Niemedyczne forum zdrowia
19-03-2024, 08:00 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nielegalne eksperymenty medyczne na polskich noworodkach  (Przeczytany 6597 razy)
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« : 06-07-2012, 11:34 »

Ten wątek jest otwarty dla dyskusji na temat artykułu "Nielegalne eksperymenty medyczne na polskich noworodkach".

Nielegalne eksperymenty medyczne na polskich noworodkach

We wszystkich cywilizowanych państwach, a także niecywilizowanych ale objętych międzynarodowymi konwencjami, obowiązuje zakaz przeprowadzania eksperymentów medycznych na noworodkach poniżej trzeciego miesiąca życia. Wyjątek stanowią Indie, największy poligon doświadczalny Big Pharmy, w których eksperymenty medyczne można przeprowadzać na noworodkach już od drugiego miesiąca życia, a także Polska, w której nie obowiązują jakiekolwiek ograniczenia wiekowe, toteż eksperymenty medyczne przeprowadza się na niespotykaną nigdzie indziej skalę na noworodkach już w pierwszej dobie ich życia. W tym nielegalnym procederze noworodkom polskim, zanim ukończą jeden dzień życia, wstrzykuje się nie jedną, ale dwie szczepionki – jedną domięśniowo, drugą śródskórnie.

Procedurę wprowadzania na rynek RP produktów leczniczych reguluje ustawa z dnia 6 września 2001 – Prawo Farmaceutyczne. O dopuszczeniu na rynek leku decyduje Prezes Urzędu Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, u którego producent leku składa „Wniosek o dopuszczenie do obrotu produktu leczniczego” (art. 10, ust. 1). Ów wniosek powinien zawierać stosowną dokumentację, m.in. (art. 2, ust. 4) „Wyniki, streszczenia oraz sprawozdania z badań: lit. c: klinicznych – wraz z ogólnym podsumowaniem jakości, przeglądem nieklinicznym i streszczeniem danych nieklinicznych oraz przeglądem klinicznym i podsumowaniem klinicznym.”

I tutaj pojawia się pytanie: na jakiej podstawie dopuszczono szczepienie noworodków już w pierwszych 24. godzinach od narodzenia? Wszak prawo żadnego kraju nie zezwala na przeprowadzenie badań klinicznych w tym okresie życia, więc jakim sposobem producent mógł sprostać wymogom „Wniosku o dopuszczenie do obrotu produktu leczniczego” i załączyć do niego wymaganą dokumentację z przebiegu badań klinicznych? Wniosek jest taki, że albo badania przeprowadzono nielegalnie, a więc szczepienia noworodków w pierwszych 24. godzinach ich życia są nielegalne, albo że polskie noworodki szczepi się w ramach eksperymentu medycznego, też nielegalnego.

Autor: Józef Słonecki
Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 06-07-2012, 12:06 »

Wczesne szczepienia celem zatuszowania reakcji ubocznych

Gdybyśmy pozostawili dziecko w tym idealnym otoczeniu, zaczęłoby ono w końcu chodzić i mówić i wszyscy mogliby potwierdzić, że rozwija się ono doskonale. Gdyby zaszczepić takie dobrze rozwinięte dziecko, każdy mógłby bez problemu dojrzeć związek między szczepieniem a ewentualnymi upośledzeniami i powikłaniami po szczepieniu. Przed szczepionką mieliśmy przecież normalnie rozwinięte dziecko, które chodziło i mówiło i które nagle po kilku tygodniach lub miesiącach tego nie robi i w ogóle nie rozwija się tak, jak tego byśmy oczekiwali. Całe grono krewnych i przyjaciół mogłoby więc potwierdzić poprzedni normalny rozwój dziecka i każdy sąd uznałby, że dziecko doznało uszkodzeń w wyniku szczepienia. Nagle do odpowiedzialności pociągnięty byłby lekarz, który nie poinformował należycie rodziców o możliwości wystąpienia takich powikłań i przemysł farmaceutyczny, który wyprodukował tą truciznę. Sprzedawcy szczepionek bardzo szybko rozwiązali problem odpowiedzialności za skutki szczepień: żaden pediatra nie czeka dzisiaj ze szczepionką, aż dziecko osiągnie taki etap rozwoju, który mógłby być potwierdzony przez osoby trzecie. Tylko dlatego szczepi się dzisiaj dzieci w stadium, w którym nie są jeszcze w pełni rozwinięte, mianowicie w wieku 3-6 miesięcy! Przez to bardzo trudno jest udowodnić, że dalszy stan zdrowia dziecka jest wynikiem powikłań poszczepiennych. Nikt z rodziny ani nikt z dalszego otoczenia dziecka nie jest w stanie udowodnić przed sądem prawidłowego rozwoju dziecka przed szczepieniem i tym samym związku między szczepieniem a szkodami na zdrowiu dziecka.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #2 : 16-07-2012, 21:43 »

W badaniach klinicznych w oparciu o prace Denise'a Faustmana wykorzystano BCG do pobudzenia produkcji TNF-α, który może zabić limfocyty T odpowiedzialne za cukrzycę typu 1.
Jak może być bezpieczna szczepionka zabijająca krwinki odpornościowe? Po co tę szczepionkę wstrzykuje się noworodkom w pierwszych godzinach ich życia, jeśli nie po to, żeby potem ich leczyć?

Obecnie stosowana w Europie, nieużywana w USA.
Czy słyszał ktoś o epidemii gruźlicy w USA?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
xxlilithxx
« Odpowiedz #3 : 16-07-2012, 21:49 »

Cytat
Wczesne szczepienia celem zatuszowania reakcji ubocznych
(...)

Dobrze, że mamy zdolność obserwacji i widzimy kolosalne różnice między dziećmi nieszczepionymi, a tymi, które zostały zaszczepione. Próba zatuszowania nie powiodła się zatem, ale niecałkowicie. Nie powiodła by się całkowicie, gdyby te obserwacje ogłosił np. dr GRZEŚ w mediach.
Zapisane
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #4 : 06-09-2012, 00:59 »

Testy 13 składnikowej szczepionki na polskich wcześniakach i noworodkach Smutny

"Otwarte badanie IV fazy opisujące bezpieczeństwo, tolerancję i immunogenność 13-walentnej skoniugowanej szczepionki przeciwko pneumokokom u wcześniaków w porównaniu do niemowląt urodzonych o czasie.
http://www.badaniaklinicznewpolsce.pl/baza-badan-klinicznych/art,339.html
Sponsor badania
Wyeth Inc
Oddział Sponsora w Polsce
Pfizer Polska Sp. z o.o.

Stosowanie placebo
Nie
Kluczowe kryteria włączenia (max 5)
Informacja o wybranych kryteriach włączenia. Decyzję o włączeniu do badania podejmuje lekarz prowadzący badanie.
1.   Dzieci urodzone przed 37 tygodniem ciąży (wiek ciążowy wyznaczony przez badacza).
2. Wiek chronologiczny ≥ 42 do ≤ 98 dni (około 2 miesięcy) w momencie włączenia do badania
3. Rodzic / opiekun prawny musi być w stanie wypełnić wszystkie odpowiednie procedury badawcze w trakcie udziału w badaniu...
4. Dostępność uczestników przez cały czas trwania badania i możliwość kontaktu telefonicznego z rodzicem/opiekunem prawnym
5. Uczestnik musi być zdrowy, co będzie określone na podstawie wywiadu chorobowego, badania fizykalnego i oceny badacza

 Kluczowe kryteria wyłączenia (max 5)
Informacja o wybranych kryteriach wyłączenia. Decyzję o włączeniu do badania podejmuje lekarz prowadzący badanie.
1. Wcześniejsze szczepienie jakąkolwiek szczepionką pneumokokową, HiB, meningokową typu C, przeciwko błonicy, tężcowi, krztuścowi, lub szczepionką polio.
2. Wcześniejsza reakcja anafilaktyczna na jakąkolwiek szczepionkę lub składnik szczepionki
3. przeciwskazania do szczepień pediatrycznych
4. Skaza krwotoczna lub stan związany z przedłużonym czasem krwawienia, który mógłby być przeciwwskazaniem do iniekcji domięśniowej
5. W wywiadzie choroba spowodowana przez S pneumonia"
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!