Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 11:19 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Cuchnące grudki na migdałach u 7- latki  (Przeczytany 24866 razy)
Karolina33
Początkujący
*


Offline Offline

Wiek: 44
MO: NIE STOSUJĘ
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 4

« : 05-06-2012, 11:42 »

Jestem nową czytelniczką forum i chciałabym zwrócić się do Państwa z prośbą o poradę. Chodzi o moją 7 letnią córkę, która od ponad roku ma w gardle, dokładnie w jamach migdałków, bardzo cuchnące ropne grudki. Po naciśnięciu palcem okolic migdałków grudki te z łatwością wychodzą na zewnątrz. Dodam, że ogólnie jest raczej zdrową dziewczynką, chociaż ostatnio dokucza jej świąd skóry. Czy ktoś z Państwa wie, co może być przyczyną takich dolegliwości i jak się ich pozbyć? Dopiero zaczynam lekturę forum i od jutra mam zamiar wprowadzić stosowanie MO dla całej rodziny.
« Ostatnia zmiana: 13-09-2012, 12:32 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Bart-ender
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 03.2010
Skąd: Kujawy
Wiadomości: 142

« Odpowiedz #1 : 05-06-2012, 12:32 »

A przechodziła Twoja córka w przeszłości anginę?
Jeśli tak to w poniższym linku znajdziesz odpowiedź to pytanie.
http://www.bioslone.pl/grzybica-jamy-nosowej

Cytat
Każda przebyta angina pozostawia po sobie zagłębienia w migdałkach, zwane kryptami migdałkowymi, w których czasowo lub na stałe obecne są czopy ropne. Migdałki zazwyczaj są powiększone.

Opisane objawy są charakterystyczne dla zakażenia grzybem Candida albicans części nosowej gardła.
Zapisane

Ci, którzy wiedzą najmniej, są najbardziej posłuszni.
Karolina33
Początkujący
*


Offline Offline

Wiek: 44
MO: NIE STOSUJĘ
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 4

« Odpowiedz #2 : 05-06-2012, 12:46 »

Miała kilka infekcji w życiu, ale nie przypominam sobie typowej anginy. Jeśli choruje, to zawsze z wysoką gorączką, której staram się aż tak bardzo nie zbijać. Katar ropny łapie może dwa-trzy razy w roku, czasem również wyskakuje jej opryszczka na wargach. Dziękuję za radę, poczytam wątek.
Zapisane
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #3 : 05-06-2012, 13:41 »

Dopiero zaczynam lekturę forum i od jutra mam zamiar wprowadzić stosowanie MO dla całej rodziny.
Proponuję najpierw poczytać portal, książki, posłuchać radia, a potem wprowadzać picie MO.
Pośpiech nie jest wskazany, tym bardziej, że dotyczy całej rodziny. Oprócz picia MO, podstawą jest przejście chorób infekcyjnych, w zasadzie bez lekarstw. Nie mając wiedzy na temat istoty chorób infekcyjnych, wiele osób przy pierwszej infekcji wpada w panikę i się wycofuje. http://www.bioslone.pl/istota-chorob-infekcyjnych
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #4 : 06-06-2012, 16:04 »

Karolina33 - podawaj Jej mieszankę na drogi oddechowe i niech płucze gardło kisielkiem z siemienia lnianego kilka razy dziennie. Jak płucze gardło kisielkiem, to przez jakiś czas niech nic nie je i nie piję. Chodzi o to, by kisielek posiedział w gardle parę minut i zrobił swoje.
Zapisane
Live
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 11 kwietnia 2012, syn 7 lat MO od 11 kwietnia 2012
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 270

WWW
« Odpowiedz #5 : 07-06-2012, 12:44 »

Ja nie polecam raczej od razu mieszanki na drogi oddechowe, tylko jak pisze Kalina, rozpocząć od picia MO - po trochu i bez pośpiechu.
(W moim przypadku zbyt wczesne wprowadzenie mieszanki na drogi oddechowe okazało się pomyłką).

Jeśli chcesz dodać coś ponadto to może raczej siorbanie gorącej herbaty z miodem http://www.bioslone.pl/porady-medycyny-ludowej/goraca-herbata-z-miodem

No ale przede wszystkim - jeśli piszesz że na migdałkach są ropne grudki, które po naciśnięciu łatwo wychodzą na zewnątrz - to zrób to co wydaje się najbardziej oczywiste i dostępne - wyciskaj te ropne grudki. W ten sposób pomożesz oczyścić organizm z ropy, która wydobywa się przez migdały. Jest tu gdzieś o tym na forum, ale niestety nie potrafię w tej chwili wskazać gdzie.
Zapisane
Beza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 559

« Odpowiedz #6 : 07-06-2012, 20:51 »

Live, Kalina macie rację. Pośpiech rzeczywiście nie jest wskazany. Karolino dostałaś od dziewczyn kilka doraźnych wskazówek, więc możesz zadziałać. A lekturę warto przestudiować, ale też nie bój się pytać jak czegoś nie możesz znaleźć. Zawsze znajdzie się ktoś kto Ci w tym pomoże.
Zapisane

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami." C.K.Norwid
Karolina33
Początkujący
*


Offline Offline

Wiek: 44
MO: NIE STOSUJĘ
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 4

« Odpowiedz #7 : 08-06-2012, 07:56 »

Dziękuję Wam wszystkim za wskazówki. Już od kilku dni wszyscy pijemy MO, niestety u dzieci czas od wypicia do posiłku to jakieś 15 min. Wiem, że to trochę mało, ale inaczej nie wyszłybyśmy rano z domu. Siorbanie herbatki raczej też odpada, bo córka "boi się" gorącego smile Jeśli chodzi o wyciskanie ropy, to robimy to od dawna i jestem przerażona jakie ilości tego świństwa jej się tam zbierają Smutny
Zapisane
Beza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 559

« Odpowiedz #8 : 08-06-2012, 09:34 »

Powinnaś się cieszyć, że ropa ma ujście i córka daje sobie to wycisnąć a nie być przerażona ile tego tam się zbiera smile
Jeśli podejdziesz z odpowiednim nastawieniem do problemu zanim zdążysz się obejrzeć będzie już po nim smile Wypróbowałam na własnej no i rzecz jasna dzieci skórze.
« Ostatnia zmiana: 13-09-2012, 12:33 wysłane przez Klara27 » Zapisane

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami." C.K.Norwid
Margoled
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 66
MO: 01.01.2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 170

« Odpowiedz #9 : 08-06-2012, 11:03 »

Jak byłam dzieckiem pamiętam, że miałam takie grudki w migdałkach.Okazało się, że po przebytej anginie zostały mi wgłębienia, w których po prostu gromadziły się resztki jedzenia (np.orzechy) i psuły się co powodowało brzydki zapach. Pamiętam , że wydłubywałam te grudki drugim końcem od szczoteczki do zębów. Lekarz chciał mi wyciąć migdałki (taka była wtedy "moda"-czasy komuny),na szczęście moja mama się nie zgodziła. Potem migdały się wygładziły i problem sam zniknął:)

Zapisane
Arek_S
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 38
MO: 01.06.2012
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 1

« Odpowiedz #10 : 09-06-2012, 09:07 »

Karolina33:
Myślę, że mój przypadek może Ci pomóc.
Uważam, że nie powinnaś wiązać wspomnianych przez Ciebie grudek z MO czy grzybicą jamy nosowej. Sprawa jest trywialna, tak jak pisze Margoled najprawdopodobniej chodzi o tzw. kamienie migdałowe (tonsil stones - więcej info na google).
W dzieciństwie miałem wycięte migdały, wiele razy przechodziłem anginę. Po wspomnianych, w tym co zostało po moich migdałach potworzyły się kratery (bruzdy). Gdy byłem dzieckiem były one stosunkowo małe i nie były problemem. Kiedy wszedłem w wiek dojrzewania kratery powiększyły się i resztki jedzenia wchodziły w szczeliny w migdałach, tworząc rozkładające się kamienie migdałowe.

Przeszkadzało mi to w życiu więc po nieudanych próbach konsultacji z lekarzami (lekceważącymi mój problem) kupiłem irygator (urządzenie służące do mycia wodą przestrzeni międzyzębowych) i od wielu lat myje nadmienione kratery strumieniem o małej sile. Działa. Zwyczajnie wypłukuję resztki pokarmowe z bruzd w migdałach.
Początkowo nie jest przyjemnie, ale po kilku próbach robisz to analogicznie do mycia zębów.
Koszt irygatora 200 pln. Starczy na kilka lat.
Po wszystkim płuczę gardło preparatem Salviasept. Koszt 7 pln / butelka / miesiąc.

Wiem, że niektórzy decydują się zamknąć bruzdy migdałowe operacyjnie (laser), ale tu nie pomogę - lekarze wystarczająco schrzanili mi drogi oddechowe biggrin

Zrób przysługę córce i uwolnij ją od przykrego zapachu z ust. To znacznie poprawi jej jakość życia (z naciskiem na kontakty z innymi ludźmi).
Gdybyś miała pytania wyślij mi PM.





« Ostatnia zmiana: 09-06-2012, 13:11 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Karolina33
Początkujący
*


Offline Offline

Wiek: 44
MO: NIE STOSUJĘ
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 4

« Odpowiedz #11 : 11-06-2012, 13:39 »

Arek_S - dziękuję bardzo! Poczytałam trochę w internecie i faktycznie to jest to! Niestety córeczka ma spore te kratery i dużo wydzieliny. Muszę coś z tym zrobić, bo brzydki zapach z ust powoduje wiele problemów.
« Ostatnia zmiana: 13-09-2012, 12:33 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!