Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 20:58 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nefrosept  (Przeczytany 42102 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« : 03-05-2007, 14:57 »

Krople należy stosować zgodnie z zamieszoną ulotką. Jedna buteleczka starcza na tydzień i w tym okresie zazwyczaj następuje zauważalna poprawa. Jednak by sprawę doprowadzić do końca, tj. pozbyć się chronicznego zapalenia dróg moczowych, kurację należy kontynuować przez cały rok, w którym wypijamy jeszcze 5 buteleczek nefroseptu, robiąc pięciotygodniowe przerwy między nimi. Dopiero po takiej kuracji mamy szansę pozbycia się chronicznego zapalenia dróg moczowych i niebezpieczeństwa związanych z nim powikłań, takich jak: zapalenie nerek, zapalenie organów jamy brzusznej – u mężczyzn gruczołu prostaty, a u kobiet przydatków, a także problem z utrzymaniem moczu w podeszłym wieku.
« Ostatnia zmiana: 29-12-2015, 11:56 wysłane przez Gloria » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Andrzejkowy
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 84
MO: 01.03.2006
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 257

« Odpowiedz #1 : 04-05-2008, 22:01 »

Mistrz pisze;
Krople należy stosować zgodnie z zamieszona ulotką.
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=231.msg923#msg923

W instrukcji napisano:"Działanie bakteriostatyczne jest nasilone w moczu o odczynie alkalicznym (od pH8)"

Odczyn mojego moczu wynosi średnio 5,5 pH.
Korzystając z wiedzy Mistrza chciałbym zadać pytania.
Czy przy takim pH jest w ogóle jakieś skuteczne działanie bakteriostatyczne?
Czy należy doprowadzić pH w czasie zażywania Nefroseptu do odczynu zasadowego?
Czy istnieje jakiś prosty sposób, aby zmienić odczyn moczu z kwaśnego w zasadowy poza zażywaniem preparatu na bazie sody oczyszczanej?
« Ostatnia zmiana: 22-06-2016, 08:10 wysłane przez ArtComp » Zapisane

pozdrowienia andrzejkowy
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #2 : 04-05-2008, 22:17 »

Cytat od: andrzejkowy
Czy istnieje jakiś prosty sposób, aby zmienić odczyn moczu z kwaśnego w zasadowy poza zażywaniem preparatu na bazie sody oczyszczanej?
Pewnie istnieje, tylko po co? Zastosowanie w chorobie tej niewielkiej ilości sody oczyszczonej jest jak najbardziej uzasadnione. Nie znam przypadku, by skrajność pomogła komukolwiek w uzyskaniu zdrowia. Wprost przeciwnie.
« Ostatnia zmiana: 29-12-2015, 12:00 wysłane przez Gloria » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Andrzejkowy
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 84
MO: 01.03.2006
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 257

« Odpowiedz #3 : 06-05-2008, 13:53 »

Czy ktoś ma doświadczenie w alkalizacji moczu preparatami na bazie sody oczyszczanej tak, żeby pH wynosiło co najmniej 8 na czas przyjmowania NEFROSEPTU ?
« Ostatnia zmiana: 29-12-2015, 12:01 wysłane przez Gloria » Zapisane

pozdrowienia andrzejkowy
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #4 : 06-05-2008, 16:17 »

Jeszcze nie badałam odczynu moczu po kuracji wodorowęglanem sodu u mojej suni. Zgodnie z zaleceniem Pani Tomczak, w chorobie nowotworowej celem odkwaszenia organizmu wypijamy w ciągu dnia 1 łyżkę stołową wodorowęglanu rozpuszczonego w 0,5 l. wody w cyklach 6 dni soda/6 dni przerwy. Najprawdopodobniej w piątek będę znała odczyn moczu mojego psa po takiej około miesięcznej kuracji, to dam znać (do tej pory też miała kwaśny),  smile

Dodano

Cytat od: andrzejkowy
Odczyn mojego moczu wynosi średnio 5,5 pH.
Korzystając z wiedzy Mistrza chciałbym zadać pytania.
Czy przy takim pH jest w ogóle jest jakieś skuteczne działanie bakteriostatyczne?
Czy należy doprowadzić pH w czasie zażywania Nefroseptu do odczynu zasadowego?
Mistrzu, czy należy alkalizować, czy nie? W domu mam "brata Biosłonia" po rocznej kuracji Nefroseptem i wygląda na to, że będzie musiał powtórzyć ją? Proszę uprzejmie o dokładniejsze informacje na temat kuracji Nefroseptem pod tym kątem, jaka jest skuteczność leku przy kwaśnym moczu?
« Ostatnia zmiana: 29-12-2015, 12:03 wysłane przez Gloria » Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #5 : 06-05-2008, 22:24 »

Lepiej działa Nefrosept przy wyższym pH moczu, dlatego lepiej jest go zzasadować, najlepiej sodą oczyszczoną. Jeśli kuracja Nefroseptem nie przyniosła spodziewanego efektu, to radzę zastosować mieszankę ziołową, zamiast ponawiać kurację. To chyba ma większy sens.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Andrzejkowy
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 84
MO: 01.03.2006
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 257

« Odpowiedz #6 : 07-05-2008, 14:31 »

Cytat od: Mistrz
Lepiej działa Nefrosept przy wyższym pH moczu, dlatego lepiej jest go zzasadować, najlepiej sodą oczyszczoną.


A jak to się przeprowadza praktycznie ?
Zapisane

pozdrowienia andrzejkowy
Amdea
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 21-03-2008
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 217

« Odpowiedz #7 : 08-05-2008, 07:41 »

Przy odżywianiu się dietą mieszaną odczyn moczu jest lekko kwaśny, u ludzi jedzących dużo mięsa - kwaśny, natomiast u wegetarian - obojętny.
Więc może na czas zażywania Nefroseptu zmień dietę na bardziej jarską.
O równowadze kwasowo-zasadowwej możesz poczytać tu: kn.am.gdynia.pl/nkzc/kz/kz_kwas.html


Podlinkowanie zdjąłem, bo strona już nie istnieje //ArtComp
« Ostatnia zmiana: 22-06-2016, 08:11 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #8 : 08-05-2008, 10:58 »

Cytat od: "andrzejkowy"
A jak to się przeprowadza praktycznie ?
Po prostu rozpuszcza się w szklance wody pół łyżeczki sody oczyszczonej i tym popija Nefrosept.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Andrzejkowy
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 84
MO: 01.03.2006
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 257

« Odpowiedz #9 : 08-05-2008, 11:31 »

Cytat od: Mistrz
Po prostu rozpuszcza się w szklance wody pół łyżeczki sody oczyszczonej i tym popija Nefrosept.

Dzięki za podanie prostego sposobu odkwaszania moczu. Do tej pory próbowałem odkwaszać ALKALem P, ale to zabawa, cały dzień trzeba popijać małymi łyczkami, a i był efekt mizerny, bo po przyjmowaniu podwójnej porcji nie mogłem wyjść z pH powyżej 6,8. Na zadane producentowi pytanie: ważąc 90 kg, ile należy łykać porcji specyfiku, aby odkwasić mocz z pH 5,5 do powyżej 8 przy zachowaniu mojego bezpieczeństwa -nie otrzymałem odpowiedzi. Widocznie pytanie moje okazało się za trudne.
A swoją drogą ciekaw jestem jak z odkwaszaniem radzili sobie inni Biosłonicy.
« Ostatnia zmiana: 29-12-2015, 12:05 wysłane przez Gloria » Zapisane

pozdrowienia andrzejkowy
Gosiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 10.11.2006
Skąd: Beskidy
Wiadomości: 243

« Odpowiedz #10 : 08-05-2008, 17:19 »

Zanim zaczęłam pić MO, miałam ph moczu 5, a czasami i niższe. Oczywiście, żaden lekarz nie zwrócił na to uwagi. Na początku piłam AlkalaN, ale przestałam. Teraz stosuję tylko MO, dużo warzyw i sok ze świeżej cytryny z wodą. Po wielu miesiącach ph moczu podniosło się do 6,5. Nie jest rewelacyjne, ale idzie ku dobremu. I to tyle.
« Ostatnia zmiana: 29-12-2015, 12:06 wysłane przez Gloria » Zapisane
Evaa8
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-04-2004
Skąd: S.W.
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #11 : 08-05-2008, 18:20 »

My też: warzywa, grejfrut, cytryny. Pomaga!
« Ostatnia zmiana: 29-12-2015, 12:07 wysłane przez Gloria » Zapisane

evaa
"Wiedza jest skarbem, który możemy wszędzie ze sobą zabrać".
Andrzejkowy
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 84
MO: 01.03.2006
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 257

« Odpowiedz #12 : 08-05-2008, 21:30 »

Cytat od: Gosiek
i sok ze świeżej cytryny z wodą. Po wielu miesiącach ph moczu podniosło się do 6,5. Nie jest rewelacyjne,ale idzie ku dobremu.
Cytat od: evaa8
My też: warzywa, grejfrut, cytryny. Pomaga, pozdrawiam!
Cytat od: Amdea
O równowadze kwasowo-zasadowwej możesz poczytać tu: http://kn.am.gdynia.pl/nkzc/kz/kz_kwas.html
Dzięki.
Z linku wynika, że najbardziej dla niskowęglowodanowców i nie tylko istotne znaczenie ma sok z cytryny, a przy tym zawiera on minimalną ilość węglowodanów. Dlatego bardzo zaleca picie soku dr Janus.
Od jutra zaczynam dolewać sok z cytryny do herbaty zielonej . Sok wzmacnia działanie antyoksydantów  i chroni je przed wczesnym rozkładem.
---------------------------------------------------------------------
Cytryny                 85
Wiśnie                   73
Czarne porzeczki  88
Pomidory               56

cmł HCL  o stężeniu
0,1 mola/dmł potrzebne do zobojętnienia popiołu ze 100 g produktu
---------------------------------------------------------
« Ostatnia zmiana: 29-12-2015, 12:07 wysłane przez Gloria » Zapisane

pozdrowienia andrzejkowy
Gloria
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: luty 2012
Wiedza:
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #13 : 29-12-2015, 12:26 »

Lepiej działa Nefrosept przy wyższym pH moczu, dlatego lepiej jest go zzasadować
Tom 4 Zdrowia na własne życzenie, strona 217:
   W odmiedniczkowym zapaleniu nerek ważne jest zasadowanie moczu, żeby zniwelować jego drażniące oddziaływanie na uszkodzone ściany naczyń układu moczowego, gdyż utrudnia to, czasami wręcz uniemożliwia ich wygojenie. Najprostszym sposobem jest rozwodnienie moczu poprzez wypijanie dużych ilości wody, ale nie jest to metoda godna polecenia, ponieważ wypłukuje z organizmu elektrolity, co w perspektywie prowadzi do rozregulowania gospodarki wodnej organizmu, konsekwencją czego są dolegliwości i choroby niekojarzone z wypijaniem dużych ilości wody, m.in.: skoki ciśnienia, obrzęki limfatyczne, zastoje płynów w jamach ciała.
   Drugą metodą zasadowania moczu jest zażywanie sody oczyszczonej bądź proszków zasadowych. Metoda ta nie jest obojętna dla organizmu, ponieważ przesuwa kwasowość płynów ustrojowych (krwi, limfy i płynu tkankowego) w kierunku zasadowym, co na dłuższą metę prowadzi do groźnej dla zdrowia zasadowicy.
   Zupełnie nieszkodliwym produktem zasadującym mocz i jednocześnie wykazującym działanie bakterio- i grzybobójcze jest żurawina. Może być świeża, zamrożona albo suszona. Najlepsze efekty uzyskuje się dodając żurawinę do koktajlu błonnikowego, zamiast owoców bądź warzyw. Z reguły 2, 3 koktajle wypijane każdego dnia wystarczają, by w stosunkowo krótkim czasie ustąpiły dolegliwości związane z odmiedniczkowym zapaleniem nerek, jednakże niech to nie uśpi naszej czujności, bowiem ustąpienie objawów nie oznacza bynajmniej wyzdrowienia, zwłaszcza w wypadku nerek, dlatego kurację należy kontynuować do końca. Ale jak rozpoznać, że to właśnie koniec? No cóż, mogę tylko odpowiedzieć, jak ja to robię, co zapewne nie zadowoli wszystkich.
Zapisane

takie mam konie narowiste, jakie sam wybrałem...
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!