Niemedyczne forum zdrowia
20-04-2024, 11:42 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 75   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: W ramach przychylania nam nieba  (Przeczytany 677857 razy)
scorupion
« Odpowiedz #300 : 17-09-2015, 11:10 »

Kilku tysięcy rdzennych Polaków, pokrzywdzonych przez II WŚ, nie ma możliwości, żeby sprowadzić do kraju:
Cytat
Jeszcze w lipcu Platforma Obywatelska obiecywała, że do końca kadencji Sejmu wprowadzi przepisy ułatwiające repatriację Polaków z krajów byłego ZSRR. Dziś, na dwa posiedzenia parlamentu przed wyborami, wszystko wskazuje na to, że obietnicy nie dotrzyma. Repatriantka z Kazachstanu w rozmowie z Wirtualną Polską wskazuje, że o naszych rodaków ze Wschodu lepiej dba nawet Aleksandr Łukaszenka.

Ale kilkanaście tysięcy zupełnie obcych kulturowo i zwyczajnie niebezpiecznych imigrantów, już jak najbardziej. Bo to okaz solidarności hehehe. Jakiej solidarnośći, z kim?


A tu wyjaśnienie dla tych co nie wiedzą skąd wziął się wzrost gospodarczy, czyli chodniki z kostki i aquaparki:



Nielźe będziemy musieli beknąć za te radosne rządy.

I ogólniejsza, bardzo smutna uwaga. Tak się porobiło, że ktokolwiek publicznie powie jak jest, natychmiast zostaje uznany za wariata, złoczyńcę i ostaniego oszołoma. Rzeczywistość mają oddawać kłamstwa, manipulacje, propaganda i wszystkie inne udoskonalone bolszewickie metody.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #301 : 18-09-2015, 08:36 »

A tymczasem, za górami, za lasami, za siedmioma E.Leclercami, czyli w Polsce, naszej zielonej wyspie, dzieją się takie oto rzeczy:
Cytat
Policyjne statystyki są zastraszające. Z roku na rok w całej Polsce wzrasta liczba prób samobójczych. W 2010 roku 5,4 tys. osób próbowało odebrać sobie życie, cztery lata później już 10,2 tys. Polaków. 70 proc. z 35 tys. zanotowanych w latach 2010-2014 prób zakończyło się powodzeniem. W efekcie życie straciło ponad 24,3 tys. osób

Im lepiej, tym gorzej?
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #302 : 18-09-2015, 10:04 »

Cytat
Im lepiej, tym gorzej?
W dobrobycie też ludzie popelniają samobójstwa i na zielonych wyspach też. To bardziej wynika z braku sensu życia, braku bliskich relacji z ludźmi, od których można dostać wsparcie, z samotności... itp.
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
scorupion
« Odpowiedz #303 : 18-09-2015, 10:29 »

Czyli im więcej dobrobytu, tym więcej samobójstw. Imigranci muszą uważać.
Ale.. tu widzą inne przyczyny:
Cytat
Jak wynika z danych Komendy Głównej Policji, trzech na czterech samobójców to mężczyźni....Z badań wynika, że większość osób z depresją, które popełniły samobójstwo nie korzystało z pomocy psychologicznej i nie było leczonych farmakologicznie...  dla mężczyzn, którzy – podążając za stereotypem - mają być silni, stabilni emocjonalnie, mają być podporą rodziny i zapewnić odpowiedni byt materialny. Kiedy sami nie mogą rozwiązać problemów nie chcą być ciężarem dla innych, a samobójstwo postrzegają jako jedyny sposób uwolnienia bliskich od tego ciężaru. Kłopoty finansowe, trudności materialne odgrywają coraz większą rolę wśród przyczyn samobójstw mężczyzn – dodaje Naczk.

Ale...od czego mamy urzędników:
Cytat
Samobójstwa są siódmą najczęstszą przyczyną zgonów w Polsce. Tylko w ciągu ostatnich pięciu lat życie odebrało sobie 1,2 tys. mieszkańców Pomorza. Dlatego ministerstwo zdrowia planowało wprowadzić specjalny program zapobiegawczy, pozwalający na wykrywanie wczesnych przypadków.
Szkoda tylko, że coś im przeszkodziło i nomen omen:
Cytat
Prace utknęły jednak w martwym punkcie.
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #304 : 18-09-2015, 10:35 »

Mieliśmy być drugą Japonią...
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Polska-goni-Japonie-w-liczbie-samobojcow-7229770.html
Cytat
Polska należy do krajów o największej liczbie samobójstw w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców. Wskaźnik ten u nas wynosi 17,5. W Niemczech 12,2, a w dotkniętych kryzysem ekonomicznym Hiszpanii i Grecji odpowiednio 7,6 i 3,5. Gorzej niż u nas jest m.in. w Rosji, gdzie z własnej ręki ginie 18,5 osoby na 100 tys. mieszkańców. Na Białorusi wskaźnik ten wynosi 20,5 osoby, a w słynącej z dużej liczby samobójstw Japonii – 21,4 (w Japonii, w której mieszka 3 razy więcej ludzi niż w Polsce, co roku samobójstwo popełnia ok. 30 tys. ludzi – 5 razy więcej niż w Polsce).
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
scorupion
« Odpowiedz #305 : 01-10-2015, 09:28 »

Dla naszego dobra:
Cytat
Były prezydent Bronisław Komorowski (63 l.), jeszcze zanim odszedł z Pałacu, wyjątkowo hojnie wynagrodził swoich najbliższych współpracowników. Jak dowiedział się Fakt24, tylko w tym roku na nagrody dla szefa kancelarii i innych ministrów przeznaczono dokładnie 101 tys. zł!

Najwięcej – aż 14 tys. zł, czyli niemal czterokrotność średniej pensji – dostał były szef kancelarii prezydenta Komorowskiego Jacek Michałowski (60 l.). Po 13 tys. zł trafiło do sekretarzy stanu. Podsekretarze natomiast musieli zadowolić się „skromnymi” nagrodami po 11 tys. zł każdy.


A tu dla jeszcze większego dobra:
Cytat
Nowe logo Sejmu kosztowało izbę 12 tysięcy euro - podaje "Rzeczpospolita". Odświeżony znak graficzny izby niższej parlamentu został zaprojektowany przez twórcę loga "Solidarności", Jerzego Janiszewskiego. Źródło: Twitter/  Kancelaria Sejmu Obecne logo Sejmu Zaledwie 4 lata temu powstało obecne logo Sejmu, które kosztowało 5 tysięcy złotych. To najnowsze było wydatkiem rzędu 12 tysięcy euro, czyli ok. 50 tysięcy złotych. (http://www.tvn24.pl)
Można sobie sprawdzić, bardzo ladny obrazek. http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/nowe-logo-sejmu-za-50-tysiecy-zlotych,581854.html
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #306 : 12-10-2015, 17:20 »

Tekst, który cały trzeba przeczytać, kwintesenscja naszych czasów: http://seaman.salon24.pl/673384,o-tobie-pisze-kuglarzu-z-biura-promocji-przekretow#komentarze
Cytat

..który ślęczysz  właśnie nad regulaminem usługi, trzydzieści stron drobnym maczkiem i korporacyjnym bełkotem, obmyślając pułapki na młodocianych idiotów i na starców omszałych niczym leśne głazy, którzy nie odcyfrują tego nawet przez lupę, a jeśli nawet, to nie zrozumieją, a  gdyby jednak zrozumieli i doszli do istoty twojego przekrętu, to nie będą chcieli uwierzyć, iż dożyli czasów, w których można okradać ludzi w świetle prawa, a jak w końcu uwierzą, to wtedy westchną tylko, że czas umierać, ty zaś nachapiesz się promili z łupu od każdego wykiwanego delikwenta, co zresztą się tobie należy, bo jesteś bardzo inteligentny, gdyż skończyłeś psychologię transportu albo filozofię przyrody, co na to samo wychodzi, więc ci się należy, bo wszystkie twoje znajome korpokolesie chodzą do klubu dwa razy w tygodniu i ty też musisz, żeby trzymać standard młodego wielkomiejskiego naciągacza z licencjatem albo nawet z magistratem...

Taki albo jeszcze lepszy będzie tipp.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #307 : 20-10-2015, 21:38 »

Odbyła się debata. Korwin, poźniej Kukiz, później długo, długo nic, później znacznie dłużej zupełnie nic i dopiero hen hen w oddali stawkę zamyka...z wrodzonej uprzejmości nie napiszę kto.
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #308 : 21-10-2015, 08:13 »

Czy mógłbym poprosić o MERYTORYCZNE uzasadnienie (tej wyższości Korwina i Kukiza), bo krytykować wszystko to najlepiej potrafi Ferdek Kiepski.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #309 : 21-10-2015, 09:46 »

Trzeba było oglądać debatę. A może ty jesteś z tych co chcą mi zabrać moje 200 zł?

Cytat
W trzecim kwartale br. przyjęto w Polsce 6548 stron aktów prawnych, czyli o 13,2 proc. więcej niż przed rokiem - wynika z cyklicznego badania Grant Thornton. Na zapoznanie się z nowymi przepisami statystyczny Kowalski musiałby poświęcić codziennie niemal cztery godziny.
Hehehe, tylko cztery? Przecież doba ma dwadzieścia cztery.

Cytat
"Polska jest bliska pobicia kolejnego historycznego rekordu produkcji prawa. Jeśli utrzymany zostanie przyrost z pierwszych trzech kwartałów 2015 r., to w całym 2015 r. wejdzie w życie 28018 stron nowego prawa, a więc o 2383 stron więcej niż przed rokiem. Tymczasem już w zeszłym roku Polska wyprodukowała najwięcej stron nowych przepisów w historii, a przynajmniej od 1918

Jak żyć bogdanie M, jak żyć?
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #310 : 21-10-2015, 12:11 »

Dalej podtrzymuję moje stwierdzenie, że krytykować potrafi najlepiej Ferdek Kiepski, ale czy to co on robi i proponuje to jest lepszym rozwiązaniem?

Zaznaczam, że jestem przeciw POPIS-owi, bo to ci sami styropianowcy co AWS i UW i są to najgorsze rządy dla zdecydowanej większości. Twierdzę, że podniesienie wieku emerytalnego to dzieło wspólne POPIS-u, (czego "ciemny lud"  nie wie i nie rozumie) mogę to wykazać na podstawie  FAKTÓW.

Przyznaję, że debatę oglądałem tylko początek, bo o tej godzinie jestem senny, a szczególnie jak jest debata, czyli sprzedawanie bajek dla "ciemnego ludu". Mam nadzieję, że wiesz, czyje jest powiedzenie "ciemny lud to kupi". Ja poglądy Korwina znam od wielu lat, bo jest w polityce od początku transformacji, i kiedyś czytałem jego cotygodniowe felietony w ANGORZE. W pewnych sprawach się z nim zgadzam. Kiedyś powiedział, że przyjechali do Warszawy terroryści (górnicy) i rząd spełnił ich żądania okradając innych obywateli.

Kukiz mówi, ze należy rozgonić tą rządzącą bandę, i że on programu nie ma, bo program to jest jedno wielkie KŁAMSTWO. Z tym jestem w stanie zgodzić się w całości tylko ja jednak rozliczam ludzi nie na podstawie tego co mówią, ale co potrafią pozytywnego zrobić, a nie wydaje mi się, żeby Kukiz, lub Korwin potrafili coś pozytywnego zrobić, jeżeli się mylę to mnie oświeć, co oni mają pozytywnego do zaproponowania i możliwego do wdrożenia, bo tylko to się liczy co jest możliwe do zrobienia, a nie to co byłoby lepsze.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #311 : 21-10-2015, 12:55 »

Żeby było jasne...w Polsce nie ma żadnej demokracji, jest plutokracja, gdzie grupy interesu oraz ościenne i nieościenne mocarstwa rządzą za pomocą swoich przedstawicieli. Reszta to przekomarzanie.
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #312 : 21-10-2015, 13:44 »

"Żeby było jasne...w Polsce nie ma żadnej demokracji".

Z tym stwierdzeniem się zgadzam, ale uważam, że w Polsce rządzą media, a media mamy określone (styropianowe) i z kim robią najlepszy geszeft to tego będą popierać. Jeżeli kogoś trzeba zniszczyć to nie ma problemu, na pewno się coś na niego znajdzie.

 Pamiętasz jak media sprzedawały wprowadzenie OFE, jak to mieli przyszli emeryci spędzać wczasy pod palmami, a fakty są takie, że przyszli emeryci będą spędzać czas pod śmietnikami w poszukiwaniu żywności, bo emerytury z nowego systemu będą o ponad połowę niższe od obecnych, czy "ciemny lud" coś o tym wie?
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #313 : 21-10-2015, 13:48 »

Kukiz mówi, ze należy rozgonić tą rządzącą bandę, i że on programu nie ma, bo program to jest jedno wielkie KŁAMSTWO. Z tym jestem w stanie zgodzić się w całości tylko ja jednak rozliczam ludzi nie na podstawie tego co mówią, ale co potrafią pozytywnego zrobić, a nie wydaje mi się, żeby Kukiz, lub Korwin potrafili coś pozytywnego zrobić, jeżeli się mylę to mnie oświeć, co oni mają pozytywnego do zaproponowania i możliwego do wdrożenia, bo tylko to się liczy co jest możliwe do zrobienia, a nie to co byłoby lepsze.
Też bym chciała się dowiedzieć, co proponują Ci dwaj panowie oprócz tego, że krytykują POPIS? Bo tylko to słyszę od nich, byłam nawet kiedyś przez przypadek na wiecu Kukiza i oprócz krzyków, że ich dobijemy, tę bandę próżniaków i oszustów, i musimy wygrać nie słyszałam nic - a w jaki sposób rządzić, to już w ogóle!  
Nie oglądałam debaty, ale ponoć, tak czytałam, wygrał ją jakiś Pan Adrian Zandberg. smile
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
scorupion
« Odpowiedz #314 : 21-10-2015, 14:33 »

Myślisz, że rządzenie jest takie trudne? Zobacz na naszego premiera.
Korwin proponuje bardzo mądre ruchy np. zakaz uchwalania deficytu budżetowego czy wyłączenie rządu z przygotowywania ustaw. I dziesiątki innych. Kukiz jest antysystemowcem to co ma proponować? No oczywiście rozwalenie systemu.
Pan Adrian przezentował się wyśmienicie w pomiętej koszuli i wystającym spod niej podkoszulku, gadał szczerze i na temat, dosyć brawurowo, szkoda, że same głupoty. Żadnych socjalistów, bo to zakażenie.

Cytat
że w Polsce rządzą media, a media mamy określone (styropianowe) i
Gdybyś był w stanie prześledzić czyją własnością są polskie media, to nie pisałbyś takich niedorzeczności.
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #315 : 21-10-2015, 15:01 »


"Gdybyś był w stanie prześledzić czyją własnością są polskie media, to nie pisałbyś takich niedorzeczności"

Właśnie problem polega na tym, że w większości "polskie media", są nie polskie.

Czy uważasz, że Agora jest styropianowa?, czy nie?

Korwin proponuje, żeby służba zdrowia była prywatna, a jak kogoś nie stać to nich zdycha pod płotem, albo się bierze do roboty i sobie zarobi.

Żeby nie było, że zmyślam to są słowa Korwina.

Media są styropianowe, bo reprezentują interesy "elit" solidarności, a nie koniecznie muszą być własnością styropianowców.
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #316 : 21-10-2015, 15:10 »

"Korwin proponuje bardzo mądre ruchy np. zakaz uchwalania deficytu budżetowego"

To są mądre ruchy, ale żeby być wiarygodny musisz powiedzieć komu zabierzesz. Musisz poszukać 53 mld, bo na tyle jest przewidywany deficyt w przyszłorocznym budżecie.
Zapisane
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #317 : 21-10-2015, 18:51 »

Nie chodzi o to, komu zabrać. Chodzi własnie o to, żeby przestać zabierać. Przeczytaj "strategię" ruchu Kukiza, jest dostępna w necie.
Korwin gada całkiem fajnie w wielu sprawach. Problem w tym, że gada tak ze 30 lat i cały czas jest obecny w życiu publicznym. Na gadaniu się u niego kończy. Czyli - jest nieskuteczny.
Zapisane
Leszek_B
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 20.12.2010r
Wiedza:
Skąd: Sieradz
Wiadomości: 117

« Odpowiedz #318 : 22-10-2015, 11:08 »

Cytat
Korwin gada całkiem fajnie w wielu sprawach. Problem w tym, że gada tak ze 30 lat i cały czas jest obecny w życiu publicznym. Na gadaniu się u niego kończy. Czyli - jest nieskuteczny.

I za to cenię Korwina! Tak jak piszesz, od 30 lat gada, i do tej pory mówi to samo. Jego poglądy są niezmienne. Ma "parę" lat na karku, a jednak starcza mu pary by przeć do przodu. Jest świetnym felietonistą. Na jego tekstach wychowało się parę pokoleń. Kropla drąży skałę. Kukiz też próbuje mówić tak jak Korwin.
Zapisane
Dasiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 17.10.2013
Wiadomości: 127

« Odpowiedz #319 : 22-10-2015, 14:53 »

Wybory w Szwajcarii wygrała antyislamska prawica zdobywając 50% miejsc w parlamencie. Media w Polsce unikają tematu jak ognia
http://niewygodne.info.pl/artykul6/02564-Wybory-w-Szwajcarii-wygrywa-antyislamska-prawica.htm
Zapisane
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 75   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!