Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 16:52 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 75   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: W ramach przychylania nam nieba  (Przeczytany 669311 razy)
scorupion
« Odpowiedz #240 : 15-04-2015, 11:34 »

Czasami trafi się coś rozsądnego, nareszcie znieśli Bankowy Tytuł Egzekucyjny, który był istnym kuriozum. Aby tylko na to miejsce nie pojawiło się coś gorszego.
Ale, żeby nie było za pięknie, to kto posiada na przykład milion euro w austriackim banku musi uważać, bo znikają gwarancje rządowe na depozyty.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #241 : 17-04-2015, 18:41 »

Szok i niedowierzanie normalnie, okazuje się, że będzie wolno coś wyprodukować, a potem na dodatek jeszcze to sprzedać:

Cytat
Ustawa o sprzedaży bezpośredniej czeka na podpis prezydenta. Ma wejść w życie 1 stycznia 2016 roku. Senat przyjął ją w czwartek bez poprawek. Nowe przepisy mają umożliwić rolnikom produkcję i sprzedaż przetworzonych produktów rolnych takich jak pieczywo, wędliny, dżemy czy kompoty produkowane w niewielkich ilościach i pochodzące w własnej hodowli.

A wszystko dzięki naszym dobrodziejom:

Cytat
Ireneusz Niewiarowski, senator PO jest zdania, że tego typu działalność może być początkiem większego biznesu. - Umożliwiamy sprzedaż nadwyżek, ale jednocześnie otwieramy ścieżkę przedsiębiorczości na wsi - tłumaczy.
Bo oczywiście od zarania dziejów, kiedy nie było Senatu i posłów, człowiek nic nie produkował i nie sprzedawał.
« Ostatnia zmiana: 17-04-2015, 18:47 wysłane przez Scorupion » Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #242 : 18-04-2015, 04:48 »

Ty się nie booooj. Jak  zobaczą, że ludziska na tym zarabiają to zrobi im się zazdrość i ustawa zniknie.
A swoją drogą to kiedyś słyszałem jakiegoś ekonomistę, który powiedział najprostszą chyba prawdę, że bogaty kraj to bogaci obywatele. Coś mi się jednak wydaje, że naszym rządzącym w ogóle na tym nie zależy, raczej wprost przeciwnie.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #243 : 18-04-2015, 06:27 »

Coś tu śmierdzi tylko jeszcze nie wiem co. Nie dość, że "pozwolili" to miałoby być opodatkowane 2% ryczałtem do 150 tyś euro... Mało tego, wystarczy mały chiński zeszycik do ewidencjonowania sprzedaży! 600 tyś. zł, 2%! Nie pozostaje nic jak powinszować i się cieszyć.

O co chodzi??? Może o to, że miałoby to ruszyć od stycznia 2016, czyli jak to ktoś tam śpiewał "Wszystko się może zdarzyć...". Albo utrudnią na tyle, że mało który rolnik skorzysta? A może skorzystać ma kto inny? Chyba, że najzwyczajniej w świecie o najbliższą kampaniję się rozchodzi.




« Ostatnia zmiana: 18-04-2015, 06:37 wysłane przez Gibbon » Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #244 : 25-04-2015, 13:09 »

Kurczaki... wiecie, że "żyjemy w złotym okresie dla Polski"? Muszę sąsiada poinformować, inaczej ponurak spojrzy na swój tysiączek emerytury i rok w kolejce do któregoś tam ze speców od organów.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #245 : 27-04-2015, 13:10 »

Czasami jednak uda się zrobić coś potrzebnego. Uchwalono ustawę krajobrazową, dla mnie w zbyt delikatnej formie, ale może i tak ograniczy ilość i wielkość reklam, od których niedobrze się robi. Teraz czas na betonowe płoty, za których postawienie powinna być kara śmierci co najmniej. O takie:


« Ostatnia zmiana: 27-04-2015, 13:21 wysłane przez Scorupion » Zapisane
VVV
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 645

« Odpowiedz #246 : 27-04-2015, 13:31 »

powinna być kara śmierci
może nie, ale dwa lata zesłania na Madagaskar, może by było społecznie uzasadnione.
powiększenie arrow http://moindjie.m.o.pic.centerblog.net/rnyk6aby.jpg


Dla mnie hitem jest hałaśliwe przerabianie trawy na sieczkę skażoną spalinami, której nawet wygłodzona koza nie zje, następnie pakowanie sieczki do worków, worków do bagażnika samochodu i skryte wyrzucanie ich do rzeki, żeby nie było śladów i nie płacić dodatkowo za śmieci.

Na drugim miejscu są posiadacze tłumików tak skonstruowanych by nie tłumić hałasu, czy to w pojazdach, czy to w kosiarkach. Kiedyś, machając kosą trawnik przed domem, pomyślałem sobie, a niech sobie koszą kosiarkami, co mi tam, i oczywiście zaraz zmieniłem zdanie, gdyż sąsiad wystąpił z kosiarką kompletnie pozbawioną tłumika i przebywając na wsi zapragnąłem miejskiej ciszy, któregoś-tam piętra w bloku.

To jest żałosne, kiedyś po dłuższym pobycie na nowoczesnej wsi, wszedłem do mieszkania w bloku, otworzyłem okno i oniemiałem z zachwytu, słychać było ćwierkanie ptaków, a nie bezustanne ujadanie psów zagłuszane w przypadku braku opadów atmosferycznych, średnio trzema kosiarkami spalinowymi w zasięgu słuchu.
« Ostatnia zmiana: 27-04-2015, 13:43 wysłane przez VVV » Zapisane
Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #247 : 27-04-2015, 13:45 »

Hitem są też miejscy miłośnicy psów. Obsikane schody, często też podłoga tuż za drzwiami wejścia do klatki. Biedny pies nie wytrzymuje i sika w środku, bo ten pięciominutowy spacer raz dziennie, nie wystarcza. Jednak psy kochamy i mamy, a że świata nie widzi, to co.
Zapisane

Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #248 : 27-04-2015, 13:52 »

Teraz czas na betonowe płoty, za których postawienie powinna być kara śmierci co najmniej.

Musiałbyś dużą część Polski wymordować. Na podlubelskiej wsi i nie tylko, sąsiad sąsiadowi betonowym płotem stoi.
Zapisane

VVV
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 645

« Odpowiedz #249 : 27-04-2015, 14:08 »

miejscy miłośnicy psów
Dawniej w bloku mieszkały dwa zacne stare psy, szczekały z rzadka gdy rozpoznały obce kroki po drugiej stronie drzwi, obecnie chyba w bloku nie ma żadnego, za oknem też jakoś nie kojarzę by pies szczekał, czasami widzę spacerują, ale nie szczekają.

Co do czystości to jest przestrzegany skrupulatnie (jak to na Śląsku) regulamin mycia klatki na zmianę co tydzień, można jeść z podłogi, zapach świeżości, w kuchni podłogi co tydzień nie myję, może dlatego, że raczej łagodnie duszę, a nie smażę na pryskającym tłuszczu.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #250 : 28-04-2015, 07:38 »

A tu dopiero ci niespodzianka:
Cytat
Lawinowo przybywa przedszkolaków pod opieką psychiatrów. Lęki, nadpobudliwość i agresja to główne problemy, z którymi trafiają do lekarzy – informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
Cytat
Kiedyś mieliśmy 17 łóżek, a teraz 30 i wszystkie są zajęte, na przyjęcie do szpitala trzeba czekać – mówi Renata Tokarz-Czart, ordynator oddziału psychiatrycznego dla dzieci i młodzieży w szpitalu im. Babińskiego w Łodzi.
Za dużo polityki miłości hehehe? Ciekawe jaki udział w tym mają obowiązkowe szczepienia.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #251 : 07-05-2015, 07:24 »

Gdzie zmierzamy:
Cytat
Rząd Danii zaproponował w środę zwolnienie wybranych placówek handlu detalicznego z obowiązku przyjmowania zapłaty w gotówce. To kolejny krok przybliżający ten kraj do "gospodarki bezgotówkowej".
http://biznes.onet.pl/wiadomosci/ue/dania-zmierza-do-gospodarki-bezgotowkowej/hbx7yc

Dobre rozwiązanie dla klientów i samych banków ale...niesie za sobą fatalne następstwa. W razie bankructwa banku zostajemy z zapisem elektronicznym, który można sobie wsadzić oraz drugie znacznie groźniejsze. Przy braku gotówki każdy bez wyjątku zostałby ubezwłasnowolniony, totalitaryzm gorszy od północnokoreańskiego. Wystarczy płatnika rachunków, którymi staliśmy się w nowoczesnym, demokratycznym społeczeństwie, odłączyć od konta i pozamiatane, gość nie istnieje.
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #252 : 07-05-2015, 14:23 »

Dlatego też większość do materaca, jedynie co nieco na (żenująco oprocentowanym) koncie. Najśmieszniejsze, że zmierzają chyba w jeszcze ciekawszym kierunku - trza bedzie płacić za przywilej chomikowania na koncie...

http://independenttrader.pl/347,atak_na_gotowke_=_wieksza_wladza_panstwa_i_bankow.html
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #253 : 11-05-2015, 16:59 »

Mój post sprzed roku:
Cytat
Nie wiadomo co napisać, miałem trochę pokpić, ale sytuacja jest dramatyczna. Coś pękło, coś się skończyło.
Ogólnie te dwadzieścia pięć lat można o kant tyłka potłuc, wszystko dobre co się wydarzyło to wbrew i pomimo.
Tragedia spotkała lemingi, bo zupełnie nie wiedzą co teraz myśleć, nawet Sama Pani Monika nakrzyczała na władzę.
Nadzieja w tym, że pokolenie lemingów powoli zastępowane jest przez pokolenia młodsze, które mają inny punkt odniesienia i nie są tak przeraźliwie ogłupione.

I oto mamy potwierdzenie w postaci wyniku wyborów, dalej będzie jeszcze ciekawiej, bo nie wszystkich młodych udało się wypchnąć z kraju.

A przy okazji wyborów spore zaskoczenie, okazało się, że pan Prezydent jest gorącym zwolennikiem obywatelskich referendów. Co prawda od wczoraj, bo wcześniej godnie je spuszczał w kanalizację, ale trzeba wierzyć w człowieka.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #254 : 17-05-2015, 09:19 »

A tu jaka miła wiadomość:
Cytat
Premier Luksemburga Xavier Bettel wziął ślub ze swoim przyjacielem Belgiem Gauthierem Destenay. Bettel jest jedynym aktualnym szefem rządu jednego z państw UE, który żyje w homoseksualnym związku.
http://facet.onet.pl/premier-luksemburga-poslubil-swojego-przyjaciela/9e37pd

Czekamy teraz na Polaków, bo przecież jesteśmy w awangardzie nieubłaganego postępu.
Zapisane
Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #255 : 17-05-2015, 09:24 »

Nie trzeba bardzo czekać. Prezydentem Słupska jest Robert Biedroń. Z narzeczonym przychodzi na różne imprezy, więc ślub pewnie niebawem. Nie stanowisko premiera, ale idzie postęp.
Zapisane

scorupion
« Odpowiedz #256 : 17-05-2015, 09:30 »

Można by zakładać dynastie europejskie, na przykład premier Wielkiej Brytanii żeni się z prezydentem Polski. Niepotrzebne wtedy żadne traktaty, ani umowy miedzypaństwowe, wystarczy zwykła intercyza.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #257 : 21-05-2015, 13:16 »

No i co leszcze?
Cytat
Bieńkowska: Praca za 6000 zł? Tylko idiota za tyle pracuje!
Cytat
– Albo złodziej, albo idiota – podsumowała Bieńkowska miliony Polaków, którzy o sześciu tysiącach złotych mogą tylko marzyć. Ciężko pracują od świtu do nocy za pensje znacznie niższe.
Kto z czytelników forum jest idiotą?
http://www.fakt.pl/polityka/-6-tys-zl-tylko-idiota-za-tyle-pracuje-,artykuly,546578.html

Jakby ktoś nie wiedział, to pani Bieńkowska po okresie wicepremierostwa została europosłem. Wybrana przez wyborców, chyba tych co nie są idiotami hehehe.
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #258 : 22-05-2015, 17:34 »

 - https://i0.wp.com/facefun.pl/static/foto/calgon-11055.jpg

Wypasiona B. ma 87 tyś. miesięcznie!
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #259 : 24-05-2015, 22:40 »

Mój post sprzed roku:
Cytat
Nie wiadomo co napisać, miałem trochę pokpić, ale sytuacja jest dramatyczna. Coś pękło, coś się skończyło.
Ogólnie te dwadzieścia pięć lat można o kant tyłka potłuc, wszystko dobre co się wydarzyło to wbrew i pomimo.
Tragedia spotkała lemingi, bo zupełnie nie wiedzą co teraz myśleć, nawet Sama Pani Monika nakrzyczała na władzę.
Nadzieja w tym, że pokolenie lemingów powoli zastępowane jest przez pokolenia młodsze, które mają inny punkt odniesienia i nie są tak przeraźliwie ogłupione.

I oto mamy potwierdzenie w postaci wyniku wyborów, dalej będzie jeszcze ciekawiej, bo nie wszystkich młodych udało się wypchnąć z kraju.
Komorowski wygrał jedynie wsród trzydziestolatków.
Tragedia lemingów nabierze przyśpieszenia, jutro niedowierzanie, pojutrze po wyborach parlamentarnych szok, a za lat kilka nastąpi powtórka z niedalekiej przeszłości.
Zapisane
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 75   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!