Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 08:27 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Wesprzyj Fundacjê Bios³one --> kliknij
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Przesuszone w³osy  (Przeczytany 45171 razy)
Whena
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Sk±d: £ód¼
Wiadomo¶ci: 1.254

« Odpowiedz #20 : 11-10-2012, 20:57 »

Ju¿ teraz mogê powiedzieæ, ¿e w³osy lepiej wygl±daj± i s± lepsze w dotyku, po kolejnym olejowaniu i zmianie szamponu na nawil¿aj±cy. Teraz na³o¿y³am po raz kolejny olej kokosowy. Zauwa¿y³am te¿, ¿e ten olej bardzo dobrze dzia³a na moje d³onie i skórê twarzy - posmarowa³am j± 3 razy na noc i skóra jest mniej wysuszona.
Zapisane
Agnieszka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.11.2009, DP i KB 01.01.2010
Wiedza:
Sk±d: Warszawa
Wiadomo¶ci: 690

« Odpowiedz #21 : 12-10-2012, 09:28 »

Dziewczyny, stosowa³y¶cie olej pokrzywowy do olejowania w³osów? Podobno ¶wietnie dzia³a. Znalaz³am link: http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=20972.msg150896#msg150896
Zapisane

Aga smile mama Mateuszka (11 l.), Jasia (8 l.) Mareczka (6 l.), Oli (4 l.) i £ukaszka (2 l.)
Whena
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Sk±d: £ód¼
Wiadomo¶ci: 1.254

« Odpowiedz #22 : 12-10-2012, 17:54 »

Ja nie próbowa³am, bo nie wszystko na raz. Na razie dzi¶ umy³am w³osy po wczorajszym olejowaniu i pozostawieniu oleju na ca³a noc i moim zdaniem s± super smile . Miêciutkie, nie "piej±" s± bardziej ¶liskie i b³yszcz±ce. Umy³am zwyk³ym lorealem do w³osów suchych i na to na³o¿y³am od¿ywkê bez silikonów i parabenów, tak± do sp³ukiwania. (Kupi³am j± w sieci drogerii Natura.)
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=52058
« Ostatnia zmiana: 13-10-2012, 11:06 wys³ane przez Agnieszka » Zapisane
Kropka
Pocz±tkuj±cy
*

Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 10.10.2012
Wiadomo¶ci: 42

sky is the limit

« Odpowiedz #23 : 16-10-2012, 13:11 »

Mam bardzo suche z natury w³osy, do tego rozja¶nione i siêgaj±ce pasa.
Wygl±daj± ¶wietnie tylko dziêki szamponowi z 7 olejów wed³ug tzw. "receptury królewskiej", niestety jest ciê¿ko dostêpny bo pochodzi z Syrii, która, jak wiadomo, jest objêta wojn±.
Kiedy¶ ca³kiem dobry produkowa³a te¿ firma "Alepia" (w takich niskich butelkach), ale kiedy zacz±³ siê ¶wietnie sprzedawaæ, zmieniono butelki i recepturê na bardziej komercyjn±, od tamtej pory nie polecam - moim zdaniem straci³ ca³kiem w³asno¶ci.

Na allegro mo¿na trafiæ go u pojedynczych sprzedawców, tylko trzeba uwa¿aæ na podróbki z wysuszaj±cym SLS- ten szampon ma siê kiepsko pieniæ, jak siê dobrze pieni to ¶wiadczy o jego z³ej jako¶ci, powinien mieæ bordowy kolor i konsystencje galaretki. Aby skutecznie umyæ nim w³osy, najlepiej wstêpnie, potrzebn± porcjê, rozcieñczyæ wod±. Mo¿na go trzymaæ na g³owie jako od¿ywkê i tak te¿ dzia³a.

Obecnie testujê te¿ osobno, od¿ywkê kadzid³ow±, pierwszy raz j± kupi³am i efekt nawet nawet, bardzo te¿ pomaga na rozczesywanie, ale konsystencja trochê podejrzana jak dla mnie, choæ wytwórca niby podaje dok³adny sk³ad, który jest ok, ale komu dzi¶ mo¿na wierzyæ na s³owo?

Mogê potwierdziæ ¶wietne dzia³anie oleju kokosowego na w³osy, tê dodatkowo nie raz, te¿ babcinym sposobem dodawa³am do niego ¿ó³tko i cytryny.
Olej ma byæ w postaci sta³ej, nierafinowany, delikatnie siê go ogrzewa, moczy w³osy (skórê nie) owija workiem, rêcznikiem i idzie spaæ - ja mam taki przepis.

Je¶li chodzi o len, to raczej jak siê komu¶ przet³uszczaj± bym poleci³a, tworzy taki "film" na w³osach, co opó¼nia przet³uszczanie.

P³ukanie wod± z dodatkiem octu jab³kowego, polecam ka¿demu.

No, no - jeste¶ niez³± testerk±. //Agnieszka
« Ostatnia zmiana: 16-10-2012, 14:45 wys³ane przez Agnieszka » Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 1.414

« Odpowiedz #24 : 16-10-2012, 19:05 »

Jak najd³u¿ej wytrzymasz, minimum pó³ godziny. Po na³o¿eniu na w³osy i skórê g³owy w foliê i pod rêcznik.
Nak³adaæ na w³osy umyte i wysuszone.

Klara, najpierw umyæ w³osy i wys³uszyæ i na to na³o¿yæ klik z siemienia lnianego, pozostawiæ pod czepkiem w cieple i ponownie umyæ? Dobrze zrozumia³am?
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Sk±d: Kraków
Wiadomo¶ci: 2.264

« Odpowiedz #25 : 17-10-2012, 08:31 »

Dobrze rozumiesz. W³osy wystarczy podsuszyæ. Jest to lepsze, zarówno do olejowania jak i do maseczek.
« Ostatnia zmiana: 17-10-2012, 13:51 wys³ane przez Klara27 » Zapisane

Martika33
***

Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 15.05.2011
Wiadomo¶ci: 12

« Odpowiedz #26 : 17-10-2012, 11:40 »

A co my¶licie o olejku rycynowym?
Kiedy¶ robi³am tak± mieszankê: olej rycynowy, ¿ó³tko, kilka kropel cytryny zak³ada³am na noc, rano zmywa³am. Pomaga³o na wypadanie w³osów. W tej chwili te¿ mi trochê wypadaj±, ale wiêkszym problemem jest przesuszenie, elektryzowanie i ogólnie s³aba kondycja w³osów. Nak³ada³am tê mieszankê dwa razy w ci±gu  tygodnia i na razie poprawy nie widzê.
Zapisane
Whena
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Sk±d: £ód¼
Wiadomo¶ci: 1.254

« Odpowiedz #27 : 17-10-2012, 14:58 »

Popróbuj olejowanie olejem kokosowym - wcze¶niej o tym pisa³am. U mnie jest poprawa. Do tego zmieni³am szampon na nawil¿aj±cy i od¿ywkê naturaln± bez silikonów i SLS. Olejowa³am tez olejem jojoba i te¿ uwa¿am, ¿e w³osy s± po nim mniej suche.
Zapisane
Bitwoman
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 42
MO: 12.12.2012, aktualnie przerwa
Wiadomo¶ci: 191

« Odpowiedz #28 : 13-02-2013, 11:36 »

Odk±d pijê MO w³osy muszê myæ prawie codziennie, nawet je¶li rano te na zewn±trz wygl±daj± ok, to w ci±gu dnia czujê jakby mi kto¶ je od ¶rodka polewa³ wod±. Gdy zmniejszy³am dawkê MO z przet³uszczaniem jest jakby lepiej, zdarza mi siê czasem, ¿e myjê w³osy co drugi dzieñ, jednak wtedy pod koniec pracy czujê lekki dyskomfort.
« Ostatnia zmiana: 17-02-2013, 12:37 wys³ane przez Agata » Zapisane

"Byæ cz³owiekiem oznacza mieæ w±tpliwo¶ci i mimo to i¶æ dalej swoj± drog±." Coelho
Renata, mama Kamili (5) i Daniela (3,5)
Domi5
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 1.414

« Odpowiedz #29 : 13-02-2013, 21:14 »

Moim zdaniem dawka MO nie ma wp³ywu na przet³uszczanie w³osów - zanim zaczê³am stosowaæ MO te¿ mia³am problem z w³osami (u mnie w drugim dniu w³osy wygl±daj± nieciekawie). Zim± te¿ od noszenia czapki w³osy nie zachowuj± ¶wie¿o¶ci. Nale¿y myæ w³osy ³agodnymi szamponami i od¿ywki nie nak³adaæ od nasady.
« Ostatnia zmiana: 13-02-2013, 21:26 wys³ane przez Domi5 » Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 1.280

« Odpowiedz #30 : 13-02-2013, 22:40 »

Nale¿y myæ w³osy ³agodnymi szamponami i od¿ywki nie nak³adaæ od nasady.
...i nie trzeæ w³osów rêcznikiem oraz nie robiæ tak zwanego trubanu. Mokrych w³osów nie wolno trzeæ poniewa¿ siê niszcz±, w³osy bardziej nale¿y ugniataæ miêkkim rêcznikiem. Kiedy sam mia³em d³u¿sze w³osy zauwa¿y³em du¿± poprawê po zaprzestaniu "tarcia" w³osów. A co do turbanów - to d³ugie trzymanie takiego turbana powoduje pocenie siê skóry g³owy i przez to wiêksze przet³uszczanie siê w³osów.

Cytat
Zim± te¿ od noszenia czapki w³osy nie zachowuj± ¶wie¿o¶ci.
Kiedy¶ polecono mi czapkê "która oddycha", z dziurkami albo z bawe³ny. Jako¶ nie zda³o to u mnie egzaminu i w koñcu przesta³em nosiæ czapki pozostaj±c przy kapturach.
« Ostatnia zmiana: 13-02-2013, 22:43 wys³ane przez Kamil Niemcewicz » Zapisane

Bitwoman
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 42
MO: 12.12.2012, aktualnie przerwa
Wiadomo¶ci: 191

« Odpowiedz #31 : 14-02-2013, 08:28 »

Moim zdaniem dawka MO nie ma wp³ywu na przet³uszczanie w³osów - zanim zaczê³am stosowaæ MO te¿ mia³am problem z w³osami (u mnie w drugim dniu w³osy wygl±daj± nieciekawie). Zim± te¿ od noszenia czapki w³osy nie zachowuj± ¶wie¿o¶ci. Nale¿y myæ w³osy ³agodnymi szamponami i od¿ywki nie nak³adaæ od nasady.
Zanim zaczê³am stosowaæ MO my³am w³osy co drugi dzieñ a obecnie myjê codziennie. Wiadomo, ¿e organizm bez MO te¿ oczyszcza³ siê na bie¿±co.
Zapisane

"Byæ cz³owiekiem oznacza mieæ w±tpliwo¶ci i mimo to i¶æ dalej swoj± drog±." Coelho
Renata, mama Kamili (5) i Daniela (3,5)
Alinka12
***


Offline Offline

MO: 04.03.2011, córka 7 lat- MO 26.02.2012
Wiadomo¶ci: 248

« Odpowiedz #32 : 19-07-2013, 11:47 »

Wheno a jak Twoje włosy obecnie? Bo swojego czasu pisałaś, że są bardzo suche, czy oprócz wyżej wymienionych sposobów coś stosowałaś? Ja sobie załatwiłam włosy prostownicą i teraz mam sianokosy!
« Ostatnia zmiana: 19-07-2013, 12:48 wys³ane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
Whena
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Sk±d: £ód¼
Wiadomo¶ci: 1.254

« Odpowiedz #33 : 19-07-2013, 14:15 »

Moje w³osy mo¿e nie s± jak z reklamy, ale to byæ mo¿e dlatego, ¿e ostatnio ma³o olejujê.
Na pewno s± ³adniejsze i mniej suche. Nie rozja¶niam ich ju¿ na platynowy blond, tylko farbujê na taki bli¿szy mojemu blondowi, aby potem w miarê p³ynnie przej¶æ na mój w³asny kolor, ale to trochê potrwa.
Jak sobie spali³a¶ w³osy to pewnie nie szybko siê im poprawi. Czasem jest tak ¼le, ¿e trzeba ¶ci±æ.
Moje w³osy s± zdrowe i daleko im do siana. U¿ywam delikatnego szamponu nawil¿aj±cego bez SLS i parabenów i do tego maska lub olej. W³osy mam prawie do pasa.
Zapisane
Ania_aaaaa
***

Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: MO-18 lipiec 2013, KB-07 sierpieñ 2013
Wiadomo¶ci: 16

« Odpowiedz #34 : 19-07-2013, 16:03 »

Nie wiem czy s³yszeli¶cie o naturalnym oleju na w³osy Amla. Stosujê go wszystkie kobiety w Indiach. Mnie osobi¶ci bardzo ten olejek pomóg³. Te¿ mam przesuszone w³osy ale gdy stosujê ten olejek s± bardzo g³adkie i b³yszcz±ce. Mo¿na nak³adaæ go na koñcówki, gdy siê rozdwajaj±, mo¿na te¿ nak³adaæ go na ca³± d³ugo¶æ w³osów, a je¿eli s± problemy z wypadaniem, ³upie¿em to nale¿y wcieraæ w skórê g³owy. Bardzo go polecam, bo naprawdê dzia³a cuda! W³osy s± bardzo zdrowe i ¶licznie wygl±daj±. Tylko je¿eli nak³ada siê go na skórê g³owy to trzeba potem ze 2 albo 3 razy umyæ g³owê. Raz ¼le umy³am po tym g³owê i mia³am trochê t³uste przy skórze.
« Ostatnia zmiana: 19-07-2013, 16:12 wys³ane przez Nieboraczek » Zapisane
Lavenda22
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 35
MO: 9.07.2011, z przerwami
Sk±d: pomorskie
Wiadomo¶ci: 375

« Odpowiedz #35 : 21-11-2013, 08:16 »

Wheno, jakiego szamponu u¿ywasz?
Zapisane
Whena
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Sk±d: £ód¼
Wiadomo¶ci: 1.254

« Odpowiedz #36 : 28-11-2013, 14:08 »

Lavendo mam kilka szamponów i u¿ywam ich naprzemiennie. Zauwa¿y³am, ¿e jak w³osy s± myte ró¿nymi szamponami, a nie stale jednym to lepiej wygl±daj±.
Nie mam jakich¶ super szamponów w tej chwili (w sensie w¶ciekle naturalnych), ale te s± dla mnie wystarczaj±ce:
1) (bez SLS i parabenów itd) http://www.biovax.pl/strona,produkty,pokaz/16,BIOVAX_ARGAN_MAKADAMIA_KOKOS__-_NOWOSC.html
2) (bez parabenów) http://www.hairstore.pl/biolage-exquisite-oil-szampon-z-olejkami-do-kazdego-rodzaju-wlosow-1000ml-p3890.html
3) (ten sobie chwali mój m±¿) http://himalayaherbals.pl/szampon-proteinowy-2-w-1-odbudowa-i-regeneracja.html
4) na koniec nak³adam na chwilkê od¿ywkê http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=52058

Wiem, ¿e sk³ad tych kosmetyków nie jest idealny, ale przy bardzo d³ugich w³osach mycie myd³em Aleppo lub Marsylskim w moim przypadku nie wchodzi w grê. Myde³ tych u¿ywam do mycia cia³a.
« Ostatnia zmiana: 28-11-2013, 17:04 wys³ane przez Nieboraczek » Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!