Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 05:26 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: AZS i mała Nina  (Przeczytany 9987 razy)
Apka80
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: nie stosuję
Skąd: podlasie
Wiadomości: 5

« : 21-05-2012, 20:57 »

Nina skończyła właśnie 4 miesiące, w szpitalu nie została zaszczepiona i do tej pory nie miała żadnych szczepień. Od początku na skórze pojawiały się jakieś wypryski, w drugim miesiącu życia pojawiła się ogromna ciemieniucha, cała twarz też z wypryskiem, skóra na całym ciele sucha. Od początku mała ma skłonności do odparzeń pupki. W drugim miesiącu życia zrobiła się bardzo niespokojna, płakała prawie cały czas, również przy karmieniu. Nina jest od początku tylko i wyłącznie karmiona piersią. Lekarz stwierdził nietolerancję laktozy i kazał przeczekać, minie po skończeniu trzech miesięcy. W czwartym miesiącu rzeczywiście poprawiło się, niestety skóra nie wygląda dobrze, zwłaszcza policzki są fatalne - czerwone, suche, poparzone. Pojechaliśmy z nią do alergologa - dostała steryd w maści Triderm. Lekarz kazał mi jeść wszystko, bo do tej pory nie jadłam nic mlecznego i uważałam na jajka. Maści użyłam 2 razy, skóra Niny się poprawiła, ale po kilku dniach wszystko wróciło do normy, więcej wolałabym nie stosować takich maści, bo do niczego dobrego to nie prowadzi.
Nina ciągle ma odparzoną pupkę. Zaczęła robić częste i śluzowate kupy, mam wrażenie, że w brzuszku ciągle się coś dzieje nie do końca normalnego. Znowu przeszłam na dietę bez mleczną, bo wydaje mi się, że to jednak ma sens.
Chciałabym zastosować dla niej miksturę oczyszczającą, wiem że dla takich dzieci już można, jednak mam kilka pytań.
Czy mam też jej podawać olej z pestek winogron czy wystarczy sam alocit? W tej chwili skóra małej jest średnia. Czy mogę podawać MO czy czekać jak się poprawi, choć nie wiem, czy  to tak łatwo nastąpi? Czy możliwe żeby takie małe dziecko miało nieszczelne jelita lub drożdżycę?
Bardzo proszę o pomoc, mam trochę obaw przy takim maluszku.  
« Ostatnia zmiana: 13-10-2012, 15:16 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 21-05-2012, 21:16 »

Jeśli dziecko ma nietolerancję laktozy, to należy zaprzestać karmienia piersią i przejść na modyfikowane mleko bez laktozy. Na objawy skórne najlepszy będzie rozcieńczony ocet jabłkowy. Z MO radzę się wstrzymać.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Apka80
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: nie stosuję
Skąd: podlasie
Wiadomości: 5

« Odpowiedz #2 : 22-05-2012, 06:14 »

Ocet jabłkowy rozcieńczony w jakim stosunku? Czy mogę przemywać skórę alocitem?
Co do laktozy to wydaje mi się, że najgorsze za nami, Nina już normalnie je, dobrze przybiera na wadze, bardzo nie chciałabym rezygnować z karmienia piersią. Czy to konieczne?
Dodam, że AZS ma też mój starszy syn (3lata) oraz tatuś dzieci. U starszego syna zaczęliśmy stosować MO jak miał 2 lata. Generalnie jest bardzo dobrze, zresztą o nim chce napisać w innym wątku.
Mistrzu dlaczego z MO dla małej Niny lepiej się wstrzymać?
« Ostatnia zmiana: 10-09-2012, 14:13 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Apka80
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: nie stosuję
Skąd: podlasie
Wiadomości: 5

« Odpowiedz #3 : 23-05-2012, 19:11 »

Czy rozcieńczonym octem jabłkowym mogę przemywać policzki, które są czerwone i tak jakby poparzone?
« Ostatnia zmiana: 23-05-2012, 20:24 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #4 : 23-05-2012, 19:46 »

Czy rozcieńczonym octem jabłkowym mogę przemywać policzki, które czerwone i tak jakby poparzone?
Nie wiem, co odpowiedzieć, bo jeśli odpowiem: tak, to zapewne zaraz padnie pytanie: a którą ręką?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Apka80
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: nie stosuję
Skąd: podlasie
Wiadomości: 5

« Odpowiedz #5 : 23-05-2012, 20:28 »

Nie bardzo rozumiem uszczypliwość?
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #6 : 23-05-2012, 20:32 »

Czy rozcieńczonym octem jabłkowym mogę przemywać policzki, które czerwone i tak jakby poparzone?
Nie wiem, co odpowiedzieć, bo jeśli odpowiem: tak, to zapewne zaraz padnie pytanie: a którą ręką?
Otóż to. Trochę więcej odwagi, Apko80. Po prostu próbuj i wtedy zobaczysz: jak będzie gorzej to się wycofasz a jak będzie poprawa do znaczy, że sposób się sprawdza. smile

Co do 'rumianych policzków' - u takiego malucha mogą się te przemywania - alocitem bądź octem jabłkowym, nie sprawdzić, gdyż mają swe źródło w jelitach i dokąd tam nie będzie dobrze to rumień będzie powracał ale próbuj, warto.

Przemywania octem: 1 łyżka octu na szklankę wody. Płyn powinien być chłodny.
Nie bój się octu na skórę, wbrew pozorom działa nań świetnie.
Zapisane

Apka80
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: nie stosuję
Skąd: podlasie
Wiadomości: 5

« Odpowiedz #7 : 30-05-2012, 21:01 »

Napiszę tak, nie chodzi o brak odwagi, nie bałabym się stosowania różnych rzeczy na sobie ale chodzi o Istotkę 4-ro miesięczną. U mojego starszego syna AZS się cofnęło po zastosowaniu MO i teraz radzimy z tym całkiem nie źle.
Czy ktoś z Was stosował MO u niemowlaków?
Nie wiem czy mogę prosić Mistrza o wypowiedzenie się - dlaczego się wstrzymać?
« Ostatnia zmiana: 13-10-2012, 15:12 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
Viola
***

Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 24

« Odpowiedz #8 : 09-02-2013, 22:16 »

Dlaczego przy nietolerancji laktozy u niemowlaka Mistrz zaleca zaprzestanie karmienia piersią i przejscie na mleko sztuczne? Nie wystarczy jeżeli matka nie bedzie jadła produktów mlecznych?
Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #9 : 10-02-2013, 00:29 »

Polecam przeczytać sobie w całości ten wątek: http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=25317.0
Myślę, że on powinien rozjaśnić sprawę.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!