Niemedyczne forum zdrowia
24-04-2024, 06:33 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Przesuszone włosy  (Przeczytany 45250 razy)
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« : 28-09-2012, 17:52 »

Ostatnio dowiedziałam się, że moje farbowane rozjaśnione włosy są ponoć przesuszone i powinnam je nawilżyć. Pani fryzjerka oczywiście poleciła mi konkretną firmę Kerastase, której używają fryzjerzy w tamtym salonie, a konkretnie powiedziała, że w moim przypadku poza szamponem do włosów farbowanych powinnam mieć szampon odżywczy do włosów suchych - jakiś nawilżający. Oczywiście mogę sobie kupić Kerastase lub inne firmowe drożyzny, ale zastanawiam się czy ktoś z was wie jaką inną kurację zastosować do włosów.
Czytałam w wątku o wypadających włosach o olejowaniu i nawet dziś sobie kupiłam w końcu olej kokosowy, ale zastanawiam się czy to może moim przesuszonym włosom pomóc i czy są jeszcze jakieś inne sposoby lub macie jakieś naturalne godne polecenia szampony lub odżywki do włosów.
Dodam jeszcze, że włosy są przesuszone, ale skóra głowy tłuści się dość szybko i mimo tego, że moje długie włosy długo wyglądają ok, to przy głowie po 2 dniach już są raczej "nieświeże".
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #1 : 28-09-2012, 18:38 »

Ja mam ten sam problem. Na drugi dzień moje włosy wyglądają jakbym ich tydzień nie myła. Muszę praktycznie myć każdego dnia, jeśli chcę dobrze wyglądać.
Zapisane
Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #2 : 28-09-2012, 19:03 »

Też tak miałam kiedyś. Od ok. dwóch lat myję głowę mydłem marsylskim (zwykły szampon używam tylko wtedy gdy nie mam czasu bawić się długo z myciem głowy) i po dokładnym spłukaniu polewam głowę  litrem wody z 2-3 łyżkami kupnego ekologicznego octu jabłkowego (kupuję w sklepie ziołowym) oraz z ok. dziesięcioma kroplami ulubionego olejku naturalnego. Najlepiej po pierwszym umyciu, spłukać i nanieść mydło jeszcze raz - dopiero wtedy świetnie się pieni i włosy są lepiej i na dłużej umyte. Były tygodnie, że włosy przy głowie były fajne do tygodnia. Zauważyłam też, że jest to powiązane z właściwą dietą: zero podjadania glutenu i słodkości. Niestety ostatnio moja dieta się popsuła i od razu widzę zmianę na gorsze nie tylko z włosami.
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #3 : 28-09-2012, 19:16 »

A jakie dokładnie to mydło - masz może namiar do jakiegoś sklepu internetowego?
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #4 : 28-09-2012, 19:38 »

A jakie dokładnie to mydło - masz może namiar do jakiegoś sklepu internetowego?

Tu masz dobrej jakości mydła. Są tam też mydła do włosów.
http://www.lawendowafarma.pl/index.php?cat_id=65
Zapisane

Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #5 : 28-09-2012, 19:55 »

Z reguły kupuję mydła marsylskie z oliwą z oliwek  w mydlarni. Takie zwyczajne brzydkie w wyglądu mydło. Nigdy nie kupuje przez internet.
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #6 : 28-09-2012, 20:10 »

Przetestuję to mydło i dam znać - to moja ostatnia deska ratunku.
Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #7 : 28-09-2012, 20:13 »

U mnie mycie mydłem niestety się nie sprawdza, bo włosy są bardzo suche na całej długości a tłuste tylko przy głowie. Myjąc mydłem (oliwkowo-laurowym z Aleppo) wcale nie są nawilżone i na dodatek nie jestem w stanie ich potem rozczesać. Dopiero po nałożeniu odżywki ułatwiającej rozczesywanie mogę je rozczesać nie wyrywając przy tym włosów. Poza tym nie są miękkie, tylko suche i sztywne.
Myje włosy do 3dni i tragedii nie ma, ale nie wiem jak jednocześnie sprawić aby włosy były odżywione i nie suche i nie przetłuszczały się tak u nasady. szampony do tłustych włosów chyba również się nie sprawdziły, tylko jeszcze bardziej wysuszyły mi włosy.

Lenka ja takie też kupuje, jednak używam go do mycia ciała i twarzy, bo przy włosach za łopatki takie mydło w moim wypadku się nie sprawdza.

Domi, ale czy ty masz przesuszone włosy czy po całości przetłuszczenie włosów i głowy?
Zapisane
Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #8 : 28-09-2012, 20:17 »

Ważne jest stosowanie jednocześnie octu jabłkowego, który wzmacnia włosy, nadaje im gładkość i połysk. Po samym mydle marsylskim włosy są takie tępe. Na początku często też swędziała mnie po nim głowa. Myślę też, że gdy dobrze nie wypłukałam mydła, pojawiał się łupież.

Whena, mydło oliwkowo-laurowym z Aleppo używam tylko do mycia ciała. Twarzy w ogóle nie myję żadnym mydłem.

Kiedyś dostałam mydło marsylskie o żółto-brązowym kolorze. Obecnie stosuje bardziej zielone, oliwkowe. Mydła kupuje z reguły mój mąż w mydlarni albo dobrym sklepie ziołowym, więc nie wiem dokładnie, czy są z  jakiejś znanej firmy. Po prostu cieszyłam się, że udało mu się kupić.
« Ostatnia zmiana: 28-09-2012, 20:24 wysłane przez Lenka » Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #9 : 28-09-2012, 20:33 »

Mydła kupuje tu:
http://mydlarnia.info/tradycyjnie-z-aleppo-cat-226.aspx

Na ciało są super i testowałam różne proporcje oliwy z oliwek i oleju laurowego.

Cytat
Po samym mydle marsylskim włosy są takie tępe.

No właśnie - jak dla mnie są beznadziejne. Musiałabym mieć cały skład octu jabłkowego żeby płukać nim włosy. W tej chwili nie mam go wcale.
Liczyłam, że ktoś może mi poleci jakiś szampon i odżywkę sprawdzoną z naturalnych składników na takie przesuszone włosy.

Dziś zakupiłam sobie przypadkowo olej kokosowy firmy Efavit i trafiłam na taka recenzję:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=35967

"Stosowałam go wpierw na włosy jako maskę przed myciem zarówno na całą noc, jak i jako dwu godzinną. Lepsze efekty widze po całonocnym odzywieniu. Bardzo łatwo sie spłukuje, w ogole nie obciaza włosów a mam cienkie i delikatne, nie wzmaga ich przetłuszczania. Przy uprzednio nalozonej sporej jednak ilości moze wymagac podwojnego zmycia. Stosuje razem z płukanką malinowo-octową YR i efekty są doskonałe. Wlosy po nocnej masce są miękkie, sprężyste, błyszczące, zas octowa plukanka domyka łuski dzieki czemu wzmacnia i przedłuza dzialanie maski kokosowej. Włosy po umyciu, zastosowaniu lekkiej odzywki Alterra i płukanki wyglądają fenomenalnie."

Reszta w linku. Tak więc wkrótce zabieram się za test smile
« Ostatnia zmiana: 28-09-2012, 21:03 wysłane przez Whena » Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #10 : 28-09-2012, 21:20 »

Ja mam włosy przesuszone na końcach, ale tłuszczą się bardzo szybko od nasady. Bardzo dbam o siebie i nie wychodzę z domu z tłustymi włosami, ale uciążliwe jest ciągłe mycie włosów, szczególnie, że idzie zima i rano już nie będę myć włosów. Ostatnio też w celu poprawy koncycji włosów przestałam je rozjaśniać. Cała nadzieja w tym mydełku ;-) Ten olej kokosowy też fajny z opisu, ale nie wiem czy nie będzie przetłuszczać włosów trochę.
Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #11 : 28-09-2012, 21:51 »

Domi kliknij w link i poczytaj co piszą dziewczyny. Recenzji jest dużo i chyba wszystkie piszą o tym, że nie przetłuszcza, a wielu uratowało rozjaśniane włosy. Nie nakładaj na skórę głowy oleju, tylko na włosy.
Moje nie mają tylko końcówek wysuszonych tylko całość (może poza miejscem przy głowie). W sumie być może laik by tego nie zauważył, ale fryzjerka (nie moja, czesała mnie na wesele w innym mieście) to od razu zauważyła.
« Ostatnia zmiana: 12-10-2012, 09:21 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #12 : 30-09-2012, 22:30 »

Wczoraj wypróbowałam pierwszy raz olejowanie na moich długich rozjaśnianych blond pasemkami włosach. Nałożyłam na całą długość włosów zakupiony olej kokosowy i olej jojoba. Trochę jednego i drugiego. Czytałam w wielu miejscach, że nie należy nakładać za dużo oleju, ale miałam wrażenie że moje włosy bardzo wchłaniają te oleje. Nałożyłam na całą noc i rano miałam wrażenie, że olej się bardzo wchłonął. Umyłam i jak na pierwszy raz myślę, że widać różnicę, bo włosy lepiej się rozczesywały i są miększe i milsze w dotyku. Zobaczymy, co będzie po kilku kolejnych zabiegach.
« Ostatnia zmiana: 12-10-2012, 09:23 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #13 : 01-10-2012, 08:33 »

Na zmianę z olejowaniem zastosuj na włosy maseczkę z siemienia lnianego (nawilża i odżywia włosy i skórę głowy). Zrób najgęstszy jak możesz kleik (bez pestek), nałóż na głowę i włosy, trzymaj jak możesz najdłużej. Zrób sobie taki cykl maseczek lnianych 3-4, co drugi dzień a potem olejowanie (gdy włosy już będą nawilżone lnem).  Kiedy włosy będą już w dobrej kondycji, to te zabiegi możesz powtarzać rzadziej - raz na tydzień lub raz na dwa tygodnie.
« Ostatnia zmiana: 12-10-2012, 09:23 wysłane przez Agnieszka » Zapisane

Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #14 : 01-10-2012, 18:40 »

Ja wczoraj nałożyłam olej kokosowy na włosy i głodna się zrobiłam czując ten zapach ;-) Włosy ładne były po umyciu, ale elektryzowały się, ale zobaczymy czy jutro będą włosy tłuste u nasady jak zwykle. Jutro wiedzorem nałożę olej kokosowy na noc, a rano umyję włosy mydłem marsylskim i wtedy zobaczę czy mniej się tłuszczą i są ładniejsze.
Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #15 : 01-10-2012, 23:57 »

Moje włosy już wytrzymały całą niedzielę i poniedziałek i dalej są ładne i nie muszę ich myć - jest nieźle - to znaczy nie przetłuściły się olejem. Zobaczymy jak będzie jutro.
Z siemieniem trochę zabawy i pewnie się pobawię, ale co 2 dzień to szkoda mi aż włosów myć, może akurat przy myciu czyli co 3 dni. A ten kleik robić Klaro z całych nasionek siemienia, ale w jaki sposób? Zalać wrzątkiem i czekać czy pogotować?
« Ostatnia zmiana: 12-10-2012, 09:24 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #16 : 02-10-2012, 07:52 »

Zalać wodą, pogotować aż będzie gęsty klej (żeby nie spływał z włosów bo to makabryczne jest jak Ci coś przez pół dnia cieknie po plecach msn-wink ). Potem nasionka trzeba usunąć (sitko) bo trudno je wypłukać a przy jasnych włosach to może wyglądać na weszki a to w Twoim zawodzie może skończyć się dymisją. smile.
Tak czy owak, len na włosy jest dobry (nawet raz na tydzień). Dawniej, w prywatnych, renomowanych zakładach fryzjerskich, robiono takie zabiegi na włosy - w formie maseczki odżywczej i zamiast żelu do stylizacji fryzury. O ile się nie mylę to Jaga Hupało też ma taki zabieg w swoim zakładzie.
Zapisane

Lavenda22
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 35
MO: 9.07.2011, z przerwami
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 375

« Odpowiedz #17 : 02-10-2012, 10:05 »

Klara, długo ten kleik z lnu powinno się na głowie trzymać? Włosy zawinięte folią i ręcznikiem - tak jak w przypadku olejowania?
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #18 : 02-10-2012, 11:56 »

Jak najdłużej wytrzymasz, minimum pół godziny. Po nałożeniu na włosy i skórę głowy w folię i pod ręcznik.
Nakładać na włosy umyte i wysuszone.
« Ostatnia zmiana: 02-10-2012, 13:02 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #19 : 02-10-2012, 12:36 »

Dziś już będę musiała umyć włosy, więc zrobię sobie kolejne olejowanie przed lub klej z siemienia - jeśli czasu wystarczy.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!