Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 16:32 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Przepychanki (wiara, magia i niemiecki Kopernik)  (Przeczytany 40283 razy)
Marcin
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 10-03-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 578

« : 17-05-2012, 11:16 »

Poniższe posty zostały wydzielone z wątku "Artykuł Mistrza o magii".
« Ostatnia zmiana: 10-12-2012, 15:47 wysłane przez K'lara » Zapisane

arrow  "Dziewięć dziesiątych naszego życia polega na zdrowiu"
scorupion
« Odpowiedz #1 : 17-05-2012, 11:30 »

Bez różnicy, jakoś przeżyłem tyle lat bez obserwowania swojej i innych aury. Pewnie doczłapię się w ten sposób do samego końca. A w ogóle to dzisiaj obchodze święto, pierwszy dzień reszty życia mojego i w zwiazku z tym udaję się do apteczki.
Zapisane
Bioanka
Początkujący
*


Offline Offline

MO: 16/04/2012
Wiadomości: 30

« Odpowiedz #2 : 18-05-2012, 16:09 »

Magia jako próba wpłynięcia na rzeczywistość, jest przez chrześcijanina nie do przyjęcia. Biblia zabrania bałwochwalstwa, guślarstwa, magii, wróżb czy czarów. "Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by przeprowadzał przez ogień swego syna lub córkę, uprawiał wróżby, gusła, przepowiednie i czary; nikt, kto by uprawiał zaklęcia, pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych. Obrzydliwy jest bowiem dla Pana każdy, kto to czyni." (Pwt 18, 10-12, por. Kpł 19,31; 20,1-7; 20,27). Każda magia - biała, szara, czarna, różowa - pochodzi od Szatana, to "pobieranie'' jego mocy, to odwracanie się od Boga. Jej użycie (nawet gdy się nikogo nie krzywdzi!) jest równe ze współpracowaniem z siłami nieczystymi, i poważnym grzeszeniem. Widzenie aury, to zdolność pochodząca od diabła. Stawiajac sie w miejscu Boga, ciężko grzeszymy przeciwko pierwszemu przykazaniu: „Nie będziesz miał Bogów cudzych przede Mną” (Wj 20, 3). Czarownicy, "mistrzowie", wróżbici, bioenergoterapeuci, wywołujący duchy, oddają się pod panowanie demonicznych mocy, które posługują się nimi do swych celów.
Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #3 : 18-05-2012, 16:55 »

Cytat
Widzenie aury, to zdolność pochodząca od diabła.

W którym miejscu w Biblii opisano 'widzenie aury' jako umiejętność lub zdolność pochodzącą od samego diabła? Konkretny cytat przydałby się. Czy Bóg potrafi zobaczyć aurę?
Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Zuza
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-07-2008
Wiedza:
Skąd: Podkarpacie
Wiadomości: 683

« Odpowiedz #4 : 18-05-2012, 19:31 »

Bioanko, Pan Słonecki jest bioenergoterapeutą, widzi aurę i jeszcze parę takich tam, więc Jego wiedza pochodzi, być może, od sił nieczystych. Dlatego myślę, że osoby, które nie chcą popełniać grzechu, nie powinny korzystać z porad zawartych na tym forum i się tu rejestrować. Może się nie znam, ale według tego co piszesz, to raczej ciężki grzech.
Zapisane

Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #5 : 18-05-2012, 19:44 »

Być może niedługo dowiemy się czy Bioanka uzasadni przekonywująco swoje zdanie. Niewykluczone też, że część jej wypowiedzi okaże się błędnym, fałszywym świadectwem.
Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
scorupion
« Odpowiedz #6 : 18-05-2012, 20:37 »

Ten, który zdemolował mi kręgosłup ponoć widzi aurę równie dobrze jak my rzeczy widzialne. I stawia diagnozy, jak ktoś zainteresowany to mogę dać telefon na priv.

Przyszło mi cytować samego siebie. Nikt nie pisze na priv. Nie ma chętnych na niedrogą, kompleksową diagnozę stanu zdrowia? Bez kolejek, uciążliwych zabiegów, badań, oczekiwania na wyniki?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #7 : 18-05-2012, 20:47 »

Nie będziesz miał Bogów cudzych przede Mną
Zawsze mnie ten fragment ciekawił. Wynika bowiem z niego, iż Bóg przyznaje, że jest ich więcej.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Margoled
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 66
MO: 01.01.2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 170

« Odpowiedz #8 : 18-05-2012, 20:50 »

Wszystkie dary, talenty jakie ma człowiek pochodzą od Boga, dał im je "po coś". Tak jak widzenie aury.Myślę, że wiele osób ma takie talenty, ale ich nie uświadamia sobie ,więc ich nie pielęgnuje i nie rozwija.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #9 : 18-05-2012, 20:54 »

Cytat
Wszystkie dary, talenty jakie ma człowiek pochodzą od Boga, dał im je "po coś".

A jeśli nie ma żadnych, jak chociażby ja, to co?
Zapisane
Jerzy
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 57
MO: 12.01.2009
Wiadomości: 150

« Odpowiedz #10 : 18-05-2012, 21:14 »

Każdy ma jakiś talent.
Zapisane

Koktajl błonnikowy 15.02.2009
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #11 : 18-05-2012, 21:17 »

Magia jako próba wpłynięcia na rzeczywistość, jest przez chrześcijanina nie do przyjęcia.
Mój dziadek dostał niezły wpierdziel od księdza jadącego na koniu - batem, to dopiero magiczne było.
« Ostatnia zmiana: 18-05-2012, 21:30 wysłane przez Spokoadam » Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #12 : 18-05-2012, 21:58 »

Cytat
Wszystkie dary, talenty jakie ma człowiek pochodzą od Boga, dał im je "po coś".

A jeśli nie ma żadnych, jak chociażby ja, to co?
Chyba się nie doceniasz, moim zdaniem masz talent komediowy.
Wiesz ile razy pośmiałam się czytając Twoje wpisy?
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #13 : 19-05-2012, 06:16 »

Nie chodzi o mnie, tylko o wpis Margoled, który zabija pewnością, że wszystko jest po coś. Ciekawe po co. Jak na razie historia ludzkości pokazuje, że po nic.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #14 : 19-05-2012, 08:43 »

Mój dziadek, z przekonania ateista, miał talent porozumiewania sie ze zwierzętami. Nie był Tarzanem, nie wychował się w dżungli. smile Mógł podejść do najwścieklejszego psa z którym nawet właściciele musieli postępować ostrożnie. Wchodził w stada ptaków siedzących na polu a uciekały tylko te, które mógł nadepnąć. Da się to jakoś ogarnąć? Czy można to podciągnąć pod magie? To autentyczny przypadek, bez podtekstu.

Dziadek był następcą św. Franciszka na polskiej ziemi. Spoglądam na aurę dziadka i to właśnie widzę. smile
Zapisane

Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #15 : 19-05-2012, 09:10 »

Ani nie był Franciszkiem, ani nie był święty. Chwalił się, że miał przygody z ponad 100 kobietami. smile  W ciągu siedmiu lat w Wehrmachcie, też ciężko było być świętym. A tu taki dar? Klara, dzięki za próbę rozświetlenia, ale musisz jeszcze z aurą poćwiczyć. smile  


Dziadek w Wermachcie? To pan, panie premierze?//Klara27
« Ostatnia zmiana: 19-05-2012, 13:35 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Timajos
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 49
MO: 25.01.2011
Skąd: Kraków
Wiadomości: 304

« Odpowiedz #16 : 19-05-2012, 10:50 »

Nie będziesz miał Bogów cudzych przede Mną
Zawsze mnie ten fragment ciekawił. Wynika bowiem z niego, iż Bóg przyznaje, że jest ich więcej.

Czemu ma być od razu więcej istot boskich? Wystarczy się rozglądnąć jak ludzie sa ułomni, dla których kasa jest bogiem.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #17 : 19-05-2012, 14:24 »

Magia jako próba wpłynięcia na rzeczywistość, jest przez chrześcijanina nie do przyjęcia. Biblia zabrania bałwochwalstwa, guślarstwa, magii, wróżb czy czarów. "Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by przeprowadzał przez ogień swego syna lub córkę, uprawiał wróżby, gusła, przepowiednie i czary; nikt, kto by uprawiał zaklęcia, pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych. Obrzydliwy jest bowiem dla Pana każdy, kto to czyni." (Pwt 18, 10-12, por. Kpł 19,31; 20,1-7; 20,27). Każda magia - biała, szara, czarna, różowa - pochodzi od Szatana, to "pobieranie'' jego mocy, to odwracanie się od Boga. Jej użycie (nawet gdy się nikogo nie krzywdzi!) jest równe ze współpracowaniem z siłami nieczystymi, i poważnym grzeszeniem. Widzenie aury, to zdolność pochodząca od diabła. Stawiajac sie w miejscu Boga, ciężko grzeszymy przeciwko pierwszemu przykazaniu: „Nie będziesz miał Bogów cudzych przede Mną” (Wj 20, 3). Czarownicy, "mistrzowie", wróżbici, bioenergoterapeuci, wywołujący duchy, oddają się pod panowanie demonicznych mocy, które posługują się nimi do swych celów.
Chrześcijanin w ogóle nie powinien się leczyć, ponieważ choroba jest karą boską za grzechy, a więc leczenie jest wbrew woli boskiej. Lecząc się, chrześcijanin popełnia śmiertelny grzech.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #18 : 19-05-2012, 14:47 »

Dziadek w Wermachcie? To pan, panie premierze?//Klara27
Nie to ja Irek, ale Donka znam, poznałem go przez dziadków.

Chrześcijanin w ogóle nie powinien się leczyć, ponieważ choroba jest karą boską za grzechy, a więc leczenie jest wbrew woli boskiej. Lecząc się, chrześcijanin popełnia śmiertelny grzech.

Unikanie, czy strach przed śmiercią, tez jest niezrozumiały, bo odwleka Raj. Dotyczy wielu Religi, nie tylko chrześcijan.
« Ostatnia zmiana: 19-05-2012, 19:17 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
scorupion
« Odpowiedz #19 : 19-05-2012, 15:00 »

Cytat
Lecząc się, chrześcijanin popełnia śmiertelny grzech.

Dokładnie się nie znam, ale chyba popełnia go próbując tylko żyć
Poglądy prezentowane przez Bioankę szczyt popularności przeżywały gdzieś tak od X do XV wieku, a ukoronowaniem był zakon Trapistów.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!