Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 19:48 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Majonez i żywność z puszek  (Przeczytany 17085 razy)
allveryfine
« : 02-01-2008, 12:51 »

dzień dobry,

Mam do Was wszystkich pytania.
1) od jakiegoś czasu nie używam majonezu (kupnego) i trochę mi go brakuje. Chciałbym zrobić swój, ale troszkę obawiam się salmonelli. Czy według Was zagrożenie jest duże? czy jest jakakolwiek metoda, o której nie wiem, ochrony przed tą paskudną chorobą? I w końcu, czy ewentualne ryzyko nie jest gorsze od tego świństwa dostępnego w sklepach?

2) od dość dawna już nie jadam również konserw, szczególnie mówię tu o rybnych. Czy WY (jednak) pozwalacie sobie co jakiś czas chociażby na taką konserwowo-rybną przekąskę, czy bezwzględnie, waszym zdaniem, należy unikać tego typu produktów

z góry dziękuję za odpowiedź
Zapisane
Pablo
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 21-08-2006
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 386

« Odpowiedz #1 : 02-01-2008, 13:18 »

Przepis na domowy majonez znajdziesz tutaj → http://forum.bioslone.pl/index.php/?topic=1803.0

Cytat od: allveryfine
troszkę obawiam się salmonelli
Cytat od: allveryfine
czy jest jakakolwiek metoda, o której nie wiem, ochrony przed tą paskudną chorobą?
Tak - mikstura oczyszczająca.

Cytat od: allveryfine
Czy WY (jednak) pozwalacie sobie co jakiś czas chociażby na taką konserwowo-rybną przekąskę, czy bezwzględnie, waszym zdaniem, należy unikać tego typu produktów
Do konserw jakoś nigdy nie miałem przekonania. Znalazłem też w archiwum wypowiedź doktora Janusa na ten temat.

Cytat od: Andrzej Janus
Proszę raczej unikać produktów puszkowanych. Zawierają utleniony olej oraz substancje konserwujące. Niekiedy puszki poddaje się w celu wysterylizowania - kobaltowaniu.
12.01.2007, 19:35:27
« Ostatnia zmiana: 18-06-2016, 13:13 wysłane przez ArtComp » Zapisane
allveryfine
« Odpowiedz #2 : 02-01-2008, 20:12 »

Dziękuję za odpowiedź.
Ja podobnie nigdy za konserwami tego typu nie przepadałem, poza jedną pozycją - makrela w sosie pomidorowym, i to też nie każdej firmy. No cóż, chyba jedna podaruje sobie spożywanie tego produktu.
Mam jeszcze jedno pytanie przy okazji, jeśli mogę. Czy Ty Pablo jadasz wieprzowinę?
Zapisane
Pablo
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 21-08-2006
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 386

« Odpowiedz #3 : 03-01-2008, 08:26 »

Cytat od: "allveryfine"
Czy Ty Pablo jadasz wieprzowinę?

Co prawda Twoje pytanie nijak się ma do tematu majonezu i żywności z puszek, ale wyjątkowo odpowiem msn-wink
Wieprzowina to dla mnie, obok jajek i ryb, podstawowe źródło białka. Mam sprawdzonego gospodarza, u którego ubijałem niedawno świnkę. Tak więc na brak mięska w chwili obecnej nie narzekam. Mniam, mniam
Zapisane
allveryfine
« Odpowiedz #4 : 03-01-2008, 13:04 »

Serdecznie Ci Pablo dziękuję.
Otóż widzisz, ja od jakiegoś czasu zrezygnowałem również z tego rodzaju mięsa. Prawdopodobnie stało się tak na skutek przeczytania "czegoś", nawet dokładnie nie wiem czego, a odkąd zacząłem czytać różne artykuły, opracowania, i fora internetowe to iście w głowie zaczęło się mi lasować  biggrin . W każdym razie, myślę, że warto może jednak było by wrócić do tego mięska, chociaż co jakiś czas.

Gorąco pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi.
Zapisane
Jawor
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 82
MO: 2006-02-01 do 15.04.2012 i od 15.01.2013 do 13.06.2014
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #5 : 08-03-2008, 09:14 »

Ciekawi mnie czy majonez (własnej roboty też) ma własności odżywcze produktów użytych do jego wytworzenia czy ma zupełnie inne nowe ? Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
Zapisane
Stagger
« Odpowiedz #6 : 28-01-2009, 17:08 »

Witam...Zastanawiam sie powaznie nad zrobieniem tego "domowego" majonezu, ale...na ile będzie miał smak ulubionego przeze mnie Kieleckiego? Da sie choc troszke "podejść" ten smak? 
Zapisane
Franka
« Odpowiedz #7 : 29-01-2009, 15:16 »

Taki dobry jak kielecki nie będzie! Będzie lepszy!! biggrin
Zapisane
Stagger
« Odpowiedz #8 : 30-01-2009, 10:35 »

Poważnie? Z tego przepisu co powyżej?  msn-wink
Zapisane
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #9 : 30-01-2009, 22:00 »

Cytat
Nie wiem jaki jest przepis załączony przez Pabla, bo nie mogę otworzyć tej strony

Już działa http://forum.bioslone.pl/index.php/?topic=1803.0
« Ostatnia zmiana: 18-06-2016, 13:14 wysłane przez ArtComp » Zapisane

Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #10 : 30-11-2011, 19:47 »

Puszki  na żywność są pokrywane żywicą epoksydową, omijajmy jedzenie z puszek: - http://wolnemedia.net/wiadomosci-ze-swiata/jedzenie-z-puszek-zrodlem-bisfenolu-a/
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!