Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 09:31 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Laokoonowe subiektywne obiekcje o occie jabłkowym  (Przeczytany 91958 razy)
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« : 01-09-2012, 14:05 »

Nie bez przyczyny ocet jest nie do przełknięcia. Kwas to kwas i normalnie nikt czegoś takiego do ust nie bierze. Ocet jest niebezpieczny dla zdrowia. Szczególnie bez oleju. Kto pomimo tego że jego organizm ewidentnie odrzuca ocet, wbrew logice pije go ten sam siebie naraża na niebezpieczeństwo. Przy dłuższym stosowaniu (i w zależności od rodzaju odżywiania) może całkiem rozwalić zdrowie - na amen.

Oczywiście jeśli raz czy dwa wypijemy to jeszcze nie tragedia. Nie ma jednak takiej potrzeby aby stosować ocet zamiast aloesu. Aloes jest tu w zupełności wystarczający i nie ma potrzeby szukania żadnych substytutów. Owszem są jeszcze inne substytuty ale najlepiej dla bezpieczeństwa nic nie kombinować.

Odradzam wszystkim stosowanie octu zamiast aloesu.
A nawet surowo przestrzegam.

Uważam również że ocet powinien być czym prędzej usunięty z poradnika jako alternatywa dla aloesu.

Co zaś się tyczy innego zastosowania octu, np. powerdrinki to można je pić, to znaczy jeśli do octu dodamy odpowiednią ilość równoważącego miodu. Picie powerdrinków nie jest jednak konieczne aby uzyskać zdrowie.

Jeśli chodzi o inne zastosowania octu to również byłbym ostrożny, nawet jeśli stosujemy go zewnętrznie to bez szaleństwa. Wszystko z umiarem i wedle rozsądku. Jeśli dodajemy odrobinę do surówki dla wyrównania smaku to nie ma strachu. Bowiem alkalia surówki zrównoważą kwas octu.

Jeżeli ktoś chce w occie doszukiwać się jakiegoś super sposobu na wszystko to niech zapomni. Trzeba dać sobie czas i odpowiednio się odżywiać. Właściwa profilaktyka jest wszystkim. Nie należy nic ponaglać, organizm sam wie co ma robić. Ważniejsze jest odstawienie glutenu i zmiana swojego menu żywieniowego.
« Ostatnia zmiana: 01-09-2012, 14:30 wysłane przez Laokoon » Zapisane
Agata
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomości: 540

« Odpowiedz #1 : 01-09-2012, 14:33 »

Ale przecież nikt tu nie pije octu spirytusowego (ja czasem takowy używam do sprzątania). Ocet jabłkowy jest mniej kwaśny od cytryny, więc nieładnie tak ludzi straszyć kwasem smile. Poza tym nikt nie wymyślił lepszej nazwy na ten sfermentowany soczek z jabłek, więc ostał się jako "ocet" - by straszyć swą nazwą niedoinformowanych smile
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #2 : 01-09-2012, 14:34 »

Skąd masz Lakoon te informacje? Jakieś uzasadnienie?

Poza tym nikt nie wymyślił lepszej nazwy na ten sfermentowany soczek z jabłek, więc ostał się jako "ocet" - by straszyć swą nazwą niedoinformowanych smile

Może dlatego, że to jest ocet jabłkowy, a nie sfermentowany soczek jabłkowy.
« Ostatnia zmiana: 01-09-2012, 14:38 wysłane przez Scorupion » Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #3 : 01-09-2012, 14:35 »

Ja nie mówię o occie spirytusowym, ja mówię właśnie o jabłkowym. Owszem jego kwasowość może być różna, a może w ogóle ktoś nie stosuje w ogóle octu tylko taki niedorobiony ocet (słodkawy). Kiedy ja robiłem ocet to zawsze wychodził mi dość kwaśny. Taki jak kupny (naturalny). I o takim occie mówię. Nie ma potrzeby stosowania octu w miejsce aloesu.
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #4 : 01-09-2012, 14:37 »

Skąd masz te informacje? Jakieś uzasadnienie?

Te informacje mam przede wszystkim z doświadczenia i skonfrontowane z innymi przypadkami oraz co najważniejsze z rozsądkiem i z naturą.

Kiedyś przestrzegano gdzieś przed piciem octu na podstawie przypadków w ktorych ten ocet zniszczył komuś zdrowie. Ktoś tłumaczył że to ocet spirytusowy jest taki groźny. Nic bardziej mylnego. Ten naturalny ocet jest podobnie niebezpieczny. Nie ze względu na swój skład ale ze względu na kwasowość.

Nie ma potrzeby pytać. Po prostu dla bezpieczeństwa należy postawić grubą linię za którą lepiej nie wychodzić i nie używać octu w miksturze. Co zaś tyczy się w ogóle stosowania to oczywiście można ale rozsądnie. Można sobie wypić powerdrinka zrównoważonego miodem, można dodać octu do surówki dla delikatnego wyostrzenia smaku, ale to już jest zupełnie co innego.
« Ostatnia zmiana: 01-09-2012, 14:40 wysłane przez Laokoon » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #5 : 01-09-2012, 14:40 »

Cytat
Te informacje mam przede wszystkim z doświadczenia i skonfrontowane z innymi przypadkami oraz co najważniejsze z rozsądkiem i z naturą.

Póki co, moje doświadczenia kłócą się z twoimi.
Zapisane
Lavenda22
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 34
MO: 9.07.2011, z przerwami
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 375

« Odpowiedz #6 : 01-09-2012, 14:42 »

Cytat
Te informacje mam przede wszystkim z doświadczenia i skonfrontowane z innymi przypadkami oraz co najważniejsze z rozsądkiem i z naturą.

Możesz rozwinąć temat?
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #7 : 01-09-2012, 14:43 »

Cytat
Te informacje mam przede wszystkim z doświadczenia i skonfrontowane z innymi przypadkami oraz co najważniejsze z rozsądkiem i z naturą.

Póki co, moje doświadczenia kłócą się z twoimi.

W jaki sposób się kłócą?

Ja nie mówię że nie można pić octu, że zaraz ci się coś stanie. Ja mówię o tym że kwas to kwas i systematyczne jego stosowanie może być niebezpieczne. Tak naprawdę nie wiesz co się dzieje w organizmie kiedy pijesz ocet.

Tak czy inaczej ten ocet jako kwas działa niedobrze na organizm i w pewnych przypadkach, szczególnie kiedy odżywiamy się ubogo alkalicznie może poważnie zaszkodzić. To nie jest li tylko moje zdanie, to są fakty. No i nie ma potrzeby stosowania octu do mikstury. Podobnie rzecz miała się z propolisem. Też działał i można go stosować, ale nie jest to dobry pomysł.

Aloes jest tu w zupełności wystarczający. Aloes nie niesie ze sobą takiego niebezpieczeństwa. A ocet nie daje znowu jakichś wielkich szczególnych efektów których nie dałoby się uzyskać przy pomocy cytryny i aloesu.
« Ostatnia zmiana: 07-09-2012, 10:14 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Lavenda22
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 34
MO: 9.07.2011, z przerwami
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 375

« Odpowiedz #8 : 01-09-2012, 14:45 »

Cytat
To nie jest li tylko moje zdanie, to są fakty.

To są na razie same ogólniki. Znasz konkretne osoby, którym ocet zaszkodził? Jeśli tak, to w jaki sposób?
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #9 : 01-09-2012, 14:46 »

Cytat
To nie jest li tylko moje zdanie, to są fakty.

To są na razie same ogólniki. Znasz konkretne osoby, którym ocet zaszkodził? Jeśli tak, to w jaki sposób?

Jakie ogólniki? Wszystko jest ogólnikiem jeśli chodzi o profilaktykę.
Tak znam konkretne osoby i przypadki którym to zaszkodziło i to bardzo poważnie, rozwaliło im organizm na amen. Sprawa jest bardzo prozaiczna. Człowiek normalnie nie wypije octu, odrzuca go od niego. Ocet jest np. bardziej szkodliwy od wódki. Ocet ściąga i działa na delikatne trzewia bardzo silnie.

Dlatego po skonfrontowaniu mojej wiedzy na ten temat zabieram w ogóle głos i piszę o tym.
« Ostatnia zmiana: 01-09-2012, 14:49 wysłane przez Laokoon » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #10 : 01-09-2012, 14:48 »

I ukrywałeś tą wiedzę aż do dzisiaj?
Zapisane
Lavenda22
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 34
MO: 9.07.2011, z przerwami
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 375

« Odpowiedz #11 : 01-09-2012, 14:49 »

Skąd pewność, że to właśnie ocet zawinił?
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #12 : 01-09-2012, 14:57 »

Skąd pewność, że to właśnie ocet zawinił?

Z doświadczenia po pierwsze, a po drugie z potwierdzenia przez inne przypadki.

Stąd że ocet był wymieniany jako ten czynnik który w każdym przypadku wystąpił. Napisałem przecież że jak wypijesz raz czy drugi to jeszcze nie tragedia. Jeśli się odpowiednio odżywiasz i neutralizujesz wpływ octu to też nie musi nic się dziać, ale w niektórych przypadkach może to się skończyć tragicznie. Wszystko zależy od innych czynników. Od tego jak się odżywiasz i ile twój organizm jest w stanie wytrzymać. Od tego jak kwaśny jest twój ocet...

Dlatego ocet należy zawsze równoważyć czymś słodkim. I dlatego napisałem że powerdrinki są ok, dodanie odrobiny octu do surówki też. Ale w tych wypadkach ocet jest zawsze równoważony. Poza tym nie ma potrzeby stosowania octu. Jeśli chcemy dbać o stan jelit to aloes jest tutaj najwłaściwszy.

Co innego jest wypijanie dwóch łyżeczek octu w szklance wody a co innego wypijanie łyżeczki czy łyżki octu na czczo codziennie przez jakiś okres czasu.

Po prostu z octem należy uważać i najlepiej w formie mikstury dać sobie spokój.


I ukrywałeś tą wiedzę aż do dzisiaj?

A co to ma za znaczenie czy ukrywałem czy nie? Dałem się nabrać różnym mądrym opisom które stwierdzały że naturalny ocet nie jest tak szkodliwy jak spirytusowy. A szkodliwość spirytusowego octu jest dosyć dobrze znana. Okazuje się że nie chodzi tu tylko o fakt że spirytusowy jest pozbawiony wszelkich minerałów (jest czysty) ale o to że jest to kwas. I jako kwas jest niebezpieczny.

Jak się zastanowię to być może podam przepis na inny alternatywny sposób do octu i aloesu. I ten przepis jest pewny bo stosowany od wieków i nie ma niebezpieczeństwa takiego jak w przypadku octu. Ale to w zasadzie też jest zbędne ponieważ aloes plus właściwa profilaktyka jest wystarczająca. Po co wymyślać coś innego skoro jest wypróbowany i pewny sposób. I jest on wystarczający.
« Ostatnia zmiana: 01-09-2012, 15:02 wysłane przez Laokoon » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #13 : 01-09-2012, 15:01 »

Ciekawe co piszesz w zestawieniu z moim dwumiesięcznym już wypijaniem codziennie szklanki wody z dwoma łyżkami octu jabłkowego.
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #14 : 01-09-2012, 15:04 »

Ciekawe co piszesz w zestawieniu z moim dwumiesięcznym już wypijaniem codziennie szklanki wody z dwoma łyżkami octu jabłkowego.

Ciekawe Scorupion to jest to że ty nie czytasz tego co ja napisałem. Ja nie napisałem że wypijanie dwóch łyżeczek na szklance wody jest niebezpieczne. Bo aż tak nie jest. Ja napisałem że stosowanie octu do mikstury jest bardzo niewskazane ze względu na jego właściwości. Nie dostrzegasz różnicy?

Nie wydaje mi się że twoje dwumiesięczne wypijanie octu na szklance wody mogło jakoś wyraźnie zaszkodzić. Ale w tym rzecz że spożywanie octu nie daje od razu objawów, dopiero po jakimś czasie pojawia się problem który nie jest już do powstrzymania.
« Ostatnia zmiana: 01-09-2012, 15:05 wysłane przez Laokoon » Zapisane
Lavenda22
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 34
MO: 9.07.2011, z przerwami
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 375

« Odpowiedz #15 : 01-09-2012, 15:05 »

Cytat
Z doświadczenia po pierwsze, a po drugie z potwierdzenia przez inne przypadki.

Nadal nie podałeś żadnych konkretów. Co złego(konkretnie) Ci ocet 'zrobił'? Będę drążyć temat, bo wyprodukowałam już kilka litrów octu, nastawiłam kolejne słoiki i mam zamiar go używać zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie.
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #16 : 01-09-2012, 15:07 »

Cytat
Z doświadczenia po pierwsze, a po drugie z potwierdzenia przez inne przypadki.

Nadal nie podałeś żadnych konkretów. Co złego(konkretnie) Ci ocet 'zrobił'? Będę drążyć temat, bo wyprodukowałam już kilka litrów octu, nastawiłam kolejne słoiki i mam zamiar go używać zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie.

Co to ma do rzeczy że nastawiłaś kilka litrów octu?
Zrobisz jak zechcesz.
Ja odradzam stanowczo używanie octu do mikstury, ale ja nie jestem jej twórcą i nie jestem też za nikogo odpowiedzialny. Ja tylko dzielę się swoim doświadczeniem i wiedzą. Co kto zrobi to jego sprawa.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #17 : 01-09-2012, 15:08 »

Wiesz co? Abstrahując od octu, gdybym miał uwierzyć w coś co piszesz, sprawdziłbym to najpierw dziesięć razy.
Zapisane
Lavenda22
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 34
MO: 9.07.2011, z przerwami
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 375

« Odpowiedz #18 : 01-09-2012, 15:09 »

Cytat
Ja tylko dzielę się swoim doświadczeniem i wiedzą.

No właśnie nie do końca. Zapytałam co najmniej trzy razy, jaką szkodę Ci ocet jabłkowy wyrządził, ale nie dostałam odpowiedzi.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #19 : 01-09-2012, 15:14 »

Ocet jest niebezpieczny dla zdrowia. Szczególnie bez oleju.

Cytat
Ja nie napisałem że wypijanie dwóch łyżeczek na szklance wody jest niebezpieczne. Bo aż tak nie jest. Ja napisałem że stosowanie octu do mikstury jest bardzo niewskazane ze względu na jego właściwości. Nie dostrzegasz różnicy?

Chciałbyś się zdecydować?
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!