Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 21:17 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Torbiele piersi  (Przeczytany 141134 razy)
Sasima
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.01.2012
Skąd: Katowice
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #20 : 27-09-2012, 19:59 »

Dzięki Beza, poczytam książkę. Ja teoretycznie to wiem, ale czasem gorzej z praktyką. Co do piersi Agnieszko, to one nie tylko bolą, to ból z rozpierania, ale są boleśnie twarde. Jak pisałam zrobił się "luz" taki malutki, ale to znaczy, że jest lepiej. Gorączki nie mam, tylko boli i rozpiera. Pierś twarda jak kamień. Będę musiała uporać się z torbielami, bo po biopsji jedna torbiel ma grubsze ściany, co oznacza, że może się wg. lekarzy uzłośliwić, dlatego się usuwa w całości a nie aspiruje płynu.
W każdym razie jest lepiej, więc nie panikuje.
Tylko tej kapusty nie umiem tak zbić, żeby się choć trochę nie podziurawiła. Robiłam już łyżką, ubijałam mocniej, słabiej, ale i tak przecieka mi na drugą stronę kapusty.
Zapisane
Beza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 559

« Odpowiedz #21 : 27-09-2012, 20:02 »

Nie przejmuj się, w jednym miejscu się przebije a w drugim nie. Grunt, że nastąpiła poprawa i z dnia na dzień będzie coraz lepiej.
Zapisane

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami." C.K.Norwid
Sasima
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.01.2012
Skąd: Katowice
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #22 : 28-09-2012, 08:39 »

Dziś pierś jest mniej obolała i i mniej twarda. Widać kapusta działa. Jednak na pewno robię to źle. Nałożyłam kapustę na całą noc i ani nie wyschła, ani nie pachniała skwaszoną, jak pisało w przygotowaniu. Byłą tylko trochę zwiędnięta. Wygląda na to, że nie rozbiłam jej dostatecznie dobrze, ale nie bardzo się dało, bo już przeciekało na drugą stronę.
Zastanawia mnie czy coś ta kapusta pomoże na same torbiele. Tak jest napisane w podręczniku, na portalu o okładach z kapusty. Ciekawa jestem, czy komuś z was udało się pozbyć torbieli jakimiś naturalnym metodami.
W sumie mam te torbiele odkąd pamiętam, ale były małe, pojawiały się i znikały. Z tego co wiem może być przyczyną zaburzeń hormonalnych, bo takie miałam. Teraz może wejdę w okres menopauzy i one wtedy też się uaktywniają pod wpływem wahań hormonalnych. Wiem, że są przyczyną toksemii, ale sprawa hormonów odgrywa niemałą rolę.
Jednak te torbiele zajmują ok. 8 cm więc to sporo.
« Ostatnia zmiana: 11-10-2012, 20:42 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #23 : 28-09-2012, 18:50 »

Cytat
Byłą tylko trochę zwiędnięta.
Kapusta nie wysycha, bo nie masz wysokiej gorączki.
Weź pod uwagę, że pijesz MO i KB - to również są naturalne metody prowadzące do zdrowia. Kapusta to jedynie dodatek.
'Podłoże hormonalne' również pęknie pod wpływem dobrego, biosłonejskiego stylu życia.   
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Agnieszka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.11.2009, DP i KB 01.01.2010
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 690

« Odpowiedz #24 : 29-09-2012, 19:32 »

Sasima, a jak u Ciebie zatoki? Stosowałaś kiedyś zakraplanie nosa alocitem lub solą fizjologiczną? (Coś czuję, że Asia mnie zaraz pogoni... smile ) Pytam, bo mam pewne podejrzenia.
Zapisane

Aga smile mama Mateuszka (11 l.), Jasia (8 l.) Mareczka (6 l.), Oli (4 l.) i Łukaszka (2 l.)
Sasima
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.01.2012
Skąd: Katowice
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #25 : 30-09-2012, 18:43 »

Agnieszko, nie choruję na zatoki. Nie mam nawet katarów, które się przedłużają. Kiedyś zakrapiałam nos solą fizjologiczną a nawet Akatarem. Mam natomiast silne migreny. Może być też problem tarczycy. Miałam usuwane wole guzowate wraz z częścią tarczycy. Mam niewielką niedoczynność i przyjmuje od niedawna Euthyrox. Nawet myślałam, że to może być powiązane. Torbiele mam od lat, ale mniejsze, natomiast teraz mega wielkie. Po kilku dniach jest już lepiej nie ma obrzmienia, ale torbiele są. Cały czas robię okłady i w dzień i w na noc.
Będę okładać jeszcze z tydzień. Może coś pomoże na same torbiele.
« Ostatnia zmiana: 30-09-2012, 18:45 wysłane przez Sasima » Zapisane
Agnieszka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.11.2009, DP i KB 01.01.2010
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 690

« Odpowiedz #26 : 30-09-2012, 20:58 »

Tak trzymaj. Czemu nie spróbujesz siemienia?
Zapisane

Aga smile mama Mateuszka (11 l.), Jasia (8 l.) Mareczka (6 l.), Oli (4 l.) i Łukaszka (2 l.)
Sasima
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.01.2012
Skąd: Katowice
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #27 : 01-10-2012, 07:08 »

Ja nie masuję piersi, bo to nie zastój mleka, więc wydaje się bez sensu.
Agnieszko pisałaś, żeby przemywać siemieniem lnianym, może dla zastoju przemywanie pomaga, ale dla torbieli, które są w torebce chyba samo przemywanie nie pomoże. Okładu siemienia trochę boję się robić, bo to chyba nie sprawdzone.
Nie wiem tez na ile jeszcze jest w stanie pomóc kapusta, bo w nocy ściągnęłam jeszcze mokrą, w ogóle się sok nie wchłonął, pierwszy raz tak się stało. Ale będę jeszcze próbować.
Wygląda na to, że stan zapalny przeszedł a zostały same torbiele.

Znalazłam też takie informacje na temat torbieli. Ponieważ są duże muszę coś z nimi zrobić.
Zrobię taka kurację i dam znać czy coś się zmieniło. Może komuś się przyda. To jest na odtoksycznienie piersi.
Guzy i torbiele piersi
 
Maść z żółtego tulipana. Korę brzozy oczyścić z kawałków drewna i spalić na popiół. Żółty tulipan, kwitnący ale jeszcze w pąku, wyrywamy w całości. Usuwamy tylko korzenie gdyż są trujące. Pozostałą część tulipana , po oczyszczeniu, kroimy ukośnie zarówno cebulę jak i łodygę, liście i kwiat. Rozcieramy na jednorodną masę, mieszamy z popiołem kory brzozy w proporcji 1:1, konserwujemy spirytusem do konsystencji gęstej śmietany. Tak przygotowany lek można przechowywać przez 20 lat. Powinien być on obecny w każdym domu. Miał zastosowanie w czasach istnienia Cesarstwa Rzymskiego w celu usuwania odłamków u legionistów. Wokół obozowisk uprawiano żółte tulipany.
Olej z rącznika (rycynowy) lekko podgrzać i nasączyć nim lnianą ściereczkę. Nałożyć na piersi, przykryć flanelą. Całość zabezpieczyć folią przed ubrudzeniem pościeli. Kurację można prowadzić seriami po pięć kolejnych nocy. Dwie noce przerwy i znów 5 nocy kuracji i 2 noce przerwy - do skutku. Najczęściej leczenie trwa 3 tygodnie.
« Ostatnia zmiana: 22-04-2013, 11:40 wysłane przez Whena » Zapisane
Agnieszka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.11.2009, DP i KB 01.01.2010
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 690

« Odpowiedz #28 : 01-10-2012, 10:57 »

Co do oleju rycynowego, czytałam, że jest dobry na oczyszczanie wątroby. Rano, po zdjęciu takiego kompresu, o którym pisałaś, należy od razu przemyć skórę wodnym roztworem sody oczyszczonej (pół łyżeczki sody na pół szklanki ciepłej wody), następnie umyć mydłem i wodą.
Piszą, że na skórze znajdują się toksyny i trzeba się ich w ten sposób pozbyć.
Zapisane

Aga smile mama Mateuszka (11 l.), Jasia (8 l.) Mareczka (6 l.), Oli (4 l.) i Łukaszka (2 l.)
Beza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 559

« Odpowiedz #29 : 01-10-2012, 11:44 »

Maść z żółtego tulipana. Korę brzozy oczyścić z kawałków drewna i spalić na popiół. Żółty tulipan, kwitnący ale jeszcze w pąku, wyrywamy w całości. Usuwamy tylko korzenie gdyż są trujące. Pozostałą część tulipana , po oczyszczeniu , kroimy ukośnie zarówno cebulę jak i łodygę, liście i kwiat. Rozcieramy na jednorodną masę, mieszamy z popiołem kory brzozy w proporcji 1:1, konserwujemy spirytusem do konsystencji gęstej śmietany. Tak przygotowany lek można przechowywać przez 20 lat. Powinien być on obecny w każdym domu. Miał zastosowanie w czasach istnienia Cesarstwa Rzymskiego w celu usuwania odłamków u legionistów. Wokół obozowisk uprawiano żółte tulipany.
Olej z rącznika (rycynowy) lekko podgrzać i nasączyć nim lnianą ściereczkę. Nałożyć na piersi, przykryć flanelą. Całość zabezpieczyć folią przed ubrudzeniem pościeli. Kurację można prowadzić seriami po pięć kolejnych nocy. Dwie noce przerwy i znów 5 nocy kuracji i 2 noce przerwy - do skutku. Najczęściej leczenie trwa 3 tygodnie.

Brzmi bardzo interesująco, chociaż już żółtych tulipanów nie znajdę przepis zachowam na przyszły rok. A znasz jeszcze jakieś inne właściwości tej miksturki?
Zapisane

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami." C.K.Norwid
Sasima
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.01.2012
Skąd: Katowice
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #30 : 01-10-2012, 13:07 »

Dzięki Agnieszko za uzupełnienie tych wiadomości odnośnie oleju na piersi.

Beza, co do miksturki z tulipanów, to nie znam innych zastosowań. Natomiast poczytałam o oleju rycynowym i jestem zszokowana jego działaniem. Ja korzystam z ziół szwedzkich Trebenowej i innych na wiele dolegliwości. Moja córka miała problemy z okresem i wszystko już jest dobrze mimo, że lekarz przepisał hormony, bo mało się nie wykrwawiła, a zioła pomogły i obeszło się bez kuracji hormonami.

Znalazłam forum o oleju rycynowym. Warto przeczytać o jego właściwościach. Zostawię link, może ktoś skorzysta z porady odnośnie oleju. Tam napisane jest też o masażu limfatyczny piersi i to też sprawa dość istotna. Forum zdrowia, może nie w naszym stylu, ale porady są istotne.
http://zdrowo.info.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=382&st=0&sk=t&sd=a
« Ostatnia zmiana: 11-10-2012, 20:44 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
Beza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 559

« Odpowiedz #31 : 01-10-2012, 13:23 »

Czytam, czytam i jestem bardzo mile zaskoczona. Moja fascynacja z każdym postem rośnie. Podobnie było z żyworódką pierzastą...
Zapisane

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami." C.K.Norwid
Grawo
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-03-2009 do 16-12-2013.
Wiedza:
Wiadomości: 526

« Odpowiedz #32 : 01-10-2012, 14:14 »

Oleju rycynowego używam do okładów przy anginie, bólu gardła, szybciej ustępują dolegliwości bólowe. Ostatnio angina u mnie trwała tylko 4 dni, oprócz siorbania herbaty z miodem robiłam okłady z oleju rycynowego.
« Ostatnia zmiana: 11-10-2012, 20:47 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
Beza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 559

« Odpowiedz #33 : 01-10-2012, 14:20 »

I też zmywasz pozostałości po olejku wodą z sodą oczyszczoną?
Zapisane

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami." C.K.Norwid
Sasima
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.01.2012
Skąd: Katowice
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #34 : 01-10-2012, 14:38 »

Zrobiłam pierwszy okład na próbę. Boję się czy trochę nie za wcześnie po zapaleniu. Okład ok. 45 minut. Zmyłam tak, że namoczyłam pierś wodą i nałożyłam sodę. Ruchami okrężnymi zmyłam olej a potem wodą z mydłem, zeszło rewelacyjnie.

Znalazłam na forum jeszcze takie informacje:
Cytat
Pierś nadal smaruję maścią ichtiolową i okładam zimnymi, rozbitymi liśćmi kapusty.

Fiołku, dlaczego zimnymi. Na stan zapalny piersi znam inną miksturę (autorstwa pewnej zielarki, na którą pozwalam sobie czasem powołać). Otóż olej rycynowy - 30 g, 1 łyżeczka nalewki z propolisu - wymieszać i porządnie wysmarować pierś, położyć na nią ogrzany liść kapusty. Ponieważ powinno to być trzymane w cieple, najlepiej założyć biustonosz z wełnianą wkładką, żeby wszystko było bardzo ciepłe. Można to robić na przemian z: 3-4 łyżki smalcu, 1 łyżeczka olejku kamforowego - wymieszać, ogrzany liść kapusty i ciepły biustonosz. Owa zielarka twierdzi również, że brodawka  może się otworzyć szczególnie kiedy swędzi, co jest dobrym objawem.
Zapisane
Grawo
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-03-2009 do 16-12-2013.
Wiedza:
Wiadomości: 526

« Odpowiedz #35 : 01-10-2012, 15:03 »

I też zmywasz pozostałości po olejku wodą z sodą oczyszczoną?

Tak, zmywam.
Zapisane
Agnieszka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.11.2009, DP i KB 01.01.2010
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 690

« Odpowiedz #36 : 08-10-2012, 15:00 »

Sasima, co u Ciebie? Jak żyjesz, jak piersi?
Co do okładów z siemienia - to, owszem są bardzo sprawdzone, a nawet polecane przez Ekspertów na naszym forum. Inaczej i ja bym Ci ich nie poleciła. smile
Zobacz:
Dużo piszemy o tym, w jaki sposób wyleczyć objawy pojawiające się na skórze, bóle itd. Sposób prawidłowy to wyciąganie tego (wyropienie), co wyrzuca z siebie organizm na zewnątrz  – wspomaganie go w tym działaniu. Środki do wykonywania takich zabiegów to KATAPLAZMY.

Kataplazmy to ciepłe okłady wykonane z nasion roślin oleistych. Dobrze również działają kataplazmy wykonane z innych produktów. Główne zastosowanie to wspomaganie przy pozbywaniu się toksyn z organizmu objawiającym się za pomocą czyraków, zapalenia, opuchlizny skóry, bólu oraz przy usuwaniu urazów, stłuczeń itd. Ich celem jest zapewnienie długotrwałego rozgrzewania, które ma na celu przyniesienie ulgi w bólach praz przyśpieszenie procesu ropienia.

Przepisy z książki „Przyrodolecznictwo i życie zgodnie z naturą”

Kataplazm z siemienia lnianego lub konopnego – łagodzenie bólu i wspomaganie procesu ropienia

W zależności od wielkości obszaru bolącego lub ropnego mielemy odpowiednią ilość siemienia lnianego lub konopnego. Następnie gotujemy je 15-20 minut w wodzie, mleku, oliwie lub rozcieńczonym occie winnym. Uzyskaną masę nakłada się na odpowiedni kawałek płótna i przykrywa drugim, albo wkłada się do gorącej torebki. Gorące nakłada się na chore miejsce a na to lekkie wełniane nakrycie na 20 - 30 minut.  Przygotowuje się dwa Kataplazmy i po wystygnięciu jednego szybko nakłada się drugi. Raz przygotowane kataplazmy można używać przez dwa dni.
Dla dorosłych, przy silnych bólach, do siemienia dodaje się wodę, w której uprzednio gotowały się 3-4 główki maku.
Zapisane

Aga smile mama Mateuszka (11 l.), Jasia (8 l.) Mareczka (6 l.), Oli (4 l.) i Łukaszka (2 l.)
Sasima
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.01.2012
Skąd: Katowice
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #37 : 11-10-2012, 19:12 »

Dzięki Agnieszka.
Nie zauważyłam tego postu wcześniej.

Zapalenie minęło, ale te guzy (torbiele) są wyraźne i duże. Nie wiem czy się zmniejszają. Mam jednak wrażenie, że może to być sprawa hormonów. Od jakiegoś czasu zdarzają mi się miesiączki co 2 tygodnie. Może to zbliżająca się menopauza. W każdym razie kontynuuję okłady z oleju rycynowego i obserwuję. Muszę jednak wybrać się do ginekologa. Ropnia nie ma, więc nie wiem czy te kataplazmy się przydadzą.
Zapisane
Sasima
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.01.2012
Skąd: Katowice
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #38 : 16-10-2012, 11:44 »

Okładam cały czas olejem, dodaję kropli z propolisu. Olej ma wyciągać toksyny. Na dzień dzisiejszy widzę zdecydowaną poprawę, ale porobię okłady jeszcze przez jakieś 2 tygodnie i może zrobię USG, aby zobaczyć czy torbiele maleją. Jest jednak dość niepokojący objaw wciągania brodawki w jednej piersi, ale na razie nie panikuję. Będę pisać jak coś się zmieni.
Jeśli ktoś ma problemy z podobnymi problemami na macicy, jajnikach to oprócz tamponowania można robić okłady z oleju rycynowego i kąpiele w krwawniku.
 
Zapisane
Filutek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 25.02.2005
Wiedza:
Wiadomości: 262

« Odpowiedz #39 : 27-10-2012, 20:23 »

Potwierdzam bardzo dobre działanie liści chrzanu na zmiany mające charakter nabrzmiały, widoczne
i wyczuwalne. Ale najlepsze efekty przynosi równoczesne przyłożenie na zmiany liścia chrzanu i liścia
babki wąskolistnej. Można przykryć gazą i przykleić plastrem po bokach.
« Ostatnia zmiana: 27-10-2012, 20:30 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!