Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 18:55 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Sen  (Przeczytany 4192 razy)
Dandi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 333

Sen
« : 02-07-2012, 19:22 »

Jak wygląda kwestia z długością snu? Domyślam się, że „tyle ile organizm potrzebuje”. Nurtuje mnie pewna opinia na temat snu. Często słyszało się i nadal się słyszy, że „źle się czujesz, bo za długo spałeś”; „jesteś zamulony, bo za długo spałeś”. Powiem wam, że czasami też miewałem takie wrażenie, że im dłużej śpię tym jest gorzej. Ale jeżeli mam ochotę na sen, bo jestem zmęczony, czuje potrzebę to śpię do oporu; 8 godzin, 10 godzin, 12 godzin? Czy jest sens budzić się na przymus; wcześniej? Załóżmy, że nie ma żadnych obowiązków; jest wolna ręka.
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #1 : 02-07-2012, 21:22 »

Traktuję spanie podobnie do picia. Jak czuję się senna, chce mi się spać, to się kładę.
Jeśli nie chce mi się spać, to nie jest dla mnie ważna godzina, buszuję do czasu, aż poczuję się senna.
Nic na siłę.
Zapisane
Danola
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-05-2007
Skąd: Cagnes sur mer
Wiadomości: 33

« Odpowiedz #2 : 03-07-2012, 14:18 »

Powiem Ci tak. Ja nigdy nie lubiłem spać. Już jako dziecko miałem z tym problemy i tak zostało do dziś. Śpię około 5 godzin na dobę i dobrze się czuję w dzień. Ani nie jestem śpiący, ani senny, ani zmęczony. Wieczorem mogę długo siedzieć i nie chce mi się spać. Z drugiej strony wydaje mi się, że organizm można przygotować do krótkiego spania. Moja żona kilka lat temu potrzebowała 10 godzin snu, żeby czuć się wypoczętą. Jednak po kilku latach przebywania ze mną tego snu potrzbuje już dłużo krócej i jest Jej z tym dobrze. Odpowiadając na Twoje pytanie- nie ma senu budzić się z przymusu. Ale sprawdź czy nie będziesz czuć się lepiej jak przez dłuższy okres czasu powstajesz trochę wcześniej. No i podstawowe pytanie, które zadawałem mojej żonie- nie szkoda Ci czasu na spanie...życie ucieka.
Zapisane

The bigger the better ... in everything
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!