Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 22:28 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Trądzik  (Przeczytany 12184 razy)
KokoszaNel
Początkujący
*

Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 7

« : 04-07-2012, 06:40 »

Witam,

mam 23 lata i od około 10 lat zmagam się z trądzikiem. Nie są to zmiany po których pozostają blizny, a jedynie duża liczba wyprysków, które bardzo przeszkadzają mi w życiu. Za sobą mam już wizyty u lekarzy dermatologów, ginekologów. Przyjmowane środki NIGDY nie usunęły trądziku całkowicie. Ani nawet na chwilę. Zmniejszyła się jedynie liczba wyprysków. Pięć lat stosowałam na twarz antybiotyk na bazie spirytusu. Dwa lata temu trafiłam na Biosłone, zaczęłam pić MO. Przerwałam jednak po około 1.5 roku.
Trafiłam na wątek o trądziku i polecano tam maseczki z glinki zielonej. Postanowiłam wypróbować. Stan skóry nie poprawił się mimo rocznego stosowania glinki. Przesuszała ona jedynie moją skórę.

Obecny stan skóry: przesuszona, codziennie odchodzą mi większe bądź mniejsze płaty suchej skóry. Ponadto występują zmiany zapalne na czole, policzkach. Jeszcze dwa lata temu czoło było ładne, a teraz...

Pielęgnacja: olejowe oczyszczanie skóry twarzy. Stosuję olej z pestek winogron lub olej avocado.
Tak myję skórę tylko wieczorem, rankiem jedynie przecieram ją wodą różaną firmy Dabur. Nakładam makijaż, dość grubą warstwę pudru z którego chciałabym zrezygnować, ale nie mogę, bo wstydze się swojej skóry nawet przed domownikami.

Inne dolegliwości: hemoroid, który okresowo krwawi ( nie potrafię stwierdzić jak długo go mam, w każdym razie nie mniej niż 4 lata), alergia, astma.

Zdarza się, że zapalę papierosa. Gluten ograniczyłam w ostatnim czasie. Bywa, że przez kilka dni nie jem go wcale. Nie jest to jednak proste w domu, w którym króluje (śniadanie chleb, obiad pierogi, kluski, kotlet w bułce tartej, kolacja chleb). Na śniadanie jadam od miesiąca ryż, sałatę i jajko. Obiady różnie, kolacje - staram się wcale. Nie faszeruję się lekami.

Czy ktoś z Was byłby w stanie mi pomóc? Nakierować mnie? Nie mam pojęcia jak sobie z tym radzić. Skóra jest tak mocno podrażniona, że aż boli po każdym myciu...
Zapisane
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #1 : 04-07-2012, 08:22 »

KokoszaNel jeśli interesują Cię powrót do zdrowia z Biosłone to nie ma innej drogi jak zapoznanie się z dostępną wiedzą http://www.bioslone.pl/, a następnie świadome wdrażanie MO, DP i KB.
Wygląd skóry to odzwierciedlenie stanu zdrowia Twojego organizmu i żadne smarowanie nic tu nie zmieni.
Musisz zacząć do zmiany diety, wykluczenie glutenu z pożywienia to podstawa.
Na śniadanie spokojnie możesz jeść jajecznicę bez chleba. Musisz sama zaangażować się w przygotowywanie posiłków, bo "cudzymi rękami podobno piekło wybrukowano". Poproś Mamę by zostawiła trochę mięsa i usmażysz sobie kotlety bez bułki.

Zaczną się swieże jabłka, nastawisz sobie ocet jabłkowy on też jest bardzo pomocny.
http://www.bioslone.pl/nieoceniony_i_niedoceniony_ocet_jablkowy
http://www.bioslone.pl/ocet-jablkowy
Powodzenia
Zapisane
KokoszaNel
Początkujący
*

Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 7

« Odpowiedz #2 : 04-07-2012, 08:39 »

Angażuję się w przygotowywanie posiłków, bo gdyby tak nie było, to jadałabym codziennie gluten. W poprzednim poście zaznaczyłam, że staram się go ograniczyć tak, jak tylko się da. Niestety w domu, w którym nikt nie rozumie dlaczego nie chcę jeść np. chleba, to wcale nie jest proste. Nie mam własnych pieniędzy na produkty. A jajecznicy bez chleba nie zjem, bo nie lubię. Już próbowałam i dlatego alternatywą jest wspomniany przeze mnie ryż.

Tylko twarz jest przesuszona, reszta ciała wygląda normalnie. Naprawdę nie ma żadnych innych możliwości prócz diety, która i tak jest dużo lepsza niż 2 lata temu?
Zapisane
Rif
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 1/12/2010
Wiedza:
Wiadomości: 500

« Odpowiedz #3 : 04-07-2012, 08:42 »

Kalina dobrze radzi. Glutenu nie należy ograniczać ale wyeliminować całkowicie.
KokoszaNel, jak jest u Ciebie z cukrem i produktami mlecznymi?
Zapisane
KokoszaNel
Początkujący
*

Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 7

« Odpowiedz #4 : 04-07-2012, 08:45 »

Cukru nie spożywam. Piję napar ze skrzypu, pokrzywy lub po prostu wodę. Zdarza się jednak, że zjem czekoladę. Nieczęsto, ale jednak.

Nie jadam serów, nie piję mleka. Jedynie ta czekolada...
Zapisane
Rif
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 1/12/2010
Wiedza:
Wiadomości: 500

« Odpowiedz #5 : 04-07-2012, 08:48 »

Cytat
Naprawdę nie ma żadnych innych możliwości prócz diety, która i tak jest dużo lepsza niż 2 lata temu?
Poczytaj o DP bo chyba brak wiedzy u Ciebie. Warto ją uzupełnić, czytając portal lub książki.
Zapisane
Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #6 : 04-07-2012, 09:03 »

Cytat
A jajecznicy bez chleba nie zjem, bo nie lubię.
Też tak kiedyś mówiłam. Bigosu też nie umiałam jeść bez chleba. Teraz jest mi już nie potrzebny.
 Jeśli chodzi o czekoladę, to po trzech latach obserwacji wiem, że uczula mnie kakao.
Zapisane
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #7 : 04-07-2012, 09:09 »

Tylko twarz jest przesuszona, reszta ciała wygląda normalnie. Naprawdę nie ma żadnych innych możliwości prócz diety, która i tak jest dużo lepsza niż 2 lata temu?
Dieta to podstawa zdrowia. Początki są zawsze trudne, ale małymi kroczkami można też dojść do celu. Może uda Ci się wprowadzić koktajl błonnikowy KB. Można go wzbogacać o żółtko, orzechy, nasiona maku, sezamu.
Zapisane
Esz
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 46

« Odpowiedz #8 : 04-07-2012, 09:59 »

Ja nigdy nie miałem wielkich problemów z trądzikiem, ale odkąd odstawiłem całkowicie gluten, stan mojej skóry się poprawił znacząco, a jakieś przypadkowe pryszcze są taką rzadkością, że o nich w ogóle nie myślę, bo wiem, że pojawią się tylko wtedy, gdy przesadzę z niezdrowym posiłkiem.
Zapisane
KokoszaNel
Początkujący
*

Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 7

« Odpowiedz #9 : 04-08-2012, 09:11 »

Jestem na DP, rygorystycznie przestrzegam zasad... Poprawy nie ma... Powoli się już załamuję. Chyba nic nie będzie w stanie pomóc mojej skórze...
Zapisane
Jack
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: sierpień 2010
Wiadomości: 230

« Odpowiedz #10 : 04-08-2012, 11:23 »

Dieta to nie wszystko. Dlaczego nie stosujesz MO i KB? Powrót do zdrowia często zajmuje wiele miesięcy, a czasami i lat, zatem wykaż cierpliwość w swoim działaniu. Na pewno masz nieszczelne jelita i tutaj bez MO się nie obejdzie. Pisałaś, ze nie lubisz jajecznicy bez chleba, spróbuj zatem z warzywami, ja na przykład uwielbiam jajka sadzone lub jajecznicę z surówką z marchewki i jabłka lub z pomidorami. Podstawą w dojściu do zdrowia jest także częste jedzenie mięsa, równoważonego wagowo surowymi warzywami. Poproś, aby podczas szykowania obiadu, kotleta usmażyli Ci w samym jajku bez bułki, do tego surówka i już masz drugie danie. Uwierz mi - da się, trzeba tylko być konsekwentnym, a przede wszystkim cierpliwym.
Zapisane

Pacjent - stan umysłu.
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #11 : 04-08-2012, 12:13 »

Cytat
Jestem na DP, rygorystycznie przestrzegam zasad... Poprawy nie ma... Powoli się już załamuję. Chyba nic nie będzie w stanie pomóc mojej skórze...
Czy masz/miałaś jakieś infekcje?
Piszesz we wcześniejszych postach że masz astmę - czy możesz rozwinąć ten temat?
 
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
KokoszaNel
Początkujący
*

Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 7

« Odpowiedz #12 : 04-08-2012, 12:32 »

Cytat
Dlaczego nie stosujesz MO i KB?

Do KB nie mam odpowiedniego "narzędzia". Mam wprawdzie blender, ale KB mi nie wychodzi, łuski słonecznika są ostre mimo, że dość długo mielę. Sporządzam w ten sposób siemię lnu. Tylko ten składnik KB spożywam. A co do MO... Kiedyś stosowałam, mniej więcej rok.. Boję się jednak, że teraz jeszcze bardziej mnie wysypie. Ja naprawdę nie mogę na siebie patrzeć, mam ochotę czasami nie żyć. I choć dla niektórych może wydać się to zabawne, bo przychodzą tu ludzie z nowotworami i dużo większymi problemami... To ja mam przez to bardzo złe samopoczucie. Nawet z domu nie chce mi się wychodzić. Ciągle o tym myślę. Myślę o tym tak długo, że aż mnie skóra swędzi.

Cytat
Pisałaś, ze nie lubisz jajecznicy bez chleba, spróbuj zatem z warzywami, ja na przykład uwielbiam jajka sadzone lub jajecznicę z surówką z marchewki i jabłka lub z pomidorami. Podstawą w dojściu do zdrowia jest także częste jedzenie mięsa, równoważonego wagowo surowymi warzywami. Poproś, aby podczas szykowania obiadu, kotleta usmażyli Ci w samym jajku bez bułki, do tego surówka i już masz drugie danie.

Teraz wszystkie potrawy przyrządzam sama. Śniadanie - kasza gryczana/jaglana + 2 jajka + sałata/kiełki brokuła/roszponka. Obiady to zwykle ryba lub wieprzowina. Na wołowinę tak czesto mnie nie stać. Nie czuję się osłabiona na DP, ale głodna już tak, a głód zaspokajam jedzeniem bobu.

Cytat
Czy masz/miałaś jakieś infekcje?
Piszesz we wcześniejszych postach że masz astmę - czy możesz rozwinąć ten temat?

Niby tak zdiagnozowała lekarka. Przepisała mi sterydy, których nigdy nie wzięłam, a nie było mnie u niej już ponad rok. W ogóle nie chodzę do lekarzy. Duszności miałam podczas pracy w sklepie zoologicznym. Rzuciłam tę pracę, teraz studiuję. Nie mam żadnych duszności. Nie mam też obecnie objawów alergii, którą miałam jako dziecko i nastolatka. Około 10 lat temu byłam odczulana... 3 lata. Bez rezultatu, alergia byla wciąż... Po prostu przeszła samoistnie. Nie mam jej drugi rok. Może to zasługa MO.



Myślałam też o tym, żeby umieścić w nodze cieciorkę... Żeby zanieczyszczenia wychodziły raną, a nie twarzą...

Edit: Może istotnym będzie również to, że odkąd jestem na DP moja ślina jest czasami (szczególnie rano) gęsta i żółta.
« Ostatnia zmiana: 04-08-2012, 12:43 wysłane przez KokoszaNel » Zapisane
Jack
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: sierpień 2010
Wiadomości: 230

« Odpowiedz #13 : 04-08-2012, 15:31 »

Z tego, co napisałaś można wywnioskować, że do Twojego organizmu napływa duża ilość toksyn, natomiast drogi wydalnicze są niewystarczające i organizm obrał sobie drogę ewakuacji ich właśnie przez skórę. Pisałaś, że piłaś MO przez okres około roku i objawy się nasiliły. Skoro wtedy nie stosowałaś właściwej diety, to podaż toksyn była wciąż taka sama, a  MO tylko spowodowała nasilenie objawów oczyszczania, stąd prawdopodobnie wystąpiło zwiększenie trądziku na Twojej skórze. O szkodliwym wpływie glutenu na Twój organizm również może świadczyć wystąpienie hemoroidów i alergii.
Co do kłopotów z przygotowaniem KB, to proponuję popytać wśród rodziny lub znajomych o młynek do kawy produkcji polskiej, najczęściej ludzie wcale tego nie używają i jest duża szansa, że w ten sposób wejdziesz w posiadanie urządzenia, które doskonale spełni Twoje oczekiwania.
Zapisane

Pacjent - stan umysłu.
Opiotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomości: 510

« Odpowiedz #14 : 04-08-2012, 15:49 »

Może do tego dołożyć ssanie oleju, dzięki któremu część toksyn będzie wydalana z olejem.
Zapisane

"Czerwone mięso Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
KokoszaNel
Początkujący
*

Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 7

« Odpowiedz #15 : 04-08-2012, 19:10 »

Cieciorka w nodze może być dobrym rozwiązaniem, lepiej mieć ranę na nodze niż twarz zmasakrowaną.Wiem coś o tym, bo też przez wiele lat walczyłem z trądzikiem i metodę NIA też stosowałem.

A przed stosowaniem NIA miałeś wciąż zmiany trądzikowe, czy już nie? W jakim momencie trądzik został złagodzony?

U mnie blizny nie występują (już chyba pisałam), są tylko ropne zmiany i przebarwienia. Czasami, raz na kilka miesięcy mam kilka dni przerwy, i moja skóra jest niemal zupełnie gładka... Po upływie kilku dni znowu to samo...

Cytat
Może do tego dołożyć ssanie oleju, dzięki któremu część toksyn będzie wydalana z olejem.

Dziękuję, spróbuję.

Cytat
Z tego, co napisałaś można wywnioskować, że do Twojego organizmu napływa duża ilość toksyn, natomiast drogi wydalnicze są niewystarczające i organizm obrał sobie drogę ewakuacji ich właśnie przez skórę. Pisałaś, że piłaś MO przez okres około roku i objawy się nasiliły. Skoro wtedy nie stosowałaś właściwej diety, to podaż toksyn była wciąż taka sama, a  MO tylko spowodowała nasilenie objawów oczyszczania, stąd prawdopodobnie wystąpiło zwiększenie trądziku na Twojej skórze. O szkodliwym wpływie glutenu na Twój organizm również może świadczyć wystąpienie hemoroidów i alergii.
Co do kłopotów z przygotowaniem KB, to proponuję popytać wśród rodziny lub znajomych o młynek do kawy produkcji polskiej, najczęściej ludzie wcale tego nie używają i jest duża szansa, że w ten sposób wejdziesz w posiadanie urządzenia, które doskonale spełni Twoje oczekiwania.

Gluten wyrzucony całkowicie z diety. Na razie nie mam już krwawienia z hemoroida i wydaje się być mniejszy. Tylko ta twarz... Reszta organizmu się uspokaja i wraca do normalności. Dziękuję Ci za zaangażowanie i informacje.
Zapisane
Lavenda22
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 34
MO: 9.07.2011, z przerwami
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 375

« Odpowiedz #16 : 04-08-2012, 20:18 »

Cytat
Boję się jednak, że teraz jeszcze bardziej mnie wysypie. Ja naprawdę nie mogę na siebie patrzeć, mam ochotę czasami nie żyć. I choć dla niektórych może wydać się to zabawne, bo przychodzą tu ludzie z nowotworami i dużo większymi problemami... To ja mam przez to bardzo złe samopoczucie. Nawet z domu nie chce mi się wychodzić. Ciągle o tym myślę. Myślę o tym tak długo, że aż mnie skóra swędzi.

KokoszaNel, to co piszesz wcale nie wydaje się zabawne - na pewno nie osobom, które z trądzikiem miały do czynienia. Jestem w tym samym wieku, co Ty i jeszcze do niedawna miałam podobny problem; odkąd skończyłam 16 lat borykałam się z trądzikiem - próbowałam praktycznie wszystkiego, męczyłam się z tym problemem sama, bo nie miał, kto mi pomóc, przez te kilka lat błądziłam, jak dziecko we mgle. Na szczęście trafiłam na Biosłone. Ty również, więc jest już jeden powód do radości. Głowa do góry, bo będzie już tylko lepiej. Co Ci mogę poradzić, to - jak już wspominali poprzednicy, wprowadzenie MO. Wiąże się to oczywiście z chwilowym pogorszeniem, ale myślę, że lepiej przebrnąć przez to w czasie wakacji, zwłaszcza że - jeśli dobrze zrozumiałam - nie pracujesz. Ograniczyłabym też ilość preparatów stosowanych na skórę, np. do maści ochronnej z witaminą A - na noc, do tego przemywanie twarzy alocitem. Poczytaj też o właściwościach octu jabłkowego. Sama go jeszcze nie stosowałam, ale mam zamiar, jak tylko zrobię.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!