Niemedyczne forum zdrowia
26-04-2024, 01:02 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 24   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jelitowe problemy  (Przeczytany 373341 razy)
Deidara
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.03.2012
Wiadomości: 290

« Odpowiedz #380 : 29-11-2014, 23:18 »

Co lekarz zaproponował? Receptę na antybiotyki wypisał?

Tak, dwa antybiotyki:
Amoksiklaw 2x dziennie
Unidox Solutab 1x dziennie

Zapalenie płuc (jeśli takowe faktycznie jest)
Jest, tak wyszło ze zdjęcia rentgenowskiego. Może będę je miał w przyszłym tygodniu to wrzucę. W dodatku ja czuję, że coś mi siedzi na tym lewym płucu. Zacząłem to czuć po ok. 5 dniach gorączki. Myślałem, że po prostu kręgosłup mnie boli od krzywego siedzenia.

Śmiertelność pacjentów z postacią płucną legionelozy jest bardzo duża, wynosi od 15 do 20%..
Nie strasz mnie biggrin
Czuję się dobrze, chce mi się dużo jeść. To chyba dobre znaki.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #381 : 29-11-2014, 23:21 »

Oczywiście, że dobre. Zapalenie jest, ale organizm sam daje sobie radę. Decyzja dot. antybiotyków oczywiście należy do Ciebie.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #382 : 30-11-2014, 07:43 »

Dedaira, przepraszam jeśli odebrałeś to jako straszenie. Ja chciałam podkreślić, że dobrze zrobiłeś, że jednak wylądowałeś w szpitalu, bo to nie do przelewki...I mimo wszystko świetnie poradziłeś sobie z tą groźną infekcją. Będzie coraz lepiej, skoro już jesteś głodomorem!-:)
« Ostatnia zmiana: 30-11-2014, 07:53 wysłane przez Misiek » Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Deidara
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.03.2012
Wiadomości: 290

« Odpowiedz #383 : 30-11-2014, 13:34 »

Wybaczam Misiek smile

Jestem głodomorem, ale jak na razie waga stoi w miejscu. Wciąż brakuje mi 5 kg.
Mam pytanie: Zauważyłem, że jak leżę na lewym boku (mam zapalenie lewego płuca), to wtedy przy oddychaniu zaczyna mi "świszczeć" powietrze, czuję, że jest wtedy co odkaszlnąć. Wtedy kaszlę, mimo że nie mam takiego odruchu. Wydaje mi się, że powinienem odkaszliwać jak najwięcej. Czy mam rację? Kaszląc nie wydziela się wiele wydzieliny w ustach, za to zwiększa się wydzielanie przez nos. Mam wtedy "dużo" kataru.
Kiedy sobie chodzę po domu, siedzę lub leżę na plecach, to nie chce mi się w ogóle kaszleć. Dlatego wymuszam to leżąc na lewym boku. Czy dobrze robię?
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #384 : 30-11-2014, 13:43 »

Cytat
Kaszląc nie wydziela się wiele wydzieliny w ustach, za to zwiększa się wydzielanie przez nos. Mam wtedy "dużo" kataru.
Kiedy sobie chodzę po domu, siedzę lub leżę na plecach, to nie chce mi się w ogóle kaszleć. Dlatego wymuszam to leżąc na lewym boku. Czy dobrze robię?
Oczywiście. Im szybciej zejdzie z Ciebie ta flegma, tym lepiej. Prawdopodobnie leżąc na lewym boku bardziej rozgrzewasz to płuco i wzmagają się reakcje oczyszczania, tj. kaszel i katar. Nie chodź po domu, tylko wygrzewaj się w łóżku jak najwięcej.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Deidara
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.03.2012
Wiadomości: 290

« Odpowiedz #385 : 02-12-2014, 16:12 »

Dzięki Asia za rady.

Mam już zdjęcia rentgenowskie. Są w dużej rozdzielczości, dlatego podaję linki.
Tutaj zdjęcie po dziewięciu dniach gorączki, zdjęcie zrobione w dniu przyjęcia do szpitala:
http://images.tinypic.pl/i/00604/3k6jn436ynif.jpg

A tutaj zdjęcie wykonane 6 dni później, w dniu wyjścia ze szpitala:
http://pics.tinypic.pl/i/00604/ic3wwgwsma55.jpg

Widać, że jest trochę lepiej.
Cały czas czuję, że coś mi siedzi w tym płucu. Samopoczucie mam dobre, przytyłem 1 kg. Uszy wciąż przytkane.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #386 : 02-12-2014, 21:25 »

Prawdopodobnie będziesz miał jeszcze powrót do przeszłości. Nie odchorowałeś do końca.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Deidara
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.03.2012
Wiadomości: 290

« Odpowiedz #387 : 02-12-2014, 22:26 »

Jeszcze choruję. Może odchoruję. Jutro wybieram się do bioenergoterapeuty aby mnie wspomógł.
Zapisane
Deidara
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.03.2012
Wiadomości: 290

« Odpowiedz #388 : 04-12-2014, 10:58 »

Jest poprawa. Nie czuję już aż tak tego płuca. Lepiej wykaszluję. Odetkało mi lewe ucho.
Mam pewną teorię powstania tego zapalenia płuc. Otóż przyczyną może być moje łóżko. A dokładniej mówiąc: materac. Śpię na samym materacu, który leży na podłodze. W czasie gorączki po nocach było mi zimno, mimo iż miałem na sobie kołdrę i dwa koce. Marzłem po nocach. Zdałem sobie sprawę z tego, że "ciągnie" zimno od tego materaca. Od powrotu ze szpitala śpię na innym, zwykłym łóżku.
Zapisane
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #389 : 04-12-2014, 13:11 »

Cytat
Śpię na samym materacu, który leży na podłodze. W czasie gorączki po nocach było mi zimno, mimo iż miałem na sobie kołdrę i dwa koce. Marzłem po nocach. Zdałem sobie sprawę z tego, że "ciągnie" zimno od tego materaca

Masz rację Deidara. Spanie na materacu leżącym na podłodze, w naszych warunkach klimatycznych - to poroniony pomysł. Musi być jakaś poduszka powietrzna izolująca od podłogi. Polska - to nie cudne kraje południa, gdzie bez szwanku możesz się przespać na nadmorskiej plaży... :-)  
Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Deidara
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.03.2012
Wiadomości: 290

« Odpowiedz #390 : 05-12-2014, 18:29 »

Byłem właśnie u prywatnego lekarza i powiedział mi, że to drugie zdjęcie rentgenowskie jest zdjęciem zdrowego człowieka. Jednak są jeszcze zmiany odsłuchowe, jeszcze nie wszystko jest w porządku. Przez tydzień mam siedzieć w domu. Dostałem jakiś antybiotyki, który nie powoduje rozrostu grzybów. Dostałem tez jakiś antybiotyk wziewny. Do tego Nystatyna i Flumycon, gdyż pojawiła się u mnie grzybica na migdałkach. Oczywiście probiotyk. Mam odkaszliwać, dużo używać płuc, chodzić po domu ciepło ubranym, trochę się rozciągać aby te płuca "były w ruchu". Do tego muszę dmuchać w butelkę z wodą przez rurkę (wężyk), aby płuca pracowały.
Lekarka powiedziała, że to jest zdumiewające jak szybko zaszła tak duża poprawa - może to zasługa diety.
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #391 : 06-12-2014, 08:53 »

Antybiotyk nie powoduje niby grzybicy, ale leki przeciwgrzybiczne dała. Dla mnie to zwykła kuracja antybiotykami.
Zapisane
Deidara
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.03.2012
Wiadomości: 290

« Odpowiedz #392 : 06-12-2014, 11:22 »

Raz, że już jestem zagrzybiony.
Dwa, drugi lek - wziewny, powoduje grzybicę. Stąd leki przeciwgrzybiczne. Nystatynę dostałem do płukania jamy ustnej, używam bezpośrednio po zażyciu tego leku wziewnego i przepłukaniu gardła wodą.

Mam jeszcze pytanie:
Jak to jest teraz z jedzeniem owoców? Dotychczas jadłem średnio 1 jabłko dziennie. Czy mam przestać do czasu aż grzyb zejdzie z migdałów? Wiem, że grzyby nie żywią się cukrami. Ale skądś te grzyby musiały się wziąć w jamie ustnej. Drożdżaki sobie tam weszły i z nich zrobiły się grzyby? Jeśli tak, to drożdżaki wciąż są w jamie ustnej i żołądku i jedząc owoce karmię je? Chociaż z drugiej strony nawet jak je nakarmię, to się pewnie nie będą w stanie namnożyć, bo to są dla nich agresywniejsze środowiska niż jelito. Wniosek jest taki, że mogę wciąż jeść owoce. Czy dobrze to rozumiem?
« Ostatnia zmiana: 06-12-2014, 12:40 wysłane przez Deidara » Zapisane
Deidara
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.03.2012
Wiadomości: 290

« Odpowiedz #393 : 07-12-2014, 19:23 »

Od wczoraj przez gardło wychodzi mi duża ilość flegmy. Waga stoi w miejscu, wciąż brakuje mi czterech kilogramów do stanu przed chorobą. Apetyt mam duży, ale nie robię się cięższy.
Zapisane
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #394 : 07-12-2014, 21:38 »

Cytat
Waga stoi w miejscu, wciąż brakuje mi czterech kilogramów do stanu przed chorobą. Apetyt mam duży, ale nie robię się cięższy.

Tym się zbytnio nie przejmuj, teraz na topie są anorektycy. Ja też mam podobny problem - z powodu choroby schudłam aż 10kg i udało mi się przytyć zaledwie o 4kg. Ale średnio się tym przejmuję - wszystkie sklepowe ubranka fajnie leżą właśnie na chudzinach..:-) 
Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Deidara
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.03.2012
Wiadomości: 290

« Odpowiedz #395 : 07-12-2014, 22:49 »

Misiek, ale ja mam prawie dwa metry wzrostu smile Wysocy wydają się bardziej chudzi.

Chyba mam zespół suchego oka. Zakraplać oczy? Czym lepiej: solą fizjologiczną czy jakimiś specjalnymi kroplami?
Zapisane
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #396 : 07-12-2014, 23:43 »

Też mam ten zespół i przyznam szczerze, że mnie te krople podrażniały śluzówkę oka. Od kogoś dowiedziałam się, że najlepiej jest mocno zaciskać powieki, to wtedy łzy same wypłyną.

A co do wzrostu, to rzeczywiście Goliatem jesteś.:-)
Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Deidara
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.03.2012
Wiadomości: 290

« Odpowiedz #397 : 12-12-2014, 18:36 »

Wróciłem właśnie od lekarza. Z płucami jest znakomicie. Wyglądają w stu procentach na zdrowe. Teraz mój organizm jest osłabiony, wyjałowiony z bakterii - mam przez miesiąc bardzo na siebie uważać.
Zapisane
Deidara
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.03.2012
Wiadomości: 290

« Odpowiedz #398 : 12-12-2014, 20:56 »

Post pod postem, ale nie mogę już edytować.

Miksturę najlepiej będzie wdrożyć za miesiąc?
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #399 : 12-12-2014, 22:14 »

Lekarz Ci powiedział, że jesteś zdrowy, lekarz Ci kazał uważać, bo stwierdził, że masz organizm osłabiony i jeszcze wyjałowiony...a Ty co myślisz o swoim zdrowiu i o stanie organizmu?
« Ostatnia zmiana: 13-12-2014, 13:38 wysłane przez Agata » Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Strony: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 24   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!