Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 10:03 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 75   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: W ramach przychylania nam nieba  (Przeczytany 668712 razy)
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #140 : 17-01-2014, 09:49 »

Orwellowskie ćwiczenie wyobraźni:
Wyobraźcie sobie Panowie sytuację, gdybyście MUSIELI oglądać sport w telewizji.
Czyli opłata (kara finansowa) byłaby nie za oglądanie, ale za nieoglądanie (analogicznie do szczepień).
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #141 : 17-01-2014, 14:51 »

Dla mnie wystarczająco orwellowskie jest wyłudzanie pieniędzy po obłudnym pretekstem misyjnej działalności. Nie chcę, nie potrzebuję, brzydzę się i już, niepotrzebna mi publiczna TV, komu potrzebna niech se na nią płaci.
Tylko, że jak w wielu innych obszarach chodzi o nepotyczne synekurki dla znajomych króliczka, więc będziemy płacili.
Ktoś zauważył, że w niektórych miastach największymi pracodawcami zostają urzędy miejskie, szkoły, uczelnie i szpitale?
Zapisane
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #142 : 17-01-2014, 16:19 »

"Misyjna działalność" TV nie jest pretekstem, ale istotą procesu psychomanipulacji (pranie mózgu, zniewolenie, lobotomia).

Pieniądze to temat zastępczy, potrzebny do odwrócenia uwagi od właściwego zagrożenia jakim jest TV. Ludzie mają debatować nt. abonamentu, a nie jej szkodliwości i pozbycia się telewizorów.

Proszę spróbować spojrzeć na emisję TV, jak na emisję szkodliwych neurotoksyn, które przez oczy i uszy dostają się do mózgu by go zatruć. To oczywiście przenośnia, ale używam jej świadomie.
« Ostatnia zmiana: 17-01-2014, 16:27 wysłane przez Tomasz_Dangel » Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #143 : 17-01-2014, 17:06 »

Cytat
Proszę spróbować spojrzeć na emisję TV, jak na emisję szkodliwych neurotoksyn, które przez oczy i uszy dostają się do mózgu by go zatruć. To oczywiście przenośnia, ale używam jej świadomie.
Panie Tomaszu, ileż znam osób, dla których nie jest to przenośnia.
Mózgi mają tak zatrute, że strach się odezwać. Co w TV, musi być w domu, bo tak mówili. Pytam raz osobę, czemu tyle tabletek łykasz na bóle, ona, że dr House cały czas bierze i żyje.
Zapisane
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #144 : 17-01-2014, 17:58 »

"Misyjna działalność" TV nie jest pretekstem, ale istotą procesu psychomanipulacji (pranie mózgu, zniewolenie, lobotomia).

Pieniądze to temat zastępczy, potrzebny do odwrócenia uwagi od właściwego zagrożenia jakim jest TV. Ludzie mają debatować nt. abonamentu, a nie jej szkodliwości i pozbycia się telewizorów.

Proszę spróbować spojrzeć na emisję TV, jak na emisję szkodliwych neurotoksyn, które przez oczy i uszy dostają się do mózgu by go zatruć. To oczywiście przenośnia, ale używam jej świadomie.
Dla mnie TV - owszem jest narzędziem manipulacji i szerzy szkodliwe poglądy, dotyczące różnych aspektów naszego życia,  ale nie można przesadzać. TV to - też okno na świat, źródło wartościowych filmów np. popularno- naukowych, ciekawych spektakli teatralnych i arcydzieł kinowych. Po prostu wystarczy - być wybrednym w doborze programów i jak coś nam nie pasuje - pstryknąć i po kłopocie...

Czy to, że np. jest wiele kiczów malarskich i chałtur literackich - ma oznaczać, że mamy galerie obrazów i księgarnie omijać szerokim łukiem?    
« Ostatnia zmiana: 17-01-2014, 18:04 wysłane przez Misiek » Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.281

« Odpowiedz #145 : 17-01-2014, 19:54 »

Pytam raz osobę, czemu tyle tabletek łykasz na bóle, ona, że dr House cały czas bierze i żyje.

Ale to jest nic! Mój kolega od najmłodszych lat miał horror w domu, "bo w telewizji tak mówią"! Całą podstawówkę odprowadzali i przyprowadzali go do domu ze szkoły, bo ludzie mordują, bo pedofile. W gimnazjum przestali tylko dlatego, bo nie miał z domu szkoły 10 minut, tylko dwie. Ogólnie to do momentu jak nie skończył gimnazjum, nie mógł wychodzić na dwór nigdzie indziej niż jak na podwórko. Po zeszyty chodzili rodzice, bo raz w TV była historia dziecka, który wyszedł po zeszyty i już go nie było. Tak samo jak ktoś do niego przychodził, to wcześniej był mini wywiad kim ten kolega jest i czy dobrze go zna. I za każdym razem był argument "bo w TV". Paranoja...

Ja sobie nie wyobrażam życia bez TV. Bo nie wyobrażam sobie oglądać dobrego filmu na laptopie czy komputerze, czy też ciekawostek na Animal Planet czy Discovery, czy jakiegokolwiek fajnego filmu w TV. Człowiek, który jest świadom manipulacji ze strony mediów nie musi wyrzucać telewizora, bo i tak nie da się zmanipulować.

Czy to, że np. jest wiele kiczów malarskich i chałtur literackich - ma oznaczać, że mamy galerie obrazów i księgarnie omijać szerokim łukiem?   
No właśnie. Choć z tym drugim, to większość omija księgarnie szerokim łukiem przez szkołę - moim zdaniem. No, ale nie o tym wątek.
Zapisane

Fazibazi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 12.2008
Wiedza:
Skąd: Gdynia
Wiadomości: 227

« Odpowiedz #146 : 17-01-2014, 20:52 »

Człowiek, który jest świadom manipulacji ze strony mediów nie musi wyrzucać telewizora, bo i tak nie da się zmanipulować.

Złota myśl smile

« Ostatnia zmiana: 18-01-2014, 00:18 wysłane przez Rif » Zapisane
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #147 : 17-01-2014, 21:46 »

Człowiek, który jest świadom manipulacji ze strony mediów nie musi wyrzucać telewizora, bo i tak nie da się zmanipulować.

Złota myśl smile

Świetnie Fazibazi! Ja dodam platynową myśl - człowiek, który jest świadom manipulacji i ma mocny kręgosłup moralny - nie musi wyrzucać telewizora, bo nie da się zmanipulować.smile

To - nie telewizor, konopie indyjskie, alkohol, czy komputer są źródłem zła - tylko brak dyscypliny moralnej, uleganie pokusom i w przypadku mediów - brak wiedzy, że jesteśmy obiektem manipulacji daje tragiczne skutki...
« Ostatnia zmiana: 18-01-2014, 00:19 wysłane przez Rif » Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #148 : 17-01-2014, 22:28 »

Człowiek, który jest świadom manipulacji ze strony mediów nie musi wyrzucać telewizora, bo i tak nie da się zmanipulować.

Złota myśl smile

Świetnie Fazibazi! Ja dodam platynową myśl - człowiek, który jest świadom manipulacji i ma mocny kręgosłup moralny - nie musi wyrzucać telewizora, bo nie da się zmanipulować.smile

To - nie telewizor, konopie indyjskie, alkohol, czy komputer są źródłem zła - tylko brak dyscypliny moralnej, uleganie pokusom i w przypadku mediów - brak wiedzy, że jesteśmy obiektem manipulacji daje tragiczne skutki...
To ja te myśli jeszcze oprószę diamentowym pyłem i powiem:
Tylko człowiek zdrowy fizycznie oraz psychicznie, przejawiający zdrowe zasady moralne, może być w pełni świadom manipulacji i w pełni sił, aby im nie ulegać.
« Ostatnia zmiana: 18-01-2014, 00:21 wysłane przez Rif » Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
scorupion
« Odpowiedz #149 : 17-01-2014, 22:43 »

Cytat
Tylko człowiek zdrowy fizycznie oraz psychicznie, przejawiający zdrowe zasady moralne, może być w pełni świadom manipulacji i w pełni sił, aby im nie ulegać.
Albo leniwy jak ja.
Telewizje prywatne też manipulują, ale nie wymuszają za to opłat, jest pełna dowolność. W przypadku TVP za przyjemność bycia manipulowanym musimy płacić pod przymusem. Dla mnie sprawa jest banalnie prosta, dupokracja wymusza na tych co dorwali się do władzy obdarowywanie pomocników grantami, najlepiej w postaci regularnego i zgodnego z prawem ssania publicznej kasy. Stąd powstaje masa nikomu niepotrzebnych reform i instytucji, chociażby Krajowa Rada Radiofonii i dziesiątki jej podobnych.
Zapisane
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #150 : 18-01-2014, 02:10 »

Oglądanie telewizji poddaje nas manipulacji nawet wtedy, kiedy jesteśmy tego świadomi, mamy mocny kręgosłup. Porusza mechanizmy, których nasza świadomość nie kontroluje.
Zapisane
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #151 : 18-01-2014, 07:55 »

Czyli, jesteśmy niewolnikami telewizji, narkotyków i kompów i jedyne co możemy zrobić - to wyrzucić ten szmelc przez okno, albo zwiewać na widok tych instrumentów Lucyfera?

Jakoś nie bardzo to widzę, korzystam wybiórczo z telewizji, komputerów, a na działce podziwiam pola pąsowych maków i jakoś - nie padłam ofiarą mediów, ani nie jestem na haju. Ale, jeśli ktoś ma z tym problem - to faktycznie nie powinien kupować telewizora, ani ślepic w komp, czy zbliżać się do maków, albo konopi indyjskich.

To jest tak, jak z alkoholem, jak ktoś ma nad nim kontrolę - może sobie flaszkę gorzały trzymać przed nosem i nigdy nie zostanie alkoholikiem, najwyżej dla zdrowia i kurażu pociągnie kieliszek. Ale, jeśli nie ma - to pozostaje brać nogi za pas na widok alkoholu...
« Ostatnia zmiana: 18-01-2014, 08:21 wysłane przez Misiek » Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #152 : 18-01-2014, 07:57 »

Oglądanie telewizji poddaje nas manipulacji nawet wtedy, kiedy jesteśmy tego świadomi, mamy mocny kręgosłup. Porusza mechanizmy, których nasza świadomość nie kontroluje.
Święte słowa. Zasłużyła Pani na kolejny medal.
http://www.youtube.com/watch?v=_XWOFMEIBwY
Świadomość na ten temat można uzyskać dopiero po usunięciu telewizora (a nie w czasie używania), czego dowodzi ten eksperyment: http://www.youtube.com/watch?v=Ld2z0fDqUPI
Ludzie, którzy są uzależnieni po prostu kłamią (tak jak np. alkoholicy lub grubasy-cukroholicy) i konfabulują, że rzekomo posiadają jakąś "świadomość", która ich chroni przed psychomanipulacją.
Zapisane
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #153 : 18-01-2014, 12:04 »

Ten filmik oglądałam dobre parę lat temu, ale nie wywarł na mnie większego wrażenia. Od wielu lat Świadkowie Jehowy są ostrzegani, jakie zagrożenia stwarzają media - a zwłaszcza telewizja i Internet.

Jednak nie wylewamy dziecka z kąpielą, korzystamy w tych dobrodziejstw techniki wybiórczo i jesteśmy wybredni w doborze programów telewizyjnych, portali społecznościowych, czy informacji udostępnianych przez Internet. Nie włączamy w TV wszystkiego jak leci, ale z oceanu bezwartościowych programów wyławiamy perełki kinematografii i ciekawe filmy przybliżające nam najnowsze zdobycze technologii, czy kulisy historii i sztuki. Bez tych wiadomości - świat byłby mocno zubożony.

Idąc tym tokiem rozumowania, należałoby wywalić komputery na śmietnik, bo przecież tam jest inwazja seksu, przemocy, plotek o celebrytach. Ale, jak byśmy wtedy trafili na forum Bioslone?smile

To czy środki masowego przekazu, staną się narzędziami zniewolenia - decydujemy my sami. Jeśli jednak czujemy, że kontrola nad tym, wymyka nam się z rąk - to faktycznie pozostaje nam - nie kupować kompa, ani srebrnego ekranu...      
« Ostatnia zmiana: 18-01-2014, 12:15 wysłane przez Misiek » Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Metaldaw
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 09.08.2011
Skąd: UK
Wiadomości: 356

Emigrant

« Odpowiedz #154 : 18-01-2014, 13:16 »

Od kilkunastu już lat nie posiadam telewizora. Głównym powodem takiej decyzji była niechęć do podporządkowania własnego życia pod program tv. W dobie internetu sam decyduję co, kiedy i czy obejrzę czy przeczytam.

Kiedy jestem na gościnie a gospodarze mają włączony telewizor zdumiewa mnie łatwość z jaką ludzie potrafią zmarnować 3 godziny własnego życia by obejrzeć 1,5 godzinny film przeplatany reklamami. A gdy pytam czy zgodziliby się poświęcić 1,5h na oglądanie reklam w zamian za bilet do kina to jakoś czasu na to nie znajdują.
Zapisane

MO, KB, ZZO.
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #155 : 18-01-2014, 14:16 »

Cytat
zdumiewa mnie łatwość z jaką ludzie potrafią zmarnować 3 godziny własnego życia by obejrzeć 1,5 godzinny film przeplatany reklamami. A gdy pytam czy zgodziliby się poświęcić 1,5h na oglądanie reklam w zamian za bilet do kina to jakoś czasu na to nie znajdują.

Cóż, kłania się proza życia! Po harówie w pracy, każdy tylko myśli, aby klapnąć na kanapie i zaciszu domowym oglądać wartościowe, bądź bezwartościowe  programy w TV. Niewielu z nas, chce poświęcać 1-2 godzin na komunikację do kina, bądź teatru. Ale, co do reklam, to masz Metaldaw świętą rację - mnie też zdrowo wkurzają i marzę, aby był jakiś program, który by je wykurzył z srebrnego ekranu i Internetu!:)
« Ostatnia zmiana: 18-01-2014, 15:46 wysłane przez Misiek » Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #156 : 18-01-2014, 15:51 »

Przyjrzyjcie się kiedyś innym osobom, najlepiej dzieciom lub młodym, jak wygladają podczas oglądania telewizji.  Na przykład w czasie oglądania filmu grozy czy wiadomości. Na ekranie pojawiają się obrazy przedstawiające zagrożenia. Ogień, powódż, przemoc, wojna itd. Rozszerzają się im żrenice, wstrzymują oddech, kulą się, czasem pojawiają się łzy. To nieświadome reakcje organizmu, które pozwoliły gatunkowi przetrwać. Powinni reagować  pełniej, chowając się, uciekając itd. Nie robią tego, bo tutaj już hamująco wkracza świadomość, która podpowiada, że to tylko telewizja. Kiedy na ekranie pojawiają się przyjemne obrazy, ciała oglądających też to odzwierciedlają. Uśmiechają się, oddech staje się głębszy, ciało się odpręża, prostuje, otwierają się dłonie itd. 
Pół biedy, kiedy to co oglądamy odzwierciedla rzeczywistość. Jednak w TV człowiek, do którego strzelają, nie umiera, poddany żywiołom zwyciężą, wychodzi cało z powodzi, wybuchu, potoków lawy itd. Można mnożyć przykłady.
Nasze ciało, nasze pierwotne instynkty – głupieją. A potem się dziwimy, że np. w czasie tsunami, ludzie zamiast uciekać, biegną w kierunku niebezpieczeństwa, żeby zrobić fajne zdjęcia. I giną. Bo to Real a nie TV. Oni byli głupi, byli wygłupieni przez media. Takich przykładów można podawać dużo. Mamy tylko jedno życie, nie kilka jak w grach, nie jesteśmy nieśmiertleni jak bohaterzy filmowi.
Nasza podświadomość uczy się widząc wielokrotnie fałszywe obrazy. To zabija nie tylko nasze pierwotne instynkty ale i intuicję. Obraz, to najsilniejszy przekaz.
Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.281

« Odpowiedz #157 : 18-01-2014, 17:13 »

Cóż za skrajna jednomyślność. Jakby budynek mi się palił, to nie bawiłbym się w supermena skaczącego po ścianach, tylko wiał gdzie się da do miejsca ewakuacji - tak też zapewne zrobiło by 99% ludzi. Dalej podtrzymuję wniosek, że jak się jest świadom manipulacji i to świadom, a nie tak jak co poniektórzy gadają jedno a robią drugie, to nie groźne jej oglądanie dla przyjemności. Tak samo jak człowiek świadomy pierdzielenia polityków nie da się im ogłupić i uwierzyć w kolejne kłamstwo. A to, że sobie jakieś badania zrobili, to mnie też nic nie przekonuje. Badania badaniami, z wyselekcjonowanych osób, a rzeczywistość rzeczywistością. To tak jak teoria i praktyka.

Tak samo nie trzeba być niewolnikiem telewizora. Leci coś ciekawego, to się ogląda. Nie leci nic, to się nie ogląda. A jak ktoś lubi po prostu patrzeć w telewizor by patrzeć, to już jego sprawa.
« Ostatnia zmiana: 18-01-2014, 17:18 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane

Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #158 : 18-01-2014, 17:47 »


Tak samo nie trzeba być niewolnikiem telewizora. Leci coś ciekawego, to się ogląda. Nie leci nic, to się nie ogląda. A jak ktoś lubi po prostu patrzeć w telewizor by patrzeć, to już jego sprawa.

Kamil, dokładnie jest tak, jak piszesz, bo przecież wszyscy mamy swój rozum i nikt nie zmusza nas do oglądania programów TV od A-Z.  A jeśli my sami nie mamy w tym umiaru i stajemy się bezwolnymi ofiarami mediów - to już jest inna bajka...
« Ostatnia zmiana: 18-01-2014, 17:54 wysłane przez Misiek » Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #159 : 18-01-2014, 18:10 »

Wątpię, aby ktokolwiek był w stanie zapanować nad pierwotnymi reakcjami organizmu, kontrolować pobudzenie "starego" mózgu. A jeśli nawet, chociaż częściowo,  to kosztem ogromnego wysiłku, stałej kontroli. To ogromny wydatek energetyczny dla organizmu. I zbędny, jeśli ma być poświęcony dla ogladania TV.
Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 75   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!