Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 09:35 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Medycyna wydłuża życie?  (Przeczytany 9494 razy)
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.280

« : 06-08-2012, 13:12 »

No właśnie. Usłyszałem to jako argument przy polecaniu Biosłone koledze. Zatkało mnie kiedy stwierdził, że to z histori wiadomo, że wiek życia człowieka się wydłuża i argumentuje to postępem w medycynie.
Ogólnie od wielu lat ciągle słyszę, że kiedyś to ludzie 40 lat maksymalnie żyli a dzisiaj to nawet 100 dożywają.
No i Ci sami ludzie argumentują to postępem badań, medycyny itd.

Może mi to ktoś sprostować?
Ze wszystkiego co tutaj wyczytałem + z własnej wiedzy wiem, że medycyna i jej farmakologia szkodzi jak nic innego w przyrodzie. Więc dlaczego z biegiem lat, ludzie żyją coraz to dłużej?
« Ostatnia zmiana: 09-08-2012, 18:29 wysłane przez Szpilka » Zapisane

Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #1 : 06-08-2012, 13:15 »

Jak przeczytasz artykuł Teoria zarazkowa chorób, to znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie.
Zapisane

Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #2 : 06-08-2012, 14:31 »

Widzę, że bardzo ochoczo przystąpiłeś do reklamowania idei, którą sam dopiero niedawno odkryłeś. Może to i dobrze, ale jeśli mogę Ci coś poradzić, to wstrzymaj się trochę, pogłęb swoją wiedzę, nie tylko teoretycznie lecz zwłaszcza własną praktyką. Na razie nawet mimo dobrych chęci możesz prawdopodobnie bardziej kogoś zrazić niż przekonać, co nie jest bynajmniej zarzutem. I nie chodzi tu tylko o przyczynienie się do mniejszej popularności nurtu Biosłone -- on sam ma się dobrze -- ale o Twoje własne relacje z innymi. Wszystko ma swój czas, czasami warto poczekać.
Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.280

« Odpowiedz #3 : 07-08-2012, 16:01 »

Dzięki za radę jednak na kilka osób był to jedyny przypadek który po prostu chciał argumentu na to, jak on twierdzi, że medycyna pomaga żyć dłużej ludziom.
Póki co zachęcam tylko tych z którymi się znam bardzo dobrze. Reszcie zacznę polecać w momencie gdy pogłębię swoją wiedzę smile
Zapisane

Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #4 : 07-08-2012, 17:11 »

No i wyszedł Twój pośpiech:
Dzięki za radę jednak na kilka osób był to jedyny przypadek który po prostu chciał argumentu na to, jak on twierdzi, że medycyna pomaga żyć dłużej ludziom.
Z tego zdania wynika, że to Ty miałeś mu udowodnić, iż medycyna wydłuża życie.

Na temat długości życia masz tu: http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=23125.0
i tu: http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=21548.0
« Ostatnia zmiana: 05-02-2021, 20:20 wysłane przez Kamil » Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Opiotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomości: 510

« Odpowiedz #5 : 07-08-2012, 18:45 »

Długość życia nie zmienia się za bardzo a nawet czytając jakieś historie biblijne można stwierdzić, że skraca się.
Te 40 lat jest podawane z różnych obliczeń statystycznych np. Jagiełło (wg wiki) żył ok. 72 lata, radzę sobie poszukać z różnych okresów jakieś różne nazwiska i zobaczyć ile żyli. W średniowieczu była duża umieralność wśród noworodków i stąd wychodziła średnia życia 40 lat.
http://www.bioslone.pl/teoria-zarazkowa-chorob - tu też się znajduje wyjaśnienie w rozdziale (ostatnim) 'Medycyna a długość życia'.
Zapisane

"Czerwone mięso Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #6 : 07-08-2012, 19:14 »

W średniowieczu była duża umieralność wśród noworodków i stąd wychodziła średnia życia 40 lat.
Może zgony noworodków możnych tamtego świata były gdzieś zapisywane. Nie sądzę jednak, aby ktoś zbierał dane o zgonach niemowląt u chłopów i biednych mieszczuchów. 
Średniowiecze inne, niż nam wciskano do głów: http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=22023.0
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.280

« Odpowiedz #7 : 08-08-2012, 10:34 »

No i wyszedł Twój pośpiech:
Dzięki za radę jednak na kilka osób był to jedyny przypadek który po prostu chciał argumentu na to, jak on twierdzi, że medycyna pomaga żyć dłużej ludziom.
Z tego zdania wynika, że to Ty miałeś mu udowodnić, iż medycyna wydłuża życie.

Na temat długości życia masz tu: http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=23125.0
i tu: http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=21548.0

Um widocznie źle zbudowałem zdanie. Chodziło mi o to, że on chciał argumentu obalającego jego twierdzenie - że medycyna wydłuża życie(dzięki farmakologi, leczeniom, badaniom i tak dalej)
Kiedy obaliłem farmakologie oraz "leczenie" to dalej się upierał, że równo z biegiem lat oraz pogłębieniu wiedzy oraz coraz to bardziej zaawansowanej technologi medycyna weszła na tak wysoki poziom, że jesteśmy w stanie dzięki temu żyć coraz dłużej.

Opiotr, historia nigdy nie była moją mocną stroną dlatego też dużo na ten temat nie mogę powiedzieć. Dziękuje wam za linki, przeczytałem teorie zarazkową chorób (swoją drogą bardzo ciekawy artykuł) - teraz biorę się za następne smile
« Ostatnia zmiana: 05-02-2021, 20:20 wysłane przez Kamil » Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!