Niemedyczne forum zdrowia
26-04-2024, 13:19 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Funkcja siemienia lnianego w KB  (Przeczytany 6401 razy)
Luki27
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: maj 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 292

« : 23-07-2012, 22:15 »

MO i KB działają oczyszczająco na błonę śluzową, ale również odsłaniająco i ścierająco.
Czy obecność siemienia lnianego w KB jest tylko ze względu na jego wartości odżywcze?
A może jest ono również po to by działać powlekająco i śluzotwórczo i w ten sposób równoważyć (mechanicznie) działanie MO i innych składników KB?

Czy w ogóle jest możliwe przywrócenie funkcji jelit (mam tu na myśli maksymalne zmniejszenie przepuszczalności jelitowej) bez stosowania siemienia lnianego?
Co w sytuacji, gdy pominiemy siemię lniane? Nasze jelita będą oczyszczone z drobnoustrojów, nadżerek i śluzu patologicznego, ale dalej pozostaną 'cienkie' i wrażliwe?

Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #1 : 23-07-2012, 22:28 »

Czy siemię Ci szkodzi?
« Ostatnia zmiana: 23-07-2012, 22:30 wysłane przez Spokoadam » Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Luki27
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: maj 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 292

« Odpowiedz #2 : 23-07-2012, 22:32 »

Dostaje po nim alergii..., ale mniejsza o to.
Bardziej mnie interesuje to z naukowego punktu widzenia niż z perspektywy mojej alergii.
Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #3 : 23-07-2012, 22:45 »

Czy w ogóle jest możliwe przywrócenie funkcji jelit (mam tu na myśli maksymalne zmniejszenie przepuszczalności jelitowej) bez stosowania siemienia lnianego?

Co w sytuacji, gdy pominiemy siemię lniane? Nasze jelita będą oczyszczone z drobnoustrojów, nadżerek i śluzu patologicznego, ale dalej pozostaną 'cienkie' i wrażliwe?

Jest to możliwe. Siemię lniane ma różne właściwości m.in. produkuje śluz, pęcznieje, ma pewne właściwości przeciwnowotworowe, właściwości odżywcze i oczywiście spełnia klasyczne funkcję błonnika. Ale bez siemienia lnianego można się obyć, np. zastępując je zwiększoną ilością pestek dyni w KB. W sytuacji gdy siemię lniane jest powodem alergii, choćby niewielkiej, to trzeba go unikać. W drodze do zdrowia nie powinno się alergizować organizmu nawet w niewielkim stopniu. Nie powinno się organizmowi przypominać, że ma alergię narażając go na kontakt z alergenem. Trzeba sprawić, żeby organizm:
1) uszczelnił się przed ewentualną alergią,
2) "trochę" zapomniał na co jest uczulony; takie zapominanie długo trwa, ale gdy organizm po długotrwałym unikaniu jakiegoś alergenu znów się z nim spotka, to jest szansa, że alergii nie będzie, nawet wtedy gdy jelita nie będą stuprocentowo szczelne.
« Ostatnia zmiana: 23-07-2012, 23:05 wysłane przez Heniek » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Luki27
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: maj 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 292

« Odpowiedz #4 : 23-07-2012, 23:00 »

Dzięki, na taką odpowiedź liczyłem.
A poza tym to.. Respect ;-)
Zapisane
Gocha
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: grudzień 2010
Wiadomości: 65

« Odpowiedz #5 : 23-02-2013, 15:18 »

Cytat
W sytuacji gdy siemię lniane jest powodem alergii, choćby niewielkiej, to trzeba go unikać.

Jestem najwyraźniej uczulona na siemię.
Po siemieniu w postaci zmielonych ziaren, od razu dostaję regularnych ataków astmatycznego kaszlu ze świstami, skurczem krtani i resztą "atrakcji".

Namaczanie ziaren znacznie zmniejsza nasilenie reakcji alergicznej, ale ona i tak zachodzi, tylko trochę później.
 
Bardzo zależy mi na dobroczynnym działaniu siemienia - stabilizacji hormonów. Czym mogłabym zastąpić siemię?
Czarnuszką?

Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!