Niemedyczne forum zdrowia
20-04-2024, 02:54 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Mam 28 lat i zdiagnozowaną osteoporozę, proszę o poradę  (Przeczytany 3522 razy)
Calis
Początkujący
*

Offline Offline

MO: 01.04.2010
Wiadomości: 1

« : 06-10-2012, 13:33 »


Mam 28 lat, mam bardzo drobną budowę, ważę 46kg przy wzroście 164cm. Od kilku miesięcy coraz bardziej dokuczają mi bóle kręgosłupa oraz kolan (może stawy, czuję jakby kości w środku mnie bolały). Tydzień temu masażysta zasugerował mi odwapnienie kości, dlatego dla świętego spokoju zrobiłam badanie densytometryczne, wynik przestraszył lekarza, Tscore -2.8 (odwapnienie na poziomie 70letniej kobiety). Zalecił dalsze badania i konsultacje z endokrynologiem w celu znalezienia przyczyny.

MO piję od kilku lat (nie pamiętam już od ilu 4, może 5), staram się od tego czasu stosować dietę prozdrowotną, nie zawsze się udaje.

Co mam sądzić o tym wyniku, w dzieciństwie przeszłam wiele terapii antybiotykowych a rodzice faszerowali mnie serkami, mlekiem i innym przetworzonym nabiałem. Czy należy brać poprawkę na moją bardzo drobną posturę analizując ten wynik?

Proszę o poradę, nie wiem co robić, tabletek zaleconych przez lekarza nie zamierzam brać - ale boję się zostawić ten stan samemu sobie.
« Ostatnia zmiana: 06-10-2012, 16:17 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #1 : 06-10-2012, 14:18 »

Calis, jak wyglądało Twoje żywienie się przez ostatnie lata? Czy jadałaś dużą ilość warzyw, jak poleca się na portalu Biosłone?
Czy jadłaś orzechy, ziarno sezamu w KB?
Innymi słowy, czy dostarczałaś sobie wapnia?
Czy czytałaś tę stronkę?
http://www.bioslone.pl/wapn-ze-skorupek-jaj
Jeśli Twój organizm ma problem z przyswajaniem wapnia, to musisz pomóc mu się 'wyregulować'.
Pomyśl nad przyczynami.


Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!