Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 19:09 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Witamina C a cholesterol i miażdżyca  (Przeczytany 11013 razy)
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.280

« : 25-08-2012, 15:10 »

Biosłonejczycy szukam już drugą godzinę na forum linku do strony gdzie było po części obrazkami wyjaśnione, dlaczego i po co jest cholesterol w organizmie (w naprawianiu uszkodzonych żył i tętnic) i że warto spożywać witaminę C ponieważ dzięki niej naprawimy sobie tętnice i że podczas naprawiania na pewno podwyższy się ilość cholesterolu we krwi, ponieważ witamina C będzie go "wypłukiwać" z tętnic i uzupełniać "sobą" i na temat kwasu tłuszczowego omega 3 też tam było (na obrazkach jedynie) i znaleźć nie mogę a tydzień temu historię czyściłem Smutny.
To był link do innej strony, na tym forum i nie pamiętam przez kogo podany Smutny.

No chyba, że jakiś inny znacie artykuł gdzie jest udowodnione, że witamina C pomaga przy miażdżycy i że zapobiega confused.
« Ostatnia zmiana: 13-01-2016, 10:16 wysłane przez Gloria » Zapisane

Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #1 : 25-08-2012, 17:41 »

Nie znam strony, o którą pytasz, ale może lepiej poczytać http://www.bioslone.pl/profilaktyka-zdrowotna/cholesterol-a-inne-przeciwutleniacze
« Ostatnia zmiana: 25-08-2012, 17:49 wysłane przez Kalina » Zapisane
Solan
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 31
MO: 1.08.2008
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 233

« Odpowiedz #2 : 25-08-2012, 17:54 »

Nie znam strony, o którą pytasz, ale może lepiej poczytać http://www.bioslone.pl/profilaktyka-zdrowotna/cholesterol-a-inne-przeciwutleniacze

I jeszcze to: http://www.bioslone.pl/obalanie-mitow/odzyskiwanie-witaminy-c
Zapisane

Piszemy "naprawdę", a nie "na prawdę"!
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.280

« Odpowiedz #3 : 25-08-2012, 20:10 »

Cóż, szkoda, może kiedyś wpadnę na tę stronę. Obydwie podane przez was strony już przeczytałem. Dziękuję za chęć pomocy smile
Zapisane

Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #4 : 25-08-2012, 21:12 »

A jak znajdziesz ten link, to go wklej w tym wątku, jeśli możesz, ponieważ też mnie interesuje ten wątek.
Zapisane
Agata
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomości: 540

« Odpowiedz #5 : 25-08-2012, 21:15 »

szukam linku do strony gdzie było wyjaśnione, że warto spożywać witaminę C ponieważ dzięki niej naprawimy sobie tętnice i że podczas naprawiania na pewno podwyższy się ilość cholesterolu we krwi, ponieważ witamina C będzie go "wypłukiwać" z tętnic i uzupełniać "sobą"

Wątpię, żeby na forum było o tym, że warto spożywać jakąkolwiek witaminę, bo nikt tu już raczej w suplementy (które przecież są lekami) nie wierzy. Mistrz wszystko wyjaśnił na ten temat i skutecznie przestrzegł przed ich braniem. Jedynym suplementem, jakim są zainteresowani Biosłonejczycy jest koktajl błonnikowy (dla niektórych na moment jest potrzebny jeszcze magnez w tabletkach, ale już wielu radzi sobie i bez tego).
Podejrzewam, że temat był poruszony przez jakiegoś "pacjenta" i teraz Moderatorzy go usunęli, by osoby mające skłonności do pobieżnego czytania i nie zastanawiania się nad tym, co przeczytali, nie mieli jeszcze większego mętliku w głowie (co jak widać i tak się nie udaje). Na początku lepiej jest więcej czytać, a mniej pisać, wątpliwości zaczną rozwiewać się same, bo naprawdę na tym forum było już poruszone WSZYSTKO.


Cóż, szkoda, może kiedyś wpadnę na tę stronę.

Obyś wpadł na nią dopiero wtedy, jak już ogarniesz ogólną wiedzę. Bo zaraz potem możesz wpaść na to, że witamina C nie wystarczy i trzeba zażywać kolejne tabletki.

« Ostatnia zmiana: 05-02-2021, 20:15 wysłane przez Kamil » Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.280

« Odpowiedz #6 : 25-08-2012, 21:20 »

Ale Agata, tam nie było napisane na zasadzie "brać i to obowiązkowo!". Artykuł w 99% przedstawiał jak to się dzieje, że witamina C naprawia nasze tętnice. Dlaczego jest ważna w naszym organizmie i ładnie obrazkami przedstawione jak to się dzieje, że mamy miażdżyce przez uszkodzone żyły i dlaczego dostajemy zawału między innymi dlatego, bo mamy niedobory witaminy C (np. kiedy nie przyjmujemy produktów z witaminą C przez lata, albo bardzo sporadycznie). Chcę tego dla samej wiedzy. Chciałem to przeczytać na spokojnie później. Zapomniałem wziąć to z historii confused.
I to był post w środku jakiegoś tematu.

A jak znajdziesz ten link, to go wklej w tym wątku, jeśli możesz, ponieważ też mnie interesuje ten wątek.

Podam. 
« Ostatnia zmiana: 05-02-2021, 20:57 wysłane przez Kamil » Zapisane

Agata
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomości: 540

« Odpowiedz #7 : 25-08-2012, 21:28 »

Dlaczego mamy miażdżycę? Dlaczego dostajemy zawał? Dlaczego mamy niedobory witaminy C? Wszystko to ma jedną (oczywistą) przyczynę. Tylko, że Ty masz już wielki mętlik.

Kiedyś planowano, by Początkujący nie mogli pisać przez parę tygodni od zalogowania na forum, po to, by nie ekscytowali się własnymi postami i ich ilością, tylko, by mieli czas na zapoznanie się z treścią portalu i forum. To był dobry pomysł, ale nie doszedł do skutku.
Kamilu, najlepiej jak zaczniesz od początku i podejdziesz do sprawy zdrowienia bez gmatwania.
 
Zapisane
Scarlet
« Odpowiedz #8 : 10-09-2012, 07:49 »

Dlaczego mamy miażdżycę? Dlaczego dostajemy zawał? Dlaczego mamy niedobory witaminy C? Wszystko to ma jedną (oczywistą) przyczynę. Tylko, że Ty masz już wielki mętlik.

Kiedyś planowano, by Początkujący nie mogli pisać przez parę tygodni od zalogowania na forum, po to, by nie ekscytowali się własnymi postami i ich ilością, tylko, by mieli czas na zapoznanie się z treścią portalu i forum. To był dobry pomysł, ale nie doszedł do skutku.
Kamilu, najlepiej jak zaczniesz od początku i podejdziesz do sprawy zdrowienia bez gmatwania.
 
        Agatko - jestem na tym forum po b. długiej przerwie i nie odważyłabym się pisać, zanim nie przeczytam wszystkiego i nie "przetrawię". Jest tu tyle cennych wiadomości - tylko czytać, czytać i uczyć się do innych. To logika i pokora nakazuje, aby wpierw osiągnąć pewien poziom wiedzy, a później wypowiadać się, chyba, że chcemy zasięgnąć konkretnej rady i nie możemy znaleźć odpowiedzi na problem. Ale myślę, że Kamil już dużo wie, a zadając pytanie szuka pomocy w "odświeżeniu" wiedzy wcześniej przeczytanej. To wspaniałe, że jest takie forum.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!