
Mięsem
Oliwą, olejem lnianym
Twarogiem (może się przełamię)
Serem zółtym

W której książce jest opisane pierwszy etap i co można a co nie można jeść?
« Ostatnia zmiana: 20-05-2012, 09:07 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #4 : 19-05-2012, 23:06 »

http://www.bioslone.pl/odzywianie/dieta-prozdrowotna
 Proszę, tu jest wszystko najważniejsze o DP we wszystkich etapach po kolei.
 A tu wiele linek o odżywianiu. Z boku po lewej stronie masz wszystko co Cię zainteresuje.

http://www.bioslone.pl/odzywianie

Twarogiem i serem żółtym się nie przejmuj, nie są za zdrowe, możesz odstawić. Natomiast ja czasem zjem twaróg od znajomej pani, od której mamy tez jeszcze ciepłe mleko, jajka od szczęśliwych kur, maślankę. Mięso jest ważne, możesz jeść do woli, tylko równoważ z surówkami. Oleje jak najbardziej, ale nie smaż na nich długo, mają niską temperaturę dymienia. Do długiego smażenia używaj smalcu lub sklarowanego masła. Ryż jest węglowodanem i zapychaczem, teoretycznie niezdrowy. Ale ja czasem jadłam zamiast ziemniaków lub kaszy, za którą wtedy za bardzo nie przepadałam.
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #5 : 20-05-2012, 10:06 »

Piotrek007r - w pierwszym tomie Zdrowie na własne życzenie str 212 są opisane wszystkie etapy diet.
Ale propozycja jest taka, byś zakupił dwa tomy. Te książki są w domu niezbędne - zobaczysz!
Zapisane
Piotrek007r
Częsty gość
**

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 23.05.2012
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 52

« Odpowiedz #6 : 20-05-2012, 10:13 »

Ryż jest węglowodanem i zapychaczem???
Węglowodany (bardzo istotny składnik pokarmowy) są częścią składu ryżu w granicach od 70-80% tak samo jak i w kaszy 60-70%.
Ryż jest bogatszy w węgle niż kasza, z tymże kasza niepalona, posiada więcej białka (dobra dla wegetarian) więcej minerałów i witamin zwłaszcza z grupy B.
Ziemniaki dla porównania mają mniej niż 20% węglowodanów, i można śmiało nazwać je zapychaczem

Zdrowe ryże to te jak najmniej przetworzone: Brązowy, Basmati, jaśminowy, dziki. Kupywać najlepiej na wagę

Ryż jako zamiennik do kaszy wspaniale się nadaje, chciałem wiedzieć czy nie jest tylko wykluczony przez DP, bo średnio będzie jeść kaszę 5 razy dziennie.

Ryż jest teoretycznie i praktycznie zdrowy (chociaż nie tak jak kasza), tylko trzeba wiedzieć jaki;)

Smażenie nie jest zdrowe i nigdy nie było.

Smalec nie zdrowy, gdy spożywamy tłuszcze nasycone (smalec) w nadmiarze.
Najlepiej kontrolować stosunek nasycone-nienasycone-wielonienasycone aby stosować tłuszcze zwierzęce bez obaw w naszej polskiej kuchni, bo łatwo "przedawkować". To samo tyczy się stosunku  kwasów tłuszczowych omega 6-3. Ale tego to mi się nie chciało już liczyć i używam na "oko".


Czyli mogę zjeść na śniadanie?

1. Ryż+jajecznica
2. Ryż+Szynka+Oliwa

Dziękuję za porady, i cieszę się że sam mogłem coś od siebie daćsmile
« Ostatnia zmiana: 20-05-2012, 10:21 wysłane przez Piotrek007r » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #7 : 20-05-2012, 10:21 »

Cytat
Dziękuję za porady:)

My również.
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #8 : 20-05-2012, 10:35 »

Piotrek007r piszesz do nas jak byłbyś Mistrzem i ekspertem w dziedzinie żywienia. Czas najwyższy przeczytać na głównej stronie co jest dozwolone i zacząć stosować, a nie przekonywać, że wiesz wszystko lepiej. Tracisz czas. Trzy tygodnie masz jeść tylko to co jest wypisane w zestawie i nic nie musisz modyfikować. Produktów dozwolonych w I etapie DP jest tak dużo, że z głodu nie umrzesz :-) Powodzenia i weź się za siebie!
Zapisane
Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #9 : 20-05-2012, 11:03 »

Piotrek, z Twojej wypowiedzi wynika, że smażymy tylko na smalcu i jemy tylko biały ryż. Wiadomo, wszystko co w nadmiarze szkodzi.
Smalec właściwie używam tylko do smażenia jajecznicy (rzadko mam czas na smażenie), i podsmażania wieprzowiny w pierwszym etapie do gulaszu. Oczywiście używam też do niektórych potraw oliwę oraz olej rzepakowy.

Tak naprawdę o ryżu pisałam tym najpowszechniejszym i najtańszym w sklepach, czyli o białym, który rzeczywiście nie jest wartościowy. Sama osobiście mało mam doświadczeń kulinarnych z innymi ryżami (zdrowszymi), z powodu ich gorszej dostępności w moim miejscu zamieszkania (małe miasteczko). Osobiście też nigdy nie lubiłam ryżu nieoczyszczonego, denerwowały mnie te łuski, może źle przyrządzałam. Zamierzam to zmienić.

Węglowodany same w sobie na pewno są ważne dla naszego organizmu, problem polega na łączeniu ich z innymi składnikami. To jest właśnie na dłuższą metę zabójcze.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #10 : 20-05-2012, 11:07 »

Cytat
Węglowodany same w sobie na pewno są ważne dla naszego organizmu, problem polega na łączeniu ich z innymi składnikami. To jest właśnie na dłuższą metę zabójcze.
Ło matko! Chyba niedługo się przekręcę!

Ludzie! Zrozumcie! Droga, im jest prostsza, tym krótsza. Wy zaś włóczycie się po manowcach, a potem narzekacie, że nijak nie możecie dojść do celu. Błądząc, nigdy nie dojdziecie. To pewne!

Swoją drogą, to chyba czas najwyższy założyć wątek: "Jak nie wyzdrowieć", i zamieścić w nim stosowne instrukcje o ryżu, niełączeniu składników pokarmowych, szkodliwości smażenia, unikaniu tłuszczów zwierzęcych tudzież czerwonego mięsa.
« Ostatnia zmiana: 20-05-2012, 11:14 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #11 : 20-05-2012, 11:15 »

Cytat
Zdrowe ryże to te jak najmniej przetworzone:
Zdrowe ryże to te niezjedzone.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Piotrek007r
Częsty gość
**

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 23.05.2012
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 52

« Odpowiedz #12 : 20-05-2012, 17:33 »

Dzielę się wiedzą a nie zgrywam experta czy tam mistrza, w końcu robicie to samo odpisując na moje pytania.To jak?
Mogę jeść ten ryż na śniadanie (kasze na inne posiłki) czy nie?
Chodzi mi o pierwszy etap.
« Ostatnia zmiana: 20-05-2012, 19:32 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Rif
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 1/12/2010
Wiedza:
Wiadomości: 500

« Odpowiedz #13 : 20-05-2012, 17:34 »

Nie.
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #14 : 20-05-2012, 18:40 »

Piotrek007r - Twoje śniadanie to:
- Jajecznica + surówki.
- Szynka + surówki.
Daj spokój z tym ryżem, będziesz zdrowy, to i raz w miesiącu ryż sobie zafundujesz!
Jest tyle smaczności, że po co Tobie ryż? Będzie ok.
Zapisane
Piotrek007r
Częsty gość
**

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 23.05.2012
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 52

« Odpowiedz #15 : 20-05-2012, 19:51 »

Piotrek007r - Twoje śniadanie to:
- Jajecznica + surówki.
- Szynka + surówki.
Daj spokój z tym ryżem, będziesz zdrowy, to i raz w miesiącu ryż sobie zafundujesz!
Jest tyle smaczności, że po co Tobie ryż? Będzie ok.

Brak węglowodanów w tych śniadaniach, dieta Kwaśniewskiego mnie nie interesuje.
Chodzę na siłownie i nie chce po kilku dniach dostać zamulenia, bo za mało jadłem.

Jakie źródło węglowodanów zastosować poza kaszą do śniadania? (kasza na obiady idzie)

Dlaczego ryż jest zły??? (mówię o tych dobrych) przecież jest bez glutenu???
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #16 : 20-05-2012, 19:56 »

To nie jest dieta Kwaśniewskiego.
Jeśli jajecznica na bekonie, mięsie, kiełbasie + cebula + smalec, do tego taka sama ilość surówki Tobie jest mało, to nie wiem o co chodzi!
Zapisane
Waleriana
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 05.05.2012
Wiadomości: 39

« Odpowiedz #17 : 20-05-2012, 20:10 »

Nie doradzę Ci w kwestii samej diety, bo się na tym nie znam. Ale jeśli chodzi o siłownię to rozwiązanie jest proste: ćwicz na tyle na ile masz siłę. Podporządkowywanie diety i życia treningom nie wyjdzie Ci na zdrowie.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #18 : 20-05-2012, 20:37 »

Dlaczego ryż jest zły??? (mówię o tych dobrych) przecież jest bez glutenu???

A dlaczego tylko po trzy znaki zapytania?
« Ostatnia zmiana: 20-05-2012, 20:39 wysłane przez Scorupion » Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #19 : 20-05-2012, 20:46 »

Piotrek007r - ryż jest bardzo zły w Twoim wypadku!!!!!!!!!!!!
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!