Niemedyczne forum zdrowia
16-04-2024, 21:21 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kamienie żółciowe  (Przeczytany 41223 razy)
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #40 : 06-01-2013, 11:44 »

Przy problemach z woreczkiem żółciowym, szczególnie gdy występuje ból, człowiek jest bardzo rozdrażniony. Wiem co mówię, też to przechodziłam. smile
Zapisane

Zone
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.12.2012
Wiadomości: 14

« Odpowiedz #41 : 06-01-2013, 12:02 »

Jeżeli tu kogoś uraziłam to przepraszam, ale to ja poczułam się potraktowana "z buta".

Komentarze typu - "brałaś MO i nie wiedziałaś jak działa", albo rady typu " przeczytaj portal kilka razy ze zrozumieniem" są moim zdaniem bardzo niegrzeczne.
Nie wiem, czy ktokolwiek jest w stanie przeczytać cały "portal" i to jeszcze kilka razy, a komentarz "ze zrozumieniem" pominę.

Jak dobrze rozumiem forum jest po to, aby sobie wzajemnie pomagać, a nie ustawiać kogoś pod ścianą, tylko dlatego, że czegoś nie wie, albo pyta.
« Ostatnia zmiana: 06-01-2013, 12:07 wysłane przez Zone » Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #42 : 06-01-2013, 12:17 »

Jak samopoczucie dzisiaj? Czy bóle ustapiły? Napisz coś więcej. smile
Zapisane

Zone
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.12.2012
Wiadomości: 14

« Odpowiedz #43 : 06-01-2013, 12:22 »

Dzisiaj nie wzięłam MO i jest dużo lepiej. Martwi mnie to, bo bardzo chciałabym ją stosować.
Spróbuję za kilka dni smile

K'lara, czy orientujesz się, czy w przypadku takich ataków bólowych należy w dalszym ciągu jeść tłuszcze, czy wtedy kiedy boli je ograniczyć, aby zbytnio nie stymulować woreczka.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #44 : 06-01-2013, 12:28 »

W stanach bólowych tylko dieta: oparta na chrupkach i kaszkach kukurydzianych aż do momentu wyciszenia bólu. Potem ja zastosowałabym ocet jabłkowy (1 łyżka octu na 1 szklankę ciepłej wody) na czczo.

Potem (długo potem - miesiąc) MO od 1/4 dawki.

Widać z Twoich objawów, że powinnaś oczyszczać się bardzo powoli. Pewnie nie masz octu jabłkowego własnej roboty, więc powinnaś teraz go nastawić.
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=22978.0
« Ostatnia zmiana: 06-01-2013, 12:33 wysłane przez K'lara » Zapisane

Zone
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.12.2012
Wiadomości: 14

« Odpowiedz #45 : 06-01-2013, 12:29 »

OK. tak zrobię.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #46 : 06-01-2013, 12:36 »

Sorry, zły link. Podaje Ci właściwy. smile
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=22980.0

I cały dział o occie. Warto poczytać, żeby wiedzieć. smile
« Ostatnia zmiana: 06-01-2013, 12:38 wysłane przez K'lara » Zapisane

KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #47 : 07-01-2013, 02:15 »

Pisałam Ci, żebyś odstawiła MO?!
Jedna NO-spa to za mało trzeba wziąć dwie naraz.
Dieta: tylko chrupki lub kaszka kukurydziana, lekki napar rumianku, woda. Może być Cholesol
.

MO nie jest 'elementem drażniącym'.


Jeśli MO nie działa drażniąco, to skąd nagle ten ból? Ciekawa jestem jaki składnik MO tak działa na woreczek? cytryna, aloes, czy oliwa? a może wszystkie razem?
MO na bazie oliwy z oliwek dociera tylko do żołądka i tam działa. Problemy z dalszymi narządami:trzustką, wątrobą, woreczkiem żółciowym mogą pojawić się na etapie stosowania w MO oleju kukurydzianego lub lnianego, który dociera dalej. MO ma za zadanie oczyścić i wygoić przewód pokarmowy.

Twoje obecne problemy z woreczkiem żółciowym biorą się, moim zdaniem, z tego, że kamienie powiększając się wywołują ból.

Teraz, jak Ci pisałam, potrzebna jest dieta, aby odbarczyć trawienie i uspokoić woreczek a potem pomału zacząć działać w kierunku stopniowego rozpuszczania kamieni aż do wyczyszczenia woreczka.

Ponieważ woreczek jest wypełniony po brzegi kamieniami, to mogą być z tym problemy.

Jak jadłaś do tej pory? Chodzi mi o tłuszcze w pożywieniu.

Klaro w jaki sposób dieta oparta na chrupkach i kaszkach kukurydzianych "odbarcza trawienie i uspokaja woreczek"?
Dlaczego proponujesz Zone żółciopędny Cholesol?
Czy chrupki i kaszka kukurydziana gwarantuje prawidłowe
Cytat
funkcjonowanie wątroby, by powstrzymać proces tworzenia się kamieni żółciowych
Bardzo,ale to bardzo rzadko zdarza się, by kamień pęcherzyka żółciowego zablokował przewód żółciowy w kuracji MO, a jeśli już, to ma to miejsce u osób, które chcą uzyskać szybkie efekty wdrażają od razu duże dawki MO, a na dodatek stosują jednocześnie inne metody oczyszczające. Główny nacisk w leczeniu kamicy należy położyć na prawidłowe funkcjonowanie wątroby, by powstrzymać proces tworzenia się kamieni żółciowych. Trzeba sobie zdać sprawę, że kamienie żółciowe to konglomeraty powstałe wskutek zlepienia się mniejszych złogów. W procesie zanikania kamienie żółciowe rozkładają się na na składowe, czyli drobne złogi, i w takiej postaci są wydalane nie powodując zablokowania przewodów żółciowych. W związku z tym proces wymaga czasu.
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=4405.0#quickreply
W jaki sposób powstają kamienie w woreczku i jakie warunki w organizmie temu sprzyjają - opisał Mistrz na Portalu i w tym wątku:
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=5388.msg53773#msg53773
Trzeba sobie zdać sprawę, że wątroba nie produkuje żółci na zamówienie - w momencie zjedzenia tłuszczu. Produkuje ją bez przerwy - noc i dzień. Skoro tak, to znaczy ni mniej, ni więcej, że nasz organizm po prostu oczekuje zjedzenia tłuszczu - to chyba oczywiste. A co się dzieje, gdy przestajemy jeść tłuszcz, kierując się idiotycznymi zaleceniami służby chorób? Pewną ilość, około pół litra żółci może w postaci skondensowanej zmagazynować pęcherzyk żółciowy, ale nie jest to magazyn bez dna. Przy ciągłej produkcji żółci przez wątrobę i przy braku jej zużycia, skondensowana żółć zalega przewody wątrobowe, a w końcu zaczyna zalegać także w samej wątrobie.

W skład żółci, prócz kwasów żółciowych, wchodzą także toksyny wydalane przez organizm drogą żółciową. Są to z reguły toksyny nierozpuszczalne w wodzie (rozpuszczalne w tłuszczach), ale że nasz organizm nie jest idealny, znajdują się tam także toksyny rozpuszczalne w wodzie. Zagęszczanie żółci polega na jej odwodnieniu, po którym substancje rozpuszczalne w tłuszczach uzyskują konsystencję oleju, natomiast substancje rozpuszczalne w wodzie, po odwodnieniu, zamieniają się w grudki piasku. Piasek ów osiada na ścianach pęcherzyka żółciowego i przewodów wątrobowych czyniąc je niedrożnymi.

W normalnych warunkach, w chwili pojawienia się w dwunastnicy tłuszczu, następuję skurcz pęcherzyka żółciowego wywołujący wyrzut porcji żółci do dwunastnicy. Przy prawidłowym zużyciu żółci nie ma mowy o zbyt długim zaleganiu żółci w pęcherzyku żółciowym skutkującym wytrąceniem się piasku, więc procesu wyrzucania żółci w ogóle nie odczuwamy - dzieje się to na poziomie odruchów behawioralnych; właściwych dla danego gatunku. Zgoła inaczej rzecz ma się, gdy w pęcherzyku żółciowym i w przewodzie wątrobowym wspólnym (dla wątroby i pęcherzyka żółciowego) zalega piasek obklejający ich ściany. Wówczas skurcz mięśniówki pęcherzyka żółciowego wywołuje nie tylko ból, ale także, przy zablokowanym ujściu żółci do dwunastnicy, może spowodować refliks żółci do wątroby (w konsekwencji mamy żółtaczkę mechaniczną).

Klaro, polecasz Zone na rozpuszczenie kamieni żółciowych ocet. Czy to sprawdzone? Minęło trochę czasu od tej wypowiedzi, Mistrza i być może jest już nieaktualna:
aczkolwiek po ustąpieniu alergii i tak trzeba będzie na jakiś czas wdrożyć MO z cytryną, w celu oczyszczenia górnego odcinka przewodu pokarmowego.
Mistrzu, za dotarcie MO do danego odcinka przewodu pokarmowego odpowiedzialny jest przecież nośnik/olej. Co ma Pan na myśli, wspominając o powrocie do soku z cytryny dla oczyszczenia górnego odcinka przewodu? W/g Pana ocet nie rozpuści kamieni w przewodach żółciowych i pęcherzyku?  
W/g Pana ocet nie rozpuści kamieni w przewodach żółciowych i pęcherzyku?  
Tak uważam.
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=17140.msg130089#quickreply
« Ostatnia zmiana: 07-01-2013, 02:30 wysłane przez KaZof » Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Dandi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 333

« Odpowiedz #48 : 07-01-2013, 06:44 »

Zone, sprawdz mój temat. Może Ci pomoże. Jest tam mowa o woreczku żółciowym. Nie stosowałem MO a ostro dawał mi popalić. Samo przeszło, po prostu o tym zapomniałem że mnie bolał.

www.bioslone.pl/forum/index.php?topic=23536.60
Zapisane
Zone
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.12.2012
Wiadomości: 14

« Odpowiedz #49 : 07-01-2013, 09:05 »

Bardzo Wam dziękuję za wszystkie rady i informacje.
Jak na razie cały czas odczuwam ból, mimo, że odstawiłam MO Smutny
« Ostatnia zmiana: 07-01-2013, 09:51 wysłane przez Zone » Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #50 : 07-01-2013, 11:24 »

Kazof, będąc na początku drogi miałam identyczne problemy jak Zone i to co Jej pisałam oparte jest na doświadczeniu. Dobrze się sprawdziło i dlatego polecam. Nie wymyśliłam tego sama lecz pomogła mi w tym koleżanka (nie związana z Biosłone), która też zastosowała tę metodę.

Jest to metoda na przetrzymanie podostrego stanu, wyciszenie. Jak każda monodieta odbarcza i uspokaja.
Sprawdzone na kilku osobach.
Nie proponuję Zone Cholesolu. Daję przyzwolenie na jego zastosowanie. Też stosowałam - pomaga. Lepsza jest Cholagoga firmy Natermann ale już w Polsce nie jest sprzedawana.
Prawidłowego funkcjonowania wątroby nie spodziewam się, rzecz jasna, po chrupkach. To całkiem inny temat i nie o nim piszę.
Nie polecam też octu na rozpuszczenie kamieni żółciowych, bo jest to niemożliwe. Ale w tym przypadku i w takim stanie rzeczy, jak obecnie u Zone, ocet jabłkowy jest środkiem przejściowym, łagodnym i przygotowującym grunt pod działanie soku z cytryny w przyszłości.

Generalnie, w takim stanie rzeczy jak u Zone, widzę potrzebę wyciszenia obecnych objawów i po okresie krótkiej stabilizacji, rozpoczęcie pracy nad powolnym oczyszczaniem woreczka ze złogów i zadbanie o to by nie powstawały nowe.
Równocześnie ostrzegam, że może to być proces bardzo długi, bolesny, niekonieczne zwieńczony sukcesem ale możliwy...
Wszystko, tak jak cytowałaś, powołując się na zdanie Mistrza w tej kwestii. smile
« Ostatnia zmiana: 07-01-2013, 11:28 wysłane przez K'lara » Zapisane

Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #51 : 15-09-2014, 14:17 »

Szkoda, że wątek nie funkcjonuje. Ucieszyłam się czytając ten wątek od początku, że wreszcie będę wiedziała co zrobić, ale na końcu rozczarowanie, że metody polecane przez Klarę nie są skuteczne. U mnie bóle pojawiły się ponad rok temu i ma to związek z olejem kukurydzianym. Podejrzewałam nadżerki i zastosowałam kurację aloesem. Teraz jednak wydaje mi się, że to kianie zaczęły schodzić. Boli jednocześnie w różnych miejscach: od lewego podrzebrza, poprzez lewy bok na wyskości pępka aż do okolic wyrostka. Czy piasek może w tych okolicach się znajdować? Wybieram sie na usg, ale wielokrotnie czytałam, że badania nie są wiarygodne. Nie wiem już co robić. Może to alergia pokarmowa i trzeba zastosować monodietę?
« Ostatnia zmiana: 16-09-2014, 18:47 wysłane przez Agata » Zapisane
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #52 : 22-09-2014, 17:39 »

Odstawiłam MO (1/2 dawki, oliwa z oliwek + aloCIT ) i jak ręką odjął. Wniosek z tego taki, że ruszyły się kamienie ze zwieracza Odiego i stąd moje pobolewania, bo kamienie się kruszą. Tymczasem chciałabym rozpuścić te kamienie, ale proszę o jednoznaczną odpowiedź czy ocet jabłkowy może to czynić? Wypowiedzi Kazof i Klary są sprzeczne, zatem jaka jest prawda?
« Ostatnia zmiana: 23-09-2014, 16:16 wysłane przez Agata » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #53 : 22-09-2014, 18:08 »

Praktyka wykazuje, że sok z cytryny z całą pewnością kruszy złogi w formie kryształów. Co do octu jabłkowego, nie ma takiej pewności, ale wykluczyć nie można.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #54 : 22-09-2014, 18:55 »

Wero,
spróbuj dodatkowo  zimnych okładów na brzuch: najlepiej płótno lniane lub bawełniany ręcznik zamoczony w zimnej wodzie z octem jabłkowym i mocno odciśnięty, zmieniany po każdym poczuciu zagrzania, tak do trzech, czterech razy w ciągu "sesji". Przy powrocie dolegliwości powtarzamy "sesje", aż do wygaszenia gwałtownych dolegliwości.
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #55 : 23-09-2014, 19:26 »

Dziekuje za odpowiedzi. W takim razie czas na kuracje KC, a do MO na razie nie wroce.
Zapisane
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!