Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 14:02 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zwyrodnienia na siatkówce  (Przeczytany 8045 razy)
Kfiatka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 40
MO: 2009- obecnie nie stosuję od ok.roku
Wiadomości: 224

« : 04-07-2012, 09:36 »

Witam, w przeciągu 2, 3 lat, kiedy stosowałam oczyszczanie i popełniłam wiele błędów, wykryto u mnie zwyrodnienia siatkówki na obu oczach, wada wzroku zaś ( -1,5 oraz lekki astygmatyzm ) stoi w miejscu. Okulista mnie postraszył utratą wzroku i miałam robione laserowe wzmocnienie siatkówki, a następnie przez 10 dni do oczu zakraplałam sobie niestety lek Dicortineff.
Mam pytanie w związku z tym, gdyż w sumie największy problem chyba mam właśnie z oczami i miałam z zatokami, teraz jest lepiej. Czy w tym konkretnym przypadku jestem już skazana na badania i lekarzy do końca życia? Powiedziano mi, że muszę się badać co pół roku.
Czy stosując metody Biosłone istnieje taka możliwośc, że siatkówka się sama zregeneruje, czy już nie ma szans? Organ został uszkodzony i powinnam na niego bardziej uważać?
Mam trochę mętlik w głowie i martwią mnie te oczy....
Obecnie mam 28 lat.
Zapisane
Solan
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 31
MO: 1.08.2008
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 233

« Odpowiedz #1 : 04-07-2012, 20:35 »

Jedno jest pewne - badania, choćby nie wiadomo ile ich było, siatkówki Ci nie zregenerują.
Zapisane

Piszemy "naprawdę", a nie "na prawdę"!
Kfiatka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 40
MO: 2009- obecnie nie stosuję od ok.roku
Wiadomości: 224

« Odpowiedz #2 : 10-07-2012, 19:42 »

Jasne, wiem, ze sama skopałam sprawę, gdyż w pewnym okresie swojego życia, kiedy przyspieszałam oczyszczanie i jeszcze stosowałam suplementy, zamiast odpoczywać bardzo intensywnie pracowałam przy komputerze...teraz pragnę odwrócić czas, ale boje się, że już jest za późno:(
Interesuje mnie tez taka kwestia:
Często nie nosze okularów, bo...mam wrażenie, że lepiej mi się wtedy oddycha przez nos! Pije tez dużo oliwy z oliwek, ponieważ dopiero ona mi odetkała nos, "poruszyła" zatoki i generalnie nawilżyła przesuszona śluzówkę w nosogardle. Najbardziej jednak pomogło mi wprowadzenie do diety dużej ilości jajek i mięsa w ciągu dnia.
Zastanawiam się jednak, czy nienoszenie okularów ( czyli dodatkowe obciążanie oczu ) w przypadku moich oczu jest dobre?...
Zapisane
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #3 : 11-07-2012, 10:51 »

...teraz pragnę odwrócić czas, ale boje się, że już jest za późno:(
Za późno to jest jak już sie leży w grobie. smile Myśląc w ten sposób, nie zajdziesz daleko, zniechęcisz się, a wtedy to już na 100% się nie uda. Smutny
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Kfiatka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 40
MO: 2009- obecnie nie stosuję od ok.roku
Wiadomości: 224

« Odpowiedz #4 : 12-07-2012, 17:47 »

Tak, wiem staram się wierzyć, że będzie dobrze, ale jednak martwię się tymi oczami i zrezygnowałam z intensywnej pracy przy kompie, choć bardzo ja lubiłam...liczę na to,że kiedyś jeszcze będę mogła tak pracować bez obciążenia dla oczu...
Zapisane
Filutek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 25.02.2005
Wiedza:
Wiadomości: 262

« Odpowiedz #5 : 12-07-2012, 19:01 »

A pomyślałaś o wstawieniu do pomieszczenia z komputerem paproci? Pięknie rosną w tych pomieszczeniach.
Dodatkowo można ustawić obok komputera kryształ górski w kształcie piramidy.
Zapisane
Kfiatka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 40
MO: 2009- obecnie nie stosuję od ok.roku
Wiadomości: 224

« Odpowiedz #6 : 30-07-2012, 06:39 »

Mam pytanie co do interpretacji pewnych objawów. Od pewnego czasu, kiedy zrezygnowałam całkowicie z makijażu oczu i często smaruje oczy kremem, (a także oczyszczam zatoki kropelkami do nosa ) oczy mi łzawią i widzę z tego powodu momentami niewyraźnie oraz czuję taką lekką mgłę umysłową. Od razu natomiast pomaga mi na to większa dawka węglowodanów i teraz jak to tłumaczyć? Np. wstaję rano i czuję się bardzo niewyraźnie, oczy łzawią i zamiast zjeść jajka jak zawsze mam ogromną ochotę na chleb z miodem, po którym oczy są w lepszym stanie (nie idealnym, ale mgła umysłowa jest mniejsza i mniejsze łzawienie). Czy to znaczy, że węglowodany hamują oczyszczanie czy źle to rozumiem? przy okazji oczywiście nadal coś spływa z zatok.

Ponadto tak całkowicie nie jestem w stanie zminimalizować tego objawu, pojawił mi się w zeszłym tygodniu i cały czas go mam, używałam kropelek ze świetlikiem, ale słabo pomagają. Na szczęście teraz nie mam pracy przy kompie więc jakoś wytrzymuję, a z olejów, to wróciłam do samego początku, oleju z oliwek. Objawy ze strony oczu i zatok bardziej mnie męczą niż układ pokarmowy.
« Ostatnia zmiana: 30-07-2012, 08:35 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Michałgd
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: nie stosuję
Skąd: Gdańsk
Wiadomości: 17

« Odpowiedz #7 : 30-07-2012, 16:18 »

Kfiatka- u mnie mgła umysłowa jest największa rano, zaraz po przebudzeniu. Jak zjem jakieś węgle to od razu wzrok się wyostrza- reakcja natychmiastowa. Co do reszty pytań, nie mam pojęcia.
Zapisane
Kfiatka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 40
MO: 2009- obecnie nie stosuję od ok.roku
Wiadomości: 224

« Odpowiedz #8 : 30-07-2012, 18:09 »

Teraz wiem, że to błąd, jedzenie chleba z miodem. Ta poprawa była na chwile, ale na dłuższą chwilę gorsze trawienie i większe zmęczenie po jakimś czasie i wtedy dopiero dobitnie zapragnęłam zjeść tłuszcze.
Ponadto grzybica jamy nosowej i jej wpływ na psyche to żaden wymysł, sama się nadal z tego oczyszczam i jest lepiej, ale ewidentnie zauważyłam, iż najlepiej psychicznie czuję się na diecie niskowęglowodanowej, po chleb z miodem zdarzało mi się sięgać w sytuacji awaryjnej (tzn.szybko potrzebuję energii...) ale często potem dopadał mnie właśnie ten dobrze mi znany pesymizm i jeszcze większe zmulenie niż wcześniej, więc już wolę jednak objawy oczyszczania smile.
« Ostatnia zmiana: 30-07-2012, 18:35 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #9 : 30-07-2012, 18:24 »

Kfiatka, wprowadziłaś już MO, wprowadź KB, aby uzupełnić wszelkie niedobory i DP aby odgrzybić twarzoczaszkę i inne okolice. ZZO pomoże Ci (Twojemu Wspaniałemu Organizmowi) uporać się ze zwyrodnieniami. Pewnie jesteś młoda, to pójdzie w miarę sprawnie.
Życzę Ci powodzenia i uporu, oraz konsekwencji w dążeniu do zdrowia.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Kfiatka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 40
MO: 2009- obecnie nie stosuję od ok.roku
Wiadomości: 224

« Odpowiedz #10 : 30-07-2012, 18:53 »

Dzięki Asia za wiarę, sama chcę w to wierzyć:) Generalnie staram sie bardzo z dieta, bo sama widzę, że lepiej mi służy np.więcej warzyw i mięsa niż owoce, kasze itp., aczkolwiek miewam jeszcze chwile słabości
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!