Niemedyczne forum zdrowia
24-04-2024, 07:42 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Autorytet kadry forum  (Przeczytany 22356 razy)
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.280

« : 19-08-2012, 22:41 »

 To moja mała propozycja niemająca na celu żadnego ataku czy też złych zamiarów.
 Dzięki wiedzy NLP wiadomo, że niektórzy ludzie nastawieni są na autorytet ludzi/rzeczy/źródeł jako ten najwyższy, bądź samego siebie i swoich przemyśleń jako autorytet szczytowy, najważniejszy. Dużo bardziej się ufa osobie, o której wiemy choćby podstawowe informacje czyli kilka zdań o sobie bądź osobie ze stażem. Jednak również dużo ciężej przejść z jednego stanu rzeczy (podejścia medycyny) na drugi (zasad biosłone), jeżeli w pierwszym jesteśmy wystarczająco długo.

 Jako, że pan Józef Słonecki jest autorem książek, założycielem biosłone i niewątpliwie ma przeogromną wiedzę nie ma wątpliwości i dyskusji to nie podlega, nawet ekstra uparty nie miałby się do czego doczepić chyba że w celu zbłaźnienia się.
Jednak co z resztą? Domyślam się, że to Mistrz wybiera profilaktyków, lecz na jakiej podstawie? Profilaktycy różną wiedzę mają różny staż, różną ilość godzin na forum przesiedzianych jak i postów wypisanych w różnych działach. Na forum mógłby być jakiś dział bądź temat (przyklejony) w którym każdy profilaktyk oraz ekspert mógłby napisać coś o sobie i dzięki czemu dostał ów rangę i ewentualnie w czym samego siebie poleca, na czym się naprawdę dobrze bądź perfekcyjnie zna. Niektórzy profilaktycy mają złoty medal w profilu przy "Wiedza:", a niektórzy nie mają. Czyli że mamy im bardziej ufać niż jak tym, którzy nie mają złota za wiedzę? Na pewno takie miejsce gdzie tylko profilaktycy oraz eksperci by się przedstawiali, podniosło by wiarę wielu ludzi, zwłaszcza nowych bardzo zamkniętych na propozycje i zmiany, bądź nieufnych czy też chcących mieć pewność, że dana osoba wie co pisze. Za dużo w mediach, internecie, filmach życiu i nawet bajkach medycyny. To naprawdę nie jest łatwe żeby się przełamać, zaufać znowu "następnej" formułce na zdrowie którą napotykają ludzie w swoim życiu.  

 Biosłonejczcy, jesteśmy mądrzy i inteligentni i LUDZCY biorąc zdrowie w swoje ręce i chcąc pomagać innym dojść do zdrowia. Lecz warto zauważyć, że mamy w sobie również wiele odwagi bądź jesteśmy jeszcze młodzi i nie przeżarci medycyną jak ja i wielu mi równych wiekiem, więc trwamy w drodze ku zdrowiu bez większych "ale". Jednak niektórzy potrzebują do tego więcej zaufania, że MO, ZZO, DP, KB pomogą, a od tego mają dziesiątki artykułów i książki + forum. Dla milionów to będzie czarna magia. A gdy przeczytają dział korzyści stosowania metod Biosłone + ładnie przestawionych profilaktyków oraz dlaczego ich wiedza jest godna autorytetu nie będą mieli problemów z zaufaniem a bynajmniej nie tak ogromnych. A na forum ku zdrowiu - muszą zaufać nam, ludziom, nie mają wyboru. Więc dajmy im autorytet. Najbardziej będą wierzyć profilaktykom, a jeszcze bardziej jeżeli będą mogli coś o nich wiedzieć. Poza tym, to zawsze jakoś jednoczy. A im szybciej uwolnimy ich od propagandy niszczenia życia, tym lepiej dla świata.

Co Mistrzu o tym sądzisz? Mile widziane również opinie użytkowników smile
« Ostatnia zmiana: 15-01-2016, 16:52 wysłane przez Gloria » Zapisane

Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 19-08-2012, 23:43 »

Ja nie dobieram Profilaktyków zdrowia, lecz sami Profilaktycy zdrowia sugerują, kto się wyróżnia wiedzą i kogo by chcieli mieć w swoim gronie.

Obecnie jest kilu Profilaktyków zdrowia "tymczasowych", którzy ten status mają jedynie ze względu na prace związane z założeniem fundacji Biosłone, a ów status pozwala wejść do kuchni forum, gdzie pewne sprawy techniczne są rozstrzygane. Niebawem to się zmieni i nastąpi wyraźny rozdział funkcji.

A w ogóle, Kamilu, inicjatywa bardzo mi się podoba. Lubię młodych ludzi chcących coś od siebie dać.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
scorupion
« Odpowiedz #2 : 20-08-2012, 06:59 »

Cytat
Na forum mógłby być jakiś dział bądź temat (przyklejony) w którym każdy profilaktyk oraz ekspert mógłby napisać coś o sobie i dzięki czemu dostał ów rangę i ewentualnie w czym samego siebie poleca, na czym się naprawdę dobrze bądź perfekcyjnie zna.

Całe szczęście, że napisałeś "mógłby".


Cytat
To naprawdę nie jest łatwe żeby się przełamać, zaufać znowu "następnej" formułce na zdrowie którą napotykają ludzie w swoim życiu.

Zaufanie wszędzie powinno być ograniczone. Jak to mówił Ojciec Narodów: "ufaj, ale sprawdź".
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #3 : 20-08-2012, 07:07 »

Zaufanie wszędzie powinno być ograniczone. Jak to mówił Ojciec Narodów: "ufaj, ale sprawdź".
No właśnie. My nie zabiegamy o to, żeby ktoś nam zaufał, tylko żeby otworzył umysł na wiedzę.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.280

« Odpowiedz #4 : 20-08-2012, 09:39 »

Zaufanie wszędzie powinno być ograniczone. Jak to mówił Ojciec Narodów: "ufaj, ale sprawdź".
No właśnie. My nie zabiegamy o to, żeby ktoś nam zaufał, tylko żeby otworzył umysł na wiedzę.
No tak, jednak zaufanie pomaga otwierać umysł smile
Cóż, napierać nie będę, gdyż nie taki jest mój cel. Jednak dziękuję za odpowiedzi msn-wink

Ja nie dobieram Profilaktyków zdrowia, lecz sami Profilaktycy zdrowia sugerują, kto się wyróżnia wiedzą i kogo by chcieli mieć w swoim gronie.
Dobrze wiedzieć biggrin
Zapisane

Slawekgo
*

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 03-04-2009
Wiedza:
Skąd: Poznań
Wiadomości: 349

« Odpowiedz #5 : 20-08-2012, 12:39 »

To moja mała propozycja niemająca na celu żadnego ataku czy też złych zamiarów.
 Dzięki wiedzy NLP wiadomo, że niektórzy ludzie nastawieni są na autorytet ludzi/rzeczy/źródeł jako ten najwyższy, bądź samego siebie i swoich przemyśleń jako autorytet szczytowy, najważniejszy. Dużo bardziej się ufa osobie, o której wiemy choćby podstawowe informacje czyli kilka zdań o sobie bądź osobie ze stażem. Jednak również dużo ciężej przejść z jednego stanu rzeczy (podejścia medycyny) na drugi (zasad biosłone), jeżeli w pierwszym jesteśmy wystarczająco długo.

Nie o zaufanie do profilaktyków zdrowia się nam rozchodzi. Wiedza, której autorem jest Pan Józef jest przedstawiona w sposób dostępny nawet przeciętnej osobie. Logika, jaka z tej nauki wręcz przenika do czytającego ma być fundamentem dla odbudowywanego zdrowia osoby zainteresowanej. Wiedza zawarta w książkach, na portalu zdrowia oraz tutaj na forum powinna wystarczyć by zainsprować osoby rozumne do zmiany poglądów na temat możliwości odzyskania zdrowia oraz jego późniejszego utrzymania.

Jako, że pan Józef Słonecki jest autorem książek, założycielem biosłone i niewątpliwie ma przeogromną wiedzę nie ma wątpliwości i dyskusji to nie podlega, nawet ekstra uparty nie miałby się do czego doczepić chyba że w celu zbłaźnienia się.
Jednak co z resztą? Domyślam się, że to Mistrz wybiera profilaktyków, lecz na jakiej podstawie? Profilaktycy różną wiedzę mają różny staż, różną ilość godzin na forum przesiedzianych jak i postów wypisanych w różnych działach. Na forum mógłby być jakiś dział bądź temat (przyklejony) w którym każdy profilaktyk oraz ekspert mógłby napisać coś o sobie i dzięki czemu dostał ów rangę i ewentualnie w czym samego siebie poleca, na czym się naprawdę dobrze bądź perfekcyjnie zna. Niektórzy profilaktycy mają złoty medal w profilu przy "Wiedza:", a niektórzy nie mają. Czyli że mamy im bardziej ufać niż jak tym, którzy nie mają złota za wiedzę?

Pewnie będę nudny, ale chciałbym żeby wszyscy zrozumieli. Jedyną wartością godną zaufania jest unikalna wręcz wiedza, jaką Mistrz zechciał się z nami podzielić wykorzystując wyżej opisane kanały przekazu. Jeśli pozyskanie tej wiedzy okaże się dla kogoś niewystarczające i nadal będzie tkwił w rozkroku pomiędzy Biosłone a innymi "szybkimi" sposobami powrotu do zdrowia, temu żaden profilaktyk zdrowia ani sam Pan Józef nie pomoże.
Zauważ proszę, że zasady Biosłone są naprawdę ścisle określone i zrozumiałe, lecz wymagają żelaznej konsekwencji w długofalowym działaniu. Z pewnością nie jest to droga dla każdego. To akurat wiem z własnych obserwacji. O poziomie wiedzy nie świadczą ani staż, ani też ilość godzin spędzonych na forum tylko stopień jej przyswojenia i umiejętność codziennego jej stosowania. Oczywiście, ranga profilaktyka zdrowia to dla wielu z nas wyjątkowe wyróżnienie, ale obliguje ono jednocześnie do jakości i rzetelnej weryfikacji zawartości merytorycznej pisanych odpowiedzi

Na pewno takie miejsce gdzie tylko profilaktycy oraz eksperci by się przedstawiali, podniosło by wiarę wielu ludzi, zwłaszcza nowych bardzo zamkniętych na propozycje i zmiany, bądź nieufnych czy też chcących mieć pewność, że dana osoba wie co pisze. Za dużo w mediach, internecie, filmach życiu i nawet bajkach medycyny. To naprawdę nie jest łatwe żeby się przełamać, zaufać znowu "następnej" formułce na zdrowie którą napotykają ludzie w swoim życiu.  

Ludziom zamkniętnym na nowe propozycje, zwłaszcza tak sensownie podane i przedstawione jak wiedza Biosłone, nie wróżę raczej sukcesów na naszej drodze. Miałem w swoim otoczeniu wielu, którzy potwierdzali, że wszystko rozumieją. Gdy tylko pojawiły się jakieś symptomy oczyszczania gnali przerażeni do lekarza. Jednym słowem szkoda czasu na takie działania i pracę z wątpiącymi i zamkniętymi na przyswajanie wiedzy osobnikami.

Jednak niektórzy potrzebują do tego więcej zaufania, że MO, ZZO, DP, KB pomogą, a od tego mają dziesiątki artykułów i książki + forum.

Myślę, że już wiesz - gwarancji nie dajemy. Dzielimy się wiedzą - to musi wystarczyć!

Dla milionów to będzie czarna magia. A gdy przeczytają dział korzyści stosowania metod Biosłone + ładnie przestawionych profilaktyków oraz dlaczego ich wiedza jest godna autorytetu nie będą mieli problemów z zaufaniem a bynajmniej nie tak ogromnych.

Jedyne co warto rzeczywiście opisywać to korzyści odnoszone w wyniku zdrowienia! Nie zależy nam na niczyim zaufaniu, raczej na tym, żeby inni mogli dzięki nam zaufać sobie.

A na forum ku zdrowiu - muszą zaufać nam, ludziom, nie mają wyboru.

Jedyne co mamy to właśnie wybór, choć po ostatniej zmianie ustawy dotyczącej szczepień oraz tym co wyczynia się z noworodkami po urodzeniu można ten pogląd znacząco podważyć.
To czy warto zaufać jakiejś idei, czy też grupie ludzi musi wynikać ze świadomości osoby dokonującej wyboru. Tutaj dostępna jest wiedza, za pomocą której można wpływać na swoją świadomość oraz ją doskonalić.


Więc dajmy im autorytet.

Dajemy! Jest to przecież wiedza zgromadzona i przedstawiona przez Pana Józefa

Najbardziej będą wierzyć profilaktykom, a jeszcze bardziej jeżeli będą mogli coś o nich wiedzieć.

Wierzyć profilaktykom? Cóż to ma oznaczać? To ma być zwolnienie z pracy własnej polegającej na zgłębianiu wiedzy o zdrowiu, na budowaniu spokojnego podejścia do problemów zdrowotnych w oparciu o zrozumienie procesów zachodzących w naprawianym organiźmie?
My służymy tylko pomocą, nasza wiedza jest na bieżąco weryfikowana poprzez pisane posty. Wyróżnienie za wiedzę można tak samo stracić jak i pozyskać w przypadku gdyby ktoś z profilaktyków zaczął pleść bzdury na łamach forum.
Czym się kończy bezkrytyczna wiara w to co piszą i oferują inni ludzie możemy teraz obserwować na przykładzie firmy Amber Gold. To może zbyt jaskrawy przykład, ale skłaniający do pozyskiwania wiedzy i późniejszej jej weryfikacji na własny sposób. Dla uspokojenia dodam, że Biosłone to miejsce naprawdę przyjazne człowiekowi.
« Ostatnia zmiana: 05-02-2021, 20:18 wysłane przez Kamil » Zapisane
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #6 : 20-08-2012, 12:54 »

Cytat
Na pewno takie miejsce gdzie tylko profilaktycy oraz eksperci by się przedstawiali, podniosło by wiarę wielu ludzi, zwłaszcza nowych bardzo zamkniętych na propozycje i zmiany, bądź nieufnych czy też chcących mieć pewność, że dana osoba wie co pisze.
Nie sądzę by, przedstawianie się coś dało. Mam tych samych przyjaciół od 30 lat, znają moje podejście do zdrowia i medycyny, widzą swoje choroby i moje polepszenie zdrowia, a jak byli pacjentami, tak zostali.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #7 : 20-08-2012, 13:15 »

Cytat
Na pewno takie miejsce gdzie tylko profilaktycy oraz eksperci by się przedstawiali, podniosło by wiarę wielu ludzi, zwłaszcza nowych bardzo zamkniętych na propozycje i zmiany, bądź nieufnych czy też chcących mieć pewność, że dana osoba wie co pisze.
Nie sądzę by, przedstawianie się coś dało. Mam tych samych przyjaciół od 30 lat, znają moje podejście do zdrowia i medycyny, widzą swoje choroby i moje polepszenie zdrowia, a jak byli pacjentami, tak zostali.

Moja żona idiotka, po trzech latach naocznych obserwacji (oraz przeszkadzania) stosowania mikstury i odżywiania u bardzo chorej córki, kiedy ta pozbyła się dolegliwości stwierdziła dosłownie: "samo przeszło" i nadal podtyka jej śmieciowe jedzenie, a szczególnie to zawierające gluten.
Po drugie, nie ma znaczenie czy przedstawianie coś by dało, czy nie. Nie zamierzam się nigdzie przedstawiać.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #8 : 20-08-2012, 13:39 »

Po takim (jasnym) przedstawieniu żony nikt by się nie śmiał przedstawić.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
scorupion
« Odpowiedz #9 : 20-08-2012, 13:52 »

To akurat nie ma nic do rzeczy. Miałem napisać, że z premedytacją jest złośliwym szkodnikiem i zależy jej na nieszczęściu córki? Już wolę myśleć, że to z głupoty.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #10 : 20-08-2012, 13:56 »

Kamilu, jesteś bardzo młodym człowiekiem, dlatego nie dziwią mnie Twoje twórcze propozycje. Sądzę, że gdyby profilaktycy zdrowia mieli na to ochotę, to przedstawialiby się sami, bez Twojego wyrywania do odpowiedzi. Ponieważ jednak żyjemy często w dziwnych, małych środowiskach, musimy zachować odrobinę anonimowości i prywatności. Tym bardziej, że forum jest publiczne.
Nie łudź się, nie nawrócisz milionów na właściwą drogę do zdrowia, choćbyś pękł. msn-wink
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Liwia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 38
MO: IV.2010-XII.2012 z przerwami
Wiedza:
Skąd: Gdańsk
Wiadomości: 237

« Odpowiedz #11 : 20-08-2012, 14:57 »

Cytat od: Kamil
To naprawdę nie jest łatwe żeby się przełamać, zaufać znowu "następnej" formułce na zdrowie którą napotykają ludzie w swoim życiu. 

Ci, którzy zdecydowali się na drogę Biosłone, pozostaje zaufać przede wszystkim swojemu organizmowi. To jest prawdziwa sztuka. Ciało staje się największym autorytetem, a człowiek świadomie wspiera go lub mu nie przeszkadza.

Wiedza zebrana w książkach, portalu i forum to drogowskazy, bez których łatwo byłoby się zagubić, szczególnie w obliczu dezinformacji jaka panuje na temat zdrowia w mediach i literaturze.

Profilaktycy bardziej wskazują kierunek, a (przemyślane) działanie pozostaje po stronie pytającego. Osobiście, nie chciałabym aby ktoś traktował mnie jako autorytet i z tego powodu bezmyślnie stosował się do moich sugestii. Trzeba mieć własne wyczucie.
« Ostatnia zmiana: 05-02-2021, 20:18 wysłane przez Kamil » Zapisane

Zmiany na lepsze.
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #12 : 20-08-2012, 15:42 »

Osobiście, nie chciałabym aby ktoś traktował mnie jako autorytet i z tego powodu bezmyślnie stosował się do moich sugestii. Trzeba mieć własne wyczucie.
Otóż to...
Zapisane

Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.280

« Odpowiedz #13 : 20-08-2012, 22:03 »

Jak mnie wszyscy zjechali. Heh. Zacznę się zastanawiać zanim wyskoczę z kolejną propozycją.
O wielu rzeczach nie pomyślałem.

Nie zależy nam na niczyim zaufaniu, raczej na tym, żeby inni mogli dzięki nam zaufać sobie.
To mnie przytkało. Faktycznie, zupełnie zapomniałem, że chodzi o zaufanie samemu sobie. Dziękuję za tak szczegółowe rozpisanie się. Daje wiele do zrozumienia.

Dla uspokojenia dodam, że Biosłone to miejsce naprawdę przyjazne człowiekowi.
Wiem. To mnie bardzo cieszy.

Kamilu, jesteś bardzo młodym człowiekiem, dlatego nie dziwią mnie Twoje twórcze propozycje. Sądzę, że gdyby profilaktycy zdrowia mieli na to ochotę, to przedstawialiby się sami, bez Twojego wyrywania do odpowiedzi. Ponieważ jednak żyjemy często w dziwnych, małych środowiskach, musimy zachować odrobinę anonimowości i prywatności. Tym bardziej, że forum jest publiczne.
Co do anonimowości to faktycznie, co prawda, to prawda. Byłoby to trochę nie fair kiedy ktoś nie miałby zamiaru opowiadać o sobie a by "musiał".

Nie łudź się, nie nawrócisz milionów na właściwą drogę do zdrowia, choćbyś pękł msn-wink.
Jednak czasem to jest przygnębiające, najbardziej kiedy chodzi o najbliższych. Niewątpliwie w sytuacji Scorupiona.
Jak i również kiedy ma się tą świadomość, że z medycyną ogólno-światowo i tak nie wygramy i 95% ludzi i tak będzie katowane.

Cytat
Na pewno takie miejsce gdzie tylko profilaktycy oraz eksperci by się przedstawiali, podniosło by wiarę wielu ludzi, zwłaszcza nowych bardzo zamkniętych na propozycje i zmiany, bądź nieufnych czy też chcących mieć pewność, że dana osoba wie co pisze.
Nie sądzę by, przedstawianie się coś dało. Mam tych samych przyjaciół od 30 lat, znają moje podejście do zdrowia i medycyny, widzą swoje choroby i moje polepszenie zdrowia, a jak byli pacjentami, tak zostali.
Za nic nie potrafię pojąć ich rozumowania.

Cytat od: Kamil
To naprawdę nie jest łatwe żeby się przełamać, zaufać znowu "następnej" formułce na zdrowie którą napotykają ludzie w swoim życiu. 

Ci, którzy zdecydowali się na drogę Biosłone, pozostaje zaufać przede wszystkim swojemu organizmowi. To jest prawdziwa sztuka. Ciało staje się największym autorytetem, a człowiek świadomie wspiera go lub mu nie przeszkadza.

Wiedza zebrana w książkach, portalu i forum to drogowskazy, bez których łatwo byłoby się zagubić, szczególnie w obliczu dezinformacji jaka panuje na temat zdrowia w mediach i literaturze.

Profilaktycy bardziej wskazują kierunek, a (przemyślane) działanie pozostaje po stronie pytającego. Osobiście, nie chciałabym aby ktoś traktował mnie jako autorytet i z tego powodu bezmyślnie stosował się do moich sugestii. Trzeba mieć własne wyczucie.
Brzmi niczym rzekłby to mędrzec. Rozumiem.
Co do wyczucia - też fakt. Przepraszam za mój pacjentowy (jeszcze) styl confused.
Fakt, wyglądałoby tutaj jak w przychodni - przyjdź; dostań radę; zaufaj bez namysłu; wyjdź.
Eh...
« Ostatnia zmiana: 05-02-2021, 20:19 wysłane przez Kamil » Zapisane

K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #14 : 21-08-2012, 07:17 »

Jak mnie wszyscy zjechali. Heh. Zacznę się zastanawiać zanim wyskoczę z kolejną propozycją.
O wielu rzeczach nie pomyślałem.

Eee... zwykła wymiana poglądów. O to chodzi na tym forum. Wolałbyś by wszyscy sobie przytakiwali? smile
« Ostatnia zmiana: 05-02-2021, 20:19 wysłane przez Kamil » Zapisane

Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #15 : 21-08-2012, 08:30 »

Cytat
Eee... zwykła wymiana poglądów. O to chodzi na tym forum. Wolałbyś by wszyscy sobie przytakiwali?

I zobacz. Ile wiedzy o życiu w jedną chwilkę!
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.280

« Odpowiedz #16 : 21-08-2012, 21:31 »

Eee... zwykła wymiana poglądów. O to chodzi na tym forum. Wolałbyś by wszyscy sobie przytakiwali? smile
Właśnie ciesze się, że nie jest tak, że wszyscy sobie przytakują. Chodziło mi bardziej o fakt, że nikt mnie nie poparł biggrin

I zobacz. Ile wiedzy o życiu w jedną chwilkę!

To się ceni smile
Zapisane

Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #17 : 21-08-2012, 21:35 »

Jak to - sam Józef Słonecki Cię poparł.
Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.280

« Odpowiedz #18 : 21-08-2012, 23:06 »

Jak to - sam Józef Słonecki Cię poparł.

Kurdę, źle zrozumiałem Mistrza wypowiedź. Myślałem, że podoba się Mistrzowi tylko to, że chcę coś wnieść, a nie konkretnie ten pomysł smile
Hehe, w takim razie się cieszę smile
Zapisane

Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #19 : 21-08-2012, 23:12 »

Kamilu gdzieś na naszym forum przeczytałem, że nie ma fakultetów, nie ma autorytetów. Podpisuję się pod tym zdaniem całym sobą. Ty w odróżnieniu od wielu z nas masz szansę, nie zawieść się na tych... autorytetach. Chociażby mendycznych.

Ewangelia wg św. Mateusza:
Cytat
15 Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. 16 Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia, albo z ostu figi? 17 Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. 18 Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. 19 Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. 20 A więc: poznacie ich po ich owocach.
Myślę, że Biosłone powstało na gruncie braku zaufania do autorytetów.
Moja wiedza, którą posiadam głównie z książek Pana Józefa i nielicznych obserwacji wokół siebie, jest tylko nikłym wycinkiem całej wiedzy o zdrowiu. Gdybym wiedział, że ktoś patrzy na mnie autorytatywnie, tylko dlatego, że mam plakietkę "profilaktyk zdrowia", to na pewno bym z niej zrezygnował. To olbrzymia odpowiedzialność za drugiego człowieka. Na szczęście my Biosłonejczycy wiemy, że każdy jest odpowiedzialny za siebie. I mówimy: sprawdzam. Dlatego zgłębiaj wiedzę i sprawdzaj a zaufanie miej, tylko do mądrości swego organizmu.

                                                 msn-winkPieprzyć autorytety! Pieprzyć fakultety!msn-wink

Jeszcze Ci się przedstawię. Mam wspaniałą żonę i kochane dzieciaki, mieszkam w domu i pracuję. Pracuję... przede wszystkim nad sobą. Jestem Biosłonejczykiem.
« Ostatnia zmiana: 12-04-2013, 14:01 wysłane przez Whena » Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!