Niemedyczne forum zdrowia
18-04-2024, 04:15 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Anemia  (Przeczytany 8789 razy)
Sasima
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.01.2012
Skąd: Katowice
Wiadomości: 315

« : 29-05-2012, 11:45 »

Moja córka ma 14 lat. Od przynajmniej roku ma słaby poziom żelaza. Gdyby nie omdlenia, które jej się przytrafiają nawet nie wiedziałabym. Przyczyną może być żołądek z którym ma problemy, (stan zapalny), ale i częste miesiączki. Ostatnio miała co 3 razy co ok. 10 dni, a na dodatek są długie, bo też ok 10 dni.
Podawałam sok z pokrzywy, natkę pietruszki i sok z buraka. Zrobiłam ocet więc zobaczymy, bo ma działanie krwiotwórcze. Prawdę mówiąc myślałam, że po tym co dostaje, żelazo się podniesie, ale niestety spada. Macie jakieś sprawdzone sposoby na anemie? Córka ma problemy z bólami głowy, męczeniem się, nadmiernym poceniem, koncentracją i brakiem prawidłowego nalotu na języku. Czasem ją ten język piecze i jest czerwony tak jakby było jakieś zapalenie od języka aż do żołądka. Nie wiem czy słabe żelazo to wynik tego co napisałam czy jest jakiś też problem z wchłanianiem żelaza, ewentualnie brak żelaza powoduje zapalenie żołądka.

« Ostatnia zmiana: 29-05-2012, 16:24 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #1 : 29-05-2012, 16:36 »

Brak żelaza nie powoduje zapalenia żołądka. Żeby poziom żelaza podnieść, trzeba żołądek doprowadzić do ładu. Przy chorym żołądku, kiedy śluzówka jest podrażniona, zawarte w tych podawanych sokach żelazo nie wchłania się, organizm go nie wykorzystuje.

Dla mnie pomocne w leczeniu żołądka okazało się picie gorącej wody z dodatkiem octu jabłkowego i miodu Manuka. Natomiast na problemy z okresem i poceniem się skutecznie pomógł mi kelp.
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!