Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 07:28 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 75   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: W ramach przychylania nam nieba  (Przeczytany 669119 razy)
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #400 : 04-10-2016, 12:44 »

Tak, tak, oczywiście komisja sejmowa. Co głupi naród może na ten temat wiedzieć. Chociaż...coś troszkę może wie. Się przewiozą na tym czarnym poniedziałku, na CETA też. Zaczęly się schody, im dalej w las, tym więcej drzew.
Ale czy to nie dziwne, że organizacje PRO LIFE, akurat w takim momencie przedkładają ten projekt i zaczyna się jazda, jak zawsze, w tym temacie? Przypadki są ponoć tylko w gramatyce. smile
Cytat
na CETA też
A w jaki sposób?
Możesz głupiemu narodowi powiedzieć więcej o CETA? Przeczytałam,że:
Cytat
1. Zagraża polskiemu rolnictwu.
CETA zniesie cła ochronne. Spowoduje to zalew polskiego rynku przez kanadyjską i amerykańską żywność. Jest ona znacznie tańsza ze względu na niższe wymogi jakościowe. Dla polskiego rolnictwa to pewna śmierć.
2. Zlikwiduje małe gospodarstwa rodzinne.
CETA doprowadzi do upadku małych gospodarstw rolnych. Zapisy umowy wymuszają przestawienie się na rolnictwo wielkotowarowe. Doprowadzi to do spadku cen i zarobków przy wzroście zadłużenia.
3. Zaleje polski rynek żywnością GMO.
CETA obniży bezpieczeństwo żywności i standardy ochrony środowiska. Porozumienie dopuszcza do stosowania niebezpiecznych pestycydów i innych środków ochrony roślin, stosowanie konserwantów i hormonów.
4. Uderzy w polskich eksporterów.
CETA zezwoli na sprzedaż żywności produkowanej przy niskich standardach ochrony środowiska i zdrowia. Polscy eksporterzy dbający o jakość nie będą w stanie konkurować z producentami o niskich kosztach produkcji.
5. Zdusi polską gospodarkę.
CETA doprowadzi do spowolnienia gospodarczego w Polsce. Nie tylko sektor rolniczy jest zagrożony. Według analiz umowa doprowadzi do znacznego spadku płac wewnątrz Unii Europejskiej, w tym Polsce. Zagrożonych jest ponad 500 tys. miejsc pracy.
 6. Wzmocni międzynarodowe korporacje
Na CETA zyskają głównie międzynarodowe korporacje, kosztem małych i średnich przedsiębiorców. Polskim firmom znacznie trudniej będzie konkurować z jeszcze silniejszymi niż dziś wielkimi koncernami. UPADNĄ.
ale nie umiem zweryfikować tej wiedzy, czy naprawdę tak jest?
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
scorupion
« Odpowiedz #401 : 04-10-2016, 19:30 »

Cytat
Ale czy to nie dziwne, że organizacje PRO LIFE, akurat w takim momencie przedkładają ten projekt i zaczyna się jazda, jak zawsze, w tym temacie? Przypadki są ponoć tylko w gramatyce
Podłożyli świnię, bardzo czujnie zresztą.
Ceta z założenia nie jest zła, ale diabeł tkwi w szczegółach. Może doprowadzić do upadku małego rolnictwa i wtedy wszyscy będziemy żywili się paszą na podobieństwo kurczaków, dla niepoznaki opakowaną jak żywność. Drugi, nie wiem czy nie poważniejszy problem, że cała władza w ręce rad czyli korporacji. No przegiąłem, nie cała, ale wystarczająco za dużo.
Zapisane
Solan
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 31
MO: 1.08.2008
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 233

« Odpowiedz #402 : 05-10-2016, 15:45 »

Zebrałam poniżej materiały z informacjami o CETA i TTIP:

Lekcje z Kanady. Zatrzymać umowę CETA.
CETA - umowa niszcząca rynek i wolność? O co chodzi?
TTIP, CETA, ISDS - o co chodzi?

CETA: 10 rzeczy, których nie wiecie o umowie UE-Kanada, a powinniście
TTIP: 10 rzeczy, których nie wiecie o umowie UE-USA, a powinniście
Prof. Leokadia Oręziak o TTIP: Umowa pomiędzy UE i USA będzie korzystna tylko dla wielkich korporacji
CETA: Jak korporacje pozywają państwa (i wygrywają)

Dlaczego to jest ważne?

Polskie rolnictwo nie jest w stanie wytrzymać konkurencji z wysoko uprzemysłowionym, wielkopowierzchniowym rolnictwem Stanów Zjednoczonych. Przed wejściem tanich produktów amerykańskich chronią nas cła i różnice w przepisach prawa o dopuszczeniu na rynek. . Celem umowy TTIP jest zniesienie ceł i wpuszczenie na rynek żywności amerykańskiej, której producenci nie będą musieli przestrzegać tych samych zasad co europejscy.

W sytuacji gdy na rynku będą obecne tanie, amerykańskie produkty i drogie europejskie, te drugie przegrają walkę o konsumenta.

Jeśli rolnik nie będzie w stanie konkurować, nie będzie w stanie utrzymywać się z własnej pracy. W Polsce jest 1,5 miliona gospodarstw, z czego połowa to małe gospodarstwa, których przetrwanie jest zagrożone.

Jakie są ukryte koszty taniej żywności?

Chodzi o koszty społeczne, zdrowotne i środowiskowe.

W Stanach Zjednoczonych powszechnie stosowane są w produkcji mięsa i nabiału hormony wzrostu i mleczności oraz antybiotyki. Środki te poprawiają opłacalność produkcji, natomiast stanowią ogromne zagrożenie dla zdrowia konsumentów i z tego powodu zostały zakazane w Unii Europejskiej. Podobnie jest z pestycydami i środkami ochrony roślin.

Mamy też różne podejścia do dopuszczania produktów na rynek. W UE obowiązuje zasada ostrożności, czyli producent musi przeprowadzić badania i udowodnić, że produkt jest bezpieczny dla ludzi. W Stanach Zjednoczonych nie ma wymogu, aby udowodnić bezpieczeństwo produkcji. Dopiero kiedy ktoś udowodni szkodliwość produktu, najczęściej po długotrwałej i kosztownej batalii w sądzie, producent musi wycofać go z rynku.

Otyłość, choroby serca, cukrzyca często są skutkiem długotrwałego spożywnia żywności złej jakości.

W USA nie ma również norm dobrostanu zwierząt. Dominuje ultlraprzemysłowa produkcja, bez dbałości o minimum dobrostanu zwierząt. W jednym gospodarstwie bez źdźbła trawy na pastwisku może być nawet kilka milionów krów. Do produkcji żywności używa się antybiotyków i hormonów. Później mięso jest odkażane chlorem albo inną substancją, aby zabić wszystkie pasożyty. W efekcie choć żywność jest wolna od szkodliwych mikroorganizmów, jest zarazem niskowartościowa. Wielkoprzemysłowe rolnictwo w USA tworzy dużo gorsze miejsca pracy, pracownicy tych zindustrializowanych farm są narażeni na choroby zawodowe np. związane z wdychaniem szkodliwych oparów chemikaliów wykorzystywanych w produkcji.

Czy naprawdę chcemy, aby tak produkowaną żywność jadły nasze dzieci? W Europie czystość jest badana już na farmie. W Stanach normy sanitarno-epidemiologiczne są duże niższe, jakiekolwiek przepisy obowiązują tylko w niektórych stanach. Oznacza to mniejszą ochronę zdrowia obywateli.

Jak wejście w życie TTIP i CETA przełoży się na rynek pracy?

Upadek gospodarstw rolnych i małych i średnich przedsiębiorstw z nimi powiązanych (np. masarni, skupów, sklepów) oznacza likwidację miejsc pracy w rolnictwie, degradację społeczną wsi, zwiększenie liczby ludzi na zasiłkach. Wzrost bezrobocia oznacza również spadek wysokości płac, w tym godzinowych.

Czy TTIP oznacza wprowadzenie w Polsce GMO?

Na terenie UE do konsumpcji przez człowieka dopuszczono jedną odmianę kukurydzy modyfikowaną genetycznie. Żywność genetycznie modyfikowana musi być odpowiednio oznaczona. W niektórych krajach można wytwarzać również soję GMO jako paszę dla zwierząt. Tu nie ma konieczności oznaczania, choć trwa batalia ws. wprowadzenia tego wymogu np. dla mleka od krowy karmionej GMO.

W USA GMO nie jest traktowane jako specjalny typ żywności. Nie ma konieczności oznaczania. Stosuje się ponad 90 odmian, każda nowa może być wprowadzona na rynek. Istnieje obawa, że żywność amerykańska, która trafi na rynek, może być GMO, nawet bez konkretnej informacji.

Europa nie jest przygotowana na wejście na rynek dużej ilości żywności GMO. Jeśli producent ukryje tę informację, nie ma możliwości sprawdzenia każdej partii.

Zresztą to nie tylko kwestia GMO. W USA bez specjalnego oznaczania sprzedaje się też mięso klonowanych zwierząt.

Czy były inne umowy, które skłaniają do tak pesymistycznych wniosków?

Tak. W Meksyku po wejściu umowy NAFTA zatrudnienie w rolnictwie zmniejszyło się o milion osób. To ogromna ilość miejsc pracy. Część z rolniczek i rolników z godnych, rodzinnych miejsc pracy trafiło do półniewolniczych farm. Od wprowadzenia umowy NAFTA 6 mln ludzi wyemigrowało z Meksyku. Kraj popadł w degradację społeczną i środowiskową.

Ile gospodarstw może upaść?

W Polsce mamy zarejestrowane półtora miliona gospodarstw, w rolnictwie zatrudnionych jest 1,8 mln osób. Unia Europejska nie posiada danych nt. konkretnej liczby miejsc pracy w rolnictwie, która zniknie. W Polsce zwolennicy TTIP mówią, że będziemy eksportować jabłka. Przykład Meksyku, gdzie handel z USA miał wpływ na zniknięcie miliona miejsc pracy w rolnictwie, a niemal połowa żywności pochodzi już z importu, każe podchodzić do tych obietnic sceptycznie.

Czy w TTIP i CETA są włączone zapisy dot. rolnictwa??

Niektóre związki zawodowe są przekonane, że TTIP może przyczynić się do powstania miejsc pracy. Przekonują, że rolnictwo jako cały sektor zostanie wyłączone z umowy. Na tym etapie procedowania umowy już wiadomo, że to nieprawda. 23 marca Komisja Europejska opublikowała propozycję rozdziału dotyczącego rolnictwa. Wynika z niego, że UE negocjuje kwestie rolnicze, są w niej uwzględnione propozycje obniżenia lub zniesienia stawek celnych na import żywności. W rozdziale dot. współpracy regulacyjnej w CETA jest napisane, że wszystkie regulacje muszą być oparte na tzw. „zasadzie dowodu naukowego”. Ten zapis brzmi dobrze, ale w praktyce oznacza podejście do bezpieczeństwa żywności dominujące w USA, które otwiera drzwi na wprowadzanie GMO oraz produkcji wykorzystującej antybiotyki, chlor i pestycydy zakazane w UE.

Studium przygotowane przez Departamentu Rolnictwa USA prezentuje dane ekonomiczne pokazujące prognozę wzrostu importu produktów z USA do Europy. W przypadku drobiu wzrośnie on o 35000 procent. Łatwo sobie wyobrazić co to oznacza dla polskich producentów drobiu. Polskie jajka od szczęśliwych kur czy nawet jajka produkowane w chowie ściółkowym czy klatkowym zostaną zastąpione produktami jeszcze gorszej jakości.

Jakie środki chemiczne stosowane za Oceanem mogą stanowić zagrożenie dla polskiego rolnictwa?

W rolnictwie amerykańskim w produkcji mięsa, jajek i mleka stosowane są hormony, które są zabronione w UE, a do ochrony roślin stosowane są inne pestycydy, w tym 82 substancje zabronione w UE.  Unia Europejska wprowadziła zakazy stosowania tych substancji mając na uwadze ich potencjalną szkodliwość dla zdrowia ludzi. Gdy na nasz rynek wejdą produkty zawierające te substancje, można oczekiwać negatywnego wpływu na zdrowie konsumentów.

Jakie zapisy TTIP i CETA stanowią zagrożenie dla rodzinnych i ekologicznych gospodarstw rolnych oraz bezpieczeństwa polskiej żywności?

Nie mamy jeszcze ostatecznego tekstu TTIP, odbywają się kolejne rundy negocjacyjne. Wiemy jednak, że filarami porozumienia będzie ułatwienie amerykańskim firmom dostępu do europejskich rynków. Odbędzie się to przez zniesienie ceł i zniesienie różnic w zasadach dopuszczania żywności do konsumpcji. W umowie CETA, której tekst już znamy, jest zapis o kilkunastokrotnym podwyższeniu kontyngentu na import bezcłowy wołowiny i wieprzowiny. Oznacza to zwiększenie konkurencji dla europejskich producentów. Nie wiemy czy TTIP pozwoli na import faszerowanej hormonami żywności z USA, natomiast wiemy, że jest to przedmiotem negocjacji. Dyskutuje się też o obniżeniu ceł oraz dopuszczeniu większej ilości pozostałości pestycydów w żywności (np. w jabłkach).

Czy jedzenie kupowane w Polsce będzie na skutek porozumień gorszej jakości?

Jednym z celów negocjacji jest sprawienie, by regulacje w obu krajach były jak najbardziej podobne do siebie. Jeśli rzeczywiście normy europejskie zostaną naruszone tak by zbliżyć je do norm amerykańskich, jakość się obniży.

Natomiast większy import żywności z USA i Kanady sprawi, ze tańsze i gorsze produkty zza oceanu z czasem wyprą żywność europejską.

Można przypuszczać, że kierujące się głównie ceną wielkie sieci handlowe będą decydowały na zakup tańszej żywności, która później masowo trafi na stoły konsumentów.

Jakość żywności w Polsce jest wysoka i obwarowana licznymi przepisami unijnymi i krajowymi. Wejście na nasz rynek żywności z USA może się wiązać z nieoznakowanymi produktami zawierającymi GMO, nieoznakowanym mięsem z klonowanych zwierząt, produktami o wyższych dopuszczalnych poziomach pozostałości pestycydów i mięsem mytym chlorem. Nie jest to jakość żywności, której poszukuje europejski konsument.

Na jakim etapie jest przyjmowanie tych umów? Czy da się je jeszcze zatrzymać?

Umowa CETA jest już spisana i opublikowana po angielsku, w tym momencie trwa jej tłumaczenie na język polski. To potężny, obszerny, pełen prawniczego języka dokument liczący sobie około 1500 stron. Już w czerwcu trafi pod głosowanie Rady Unii Europejskiej w której zasiadają przedstawiciele rządów, w tym polskiego. To będzie dobry moment, aby odrzucić tę umowę. Jeśli jednak zostanie przyjęta przez Radę, jesienią trafi do Parlamentu Europejskiego. Jeśli chodzi o TTIP to negocjacje wciąż trwają. Być może skończą się w 2016 roku, na razie nie jest to pewne. Jeśli tak się stanie umowa zostanie przyjęta w 2017 roku. W kwietniu odbędzie się kolejna runda negocjacji. Komisarz UE ds. handlu sugeruje, że każdy rząd będzie mógł odrzucić TTIP, jednak w przypadku procedury głosowania większościowego, zdecyduje większość krajów, a nie jeden głos.

Jakie jest stanowisko polskiego rządu? Co na to minister rolnictwa?

W PIS ścierają się dwa stanowiska. Z jednej strony minister spraw zagranicznych, Witold Waszczykowski oraz minister rozwoju Mateusz Morawiecki zapowiadają dalsze prace nad porozumieniem, z drugiej Krzysztof Jurgiel, minister rolnictwa, wykazuje dużo więcej sceptycyzmu.

W relacjach ze Stanami Zjednoczonymi nasze partnerstwo w coraz większym stopniu obejmuje wymiar gospodarczy, współpracę energetyczną, a także obiecujący obszar innowacji i rozwoju wysokich technologii. Polsko-amerykańskie relacje gospodarcze są elementem partnerstwa ekonomicznego Unii Europejskiej ze Stanami Zjednoczonymi, które mamy zamiar rozwinąć z korzyścią dla wszystkich stron w ramach Transatlantyckiego Partnerstwa na rzecz Handlu i Inwestycji (tzw. TTIP) – mówił Waszczykowski w Sejmie. Wcześniej minister rolnictwa mówił, że umowa TTIP zawiera przepisy niekorzystne dla polskich rolników i nie wszystko o niej wiadomo, dodając, że obawia się wpuszczania na rynek europejski żywności z USA, gdzie warunki produkcji są inne, co mogłoby zagrozić interesom polskich rolników.

« Ostatnia zmiana: 05-10-2016, 23:33 wysłane przez Solan » Zapisane

Piszemy "naprawdę", a nie "na prawdę"!
scorupion
« Odpowiedz #403 : 05-10-2016, 20:20 »

Zasyfią ziemię i wodę, nikt nie wie co za jakiś czas się z tego wylęgnie.
I te sądy arbitrażowe, powoli gotują żabę, aż nachlają się wszystkiego do urzygu. Człowiek nieustannie mnie zadziwia, do jakiego stopnia można być pustym i pazernym.
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #404 : 06-10-2016, 17:13 »

CETA na chwilę, CETA na zawsze:

 - http://wpolityce.pl/polityka/310999-sejm-przyjal-uchwale-ws-ceta-niemal-pelna-zgodnosc-wsrod-poslow-umowa-bedzie-ratyfikowana-wiekszoscia-23-glosow

Niech ich bomba j..nie.
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #405 : 07-10-2016, 05:58 »

Ileż to było "walki" z pasożytującymi hipermegamarketami, bankami, rolniczymi słupami...
Czy to jest tak proste jak stwierdzenie, że tamci byli ProRosyja, obecni z kolei ProHameryka?
Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #406 : 07-10-2016, 15:49 »

Poseł ze Skierniewic Dorota Rutkowska udostępniła na facebooku link:

SPRAWOZDANIE KOMISJI DO SPRAW UNII EUROPEJSKIEJ o poselskich projektach uchwał w sprawie: umów międzynarodowych TTIP i CETA (druk nr 727), sprzeciwu wobec zaproponowanego przez Komisję Europejską trybu ratyfikacji umowy między Unią Europejską a Kanadą – CETA bez akceptacji państw członkowskich (druk nr 728) oraz kompleksowej umowy gospodarczo-handlowej (CETA) między Unią Europejską i jej państwami członkowskimi a Kanadą (druk
nr 831).
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
ArtComp
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 58
MO: 23.01.2017
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 151

« Odpowiedz #407 : 07-10-2016, 16:10 »

Poseł ze Skierniewic Dorota Rutkowska udostępniła na facebooku link:

Mocno lakoniczny ten dokument... i w zasadzie tylko takie blablablabla...
Pewnie to co najbardziej konkretne, nadal ustalane jest potajemnie confused
Zapisane

| ZZO | DP | MO | KB | OJ | SO | GBG | SB
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #408 : 07-10-2016, 16:30 »

Zgadza się. Kiedy przeczytałem to sprawozdanie, niestety też to zauważyłem.

Czytelnikowi nasuwa się szeroka interpretacja tego sprawozdania: "umowa CETA obejmuje sprawy leżące w zakresie kompetencji państw członkowskich Unii Europejskiej, co oznacza, że umowa ta powinna być traktowana jako umowa o charakterze mieszanym."

"Jednocześnie Sejm Rzeczypospolitej Polskiej stoi na stanowisku, że przedmiotem tymczasowego stosowania mogą być jedynie postanowienia umowy CETA dotyczące spraw leżących w zakresie kompetencji Unii Europejskiej."
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
scorupion
« Odpowiedz #409 : 08-10-2016, 06:14 »

Kolejne działanie dla naszego dobra to zamiar wprowadzenia opłaty audiowizualnej, która nie jest żadną opłatą wizualną, tylko podstępnie skonstruowanym, wyjątkowym podatkiem. Dlaczego wyjątkowym? Bo trzeba go płacić niezależnie od tego czy się ma dochód czy nie. Możesz nie mieć na jedzenie, możesz być chory, bezrobotny, albo i umierający, a opłatę należy wnieść. To już nawet niesprawiedliwego ZUSu można uniknąć, kiedy się nie pracuje i nie prowadzi działalności. A opłaty audiowizualnej nie. Czyli po prostu mamy kaganiec założony na mordę każdego obywatela.
A dlaczego podstępny? Bo równie dobrze można by było wprowadzić powszechną opłatę muzyczną od posiadania fujarki.
Zapisane
Melinda
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 76
MO: 16.11.2008 zakończyłam 12.2012
Skąd: Pomorze
Wiadomości: 376

« Odpowiedz #410 : 09-10-2016, 21:15 »

To tylko panowie.
Zapisane

Przyjmuj z godnością co ci lata doradzają, z wdziękiem wyrzekając się przymiotów młodości.
scorupion
« Odpowiedz #411 : 10-10-2016, 13:37 »

Oj Melinda, Melinda, jeszcze ci głupoty w głowie?
Opłata audiwizualna ma opierać się o domniemanie, że każdy kto posiada prąd w domu, może korzystać z mediów i w związku z tym powinien wnieść opłatę. Mnie to się kojarzy z wymuszeniem rozbójniczym na zasadzie "kup pan cegłę". Kuriozalna, absurdalna i nonsensowna historia. Płacić za niechcianą partyjną propagandę i obrzydliwe, nachalne reklamy, głownie zresztą firm farmaceutycznych, które niszczą nasze zdrowie.
Jakby ktoś chciał wiedzieć, takie działanie nazywane jest demokracją.
Proponuje uczciwe, obywatelskie rozwiązanie. Wystarczy zakodować sygnał.
Zapisane
ArtComp
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 58
MO: 23.01.2017
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 151

« Odpowiedz #412 : 10-10-2016, 14:21 »

Proponuje uczciwe, obywatelskie rozwiązanie. Wystarczy zakodować sygnał.
Łatwiej jest łupić wszystkich niż kodować sygnał - dodatkowo złupi się tych, którzy naprawdę nie mają TV w domu...
Co do samej zaś opłaty - a czymże innym jest opłata reprograficzna? Pewnie nie raz ją już zapłaciłeś - być może nawet nic o niej nie wiedząc...
Zapisane

| ZZO | DP | MO | KB | OJ | SO | GBG | SB
scorupion
« Odpowiedz #413 : 10-10-2016, 14:50 »

Znam tę opłatę, mój znajomy jest macherem w ZAiKS, tam to dopiero odchodzą przekręty.
Natomiast można jej unikać, w przeciwieństwie do abonamentu.
Zapisane
Melinda
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 76
MO: 16.11.2008 zakończyłam 12.2012
Skąd: Pomorze
Wiadomości: 376

« Odpowiedz #414 : 10-10-2016, 15:12 »

A wiesz Skorupion, że coraz więcej mi głupot w głowie... To tak z wiekiem przybywa. Taka pogoda ducha.  Wpisałam sobie ile mam lat, myślałam, że wpiszą wszyscy, bo to w końcu też określa człowieka. Raptem większość ukryła swój wiek, ale co mi tam.
Człowiek ma tyle, na ile wygląda i się czuje, a z tym jest nieźle.
Abonamentu nie płacę, bom emerytka. Jak pomachlują, to i ze mnie ściągną.
Poza tym, mam gitarę, nie, no zaraz, prawdziwą, sześciostrunową, jeszcze z harcerstwa.
Zapisane

Przyjmuj z godnością co ci lata doradzają, z wdziękiem wyrzekając się przymiotów młodości.
scorupion
« Odpowiedz #415 : 12-10-2016, 18:28 »

Jak wygląda demokracja w praktyce? Jak w przypadku Instytutu Spraw Obywatelskich: https://inspro.org.pl/
Telewizja publiczna, opłacana przez obywateli, blokuje obywatelski spot informacyjny o Ceta. W ogóle to nie można wierzyć w żadne, w ani jedno słowo płynące z mediów głównego nurtu, same kłamstwa, półkłamstwa, półprawdy, obłuda i propaganda.
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #416 : 12-10-2016, 20:35 »

I suplementy.
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 580

« Odpowiedz #417 : 13-10-2016, 13:18 »

Cytat
W ogóle to nie można wierzyć w żadne, w ani jedno słowo płynące z mediów głównego nurtu, same kłamstwa, półkłamstwa, półprawdy, obłuda i propaganda.

Mam nadzieję, że  znasz powiedzenie Kurskiego: "ciemny lud to kupi"
Zapisane
Melinda
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 76
MO: 16.11.2008 zakończyłam 12.2012
Skąd: Pomorze
Wiadomości: 376

« Odpowiedz #418 : 13-10-2016, 18:42 »

Telewizja publiczna i media głównego nurtu, to jest dopiero żart w stylu ciemny lud to kupi.
Niezależnie od punktu widzenia, czy też siedzenia, tak sobie myślę, że nie można swojego narodu - suwerena - jak to modne; uważać, że składa się z ćwierćinteligentów.
Patrzę, słucham i myślę, albo coś z moim rozumem jest nie tak? Przecież było akurat odwrotnie, niż to podają w mediach.
Zapisane

Przyjmuj z godnością co ci lata doradzają, z wdziękiem wyrzekając się przymiotów młodości.
scorupion
« Odpowiedz #419 : 14-10-2016, 10:59 »

No przecież lud kupuje to na bieżąco.
Uczepiłem się opłaty wizualnej jak pijany płotu, bo mnie wyjątkwo irytuje. Tak jakbyś dostał karę śmierci przez rozstrzelanie i musiał przy tym zapłacić za naboje oraz dniówke rozstrzeliwującym, a może nawet i zrzucić się częściowo dla nich na emeryturę. Jest to wredna i opresyjna opłata, nic nie pomogą miliony słów o narodowym dziedzictwie, posłannictwie itp. Lipa i koniec. A na dodatek stanowi precedens, wedle tego wzoru można wprowadzić każdą inną opłate, jak choćby od melindowej fujarki.

Cetę prawdopodobnie dostaliśmy w pakiecie z ciężką brygada i czterema grupami batalionowymi oraz  jako bonus przemieszczenie do Kalinigradu Iskanderów i chyba też jakiejś ciężkiej brygady pancernej. Przy okazji pozdrawiam mieszkańców Redzikowa i okolic hehehe.
Generalnie w polityce nie należy doszukiwać się normalnie rozumianej logiki. Tu panuje logika silniejszego, który zawsze może pacnąć tego słabszego w łeb i pozamiatane. No, na usprawiedliwienie tak urządzony świat zastaliśmy. Człowiek pojawił się goły i wesoły w środowisku, gdzie fundamentalną zasadą jest jak najszybciej i regularnie kogoś zeżreć, bo jeśli nie, to sam zostaniesz zeżarty albo zdechniesz. Biorąc to pod uwagę, ludzkość dokonuje nadludzkich wysiłków, aby życie uczynić znośnym. I w tym optymistycznym nastroju można pozostać, aż do wybuchu pierwszej bombki atomowej.
Zapisane
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 75   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!