Niemedyczne forum zdrowia
26-04-2024, 04:47 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Co robię źle?  (Przeczytany 5673 razy)
Romek76
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 47
MO: 16.06.2008
Skąd: Małopolska
Wiadomości: 13

« : 04-08-2012, 23:11 »

Piję miksturę od czerwca 2008r. Zacząłem od oleju z pestek winogron ponieważ wydawało mi się, iż nie mam kłopotów z przewodem pokarmowym. Teraz wiem, że to było błędne założenie. Początkowo stosowałem samą miksturę, potem przez krótki okres czasu piłem koktajl błonnikowy. Przez te 4 lata nie miałem jakichś drastycznych objawów oczyszczania - czasami lekkie nudności czy gorsze samopoczucie. Zmieniłem olej z pestek na oliwę z oliwek - lecz dopiero w marcu 2012r (teraz wiem, że za późno). Do teraz jestem na oliwie z oliwek. Wydaje mi się że coś z oczyszczaniem ruszyło - choć objawy skupiły się głównie na układzie nerwowym - stałem się bardzo nadpobudliwy, nerwowy, zacząłem się pocić przy najmniejszym zdenerwowaniu. Mam straszną mgłę umysłową - nie mogę skupić się na niczym, często zapominam o różnych rzeczach, stałem się powolny, ospały, nie mam werwy czy "ikry". Wypadło mi dużo włosów w krótkim okresie czasu i mocno posiwiały skronia.  Od trzech tygodni smaruję głowę maścią z wit.A. Mam podwyższony poziom cukru we krwi (ok. 2 lata). Gdy zjem coś słodkiego - mam dziwne objawy - kręci mi się w głowie, mam kłopoty z ostrym widzeniem i zaczynam ziewać (dosyć długo). Odczuwam w tym czasie silną potrzebę zjedzenia czegoś mięsnego - typu kiełbasa czy pieczeń. Po pewnym czasie te objawy ustępują, ale najsilniejsze są po: lodach, ciastkach, torcie. Na policzkach i klacie mam zaczerwienione miejsca - kiedyś stwierdzono  łojotokowe zapalenie skóry - czasami zmiany tak się zaogniają, że muszę użyć sterydu.

Mój sposób odżywiania: staram sie nie jeść glutenu (chociaż sporadycznie zdarzy mi się zjeść kaszę w zupie czy jakiś ciasto z okazji imprezy, nie jem chleba/bułek), ograniczyłem słodycze (czasami zjem ciastko, czekoladę czy jogurt owocowy). Na śniadanie głównie kiełbasa/szynka z pomidorem lub ogórkiem (dawniej jadłem do mięsa sałatkę z pomidora i cebuli ale zauważyłem że po cebuli źle się czuję), jajka z własnego chowu, sałatki (grecka, z porem, jarzynowa itp.), na drugie śniadanie jabłko. Obiad - to zależy co teściowa ugotuje - zawsze zupa (rosół, krupnik, pomidorowa), na drugie danie mięso, trochę ziemniaka i dodatek (buraki czerwone, ogórki, kapusta w różnej postaci). Kolacji raczej nie jadam, czasami zjem wspomniany jogurt. Nie piję mleka, sery jem okazjonalnie.

Obecnie nie stosuję KB, natomiast zakraplam nos alocitem z uwagi na brak węchu. Mam coś w rodzjalu lęku przed ludźmi i ich oceną mojej osoby. Głównie jest to związane z moim wyglądem (siwe włosy) oraz słabą pamięcią, co wiąże się z powolnym rozumowaniem w rozmowach z innymi. Ostatnio mało śpię - mam dwójkę małych dzieci. Krótki sen u mnie - to zaostrzenie mgły umysłowej i przykrych objawów z nią związanych.
« Ostatnia zmiana: 04-08-2012, 23:42 wysłane przez Romek76 » Zapisane
Liwia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 38
MO: IV.2010-XII.2012 z przerwami
Wiedza:
Skąd: Gdańsk
Wiadomości: 237

« Odpowiedz #1 : 05-08-2012, 12:06 »

Wróć do źródeł. Wprowadź Dietę Prozdrowotną od I etapu i KB.
MO (na oliwie) zmniejsz do 1/4 dawki dla złagodzenia objawów oczyszczania. Jak już poczujesz się pewniej zwiększ dawkę do 1/2.
Obserwuj swoje samopoczucie, bądź cierpliwy.
Coś u Ciebie ruszyło (na plus), dlatego zamiast zmartwień odpowiednia procedura (jw.) i odświeżenie wiedzy w postaci książek i portalu.

Zapisane

Zmiany na lepsze.
Romek76
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 47
MO: 16.06.2008
Skąd: Małopolska
Wiadomości: 13

« Odpowiedz #2 : 10-10-2012, 08:32 »

Z początkiem września zastosowałem DP I etap. KB z dodatkim marchwi. Obecnie jestem na II etapie i KB z jabłkiem. Generalnie w czasie I etapu dobrze się czułem, schudłem 4kg, odetkał mi się nos i powrócił węch. Teraz jest jednak gorzej. Na tyle gorzej, że odstawiłem na kilka dni MO. Nawracające wcześniej co jakiś czas dolegliwości teraz się spotęgowały, m.in. dziwna reakcja na zjedzenie owoców lub wypicie herbaty z cukrem, objawiająca się zawrotami głowy i ziewaniem. Mam również kłopoty z pęcherzem lub cewką moczową - po oddaniu moczu czuję podrażnienie i nadwrażliwość. Gdy siedzę lub leżę to nie ma problemu, ale gdy chodzę czy biegnę to jest gorzej - czuję potrzebę oddania moczu (ale nie jest to parcie na mocz, nie mam nagłej potrzeby oddania). Zaogniły mi się zmiany skórne - przez medycynę nazywane łojotokowym zapaleniem skóry. Często czuję jak gdyby ssanie w żołądku oraz towarzyszące temu wysychanie ust, potęgujące się po zjedzeniu bardziej słonych potraw.
« Ostatnia zmiana: 10-10-2012, 08:42 wysłane przez Romek76 » Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #3 : 10-10-2012, 16:49 »

Romek, Twoje złe samopoczucie związane jest z uwalnianiem toksyn z tkanek do krwi. Dobrze, że odstawiłeś MO. Kiedy się uspokoi, wróć od 1/4 dawki. Weź pod uwagę, że organizm wie co robi. Niektóre objawy kojarzą Ci się z chorobami, ale to objawy zdrowienia. Cały ten cyrk - to brak homeostazy. To przejdzie. Cierpliwości. Sam widzisz, że węch i drożność nosa to dowód, że idzie ku lepszemu. Czasem są takie efekty, że czujesz, że jest gorzej, ale w czasie remontu trudno oczekiwać porządku w domu.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!